Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Polska scena polityczna

Post autor: dorota »

jak Was czytam, to nie wierzę,że to ludzie myślący mogą popierać PiS

czy dla Was rozwalenie trojpodziału władzy, upolitycznienie prokuratury, rozwalanie wojska, edukacji i włażenie kościołowi w dupę nic nie znaczy?

czy Wy nadal uważacie,że to wymysl "odsuniętych od wladz elit"? serio?

rozdawnictwo piękniejszy przy jednoczesnym podnoszeniu podatków ? przecież przez PiS wszystko drożeje, są wtrzymane inwestycje we wszystkich dziedzinach, zabierane pieniądze na pomoc dzieciom, tym samym, którymi PIS wycierał sobie gębę w kapani, pomoc ofiarom przemocy rodzinnej, kasa na hospicja... kolesiostwo do kwadratu, wszędzie zwalniają ludzi i wciskają swoich... i tak można by wymieniać w nieskończoność ...
nie wspomnę o podwyższkach dla posłow i premiach po 13tys ... czy podniesieniu sobie kwoty wolnej od podatku do 30tys bo przecież cięzko pracują ...
no i smolensk i never ending stroy ... ogromne kolejne odszkodowania dla rodzin Pis.. i tylk dla nich .. a dla pięlęgniarek jakoś nie mieli kasy....


PO ma swoje za uszami, ale nie było tak bezczelne jak PIS ...
przecież oni dażą do totalitaryzmu a wy się jeszcze cieszycie ....
PiS nienawidzi kobiet, ale ja wierzę, że doigra się wreszcie, a ich dni są policzone ... bo owszem, rządzić mogą ale z poszanowaniem konstytucji a oni ją łamią na każdym kroku a ludziom wciskają ciemnotę ...

szlag mnie trafia gdy tylko sobie o tym pomyślę, brrrr
a i kościół dostanie po dupie za ten romans z PIsem .... będzie lanie że ho ho....
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Polska scena polityczna

Post autor: karen »

Nic tylko pakować sie i wyjeżdzać za Tuskiem najlepiej ;)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: addar »

dorota pisze:czy dla Was rozwalenie trojpodziału władzy, upolitycznienie prokuratury, rozwalanie wojska, edukacji i włażenie kościołowi w dupę nic nie znaczy?
dowody rozwalenia trójpodziału ? trybunał nie jest jego częścią, poza tym zarzuty PO są bezpodstawne, bo jednostka ta zawsze była upolityczniona. Kwestia złej struktury org. to swoją drogą, ale zwalanie winy na PIS za tę stan rzeczy to paranoja... skoro PO przez lata miała tam swoich ludzi, to zastaną tradycją jest że nowy rząd obstawia swoich...zmiany są potrzebne ale robienie teraz z pisu potwora niszczącego demokracje to jawna kpina i próby opozycji zdyskredytowania rządu.
prokuratura prze lata zawsze była upolityczniona, zawsze, to wymysł ostatnich kilku lat bo PO wprowadził niezalezność, zresztą brak kontroli nad prokuaturą okazał sie niezbyt korzystny dla prawidłowości prowadzonych tam spraw :(
rozwalenie wojska?? dorka czy ty wiesz co ty poszesz?? PIS właśnie chce powrotu wojska silnego, to dotchczasowi rządzący systematycznie nas demilitaryzowali abyśmy nie mieli żadnej siły obronnej.
edukcja... całym serduchem popieram zniesienie gimnazjów i ponowne wprowadzenie obowiazkowej historii w liceum... gimba to patologia, ale to temat na osobny dział

kościół-- no cóż jakiś sojuszników trzeba mieć a do serduszka babać najbardziej przemawia kler z ojcem dyrkiem na czele. :edi:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

system to rozwala PiS, system prawny, a nie system układów, bo akurat nowe układy to sami tworzą pod płaszczem bohaterstwa dla ludu i zadłużenia kraju.
to jest skandaliczne, do jakiego momentu przeciągają strunę. że trzeba walczyć o normalne przestrzeganie prawa i zasad, że trzeba tłumaczyć co jest normalne a co nie. To jest dopiero wyczyn PiSu.

RAZEM
to alternatywa z pasją i ideą. iwcale nie muszę się z nimi zgadzać we wszystkim, ale głosowałem i będę głosował, bo to oni są najbliżej szarego człowieka, bo to oni protestują gdzieś na zadupiu w małej firmie wspierając pracowników, bo to oni walczą o transparentność polityki, bo to oni są światopoglądowo najbliżej moich poglądów, bo to oni zasługują by wejść do sejmu i mieć głos, bo to oni nie są skorumpowani. nie chodzi o to by kiedyś wygrali i zabrali 50 procent dochodu, ale o to by Oni dostali się do parlamentu i namieszali czymś prawdziwym, swoją prawdziwą twarzą, a nie inni, co przybierają maskę. Także to jest dla mnie alternatywa.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ray »

karen pisze:Ray a jak rzadziło Po to poprawki opozycji były brane pod uwagę-no proszę Cię, pamiętam jak protestowano gdy Po zarządziło że 6-tki ida do szkół-ludzie protestowali pisali chcieli referendum-i ich olano
Karen, czy Ty uważasz, że jeżeli PIS nadużywa władzy, to nie powinniśmy tego krytykować tylko dlatego, że PO też nadużywała władzy?
Poza tym sprawa z sześciolatkami w szkołach ciągnęła się aż 6 lat - ustawa o obowiązku szkolnym dla sześciolatków została przegłosowana dopiero za czasów drugiej kadencji rządów PO-PSL. Wtedy nie było szaleńczego pędu w uchwalaniu ustaw, a teraz jest.
I przy okazji sporu wokół sześciolatków w szkołach pozwolono małżeństwu Elbanowskich przemawiać z mównicy sejmowej. Teraz nasz szanowny pan marszałek Kuchciński na pewno nie pozwoliłby, żeby na przykład przeciwni reformie edukacji Nauczyciele Roku przedstawiali z tego miejsca swoje racje.

Zarówno Maciej Orłoś, jak i Piotr Kraśko byli dziennikarzami TVP przez 25 lat - od 1991 do 2016 roku. Nie wiązałbym więc ich tylko z rządami PO.
To jest smutne, że kwestia pełnego uzależnienia TVP od partii rządzącej nazywana jest tematem zastępczym. Tak samo nazywano kwestię związków partnerskich czy in vitro - to wszystko to tylko "tematy zastępcze". :(
addar pisze:dowody rozwalenia trójpodziału ? trybunał nie jest jego częścią, poza tym zarzuty PO są bezpodstawne, bo jednostka ta zawsze była upolityczniona. Kwestia złej struktury org. to swoją drogą, ale zwalanie winy na PIS za tę stan rzeczy to paranoja... skoro PO przez lata miała tam swoich ludzi, to zastaną tradycją jest że nowy rząd obstawia swoich...zmiany są potrzebne ale robienie teraz z pisu potwora niszczącego demokracje to jawna kpina i próby opozycji zdyskredytowania rządu.
Mylisz się. Prezydent Duda złamał prawo nie odbierając ślubowania od trzech prawidłowo wybranych sędziów. To pierwszy taki przypadek w historii Polski. Za czasów rządów PO-PSL sędzią Trybunału Konstytucyjnego był Marek Kotlinowski z Ligi Polskich Rodzin i jakoś tamta władza to respektowała.
addar pisze:edukcja... całym serduchem popieram zniesienie gimnazjów i ponowne wprowadzenie obowiazkowej historii w liceum... gimba to patologia, ale to temat na osobny dział
I tutaj znowu się mylisz. Historia cały czas jest obowiązkowa w liceach dla wszystkich. W pierwszej klasie wszyscy mają po 2 godziny historii tygodniowo i uczą się o historii najnowszej (od 1918 do współczesności), a w drugiej i w trzeciej klasie jest wybór - ci, którzy chcą zdawać historię na maturze, mają w II i III klasie po 4 godziny historii tygodniowo, a ci, którzy nie chcą - mają w II i III klasie po 2 godziny tygodniowo przedmiotu "Historia i społeczeństwo", czyli historia + WOS.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Polska scena polityczna

Post autor: spot_me »

Wszyscy mowia, ze PiS poroznil Polakow i sprawil, ze zaczeli sobie skakac nawzajem do gardel, ale to nie do konca prawda. Oni zwyczajnie, a zarazem bardzo sprytnie siegneli po poklady nieodkrytego dotad elektoratu - nacjonalistow, dewotow, antysemitow, radykalnych konserwatystow i przede wszystkim ludzi nietolerancyjnych, ktorych w PL zawsze bylo bardzo wiele. Wykorzystali to co aktualne: ideologie gender, lek przed imigrantami, wzrastajaca na swiecie akceptacje wszelakiej odmiennosci i przedstawili to tym wlasnie grupom spolecznym jako swego rodzaju szatana, ktory czai sie nad Polska, a przed ktorym tylko oni moga ten kraj obronic. Ile w tym perfidnie przemyslanej polityki, a ile faktycznego oblakania - nie wiem. Wiem jedno - to zli, okrutni, msciwi, pelni jadu ludzie i kazdy kto na nich glosowal i ciagle ich 'wyznaje' niech trzyma sie ode mnie z daleka bo sprawia, ze podnosi mi sie cisnienie, a ja zwyczajnie nie mam sil na dyskusje z ciemnogrodem.
Wyznaje zasade: ''Nie wdawaj się w dyskusję z idiotą, bo najpierw zniży Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.''
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: addar »

tymczasem tolerancyjna, przyszłościowa Amełyka wybiera Trumpa... tak Polska to kraj fobów :P
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Polska scena polityczna

Post autor: spot_me »

Nikt nigdy nie powiedzial, ze USA sa zjednoczone w swej tolerancji i postepowosci. Poza tym jakby nie patrzec Trump wygral mniejszoscia glosow wyborcow! To wlasnie Hilary Clinton, ktora byla symbolem tolerancji w tych wyborach uzyskala ponad 2 mln glosow wiecej.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

właściwie to juz doliczyli sie prawie 3 milionów głosó przewagi Clinton. A Ameryka nigdy nie była w pełni krajem tolerancji, równości i tego wszystkiego, o czym mówili ich bohaterowie. W końcy to nie kto inny, jak amerykanie wyrżnęli niemal do cna Indian i wiedli prym w niewolnictwie czarnych.

PiS robi dokładnie, to o czym napisał @spot. Dobrze to ująłeś. Łatwiej do mas przemówić i zawładnąć podając na tacy wroga. Najlepiej w wielu postaciach, który odpowiada za wszelkie zło i z którym należy walczyć w imię poprawy swego dobrobytu i honoru. Dokładnie w taki sam sposób postępowali faszyści zdobywając włądzę i ją rozszerzając. Wszak zostali dopuszczeni do głosu i władzy w sposób demokratyczny, a jak to sie skończyło to wszyscy dobrze wiemy. Dojśc do włądzy demokratycznie to jedno, ale postępować zgodnie z zasadami demokracji to już inna bajka. Nic nie tłumaczy partii rządzącej w sposobie realizacji swoich racji. Nic.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

dorota pisze:jak Was czytam, to nie wierzę,że to ludzie myślący mogą popierać PiS

czy dla Was rozwalenie trojpodziału władzy, upolitycznienie prokuratury, rozwalanie wojska, edukacji i włażenie kościołowi w dupę nic nie znaczy?
Też się nad tym ostatnio zastanawiam. Jak to jest, że Polska jest aż tak mocno podzielona. Jedni protestują przeciwko władzy, drudzy gorliwie jej bronią. Czasem się nawet zastanawiam wobec siły społecznego poparcia dla PiS, czy może czegoś nie dostrzegam. Że może sam jestem zaślepiony.
A stawka wydaje się dość wysoka, bo nie chodzi tu o realizację programu wyborczego, tylko o rozwalanie fundamentów państwa demokratycznego.
Zdarza mi się oglądać dzienniki jeden po drugim. Najpierw na TVN-ie, potem na TVP1. Któregoś dnia nawet śmiesznie było, bo TVN przytoczył całą wypowiedź Petru, wraz z pytaniem dziennikarza, a potem TVP1 wycięło jedno zdanie i włożyło w zupełnie inny kontekst. I chyba to jest najbardziej przerażające. To kłamstwo, indoktrynacja. To, w jaki sposób Michał Adamczyk albo Danuta Holecka rozmawiają z przedstawicielami władzy i z opozycją, ten kontrast... Nie wiem, co się stało tym ludziom, do niedawna ich szanowałem, dzisiaj widzę nawiedzonych spikerów rodem z Korei Północnej.
Moja wizja świata, ludzi i ich pracy wiąże się z konstruktywną krytyką. Wazeliniarstwo budzi we mnie bunt. Jestem z natury złośliwy.
Paradoksalnie TVP1 utwierdza mnie więc w przekonaniu, że to nie jest dobra zmiana. Dobra zmiana nie potrzebowałaby propagandy.

W najgorszych koszmarach nie przypuszczałem, że to wszystko może tak właśnie wyglądać, a przecież to dopiero początek. Platforma straszyła PiS-em, i miała rację. Obłąkany Macierewicz, Ziobro z kompleksami, pani minister edukacji, z wykształcenia chyba polonistka, która tworzy własną definicję czasownika "polec", pan minister Waszczykowski i jego "złote myśli", minister środowisko (gdzie podziali się obrońcy zwierząt w PiS?).
I poseł Pawłowicz, która zdaje się być odzwierciedleniem swoich wyborców. Agresywnych, niespełnionych, sfrustrowanych. Dla mnie jest to ten rodzaj ludzi, który władzy mieć nie powinien, bo nie ma szacunku do drugiego człowieku. Władza nie jest po to, aby realizować plan zemsty: "ja wam jeszcze pokażę". Wymaga pokładów pokory, której nie miała PO - ale PiS wydaje się realizować jakieś złośliwe, bezczelne przeciwieństwo, na zasadzie: i co mi zrobisz, skoro to ja mam władzę.

Dodano po 9 minutach 32 sekundach:
addar pisze:tymczasem tolerancyjna, przyszłościowa Amełyka wybiera Trumpa... tak Polska to kraj fobów :P
Ameryka wybrała Clinton, to system wybrał Trumpa. Nie zmienia to faktu, że widać tu pewne podobieństwo. Nimi zdaje się kierować stan Texas, u nas czuję, jakby wszystkim rządziło Podkarpacie.
Jest też pewna tendencja poparcia dla prawicy w Europie i na świecie. A kryzys związany z uchodźcami i terroryzmem budzi skrajne ruchy do życia. Jak to kryzys - nic nowego.

Dodano po 7 minutach 30 sekundach:
endeven pisze:
RAZEM
to alternatywa z pasją i ideą. iwcale nie muszę się z nimi zgadzać we wszystkim, ale głosowałem i będę głosował, bo to oni są najbliżej szarego człowieka, bo to oni protestują gdzieś na zadupiu w małej firmie wspierając pracowników, bo to oni walczą o transparentność polityki, bo to oni są światopoglądowo najbliżej moich poglądów, bo to oni zasługują by wejść do sejmu i mieć głos, bo to oni nie są skorumpowani. nie chodzi o to by kiedyś wygrali i zabrali 50 procent dochodu, ale o to by Oni dostali się do parlamentu i namieszali czymś prawdziwym, swoją prawdziwą twarzą, a nie inni, co przybierają maskę. Także to jest dla mnie alternatywa.
Jak dla mnie wciąż są za mało obecni. Wydają się też nieco sfochowani, oni są z Razem i myślą, że są lepsi od innych z lewicy. Szczerze, brakuje mi charyzmatycznej i mądrej osoby na lewicy. Kogoś bez tych wszystkich formułek i banałów Barbary Nowackiej. Zandberga słabo znam.

Dodano po 8 minutach 48 sekundach:
Aro pisze:Z Pihowicz zgadzam się w 100% Tak samo jak Schetyna jest kiepskim szefem PO tak samo jest z Petru i Nowoczesną. Pihowicz powinna stanąć we wladzach tej partii. Kobieta bardzo mądrze mówi i widać, że ma poukładane w głowie. Oczywiście mój powyższy tekst o Korwin-Mikke to prowokacja, ale nikt się nie podjął tematu. ;)
Kobiety z Nowoczesnej w ogóle są świetne. Dla mnie kobiety tego roku!
Do Petru nic nie mam.
KOD to dla mnie jakaś zupełna pomyłka. Ja doceniam to, że walczą, robią marsze, ale te ich krzyki, skandowanie durnych haseł jest po prostu żenujące. Typ z kucykiem również mnie odrzuca.
W mojej ocenie KOD to organizacja społeczna. Widziałem tych ludzi na manifestacji przeciwko zakazowi aborcji (jeszcze latem, kiedy nikt nie śnił o czarnych protestach) i jakoś niedawno też, wsparłem kilkoma złotówkami, za co dostałem plakietkę KOD-u. Uderzyło mnie, że to są często ludzie z pokolenia moich rodziców. PiS twierdzi, że ubeki, a mi się wydaje, że ludzie postrzegający świat nieco inaczej niż PiS. Postrzegam ich jako takich partyzantów - utrudniają PiSowi życie, za co ich wielbię.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Piterciu, zgadzam się że RAZEM jest za mało widoczne... w telewizji. Miałem okazję przez kilka dni przed i w czasie świąt posiedzieć przed telepatrzydłem i dostrzegłem jak bardzo są marginalizowani, jak mało czasu antenowego się im pośięca. Nie istnieją praktycznie. A wystarczy śledzić ich na fb, by dowiedzieć się o ich ogromnym zaangażowaniu i konkretach w terenie, działaniu. To jest przepaść, jak inną alternatywną rzeczywistość możesz nagle dostać.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Polska scena polityczna

Post autor: spot_me »

Dziwna cisza tutaj w tym temacie. Troche przerazajace, jesli to znaczy, ze wiekszosc nas mlodych nie ma pojecia co sie wlasnie wydarzylo w naszym kraju. Za rok bedziemy druga Bialorusia, wykluczeni z Unii, pozbawieni praw i wolnosci. Jesli jeszcze nie zaglebiliscie sie w temat, to prosze poczytajcie troche na ten temat i dolaczcie do nas podczas protestow, dla dobra nas wszystkich, poki jeszcze jest czas by ocalic resztki demokracji w Polsce.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Właśnie się zbieram we wro pod Sąd ze świeczką.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Najważniejsze że 500+ zostanie.
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Polska scena polityczna

Post autor: max28 »

No tak, większość uprawnionych Polaków do głosowania nie poszło na wybory parlamentarne - z wygodnictwa i braku obywatelskiej odpowiedzialności: "bo po co i tak zawsze będzie tak samo, nie ważne kto rządzi...", to teraz trzeba demonstrować :!:

Trzeba być ślepcem, nawet jak się sporadycznie obserwuje politykę, żeby głosować na partię prowadzoną przez pana J.K. i myśleć, że co za różnica, kto rządzi. Przecież przez lata pokazywał swoje oblicze polityczne - a wiadomo, że przez 8 lat rządów PO i PSL do tego, co się teraz dzieje skrupulatnie się przygotowywał i uwierzcie nie odpuści.
ODPOWIEDZ