Poznań - 9 października 2015

Relacje z koncertów w ramach trasy "Love 2 Love" (2015).
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: endeven »

Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Flux »

Jedno muszę przyznać. Frekwencja więcej niż zadowalająca. Wszyscy tutaj obawialiśmy się, że hale będą świecić pustkami (wręcz zanosiło się na publiczne samobójstwo) a tymczasem udało się zgromadzić naprawdę sporo ludzi. Już abstrahując od tego ile z tych miejsc było sponsorowanych przez jakieś zakłady pracy, władze miasta a ile wynika z faktu, że Górniak tyle lat nie koncertowała, bo tego nie dojdziemy. Po prostu świetny wynik. Gorzów odwołany, w poznańskim koncercie przeszkodził mi natomiast mój pracodawca (byłem gotów zrezygnować z Mikromusic na rzecz Górniak, tak!:P ), dopiero co wróciłem z roboty. Może Bydgoszcz? :-)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: endeven »

frekwencja w Poznaniu równie udana -> https://instagram.com/p/8oaMQ2EeiP/?tagged=edytagorniak
@Flux, myslałem że jesteś na koncercie.. ;(
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 555
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: betka »

Flux pisze:Jedno muszę przyznać. Frekwencja więcej niż zadowalająca. Wszyscy tutaj obawialiśmy się, że hale będą świecić pustkami (wręcz zanosiło się na publiczne samobójstwo) a tymczasem udało się zgromadzić naprawdę sporo ludzi. Już abstrahując od tego ile z tych miejsc było sponsorowanych przez jakieś zakłady pracy, władze miasta a ile wynika z faktu, że Górniak tyle lat nie koncertowała, bo tego nie dojdziemy. Po prostu świetny wynik.
Zgadzam się, jednak nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Edyta Górniak, "Ten Głos" mógłby zgromadzić publiczność w pełnej frekwencji.
(Mógłby, gdyby częściej dawał koncerty i mniej gadał o prywacie)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Flux »

endeven pisze:@Flux, myslałem że jesteś na koncercie.. ;(
Takie były plany, normalnie pracuję rano, ale niestety przerzucono mnie na popołudniówkę na zastępstwo. Szkoda, bo Poznań mam najbliżej z całej trasy. Może się jeszcze uda, trzeba wysłać Edycie jasny sygnał, że publiczność chce ją oglądać i słuchać głównie na scenie.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: theshape »

Flux pisze:Gorzów odwołany, w poznańskim koncercie przeszkodził mi natomiast mój pracodawca (byłem gotów zrezygnować z Mikromusic na rzecz Górniak, tak!:P ), dopiero co wróciłem z roboty. Może Bydgoszcz? :-)
"A to feler" - westchnal seler. 8) A moze Gdansk, Lublin lub Krakow?
Bo jak nie, to dalej narzekalstwo o suchej buzce. :o
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Flux »

theshape, a Ty buźkę od czego masz mokrą? Edytę ganię, kiedy na to zasługuje, czyli przez większość czasu :D Jeśli nie jesteś w stanie zauważyć prostej zależności, to nie mój problem. Edyta postępuje dobrze - chwalę, Edyta postępuje źle - ganię. Proporcje są oczywiste i zależne tylko od samej Górniak :d
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Margaret »

theshape pisze:Bo jak nie, to dalej narzekalstwo o suchej buzce.
dajcie sobie spokój z docinkami <3

jestem bardzo zadowolona z tych dwóch koncertów. Z Waszych relacji oraz zgromadzonych materiałów widzę, że zalążek się rozwija. Oprawa wizualna prezentuje się bardzo dobrze, publika dopisuje, repertuar nie jest najgorszy. We Wrocławiu było sporo znanych utworów. Podoba mi się wstęp z TNJ.
Strój na plus, wokal mega, no i w końcu lista utworów uległa zwiększeniu :)
Oby w Łodzi było tak samo :hellobaby:

PS. czy ma ktoś nagranie Obudźcie mnie oraz Oczyszczenie z tych ostatnich koncertów ?
Awatar użytkownika
efka
Make it happen
Make it happen
Posty: 169
Rejestracja: 19 gru 2004, 16:54
Ulubiony album: live'99 , MY
Ulubiona piosenka: Never will I
Lokalizacja: Poznań

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: efka »

Koncert był fantastyczny.

Ludzi naprawdę dużo, byłam w szoku, bo tak jak większość myślałam, że ogromne hale będą świecić pustkami. Ogólnie nie lubię Areny, bez klimatu, gigant. Mamy w Poznaniu wspaniałą Salę Ziemi na koncerty, ale tam Edyta zaśpiewa w koncercie noworocznym.

Górniak w rewelacyjnej formie, bez dwóch zdań. Wreszcie na żywo,publiczność reagowała bardzo emocjonalnie, dużo momentów z brawami na stojąco.

Stroje nowe- srebrna sukienka, potem dresowa tunika w Tweety'ego, Diabła Tasmańskiego i innych bohaterów kreskówek (przy "Nie było" wykonawcy naprawdę wyglądali jak z dwóch różnych planet!), a na końcu czarna bluzka i spódnica z fragmentów różnych materiałów.

Dla mnie absolutne mistrzostwo to "Szyby", wspaniałe wykonanie "Dumki..." z Mietkiem, "Nie było" powaliło! Bartosiewicz na scenie swobodna, powiedziała coś w stylu: będę z nią dzisiaj śpiewać NPOW, ja to napisałam, takie wysokie dźwięki, chyba coś nie tak ze mną było ;) Bardzo ładnie się zgrały, było wzruszająco, na pewno będzie sporo nagrań w sieci, szkoda, że nie porządnej jakości :( Oczywiście ogromny aplauz i bis duetu :)

Nie do końca przekonuje mnie nowy repertuar Edyty i dziś w zestawieniu z "Szybami", "Niebo to my", "NPOW", nawet pięknie wykonanym "Listem" jeszcze bardziej to odczułam. Na bis śliczna wersja "To nie ja", a potem "Your high".

Moment z Babcią Kazią bardzo edytowy i wzruszający! Wokalistka zaprosiła na scenę swoją 81letnią fankę, dla której nagrała kiedyś filmik z okazji 80tych urodzin. Widać było zachwyt, publiczność wstała, śpiewała "Sto lat", a na końcu aplauz po słowach Babci "To my już nie będziemy przeszkadzać" :D uroczy moment.

Gangam Style dla mnie niepotrzebny, zabrakło mi bardzo "Obudźcie mnie", "On the run" i nie śpiewanego na trasie "Glow on".

Może wybiorę się na jeszcze jeden koncert,trasa to uczta, która nieprędko może się powtórzyć.

Słuchałam wrażeń ludzi i były bardzo pozytywne. Rozmawiałam z trzema dziewczynami, na oko 18-20 lat. Były pełne podziwu. Pytałam, czy to ich pierwszy koncert Edyty, przytaknęły. Mówiły też, że gdy wcześniej szukały to żadnych koncertów nie było...cóż, prawda. Dlatego warto korzystać z tego, że trasa jest. Polecam :)
Ostatnio zmieniony 10 paź 2015, 0:01 przez efka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: theshape »

Flux pisze:theshape, a Ty buźkę od czego masz mokrą? Edytę ganię, kiedy na to zasługuje, czyli przez większość czasu :D Jeśli nie jesteś w stanie zauważyć prostej zależności, to nie mój problem. Edyta postępuje dobrze - chwalę, Edyta postępuje źle - ganię. Proporcje są oczywiste i zależne tylko od samej Górniak :d
Ja mam beke na maksa, gdy czytam forum.
Najwieksi narzekacze (procz ciebie) pobiegli pierwsi na koncerty. :D A taka niby ta Edzia fe i be.
A te twoje proporcje sa jakies odwrocone, 99% na nie, reszta czyli 1% jakos obleci. :o
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: rav33 »

Rzeczywiście było sporo ludzi. Z pewnością można powiedzieć: sukces w Poznaniu!
Dobrze, że zaczęło się później, bo połowa spóźniłaby się.

Fajny koncert, wokalnie chwilami pocisnęła. List - świetnie zaśpiewany! Oczyszczenie zaśpiewane i zagrane inaczej niż na singlu, dlatego obroniło się. Bartosiewicz nie ma głosu, ale obie Edyty wypadły przyjemnie.
Dumka, Szyby i Niebo to my - rewelacja. Przy Nie było - Glaca nie daje rady, dobrze, że Edyta pociągnęła tę piosenkę.

O strojach nie piszę, bo się nie znam :) ale jedna kiecka-piżama w kaczorki, kotki i ślimaczki - wyglądała groteskowo. Reszta strojów, chyba OK.

Warto było pójść. Nie było dużo ględzenia, a chwilami było nawet zabawnie.

Szkoda tylko, że koncert trwał tylko 1,5 godziny, kiedy Rodowicz, Steczkowska, Lipnicka, czy nawet Vondrackova śpiewają bite 2 godziny. Zabrało choć 3 piosenek z drugiej płyty i Litanii.
Ale cóż... nie można mieć wszystkiego.

Nagrałem sporo filmów w full hd - 11 giga surówki. sprawdziłem, nieźle słychać i widać, ale obróbka zajmie mi pewnie kilka dni. spoko, udostępnię :)
Ostatnio zmieniony 10 paź 2015, 8:33 przez rav33, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: endeven »

@Ravcio, czy można prosić w pierwszej kolejności obróbkę NPOW ?? :marzy:
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1624
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: rav33 »

chciałem wszystko razem wrzucic, zmontować jak Brzeg. ale postaram sie zrobic to osobno, szybko.
choć moim zdaniem - choć sam sie dziwie, że to piszę - Oczyszczenie wypadło znacznie lepiej...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: endeven »

aa ok, zrób jak uważasz :) Dzięki :)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Poznań - 9 października 2015

Post autor: Flux »

theshape pisze:Ja mam beke na maksa, gdy czytam forum. Najwieksi narzekacze (procz ciebie) pobiegli pierwsi na koncerty. :D A taka niby ta Edzia fe i be.
Też jesteś częścią forum i zapewniam, że z Ciebie inni też mają bekę. Ci najwięksi narzekacze (w tym i ja) od lat apelują o to samo. Więcej śpiewania, mniej głupiego gadania. I, tak jak zauważyłeś, stosunek śpiewu do paplaniny wynosił 1 do 99%. Górniak poprawia proporcje, jeszcze daleka droga przed nią ale coś drgnęło. No i nikt nie odmawiał nigdy Edycie talentu, co najwyżej utyskiwał że go nie wykorzystuje. Jeszcze wyskakujesz z jakimiś głupimi uwagami w momencie, kiedy ktoś docenia Górniak, zauważa poprawę czy wysoką frekwencję na koncercie. To się nazywa wyczucie.

Może ktoś z obecnych na koncercie napisze swoją relację zanim znowu rozpęta się offtop? :P
ODPOWIEDZ