Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5944
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: Nie wstydźmy si
Ulubiona piosenka: sikania na siedząco
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Postautor: Piter » 23 lip 2017, 10:38

Ale tu nie chodzi o wypowiedź, tylko o zachowanie całej grupy, skamielinę oporną na zmiany. Odsyłam do wywiadu na Onecie z Barbarą Piwnik, w którym opowiadała o swoich próbach reform sądownictwa.

prof
Hope for us
Hope for us
Posty: 49
Rejestracja: 04 mar 2016, 22:04
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: When U come back to me
Lokalizacja: Poznań

Re: Polska scena polityczna

Postautor: prof » 23 lip 2017, 20:28

PO nie ma szans na wygranie wyborów.
Dziwi mnie jedynie zdziwienie osób, jeżeli mowa o reformie sądownictwa, czytał ktoś programy wyborcze partii? PiS w 2015 publikował wszystko na swojej stronie, wiem że to było kilkaset stron, ale w takim razie na jakiej podstawie ludzie biorą udział w wyborach? Lubię/ nie lubię?
Głównym właśnie problemem opozycji był brak programu wyborczego, oni oprócz suchych sloganów nie zaprezentowali czegokolwiek konkretnego. Polska scena polityczna jest po prostu okropna.
PO to beznadziejna partia, beznadziejna opozycja. Miałem okazję rozmawiać z osobą doktoryzującą się na UE w Poznaniu, która głosowała na PiS, więc w tym momencie nie mówimy już tylko o tzw. twardym elektoracie - mohery.
Poniekąd nie dziwię się osobom głosującym na PiS. To co zrobiło PO przez osiem lat swoich rządów zakrawa o horror - "Polska na wyprzedaży".
Sprzedano spółki skarbu państwa o wartości 59 mld. :( I to spółki ze strategicznych sektorów dla gospodarki kraju, państwowości.
Jak można wytłumaczyć sprzedaż PKO, PKP Energetyka (monopolista w dostarczaniu energii polskim kolejom sprzedane spółce z Luksemburgu), pełno tego było - nie mam ani czasu ani chęci sobie tego przypominać. PKO udało się odzyskać, PKP Energetyka już niestety nie.
Więc, to nie tylko programy socjalne, jak tu wyżej zostało napisane, to raczej złość obywateli przed tym, że tak naprawdę Polski już za chwilę może nie być.
Na plus PiS działało, też to że mocno oponowali przeciw sprzedaży polskich lasów, które trafiłoby w ręce Niemców. Odbudowa polskiego sektora stoczniowego etc. Skandal reprywatyzacyjny w Warszawie, OLT.
TVP, TVN, Polsat - szmatławe media. Totalnie straciłem szacunek do mediów w Polsce.
Bawią mnie teksty, też w tym temacie, że mogą nałożyć na nasz sankcje - UE. Powtarzane jest to przez Polsat. Co zakłada artykuł 7., no to że musi być 100% w głosowaniu, a państwa grupy wyszechradzkiej na pewno zagłosują na nie i Polsat o tym wiedział - zapewnienia Orbana jeszcze przed wejściem ustawy. Sankcje na Polskę oznaczałyby już na pewno Europę dwóch prędkości, do czego państwa grupy wyszehradzkiej na pewno nie dopuszczą.
Czy polskie sądownictwo wymaga reformy? Chyba nikt nie ma wątpliwości, że tak. Czy w taki sposób, chyba też nikt nie ma wątpliwości, że nie. ;(

ray
Moderator
Moderator
Posty: 1997
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Postautor: ray » 24 lip 2017, 23:18

Piter pisze:Ale tu nie chodzi o wypowiedź, tylko o zachowanie całej grupy, skamielinę oporną na zmiany. Odsyłam do wywiadu na Onecie z Barbarą Piwnik, w którym opowiadała o swoich próbach reform sądownictwa.

Czytałem ten wywiad już wcześniej. Podobał mi się, Piwnik przygląda się całej sprawie z dystansem. Ale i ona odcina się od mówienia o sędziach jako o nadzwyczajnej kaście:
Barbara Piwnik pisze:Ja natomiast nigdy się tak nie czułam i sędziowie, z którymi pracuję nigdy w swoich zachowaniach tego nie przejawiali i taki sposób przedstawienia osób wykonujących ten zawód jest mi dalece obcy.

PIS często wyciąga z kontekstu jakieś jedno zdanie i nadaje mu nowe znaczenie - mam na myśli nie tylko wypowiedź sędzi Kamińskiej o kaście, ale też na przykład słowa prof. Gersdorf o 10 tysiącach czy 2 lata temu niby-stwierdzenie Bieńkowskiej, że za 6 tysięcy złotych zgodzi się pracować tylko albo złodziej, albo idiota. Te wszystkie wypowiedzi zostały przez PIS zmanipulowane - przedstawiono te panie jako osoby, które gardzą zwykłymi obywatelami. I niestety sporo ludzi to łyknęło. Nawet dzisiaj, już po ogłoszeniu prezydenckiego weta, natknąłem się na komentarze twardych pisowców typu: "Bardzo ubolewam, że prezydent nie poparł rządu, a chce się dogadywać ze środowiskiem nadzwyczajnej kasty". :lol3:

prof pisze:Dziwi mnie jedynie zdziwienie osób, jeżeli mowa o reformie sądownictwa, czytał ktoś programy wyborcze partii?

Tylko że przed wyborami PIS zapowiadał usprawnienie funkcjonowania sądów, a nie uzależnienie sądownictwa od widzimisię Ziobry. Tak samo przed wyborami PIS zapowiadał likwidację gimnazjów, ale już przemilczał uwstecznienie podstaw programowych i zmniejszenie liczby godzin języków obcych w szkołach średnich.

prof pisze:To co zrobiło PO przez osiem lat swoich rządów zakrawa o horror

PO rządziła przez 8 lat i wtedy jednak ludzie nie wychodzili na ulice tak masowo jak teraz. OK, były protesty przy ACTA, ale to jednak było na dużo mniejszą skalę.
Co do wyprzedawania lasów... Ja jestem zdania, że dla prawdziwego patrioty ważniejsze powinno być to, by lasy nie były zaśmiecane, wypalane czy wycinane, niż to, na kogo te lasy są zapisane w jakichś papierach.

Muszę przyznać, że dzisiaj prezydent trochę mi zaimponował - myślałem, że nie zawetuje żadnej z tych trzech ustaw. I dobrze, że ogłosił swoją decyzję jeszcze przed spotkaniem z prezes Gersdorf. Nie wiem, czy te weta to nie była "ustawka" - na przykład prof. Markowski z SWPS uważa, że jak najbardziej tak, że to jest dogadana manipulacja, by zwieść opinię publiczną...
Zastanawiające jest to, że Duda argumentował, że nie może być zgody na to, by prokurator generalny mógł w jakikolwiek sposób ingerować w funkcjonowanie Sądu Najwyższego jako instytucji, że nie może być zgody na to, by prokurator generalny miał nieprawdopodobnie silną pozycję, a jednocześnie zapowiedział, że tę trzecią ustawę podpisze. Przecież ta trzecia ustawa też daje Ziobrze ogromne możliwości.
Co jest w trzeciej ustawie o sądownictwie, której nie zawetował prezydent Andrzej Duda?:
http://wyborcza.pl/7,75398,22140665,co- ... drzej.html

Niezawodna Pawłowicz napisała dzisiaj na Fejsie:
Krystyna Pawłowicz pisze:To nie ja tam stoję,włóż okulary.To Stalińska ośmiesza muzykę.

Czyli według Pawłowicz, Stalińska nie jest aktorką, tylko piosenkarką. :lol3:

Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5089
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Postautor: DeathlySilence » 24 lip 2017, 23:22

PiS i atrakcje w sezonie ogórkowym, aż chce się krzyczeć: "wincej! wincej! wincej!"
PAD zepsuł całą zabawę!!!
Miał podpisać, zaWETOwał.
Czar nocnych spacerów i rozmów rodaków prysł.

BTW - SPRZEDAM 30 czerwonych zniczy.

prof
Hope for us
Hope for us
Posty: 49
Rejestracja: 04 mar 2016, 22:04
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: When U come back to me
Lokalizacja: Poznań

Re: Polska scena polityczna

Postautor: prof » 25 lip 2017, 19:37

Dla mnie mimo wszystko ma ogromne znaczenie do kogo należy 21% mojego kraju - lasy. ;) Jako osoba, która pracowała kilka lat w Niemczech, wiem że Niemcy mają zapisane w ustawie zasadniczej zakaz sprzedawania spółek skarbu państwa z kluczowych sektorów - stąd nigdy nie doczekamy się prywatyzacji DB, DP, czy lasów.
No, ale w Niemczech spotykamy się z dojrzałą demokracją, w Polsce jak widać jeszcze nie.

MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Postautor: MacLean » 25 lip 2017, 20:04

ray pisze:Niezawodna Pawłowicz napisała dzisiaj na Fejsie:
Krystyna Pawłowicz pisze:
To nie ja tam stoję,włóż okulary.To Stalińska ośmiesza muzykę.

Czyli według Pawłowicz, Stalińska nie jest aktorką, tylko piosenkarką.


Chyba chodziło o rzeczywiście nieudany występ wokalny aktorki :)

PAD w orędziu strasznie się uwziął na Prokuratora Generalnego. I mam dysonans, bo czytałem niezawetowaną ustawę... Chowanie się za sukienką fizyka konstytucyjnego pominę :lol3:

Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5944
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: Nie wstydźmy si
Ulubiona piosenka: sikania na siedząco
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Postautor: Piter » 26 lip 2017, 19:55

Ray, skoro czytałeś wywiad, to wnioskuję, że kojarzysz fragment o tym, jak Piwnik chciała reformowac sądownictwo i na jaki opór napotkała.

Platforma sprzedała lasy. PiS je wyrżnął.

ray
Moderator
Moderator
Posty: 1997
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Postautor: ray » 27 lip 2017, 22:18

Piter pisze:Ray, skoro czytałeś wywiad, to wnioskuję, że kojarzysz fragment o tym, jak Piwnik chciała reformowac sądownictwo i na jaki opór napotkała.

Kojarzę. Ale jednak od mówienia o sędziach jako o kaście ona się stanowczo odżegnywała.
Jest trochę sprzeczności w jej wypowiedziach.

W każdym razie jest weto, do połowy września powinien być spokój.
Dzisiaj Kaczyński potwierdził, że jesienią zajmie się mediami:
Jarosław Kaczyński pisze:Jeśli chodzi o duże reformy, to z całą pewnością stoi przed nami kwestia dekoncentracji mediów. Tu też będzie zapewne bardzo silny opór.

Zobaczymy, co miłościwie panująca nam władza wymyśli... Czytałem wczoraj, że jest już pewien projekt wymierzony w TVN czy Polsat. Jedna zmiana w podatkach miałaby spowodować, że "firmy albo zrezygnują z kupowania reklam, albo będą wywierać presje, by ich ceny spadły. I jedno, i drugie dla mediów komercyjnych jest zabójcze". :(

MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Postautor: MacLean » 08 gru 2017, 0:59

Żegnamy panią premier i jej brosze :) Dziwi, że taka partia wymienia mamę księdza na bankiera... :lol3:

Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5089
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Postautor: DeathlySilence » 04 lip 2018, 0:41

#KONSTYTUCJA #SĄDNAJWYŻSZY #WOLNESĄDY

Nocne Spotkania Rodaków - Reaktywacja - Lato 2018.

Będzie, będzie zabawa!
Będzie się działo!
I znowu nocy będzie mało.
Będzie głośno, będzie radośnie
Znów przetańczymy razem całą noc!


Czara goryczy się przelała.
Dziś Andrzej Duda po spotkaniu z prof. Małgorzatą Gersdof (lub ze zjedzonym "r": Gesdorf), pierwszą prezes SN, zachował się jak tchórz i politykier. Żaden to prezydent.
Mam nadzieję, że po wyborach, (P)AD razem z przedstawicielami PiSowskiego rządu, za przyklepywanie niekonstytucyjnych ustaw, za gmeranie w prawie, staną w końcu przed Trybunałem Stanu.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2018, 7:17 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 1 raz.

MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Postautor: MacLean » 04 lip 2018, 1:29

Nie poprawiaj błędu w nazwisku, bo to bardzo symptomatyczne:)
Pomiatanie trzecią władzą się PiS-owi opłaca. Wybory może przegrać za olanie niepełnosprawnych czy rosnące daniny. Mnie dziwi najbardziej, że Kukiz się trzyma. Samoobrona to przy tej partii była spójna myśl polityczna.

Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5089
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Postautor: DeathlySilence » 04 lip 2018, 7:49

MacLean pisze:Nie poprawiaj błędu w nazwisku, bo to bardzo symptomatyczne:)

Patrz. :D
Poprawiłem, nie wypada, zostawiłem w nawiasie wersję ze zjedzonym "r". Przypadek, zmęczenie, a może ingerencja podświadomości. :wink:

MacLean pisze:Pomiatanie trzecią władzą się PiS-owi opłaca. Wybory może przegrać za olanie niepełnosprawnych czy rosnące daniny.

Usypują sobie coraz większą górkę, z której z czasem zejdzie odpowiednio silna lawina złości, która ich zmiecie. Nie z Sejmu, mają silny, stały elektorat, ale drugiej kadencji im nie wróżę... chyba, że partie opozycyjne zamiast jednomyślnie walić w PiS, zaczną bójki między sobą.

MacLean pisze:Mnie dziwi najbardziej, że Kukiz się trzyma. Samoobrona to przy tej partii była spójna myśl polityczna

W punkt.
Partia wolnych elektronów, specyficznych "chorągiewek", polityczni nowicjusze, w swej naiwności, krótkowzroczności, dająca się dymać na każdym kroku przez PiS. Są jak ci śmieszni kandydaci na ławników - bez doświadczenia, jak będzie trzeba to doczytają, douczą się. :roll: Niby w opozycji, a dają się upupiać, rozgrywać PiSowi i Kaczyńskiemu jak małe dzieci. Nie są za łamaniem Konstytucji, ale przepychają ręka w rękę dalsze ustawy umożliwiające PiSowi dewastację systemu trójpodziału władzy. Skończą prędzej, czy później jak Samoobrona i LPR. Oby prędzej.

Gotuje się we mnie ze złości. :gaah:

Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5944
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: Nie wstydźmy si
Ulubiona piosenka: sikania na siedząco
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Postautor: Piter » 04 lip 2018, 12:36

Myślicie, że PiS przegra wybory?

Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5089
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Postautor: DeathlySilence » 04 lip 2018, 14:23

Piter pisze:Myślicie, że PiS przegra wybory?

Któreś w końcu na pewno... :lol3:

Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6909
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Polska scena polityczna

Postautor: KrzysiekF » 04 lip 2018, 14:48

Poważnie myślicie , że wybory będą demokratyczne ???


Wróć do „Różne sprawy”Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości