Twoja twarz brzmi znajomo

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Barthez89
Sit down
Sit down
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2014, 19:42
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Impossible
Lokalizacja: Łódź

Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: Barthez89 »

W dzisiejszym odcinku Twoja Twarz Brzmi Znajomo Maria Tyszkiewicz wcieliła się w postać Edyty i wykonała jej piosenkę "Kolorowy wiatr" z Pocahontas. Jak się Wam podobało wykonanie? Według mnie było świetne. Troszkę sepleniła i brakowało tej mocy, ale ogólne wrażenie bardzo pozytywne. Chciałbym wspomnieć że w Edytę wcieliła się także Natalia Szroder w piosence "Dumka na dwa serca". Też świetny występ:
https://www.youtube.com/watch?v=NIcJaFCtLtc
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Post autor: ray »

Tyszkiewicz fajnie zaśpiewała. Jak już napisałem w SB, pod względem głosu Edyta jest jedyna w swoim rodzaju, więc tutaj różnica była naprawdę spora. Ale i tak to wykonanie oceniam na duży plus. Tak samo, jak występ Tyszkiewicz sprzed tygodnia, kiedy "była" Dodą:
https://www.youtube.com/watch?v=rBjkRe5agxE.
Dziewczyna jest cholernie zdolna. Trzymam kciuki, by dostała dziś dużo punktów. :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Post autor: KrzysiekF »

Skrzywdzono dziewczynę notami. Sorry ale ocenili ją przez pryzmat Edyty..a jak wiemy trudno być Edytą.

Jury tendencyjne i nawet nie kryję się ze swoimi sympatiami. Nie lubią Rudasia wszyscy, Skrzynka nie lubi Moro , a po znajomości wznosi na piedestał Borys. Wygrana Mateusza...bez komentarza. :roll:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: Bob »

Rudaś był słabiutki w dotychczasowych wcieleniach....Wczoraj miałem niesamowity ubaw z niego.Wokalnie w realu b. go cenię.
Początek wczorajszego K.W. w wykonaniu Tyszkiewicz brzmiał jak parodia , karykaturalnie, przerysowana intetpretacja, potem było wokalnie znacznie lepiej .Ogólnie nieżle.Mogło się podobać.Doda tydzień temu-rewelka...
Mój ulubiony program w TV , jako jedyny w całej ramówce staram się oglądać .Może na 6 edycji obejrzałem z 10 odcinków.Mało...z braku czasu ...Strasznie późna pora emisji...Przed emisją 1 sezonu byłem negatywnie nastawiony do formatu , myślałem - co za kolejny polsatowski debilismus, a tu takie pozytywne rozczarowanie...
Natalia Szreder na zawsze pozostanie w mojej pamięci kilkoma interpretacjami.Świetna też była Skrzynka i Szomańska jako Tina Turner...Dużo pozytywnych emocji, dobra odmóżdżająca momentami wzruszająca rozrywka.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: Wojtuś »

Oglądam ten program od pierwszej edycji. Jest to najlepszy program rozrywkowy. Marysia jako Edyta wyszła bardzo fajnie choć faktycznie głos Edyty jest nie do podrobienia.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: niuto »

Jury tendencyjne i nawet nie kryję się ze swoimi sympatiami. Nie lubią Rudasia wszyscy, Skrzynka nie lubi Moro , a po znajomości wznosi na piedestał Borys. Wygrana Mateusza...bez komentarza. :roll:
No Rudaś niestety jak na razie nie zachwyca i wczoraj też oceniłbym go na 1. Co do wygranej Banasiuka, to w każdej edycji głosuje się tak, żeby każdy wygrał choć w jednym odcinku, nawet ci słabi. Banasiuk i tak zamyka listę. Właśnie to jest w tym programie najlepsze. Nikt nie odpada, wszyscy zostają do samego końca, a wygraną przeznaczają na cele charytatywne. Nie ma spiny i niezdrowej rywalizacji (choć wiadomo, że nawet przy takich zasadach każdy się stara i chce wypaść jak najlepiej).
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: Kamui Shiro »

Program fatalnie głupi, ustawiony i niesprawiedliwy, ale fajnie się ogląda z rodziną w weekendy, bo pojawiają się piosenki z różnych pokoleń i można się przy okazji trochę doedukować.

Drażniące, zbędne wstawki ćwiczeń wokalno-ruchowych przed każdym występem i do tego niektórzy bardziej lansowani dostają swoje miejsce na skeczyk spoza programu.

Jurorzy niebudzący zaufania i respektu, może tylko Kasia Skrzynecka jest na swoim miejscu, gdyż była naprawdę świetna w pierwszej edycji. Z drugiej strony, żaden z nich nie stara się być obiektywny, mają bekę, to jest plus. Co tam robi Kasprzykowski i kto to jest - nie wiem, Dj Adamus chociaż dodawał zawsze coś od kuchni, dotyczącego wykonawcy lub piosenki w oryginalnej wersji.
Wysoko oceniają tylko kawałki, które osobiście lubią i szanują w wersji oryginalnej. Za perfekcyjne nawet wcielenie się w gwiazdkę hip-hopu, dance lub ogólnie ostatnich lat, nie ma co liczyć na wysokie noty, za to nijakie nawet wykonanie hitu z młodości jurorów lub wysoko cenionego gatunku muzycznego gwarantuje superoceny.

Krytyki w ostatnich sezonach prawie nie ma, wykonawcy są zwykle chwaleni za wszystko i za nic, nawet jeśli wokalnie nawet nie próbują wcielić się w oryginał, a z samej postaci robią umyślnie karykaturę.
Banasiuk na zwycięstwo w ostatnim odcinku nie zasługiwał, lecz cóż, wygrał głosami kolegów. Rudaś jako Majka bardziej mi się podobał, bo kreacja była trudniejsza aktorsko i choć nie udana, na pewno nie aż taka zła, żeby każdy z jury dał po jednym punkcie.
Wykonanie "Kolorowego wiatru" dalekie od ideału, ale znośne.

Dodano po 4 minutach 3 sekundach:
niuto pisze: No Rudaś niestety jak na razie nie zachwyca i wczoraj też oceniłbym go na 1. Co do wygranej Banasiuka, to w każdej edycji głosuje się tak, żeby każdy wygrał choć w jednym odcinku, nawet ci słabi. .
Nie w każdym. Np. Krzysztof Respondek, Barbara Melzer nie wygrali ani razu.
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: Nuklodem »

Widziałem na YT występ Marii Tyszkiewicz, zwrotki zaśpiewała niezbyt ciekawie jakby miała się udławić, nie było w tym płynności, refren lepiej w jednym momencie usłyszałem coś charakterystycznego dla Edyty lecz nie pod względem barwy, ale wiadomo Edytę porobić jest raczej nieosiągalne, zresztą każdy ma swoją barwę głosu.

Bijoś świetnie zaśpiewał "Love Yourself" chociaż nie podobnie do Bieber'a, najbardziej spodobał mi się wstęp Joanny Moro wcielającej się w Ałłę Pugaczową.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: pijej1 »

Nuklodem pisze: wiadomo Edytę porobić jest raczej nieosiągalne
Chyba ktoś zapomniał o klonie landryny w postaci Paulli :beczy:
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: Nuklodem »

pijej1 pisze:
Nuklodem pisze: wiadomo Edytę porobić jest raczej nieosiągalne
Chyba ktoś zapomniał o klonie landryny w postaci Paulli :beczy:

Oj myślałem o niej tylko, że jej barwa jest podobna tylko w niższych partiach, gdy śpiew piano.
Czekałem w sumie aż Paula dostanie Edka piosenkę
w TTBZ, ale chyba powiedziała że nie chce śpiewać piosenek kogoś kto jest do niej podobny.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: MacLean »

Właśnie zobaczyłem w zapowiedzi nowego sezonu, że wśród uczestników znajdzie się Kasia Moś. Dobrze to wpłynie na poziom programu, ale trochę szkoda dziewczyny na takie głupoty:(
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: vanity »

Kasia mówiła kiedyś, że głupoty finansują projekty muzyczne.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: MacLean »

W ten sposób można usprawiedliwić każdą chałturę:) Jednak po Eurowizji mogłaby wydać materiał. Tym bardziej, że w Link4 chyba źle nie płacą:)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: ray »

Oprócz Kasi Moś będzie jeszcze jedna koleżanka Edyty z zeszłorocznych preselekcji - Aleksandra Gintrowska vel Syrena.

Patrząc na cały skład uczestników, nadchodząca edycja zapowiada się naprawdę zacnie:
1. Krzysztof Antkowiak
2. Anna Dereszowska
3. Aleksandra Gintrowska
4. Beata Olga Kowalska
5. Kacper Kuszewski
6. Kasia Moś
7. Mariusz Ostrowski
8. Marcel Sabat

Wiadomo, że Antkowiak, Dereszowska i Kuszewski dobrze śpiewają...
Dwa ostatnie nazwiska z tej listy musiałem sobie wygooglować - to i tak dobrze, że tylko dwóch uczestników w ogóle nie kojarzę. :)
Beatę Olgę Kowalską kojarzę jeszcze z "Klanu" - z czasów, kiedy ten serial jeszcze dało się oglądać. Był taki okres, że Monika Ross-Nawrot chciała zostać projektantką mody i ta Beata Olga Kowalska grała jej koleżankę, Violę Pastuszko, która jakoś okazała się wobec niej nielojalna (wespół z Marcelem, którego grał Jacek Kawalec). Później Monika była w stanie wojny z Iloną Gorską, projektantką mody i lesbijką, którą grała Anna Korcz. Po tym, jak Gorska zniszczyła Monice jej całą kolekcję, Monika definitywnie zakończyła swoją przygodę z projektowaniem. To było w sezonie 1999-2000. Tych odcinków nie ma w necie, ja to po prostu pamiętam. :shock: :lol3:
Teraz Beata Olga Kowalska gra w musicalu "Mamma Mia!" w Teatrze Roma, byłem na tym przedstawieniu i było super, polecam tym, którzy jeszcze nie widzieli.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Twoja twarz brzmi znajomo

Post autor: ediva »

ray pisze:Był taki okres, że Monika Ross-Nawrot chciała zostać projektantką mody i ta Beata Olga Kowalska grała jej koleżankę, Violę Pastuszko, która jakoś okazała się wobec niej nielojalna (wespół z Marcelem, którego grał Jacek Kawalec). Później Monika była w stanie wojny z Iloną Gorską, projektantką mody i lesbijką, którą grała Anna Korcz. Po tym, jak Gorska zniszczyła Monice jej całą kolekcję, Monika definitywnie zakończyła swoją przygodę z projektowaniem. To było w sezonie 1999-2000. Tych odcinków nie ma w necie, ja to po prostu pamiętam.
Pamiętam, to był gorący wątek na miarę telenoweli brazylijskiej :D A Monika Ross czyli Boska Trojanowska to postać kultowa, kobieta fatalna okraszona "specyficznym" aktorstwem Izabeli... Swego czasu budziła takie emocje, że ludzie podobno wyzywali ją na ulicy :lol3:
6. Kasia Moś
Wow, najlepsza wokalistka jak dotąd w tym programie :shock:
ODPOWIEDZ