Lost: Zagubieni

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Lost: Zagubieni

Post autor: Marek »

Serial bardzo mi się spodobał :) Nawet nie wiedziałem [nie poznałem] że w serialu grają same gwiazdy
Harold Perrineau Jr. (Michael) jako dzielny Link w "Matrixie: Rewolucje i Reaktywacja",
Matthew Fox (Jack) w serialu "Ich pięcioro",
Emilie de Ravin (Claire) grała kosmitkę Tess w serialu "Roswell: W kręgu tajemnic",
Maggie Grace (Shannon) jest w nowej "Mgle" na podstawie filmu Johna Carpentera,
Evangeline Lilly (Kate) jej pierwsza mówiona rola w ogóle (grała tylko zwłoki lub tłum w serialowych imprezach),
i na koniec the very best of:
Dominic Monaghan (Charlie) hobbit Merry we "Władcy Pierścienia".

Szkoda że tylko raz w tygodniu :roll: przyznam się że mnie wciągnęło :D w końcu coś innego i nie polskiego :!: :P
blog na temat serialu: http://chaotic.blox.pl
strona: http://lost-media.com/

Emisja serialu w każdy czwartek po godzinie 20 w TVP1
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Aro »

Równiez mi się spodobał. Fany jest ten doktorek Jack (i teraz już wiem, że grał w "Ich pięcioro") ;)

Serial raz w tygodniu, ale za to po 2 odcinki. Najbardziej dziwne są te niedzwiedzie. Skąd się one biorą skoro są polarnymi? Ciekawe o co chodzi z tymi więźniami. Co takiego zrobiła ta dziewczyna która trzyma się tak doktorka? Jeśli Jack uratuje tego faceta z odłamkiem w brzuchu to na pewno się dowiemy. Czytałem, ze oni na wyspie nie będą sami, ale o tym cii. Sam nie chce wiedzieć, co będzie.

Ten kto nie zajrzał do wątku o telewizjach w Polsce niech wie, ze serial oglądało wg danych OBOP prawie 5 mln widzów podczas gdy emitowane równolegle z drugim odcinkiem "Zagunionych" "Gotowe na wszystko" tylko 1 mln i 700 tysięcy, a na "Wspólnej" trochę ponad 2 mln. :D

Warto dodać także, ze serial otrzymał nagrodę Emmy Awarlds 2005.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Marek »

Pierwszy odcinek obejrzało 4 384 tys. widzów TVP1 (udziały 33 proc. – dane TNS OBOP), a drugi – 4 871 tys. (udziały 39 proc.). Widownia innych programów emitowanych w tych samym czasie:
„Pensjonat pod różą” (Polsat) – 2 865 tys.,
„Na wspólnej” (TVN) – 2 219 tys.,
„Pokochaj moje córki” (TVN) – 1 794 tys. widzów.
„Gotowe na wszystko” (Polsat) – 1 747 tys.,
„Wet za wet” (TVP2) - 1 603 tys. osób,
„Najsłabsze ogniwo” (TVN) – 1 542 tys.

Jak na początek to bardzo dobry wynik :)
Wyniki oglądalności – wg dostępnych sposobów
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Aro »

Według danych AGB Nielsen Media Research "Zagubionych" oglądało jeszcze więcej widzów bo 5 689 461, co jest rewelacyjnym wynikiem. :)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Marek »

Po pierwszym odcinku byłem przekonany że załoga która przeżyła znajduje się w innym wymiarze czasu :D a to co biegało w lesie myślałem że to dinozaury :lol:
Drugi odcinek wyjaśnił prawie wszystko :) Czekam na kolejne odcinki ;)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Aro »

Obrazek Obrazek
Obrazek

Ten pan zdecydowanie nafajniejszy ze wszystkich. Odważny, pomocny, przystojny. :D
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: marlena »

obejrzałam wczoraj troche - ale potem przestawiłam na Gotowe na wszystko! szkoda ze daja to tego samego dnia! :(

a moze ktoś mi nakreślic przycyzny katastrofy i dwa pierwsze odcinki! bo wczoraj 3 cały widziałam i kawałek 4 ;) i faktycznie robi sie ciekawie
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Marek »

Proszę, 1 i 2 odcinek :)

Zagubieni 1x01 - Pilot
Jack budzi się w lesie. Zdezorientowany wybiega na plażę gdzie widzi panikujących i rannych ludzi. Samolot linii Oceanic 815 rozbił sie na jakiejś wyspie pomiędzy Australią a Stanami Zjednoczonymi. Jack ratuje mężczyznę, któremu kawałek samolotu przygniótł nogi. Pomaga też ciężarnej Claire, która jest w 8 miesiącu ciąży. Pozostałości po samolocie wybuchają.

Jack jest ranny w plecy i prosi nowo poznaną Kate aby zaszyła mu plecy igłą i nitką. Próbuje ją uspokoić opowiadając historię o swojej pacjentce, którą o mały włos a by zabił, ale wziął się w garść i uratował jej życie.

Podczas pierwszej nocy rozbitkowie słyszą jakieś dziwne dźwięki dochodzące z lasu. Coś potężnego kieruje się w ich stronę i niszczy drzewa.

Jack postanawia zlokalizować nadajnik z kabiny pilota. Przód samolotu rozbił się gdzieś indziej, więc Jack, Kate i Charlie idą go szukać. Znajdują dziób samolotu, w którym wszyscy są martwi. Oprócz pilota, który mówi, że zboczyli z kursu i szukają ich w niewłaściwym miejscu. Raptownie znowu słychać dźwięki "potwora", który porywa pilota samolotu. Jack i reszta uciekają z wraku w głąb dżungli. Kate zostaje sama i woła Jacka. Jack ratuje z ato Charliego. Okazuje się, że "potwór" zabił pilota zostawiając go na drzewie.
Zagubieni 1x02 - Pilot cz. 2
Jack, Kate i Charlie wracają z wyprawy po radiostację. Urządzenie dzięki któremu można by było wezwać pomocy nie działa. Nie ma zasięgu do wysłania transmisji.

Charlie to narkoman, który poszedł do wraku po narkotyki, które zostawił w łazience. Był tam w momencie turbulencji.

Na plaży Sawyer bije się z Sayidem, bo uważa, że to on sprowokował katastrofę. Zostają rozdzieleni przez innych.

Walt syn Michaela szukając swojego psa Vincenta znajduje kajdanki.

Sayid, Kate, Charlie, Boone, Shannon i Sawyer ruszają w głąb wyspy by znaleźc wyżej położony teren, bo tylko wtedy będą mogli wysłać transmisję ratunkową. Będąc w lesie zaczyna ich atakowac dzikie zwierzę. Okazuje się, że jest to niedźwiedź polarny. Sawyer wyciąga pistolet i zabija go. Wszyscy są zaskoczeni tym, że na tej półkuli znajdują tego niedźwiedzia. Kate bardziej inetresuje się tm, skąd Sawyer wziął pistolet. Ten mówi jej, że zabrał go nieboszczykowi. Sayid uważa, że Sawyer to przestępca transportowany przez szeryfa.

Jack leczy mężczyznę, któremu wbił się kawałek metalu na klatce pierśiowej. Pomaga mu Hurley ale mdleje. Ranny mężczyzna budzi się podczas "operacji" i pyta się Jacka gdzie jest ta kobieta. Okazuje się, że to szeryf.... a tym przestępcą, który był w samolocie jest Kate, która z niewiadomych przyczyn została aresztowana i deportowana do USA. Podczas lotu w momencie wystąpienia turbulencji szeryf został ranny w głowę i starcił przytomność. Kate uwolniła wtedy swoje ręcę (kajdanki znalezione przez Walta) .

Grupa, gdy znajduje się w końcu na wolnej przestrzeni uruchamia w końcu nadajnik. Nie mogą nic wysłać bo inna transmisja blokuje przezkaz. Jest to transmisja po francusku. Shannon, która spędziła rok we Francji tłumaczy to. Dowiadujemy się, że transmisja ta to wołanie o pomoc francuskiej kobiety, której koledzy zostali zamordowani na tej wyspie. Transmisja liczy 16 lat.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: vanity »

ładniuści - ArO, ale ja i tak wolę hydraulika z Gotowych :D
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Aro »

marlena pisze:a moze ktoś mi nakreślic przycyzny katastrofy i dwa pierwsze odcinki! bo wczoraj 3 cały widziałam i kawałek 4 n i faktycznie robi sie ciekawie
Chyba do końca nikt nie wie. Lecieli sobie i nagle oderwał się tył samolotu. Zginęli Ci co byli na końcu no i część tych którzy z wrakiem samolotu "wylądowali" na wyspie. Okazało się, że bardzo zboczyli z kursu i nikt ich nie będzie szukał w tym miejscu. Powoli poznajemy rozbitków. Pokazywane jest w skrócie ich życie i czasami to jak zachowywali się podczas wypadku i tuż przed nim.

ładniuści - ArO, ale ja i tak wolę hydraulika z Gotowych
No no tamten tez fajny. Niestety "Zagubieni" mnie wciągają i wczoraj "Gotowych" oglądałem może ostatnie 10 minut.
marlena
Perła
Perła
Posty: 1041
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Coming Back To Love
Lokalizacja: warszawa

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: marlena »

Dzięki chłopcy za streszczenia! zagadkowy film! I like that! :)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Marek »

tapetki:

ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Aro »

A nie ma jakieś wspólnej tapety? Nie chce dawac tej jednej konkretnej osoby na pulpit. :D
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Marek »

ObrazekObrazek

nie ma interesujących tapet jednoczesnie ze wszystkimi aktorami :roll:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Lost: Zagubieni

Post autor: Magda M »

ja tez wczoraj obejrzałamj kawałek i zgadzam sie - fajny serial :!: Ale ze wczoraj było expse premiera to tatka przejął piot i nie wiem co sie stało :( ostatnie co widziałam to jak ona wyszła z namiotu i ten ranny sie zastrzelil... dlaje nie wiem. Czy ktos choc jednym zdaniem moze wyjasnic co było potem???? czy cos sie wyjasniło z ta dziewczyną.. itp itd??

tapetku rulezz ;)
ODPOWIEDZ