Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

co się z nimi stało

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: KrzysiekF »

ray pisze:
I jeszcze Nazar
Z dnia na dzień zakończył karierę i związał się z marketingiem pracując m.in dla Coca Coli i MCDonalds.

a Button Hackers pamiętacie ?? to jest dopiero historia, wygrać Sopot i nic z tym nie zrobić :lol3:

https://www.youtube.com/watch?v=IlzHojOVNgk
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

KrzysiekF pisze:

a Button Hackers pamiętacie ?? to jest dopiero historia, wygrać Sopot i nic z tym nie zrobić :lol3:

https://www.youtube.com/watch?v=IlzHojOVNgk
Sama nazwa gdzieś mi się odbija po przywołaniu po ściankach mózgu, ale nic poza tym.
ray pisze:Nikt nie wspomniał o zespole Big Day. :PP
Oni mieli trochę przebojów, Przestrzeń była hitem. Ja najbardziej lubię piosenkę Inni.

Poza tym oczywiście uczestnicy przeróżnych talent show, np. Jarek Weber czy Emi.
-> Jarek Weber - Mamy czas
-> Emi - Tylko Ciebie chcę
Pamiętacie te piosenki? :)

Michał Wiśniewski i jego wszystkie 3 byłe żony to właściwie też zapomniane gwiazdki pop. Justyna Majkowska - tak samo.

I jeszcze Nazar i zespół Ha-Dwa-O!.
O Majkowskiej dziś był jakiś artykuł w Plejadzie. Bez zmian chyba.
Magda Femme wciąż działa, nie nazwałbym jej zapomnianą, choć nie podbija list przebojów.
Mandaryna też robi swoje xD
Nie wiem, jak Ania Świątczak.

Nie kojarzę Nazara. Ha Dwa O tak... co śpiewali już mniej, ale chyba byli w porządku. Taki lokalny pop w stylu Sumptuastic.
Emi i jej piosenkę pamiętam, Webera tak samo. No cóż, kreowanie gwiazd przez turnieje wokalistów często generuje strzelców jednego hitu. I to też poniekąd dotyczy Leony. Uważam, że jednak zabrakło jej charakteru, bo nie wydawała mi się w niczym (może poza wyglądem, o wokalu oczywiście nie mówię) interesująca już na samym początku. Whitney czy Beyonce to gwiazdy, które wręcz iskrzą - a ona? Pała blado. Może gdyby dano jej lepsze szanse... Sam głos wielkiej gwiazdy nie czyni.
O Halo musiałaby zresztą kruszyć kopie jeszcze z Kelly Clarkson.Chyba jedyną "idolką", która przetrwała tak długo.
I tu przypomina mi się dla odmiany Cher Lloyd... Charakterek jakby był, ale mimo to nie wypaliło, oj nie.


Cypix pisze: Jakby nie patrzeć jest kilka wokalistek, których największym życiowym osiągnięciem jest... cover. Przykładowo 21 lat temu świat opanowała Natalie Imbruglia i "Torn". W 2001 roku nie dało się uciec gdziekolwiek, by nie usłyszeć "It's Raining Men" Geri Halliwell. Hymn kariery Whitney to też stara piosenka Dolly Parton, a nie jak niektórzy sądzą do dziś, piosenka napisana przez Dolly dla Whitney... Dla wielu też "Without You" pozostanie życiowym osiągnięciem Mariah Carey, a tu też mamy do czynienia z coverem.

Charyzma charyzmą, jak ma się hita, to ma się sukces. Iggy Azalea była na szczycie, gdy zaczęła tworzyć z Britney "Pretty Girls". Wszyscy spodziewali się hitu, przecie czego nie dotknęła Iggy, wówczas zamieniało się w złoto. Kto jak kto, ale Ty chyba Britney charyzmy nie odmówisz. I co? I nic. A gdzie dziś jest Iggy? Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?
No, nie odmówię. Pretty Girls ostatnio w kółko leci na mojej siłowni :-D lubię tę piosenkę, bardziej niż Fancy, nie wiem, czemu ludzie podeszli do niej tak poważnie. Tyle jest piosenek mocno inspirowanych innymi i nikomu to nie przeszkadza. Chcieli znaleźć kija na jedną i drugą, to się oberwało, a że Iggy ogólnie jakos się nie powiodło wtedy w karierze, wyszło jak wyszło. Myślę, że i bez tego duetu jej gwiazda by zgasła.

Geri Haliwell miała kilka innych hitów oprócz It's Raining Men (lubiłem bardzo xD), a przede wszystkim jako Sexy Spice nigdy nie będzie zapomniana.

Co do Natalii Imbrugli - ja do dziś jestem zdziwiony, że dano jej taki kredyt po coverze Torn.Pewnie za wygląd, ładna z niej była młodzinka. Podobały mi się jej piosenki z następnych płyt, a co potem, to szczerze mówiąc nie wiem, może coś robi u siebie w Australii?
fookmetoo pisze:Iggy jest chyba zaręczona z jakimś raperem. Taka chwilowa moda.

Stacie Orrico, jak to pisano "była karmiona piersią Mariah Carey", przepadła. Jej trzeci-a pierwszy światowy album uważam za dobry, czasem sięgam po niego.

The 411, girlsband od piosenek "On My Knees" i "Dumb", był potencjał, fajne piosenki, ale trzeci singiel nie był Top 10 więc wytwórnia zdecydowała się nie tracić dalej kasy, chyba taka norma wtedy w UK - pozycja na liście decyduje o wydaniu następnych singli.

Samantha Mumba, widziałem reality show z nią z 2008 roku chyba, próbowała zrobić comeback, ale twórcy programu skrytykowali ją za lenistwo, miesiącami grzebała się w nagrywaniu kilku piosenek...

Też myślałem przy tym temacie o Samancie Mumbie. Do dziś czasami nucę jej przebój xD Była gwiazdą nastolatek i nie dojrzała.

Pamiętam 411, nie były złe te ich piosenki.
Stacie Orrico też dobrze pamiętam, nawet zanuciłem dziś Promise. Fajny pop, ale za mało było w niej mocy, x factora.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Wojtuś »

Z polskiego podwórka było jeszcze Sixteen ze swoimi przebojami Lawa i Obudż we mnie venus, zespól Voytek z piosenką Jeden dzień jedna noc, Friends z Niebezpieczna oraz Stauros z Jaki tu spokój. Z zagranicznych to Jamelia i przebój Superstar oraz Emilia z Big big world. Jednak najbardziej mi żal rewelacyjnego polskiego zespołu Dezire znanego min z takich piosenek jak Płonę, Głucha, Opowieść czy Good girl. Grupa wydała dwa świetne albumy Gryź i Pięć smaków i znikneła z rynku. Wielka szkoda!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:a Button Hackers pamiętacie ?? to jest dopiero historia, wygrać Sopot i nic z tym nie zrobić :lol3:
Wokalista Button Hackers, Marcin Jajkiewicz śpiewa teraz w "Jaka to melodia?".
Kamui Shiro pisze:Magda Femme wciąż działa, nie nazwałbym jej zapomnianą, choć nie podbija list przebojów.
Dla mnie Magda Femme jest zapomniana. Próbuję sobie teraz przypomnieć, kiedy po raz ostatni widziałem ją śpiewającą w telewizji - czy to w TVP, czy na Polsacie, czy w TVN. I chyba po raz ostatni widziałem ją w "Tańcu z gwiazdami", kiedy promowała swój wspólny singiel z Węgrowską, Jak diament - to było 8 lat temu.
Na Wikipedii jest napisane, że w 2016 Femme dostała platynową płytę za singiel Jestem na tak. Tylko że ja w ogóle nie znam tej piosenki. :PP
Femme jest znana przede wszystkim z tego, że była żoną Wiśniewskiego, potem byli w stanie wojny (teledysk Kompromitacja), potem znów się pogodzili (Eurowizja 2006) i potem znów się pożarli. :lol3: Myślę, że już nikogo nie interesuje nawet to, czy ona w końcu jest lesbijką, czy nie. :PP

Głuchą Dezire pamiętam, bardzo lubiłem ten kawałek. :)
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Cypix »

ray pisze:Nikt nie wspomniał o zespole Big Day. :PP
Oni mieli trochę przebojów, Przestrzeń była hitem. Ja najbardziej lubię piosenkę Inni.

Poza tym oczywiście uczestnicy przeróżnych talent show, np. Jarek Weber czy Emi.
-> Jarek Weber - Mamy czas
-> Emi - Tylko Ciebie chcę
Pamiętacie te piosenki? :)
.
Płytę Jarka Webera mam nawet w swojej kolekcji. Nie sprzedała się, drugiej szansy nie dostał. A TVN swego czasu mocno go promował, wygrał Drogę do gwiazd, śpiewał z Edytą w Ananasach z naszej klasy... Teraz dogorywa lub dogorywał w Jaka to melodia. Szkoda, bo ma facet talent.

Z tych starych wokalnych programów TVN pamiętam jeszcze zespół Siedem i ich można chyba powiedzieć hit "O smokach" - https://www.youtube.com/watch?v=QmXaT1NW_nE
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze: Dla mnie Magda Femme jest zapomniana. Próbuję sobie teraz przypomnieć, kiedy po raz ostatni widziałem ją śpiewającą w telewizji - czy to w TVP, czy na Polsacie, czy w TVN. I chyba po raz ostatni widziałem ją w "Tańcu z gwiazdami", kiedy promowała swój wspólny singiel z Węgrowską, Jak diament - to było 8 lat temu.
Na Wikipedii jest napisane, że w 2016 Femme dostała platynową płytę za singiel Jestem na tak. Tylko że ja w ogóle nie znam tej piosenki. :PP
Femme jest znana przede wszystkim z tego, że była żoną Wiśniewskiego, potem byli w stanie wojny (teledysk Kompromitacja), potem znów się pogodzili (Eurowizja 2006) i potem znów się pożarli. :lol3: Myślę, że już nikogo interesuje nawet to, czy ona w końcu jest lesbijką, czy nie. :PP

Głuchą Dezire pamiętam, bardzo lubiłem ten kawałek. :)

Widocznie spałeś na tych śniadaniówkach, gdzie w przeciągu ostatniego roku śpiewała swoje nowsze piosenki. No, nie tylko swoje, bo m.in. Mam tę moc.

Jestem na tak znam dobrze, bo leci (nadal) nieraz w moim ulubionym radiu. Ono gra takie różne niedosłyszane kawałki ^^
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: chicken1506 »

Kamui Shiro pisze:Co do Natalii Imbrugli - ja do dziś jestem zdziwiony, że dano jej taki kredyt po coverze Torn.Pewnie za wygląd, ładna z niej była młodzinka. Podobały mi się jej piosenki z następnych płyt, a co potem, to szczerze mówiąc nie wiem, może coś robi u siebie w Australii?
Była rok temu w Stodole na bardzo fajnym koncercie akustycznym. Nagrała w 2015 płytę z kilkoma fajnymi covevrami. https://www.youtube.com/watch?v=nkBxRHvdvXM
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: KrzysiekF »

Magda nagrała ze swoim chłopem też polską wersję Despacido, którą to katowało Radio Wawa.

Masakra.

Za czasów singla Kłamstwo miała wszystko, producentów z Kanady, kasę na promocję i faktycznie ta płyta była ZŁOTA , wtedy za sprzedaż ponad 30 tys egz.
Autorami i producentami muzyki są miedzy innymi Chris Aiken, Dean Maher, Jamie Sitar. Natomiast Magda jest autorką wszystkich tekstów piosenek z tej płyty.
Kłamstwo.

https://www.youtube.com/watch?v=q6vvtukJiEk

Rozmowa z aniołem

https://www.youtube.com/watch?v=XAI0Skrl4Ow
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

KrzysiekF pisze:Magda nagrała ze swoim chłopem też polską wersję Despacido, którą to katowało Radio Wawa.

Masakra.

Za czasów singla Kłamstwo miała wszystko, producentów z Kanady, kasę na promocję i faktycznie ta płyta była ZŁOTA , wtedy za sprzedaż ponad 30 tys egz.
Autorami i producentami muzyki są miedzy innymi Chris Aiken, Dean Maher, Jamie Sitar. Natomiast Magda jest autorką wszystkich tekstów piosenek z tej płyty.
Kłamstwo.

https://www.youtube.com/watch?v=q6vvtukJiEk

Rozmowa z aniołem

https://www.youtube.com/watch?v=XAI0Skrl4Ow
Despacito w jej wersji też było w śniadaniówce. A niech sobie coverują...
Kłamstwo to cover też. Przykro mi aż było się o tym dowiedzieć ;/ Wolę kawałki z jej następnej płyty, Czy taką lubisz mnie zwłaszcza. Magda nigdy nie nagrywała na jakimś wysokim poziomie, nie jest też mistrzowska, ale mam do jej twórczości słabość ;)

O koncercie Imbrugli słyszałem.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: niuto »

O Majkowskiej dziś był jakiś artykuł w Plejadzie. Bez zmian chyba.
Magda Femme wciąż działa, nie nazwałbym jej zapomnianą, choć nie podbija list przebojów.
Mandaryna też robi swoje xD
Nie wiem, jak Ania Świątczak.
To chyba inaczej rozumiemy pojęcie "zapomniana gwiazdka". Zaraz znowu zaczniesz biadolić, że się czepiam dla czepiania, ale w innym temacie próbowałeś przekonać, że przebrzmiałą gwiazdą, która już nikogo nie interesuje jest Kasia Kowalska. To samo pisałeś i Shani Twain, kiedy ze swoim ostatnim albumem debiutowała na szczycie w USA, UK, Australii i Kanadzie, a teraz piszesz, że Magda Femme i Majkowska nie są zapomnianymi gwiazdkami, bo "robią swoje" i czasem pojawią się w śniadaniówce?? Przecież Femme nie puszczają żadne poważne rozgłośnie radiowe, nawet pudelek się już nią nie interesuje. To chyba oznaka zapomnienia.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Bob »

Była w latach 80 tych Barbara Sikorska ,kilka kawałkòw zrobiła z Budką Suflera na cd niedostepne...
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: fookmetoo »

Bob pisze:Była w latach 80 tych Barbara Sikorska ,kilka kawałkòw zrobiła z Budką Suflera na cd niedostepne...
Sikorska wydała CD w 1989 roku, chyba jedna z pierwszych plyt CD w kraju, ale musiała wyjść w bardzo małym nakładzie. W 1996 roku wydała drugi album, ale nie ma żadnych informacji, na YouTube był tylko teledysk promujący.
>> https://www.youtube.com/watch?v=Zmyj0E19uoU << jej najlepsza piosenka wg mnie
>> https://www.discogs.com/release/6166369 << mam kopię tego albumu, mega trudny do zdobycia, trochę się zestarzał brzmieniowo, ale tytułowa piosenka "Mniejsze zlo" wciąż aktualna. Cały album do posłuchania tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=Jq7Pz0TqOOg

Podobnie było z Jolą Jaszkowską, miała kilka przebojów, w 1991 roku wydano jej album (CD w USA, MC w PL, w prezencie od małżeństwa kompozytorów), potem w 1995 roku próbowała sił z piosenką "Mój śnie" i miała album gotowy do wydania, ale na gotowości się skończyło.

>> https://www.discogs.com/release/6161600 << mam ten album, jest całkiem dobry, różnorodny, wokal spoko, nie ma obciachu w tekstach, lubię piosenkę Wojciecha Manna (chyba) o masturbacji i Johna Portera "Rainbow".

>> https://www.youtube.com/watch?v=d8aV1rThAfo << miała potencjał, w głosie charyzma, brzydka nie była...
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Cypix »

W latach 90, moim zdaniem najlepszej dekadzie polskiej muzyki, a konkretnie w 1995 roku, ogromne nadzieje wiązano z Violettą Brzezińską. Wygrała Debiuty i... coś nie stykło...

https://www.youtube.com/watch?v=4gAtWkJiKzM
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: KrzysiekF »

Cypix pisze:W latach 90, moim zdaniem najlepszej dekadzie polskiej muzyki, a konkretnie w 1995 roku, ogromne nadzieje wiązano z Violettą Brzezińską. Wygrała Debiuty i... coś nie stykło...

https://www.youtube.com/watch?v=4gAtWkJiKzM
Czytałem gdzieś , że śpiewała piosenki religijne .
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Najbardziej zapomniane gwiazdki pop

Post autor: Kamui Shiro »

Tych to w ogóle nie kojarzę :o
niuto pisze:
O Majkowskiej dziś był jakiś artykuł w Plejadzie. Bez zmian chyba.
Magda Femme wciąż działa, nie nazwałbym jej zapomnianą, choć nie podbija list przebojów.
Mandaryna też robi swoje xD
Nie wiem, jak Ania Świątczak.
To chyba inaczej rozumiemy pojęcie "zapomniana gwiazdka". Zaraz znowu zaczniesz biadolić, że się czepiam dla czepiania, ale w innym temacie próbowałeś przekonać, że przebrzmiałą gwiazdą, która już nikogo nie interesuje jest Kasia Kowalska. To samo pisałeś i Shani Twain, kiedy ze swoim ostatnim albumem debiutowała na szczycie w USA, UK, Australii i Kanadzie, a teraz piszesz, że Magda Femme i Majkowska nie są zapomnianymi gwiazdkami, bo "robią swoje" i czasem pojawią się w śniadaniówce?? Przecież Femme nie puszczają żadne poważne rozgłośnie radiowe, nawet pudelek się już nią nie interesuje. To chyba oznaka zapomnienia.

Ale ja nie nazwałem w tym poście Femme gwiazdką. Myślę, że więcej muzycznie była aktywna 2-5 lat temu niż Kasia Kowalska. Nie podajesz też cytatu, co konkretnie pisałem o Kowalskiej. Inny kontekst, inny sens. Majkowska w ogóle inna bajka. Naprawdę, przygaś troszkę te popędliwe emocje, nudny jesteś z tym zestawianiem każdej pop babeczki z każdą. Sam biadolisz...
ODPOWIEDZ