Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wojtuś »

Endeven jeśli chodzi o Suspirie to zgadzam się z tobą w 100%! To nie jest film dla każdego i albo się go pokocha albo znienawidzi.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Dzięki, właśnie się zastanawiałem, czy się na to wybrać. Recenzje nie były jednoznaczne.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: addar »

Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: niuto »

Endeven, byłem na Suspirii, bardzo mi się podobał klimat, ale końcówka nieco rozczarowała, bo nie zrozumiałem jej :P Po co była ta cała szopka, czemu ta młoda dziewczyna (matka Suspiria) pozwoliła na te cyrki, a nie od razu się z nimi nie rozprawiła? :P
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Wczoraj ogłoszono oscarowe shortlisty w kilku kategoriach, czyli zawężono kandydatury do oficjalnych nominacji, które zostaną ogłoszone 22 stycznia.

-> W kategorii najlepszy film zagraniczny (nieanglojęzyczny) na shortliście znalazło się już tylko 9 tytułów. Jest wśród nich "Zimna wojna". Gratulacje.
Colombia, “Birds of Passage”
Denmark, “The Guilty”
Germany, “Never Look Away”
Japan, “Shoplifters”
Kazakhstan, “Ayka”
Lebanon, “Capernaum”
Mexico, “Roma”
Poland, “Cold War”
South Korea, “Burning”
Film "Ayka" jest z kolei koprodukcją, w której maczała palce polska ekipa.

Od siebie dodam, że poza "Zimną wojną" trzymam kciuki za film "Shoplifters", zwycięzcę Złotej Palmy w Cannes, piekny, empatyczny, szczery, poruszający swoją prostotą i bliskością wobec człowieka. Widziałem też film "Winni" z Danii, bardzo dobre kino jednego aktora, który wysmienicie mierzy się z ciekawym scenariuszem.
A dzis idę do kina na "Romę", no zobaczymy czy to takie arcydzieło, jak mówią i piszą.

-> W kategorii dokumentalnej na shortliście jest polska "Komunia" Anny Zamneckiej.

-> "Suspiria" jest na shortliście w kategoriach: MAKEUP AND HAIRSTYLING i ORIGINAL SONG. W tej drugiej Thom Yorke z utworem "Suspirium" powalczy o nominację m.in. z "All the stars" Kendricka Lamara & SZA (Black Panther) i "Shallow" Lady Gagi & Bradleya Coopera (A star is born) .
Shortlist for Best Original Song:
– Willie Watson, Tim Blake Nelson, Willie Watson, Tim Blake Nelson – “When A Cowboy Trades His Spurs For – -Wings (The Ballad of Buster Scruggs)
– Sampha – “Treasure” (Beautiful Boy)
– Kendrick Lamar and SZA – “All The Stars (Black Panther)
– Jónsi and Troye Sivan – “Revelation” (Boy Erased)
– Dolly Parton – “Girl in the Movies” (Dumplin’)
– Arlissa – “We Won’t Move” (The Hate U Give)
– Emily Blunt – “The Place Where Lost Things Go” from (Mary Poppins Returns)
– Emily Blunt and Lin-Manuel Miranda – “Trip A Little Light Fantastic” from (Mary Poppins Returns)
– Quincy Jones, Chaka Khan, and Mark Ronson – “Keep Reachin’” (Quincy)
– Jennifer Hudson and Diane Warren – “I’ll Fight” (RBG)
– Gal Gadot and Sarah Silverman – “A Place Called Slaughter Race” (Ralph Breaks the Internet)
– The Coup and Lakeith Stanfield – “OYAHYTT” (Sorry to Bother You)
– Lady Gaga and Bradley Cooper – “Shallow” (A Star is Born)
– Thom Yorke – “Suspirium” (Suspiria)
– Sade – “The Big Unknown” (Widows)

Pełen wykaz wczorajszych shortlistowych ogłoszeń ->
https://www.oscars.org/news/91st-oscars ... b6a7IfrFgA
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Nie pojmię zachwytów nad Romą ,jako przerywnik okazałe psie g-na , film o porzuconych kobietach, temat tak oklepany w kinematografii , zmęczyłem do końca.Pseudoartystyczna tendencja - film czarno biały w HDR .
Zimna wojna obejrzana po raz 3-ci , zyskuje przy każdej projekcji ale dodałbym kilka scen pod Aśkę jak pisałem wcześniej i wydałbym cd ze ścieżką dźwiękową plus kilka bonusów z Kulig w polskich standardach jazzowych typu Nie oczekuje dziś nikogo, Jej portret,Czas rozpalić piec , duży błąd promocyjny...
Na Allegro jest cd z soundrackiem z Idy..
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

A propos Emily Blunt... Ogladałem wczoraj Tajemnice lasu i bardzo mnie rozczarowały. Może efekt kumulacji świątecznych seansów tv. Ona jeszcze w sumie nie przeszkadzała w tym musicalu, Depp i Streep pocieszali, z kolei jednak Kopciuszek i Kapturek śpiewały po prostu nieprzyjemnie. Pomijając kwestie muzyczne, rzecz gustu, film był dla mnie za długi, zbyt nudny i na siłę. Lepiej by to może wypadło na deskach, przed ekranem tv trudno było dotrwać końca ;)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

A mnie przypadły do gustu swoim nietuzinkowym podejściem do tematu baśni, odejściem od sztampy.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Bob pisze:Nie pojmię zachwytów nad Romą ,jako przerywnik okazałe psie g-na , film o porzuconych kobietach, temat tak oklepany w kinematografii , zmęczyłem do końca.Pseudoartystyczna tendencja - film czarno biały w HDR .
A ja nie pojmuję, jak można tak spłycić i tak powierzchownie ocenić Romę. To nie jest film o porzuconych kobietach. A klepać w kinematografii można dane tematy miliony razy, bo w sztuce chodzi o to, by pokazywać coś przefiltrowane przez siebie, przez swoje spojrzenie, swoją wrażliwość, wtedy nigdy nic nie jest oklepane, oczywiście jeśli jest szczere i jest autorską wypowiedzią, a nie komercyjnym planem. Film czarno biały, hmm no i? Nie widze problemu.

Roma jest dla mnie rewelacyjnym kinem, snuje sie swoim spokojnym rytmem, ma w sobie zaklętą intymność i wyciszenie, w dużej mierze dzięki głownej aktorce. Ona tam nawet nie musi jakoś grać, bo ma w sobie naturalny urok i tajemnicę, twarz i sposób bycia, który przyciąga. Jest takim uosobieniem niewinności na tle całej tej mieszanki meksykańskiego życia, które buzuje w mieście, na rogu ulicy, w zamieszkach, w strzelaninie, w imprezie na wsi, w pożarze. Roma to film, który spogląda na rozwarstwiony Meksyk, który mimo traum będzie iść dalej. To hołd dla kobiet, dla wspólnotowości, dla człowieczeństwa, które w każdej sytuacji da o sobie znać, przebije się i zakiełkuje. Mnie ta historia bardzo wzruszyła. Uważam, że ROMA bije na głowę zimną Zimną wojnę.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Rok mieszkałem wsród przeważającej etnicznie populacji meksykańskiej w sąsiedztwie i zapewniam , że nie ma tam żadnej magii , w byciu służącą czy sprzątaczką też ,chociaż energia wśród narodu podobna do polskiej na imprezach :roll: .Film w przeważającej części zupełnie obojętny emocjonalnie podobnie jak Narodziny Gwiazdy . Nie widzę żadnego aktorstwa u tej Indianki , po prostu snuje się na ekranie , ekspresja i emocje większe w produkcjach typu Szkoła czy Ukryta prawda.
Zimna wojna też nie jest jakimś tam arcydziełem i wątpię czy dostanie jakiekolwiek nominacje, chociaż miło by było być zaskoczonym. Trzymam kciuki za Polaków .Jestem ogólnie wybredny i dużo oglądam, często coś zaczynam i znudzony kończę przed czasem , tak samo z serialami , bardzo często sezon 1-szy wymiata a kolejnych nie da się oglądać jak np. Riverdale
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Mamy zupełnie inną wrażliwość filmową najwyraźniej. Każdy zobaczy w tym filmie coś innego, inaczej go poczuje i odczyta i na tym polega magia kina.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

Piter pisze:A mnie przypadły do gustu swoim nietuzinkowym podejściem do tematu baśni, odejściem od sztampy.

Za to miałyby plus, ale za coś więcej - już trudno.

Na Meksykanach i ich społecznych problemach się zupełnie nie znam, więc nie wypowiadam. Unikam filmów tego typu, wolę czytać, jak ma być ciężko i rozlegle. Zimna wojna może faktycznie nie jest arcydziełem, ale i dobrze nakręcona, i dobrze się ogląda.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Aquamen - Świetna ekranizacja komiksu. Czysta rozrywka, bez mrocznego zacięcia jak ostatnia trylogia o Batmanie. Fantastyczny casting, każdy aktor idealnie obsadzony. Imponująca muzyka, efekty specjalne również. Film trwa grubo ponad 2 godziny - ani na moment nie spojrzałem na zegarek. Kto ma możliwość - polecam seans w Imax.

Zabójcze maszyny - Film już schodzi z ekranów i raczej nikt tęsknic nie będzie. Ciekawa wizja przyszłości, ale na wizji się kończy. Niby dużo się dzieje, a akcja stoi w miejscu. Losy bohaterów niespecjalnie mnie zainteresowały, a w filmie pełnym efektów specjalnych, to błąd niewybaczalny. Tu na zegarek zacząłem spoglądać już po 30 minutach...

A na koniec drugi, amerykański zwiastun Zimnej Wojny, kapania Oscarowa trwa w najlepsze:
https://www.youtube.com/watch?v=FMqZ9qWD8xs
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Dzis ogłoszono nominacje do nagród brytyjskiego przemysłu filmowego BAFTA. Najwięcej, bo aż 12 otrzymał film "The favourite" w reżyserii Yorgosa Lanthimosa. Ten grecki reżyser jest jednym z moich ulubieńców. Uwielbiam jego filmy. Na pewno ktoś kojarzy takie tytuły, jak Kieł, Lobster, albo Zabicie świętego jelenia. Najnowszy film w Polsce zdaje sie, że od 8 lutego. W Faworycie o angielksiej królowej i jej dwóch kochankach na dworze, czyli popisowy trójkąt Olivii Colman, Rachel Weisz i Emmy Stone.

"Zimna wojna" jest nominowana w 4 kategoriach (najlepszy film zagraniczny, reżyseria, zdjęcia i scenariusz oryginalny).

7 nominacji dla "Romy" i "A star is born". Mnie cieszą też nominacje dla dokumentu McQueen.

O miano najlepszego filmu powalczą:
BLACKkKLANSMAN (Czarne bractwo)
THE FAVOURITE
GREEN BOOK
ROMA
A STAR IS BORN
Pełna lista -> http://www.bafta.org/film/awards/ee-bri ... nners-2019
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Zabicie świętego jelenia-wszystko w tym filmie jest znakomite od obsady po niepokojącą muzykę , scenariusz, takie filmy pamięta się przez całe życie , reszty twórczości tego reżysera nie znam ...Scenariusz daje tyle możliwości do przemyśleń -dlaczego doszło do takiej eskalacji dramatu ,zahowań prześladowcy psychopaty , lekarza i jego rodziny, są sceny rozdzierające mi serce ...
ODPOWIEDZ