Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Aro »

Powinien Korwin-Mikke dojść do wladzy i całe to towarzystwo za przeproszeniem rozpier... ć. Tyle w temacie.

PS. Lekarze w Stanach są podobno gorzej wykształceni więc nie wiem czy warci polecania...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ray »

addar pisze:a mi sie wydają bardziej chorzy Ci którzy chca powrotu rzadów PO
Addarze, niepotrzebnie zapisałeś zaimek "ci" wielką literą - jest różnica między "Ci" = "Tobie", a "ci" = "oni". W pierwszym przypadku mamy do czynienia z zaimkiem dzierżawczym (stąd zapis wielką literą jest uzasadniony), w drugim - z zaimkiem wskazującym.
Proszę również, żebyś pohamował swój język. Nazywanie polityków PO "dwulicowymi sku*wysynami" świadczy tylko i wyłącznie o Tobie - nie o nich.

A odnośnie do treści...
Prawda jest taka, że PIS nadużywa władzy. To na tym należy się koncentrować, a nie na PO. Platforma nie rządzi już od ponad roku, więc nie rozumiem, czemu w ogóle jej temat został tu poruszony.
W ciągu ostatniego tygodnia PIS zaszalał aż na czterech różnych płaszczyznach:
1. przepchnął w sejmie reformę oświaty, która nie dość, że pochłonie ogromne pieniądze, to jeszcze cofnie polską edukację do czasów PRL
2. przepchnął w sejmie tzw. ustawę dezubekizacyjną, która jest wybitnie niesprawiedliwa
Grażyna Biskupska to bibliotekarka, która została policjantką i wypowiedziała wojnę brutalnej mafii lat 90. Za to przestępcy wydali na nią wyrok śmierci. Pokonała ich, choć zapłaciła za to wysoką cenę. Teraz być może zapłaci jeszcze więcej. Wkrótce może stracić sporą część emerytury, bo w PRL przez dwa lata była sekretarką w ówczesnym MSW.

3. przepchnął w sejmie ustawę o zgromadzeniach, która ma na celu uniemożliwić organizowanie kontrmanifestacji podczas miesięcznic smoleńskich
4. ogranicza dziennikarzom dostęp do informacji o tym, co się dzieje w sejmie.
Jeżeli do tych 4 kwestii dodamy trwający od ponad roku zamach na niezawisłość Trybunału Konstytucyjnego, to nic dziwnego, że Polacy w końcu się wku*wili i wyszli na ulice.

PIS jest jak Doda - karmi się konfliktem, po prostu nie może istnieć bez konfliktu. Może właśnie dlatego Doda ostatnio tak często występuje w TVP - dobrali się jak w korcu maku. ;-)
Widziałem, co Joachim Brudziński wygadywał dzisiaj podczas manifestacji "Gazety Polskiej" i PIS. Powiedział na przykład: "Od jednego śmiesznego posła usłyszałem, że politycy czmychali z Sejmu" i "Nawet Andrzej Lepper i ludzie od Palikota nie ośmielili się uniemożliwić prowadzenia obrad marszałkowi Sejmu. PO i Nowoczesna posunęli się dalej niż warchołowie w różnych parlamentach świata". Widać w obu tych wypowiedziach chęć poniżenia politycznych przeciwników. Podczas każdej miesięcznicy smoleńskiej Brudziński modli się, bo niby jest katolikiem, a dzisiaj właśnie dobitnie pokazał, ile tak naprawdę jest w nim miłości chrześcijańskiej. :)

Nie chciałbym powrotu PO do władzy. Schetyna nie jest dobrym liderem. Ze wszystkich partii, które są teraz w sejmie, podoba mi się tylko Nowoczesna. Uwielbiam Kamilę Gasiuk-Pihowicz. Chciałbym, żeby to ona była premierem.

KOD jest bardzo dobry, szkoda tylko, że jego liderem jest Mateusz Kijowski, za którym cały czas ciągnie się afera z alimentami. Na lidera KODu trzeba było wybrać osobę jak najbardziej nieskazitelną, a tak w zasadzie podano na tacy broń PISowcom... :(
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Aro »

ray pisze:
Nie chciałbym powrotu PO do władzy. Schetyna nie jest dobrym liderem. Ze wszystkich partii, które są teraz w sejmie, podoba mi się tylko Nowoczesna. Uwielbiam Kamilę Gasiuk-Pihowicz. Chciałbym, żeby to ona była premierem.

KOD jest bardzo dobry, szkoda tylko, że jego liderem jest Mateusz Kijowski, za którym cały czas ciągnie się afera z alimentami. Na lidera KODu trzeba było wybrać osobę jak najbardziej nieskazitelną, a tak w zasadzie podano na tacy broń PISowcom... :(
Z Pihowicz zgadzam się w 100% Tak samo jak Schetyna jest kiepskim szefem PO tak samo jest z Petru i Nowoczesną. Pihowicz powinna stanąć we wladzach tej partii. Kobieta bardzo mądrze mówi i widać, że ma poukładane w głowie. Oczywiście mój powyższy tekst o Korwin-Mikke to prowokacja, ale nikt się nie podjął tematu. ;)

KOD to dla mnie jakaś zupełna pomyłka. Ja doceniam to, że walczą, robią marsze, ale te ich krzyki, skandowanie durnych haseł jest po prostu żenujące. Typ z kucykiem również mnie odrzuca.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Polska scena polityczna

Post autor: karen »

A mnie bardziej niz ten z kucykiem odrzuca... Lis... nawet w autobusie ostanio słyszałam tekst goscia który stwierdził "że jak widzi i słyszy ziejacego nienawiscią lisa to jest normalnie za pisem" , ten człowiek podobnie jak wspomniany lider-nie pomaga-a wręcz przeciwnie...

Ray czemu piszesz ze Pis naduzywa władzy-skoro wybrali ludzie i ma większosć to chyba logiczne ze bedą przechodziły ich ustawy a nie np. Nowoczesnej/Idąc takiem tokiem koalicja Po-Psl 8 lat naduzywała władzy "przepychajac" swoje ustawy... Większość jest wiekszością....

żrą sie o stołki i pozycje-w d... mają ludzi i ich zwykłe zycie-nigdy nie bedzie dobrze, kto by nie rządził :PP
Zawsze jest tylko pachnie swoich do koryta-wiecej nic...
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ray »

karen pisze:Ray czemu piszesz ze Pis naduzywa władzy-skoro wybrali ludzie i ma większosć to chyba logiczne ze bedą przechodziły ich ustawy a nie np. Nowoczesnej/Idąc takiem tokiem koalicja Po-Psl 8 lat naduzywała władzy "przepychajac" swoje ustawy... Większość jest wiekszością....
Karen, czemu piszę, że PIS nadużywa władzy? Dlatego, że opozycja nie jest dopuszczana do głosu, poprawki opozycji są odrzucane wszystkie razem w jednym głosowaniu, ustawy są uchwalane w ekspresowym tempie, a konsultacje społeczne w sprawie reformy edukacji to była fikcja, a nie konsultacje.
Koalicja PO-PSL rządziła 8 lat i nie zabraniała dziennikarzom filmować, co się dzieje w sejmie. PIS rządzi od roku i już zabrania.
I jeszcze upolitycznienie TVP. W styczniu po raz pierwszy w historii finał WOŚP nie będzie transmitowany w TVP, tylko jedynie w TVN. Piotr Kraśko i Maciej Orłoś pracowali w TVP przez lata - za czasów różnych ekip. Czemu więc teraz zdecydowali się odejść?
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Polska scena polityczna

Post autor: karen »

Ray a jak rzadziło Po to poprawki opozycji były brane pod uwagę-no proszę Cię, pamiętam jak protestowano gdy Po zarządziło że 6-tki ida do szkół-ludzie protestowali pisali chcieli referendum-i ich olano, teraz jest to samo, rząd ma większosc robi-nie rozumiem jak mozna tak uparcie branić tamtych najeżdząjac na tych-nie widząc że to jedno i to samo. Kraśko Lis etc popierali PO, więc mieli fuchy w TVP-no proste, w Tvp za PO byli ludzie Po teraz ci pchaja swoich-to co pisałam w poprzednim poscie. Nie pchałam sie w politykę i pcham-natomiast widzę ze jest jedno i to samo, nie widzę nie czuję różnicy-a ze buntuja sie teraz tak zwane "elity"( bo widać im sie najbardziej urwało) jak Lis czy jemu podobni, podżegają do buntu do agresji na mnie akurat działa odwrotnie...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Aro »

Krasko pracowal w TVP od lat 90! Orlos to samo! Popierali więc wszystkie rządy po kokei? Oczywiście, że to brednie. Orlos potem się przyznal, że pierwszy raz ingerowano w program odkąd pracuje i atmosfera zrobiła sie nie do zniesienia to odszedł.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Polska scena polityczna

Post autor: karen »

nie wiem jak była atmosfera-i pewnie Orłos wie co mówi-ale zauwaz ze w ostatnim okresie rządów PO upolityczniła sie już TVP i to bardzo- przez lata TVP wydawała sie faktycznie apolityczna(nawet za rzadów SLD), ale juz niestety zmiane było czuć podczas ostatnich wyborów i to bardzo.. Wszyscy wszesniej wiedzilei ze lecą jak opozycja dojdzie do władzy. Nie powiem jak widze Kurskiego to mnie sciska (tragiczny wybór)-ten fałszywy usmiech na gębie- a pewnie i robił swoje-widać ze to takie nieszczere i wredne...
A Kraśko ostatnio powiedział że w TVN po raz pierwszy czuje sie spełniny zawodowo-czy coś takiego-więc chyba mu to na dobre wyszło ;)
Ale i Diwa i Doda zadowolone :PP
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Aro »

Ja tego nie widziałem aby była nadmiernie upolityczniona TVP. Na pewno nie mówili źle jakoś nadmiernie o PO, ale to co jest teraz w Wiadomościach przechodzi wszelkie granice. Materiały propagandowe, całe cykle krytukujace opozycje, afery z PiSem przemilczane albo przedstawione tak, że to tylko ataki opozycji. Kiedyś nie było tak, że TVP Info nie pokazywała konferencji prasowych PiSu bo wręcz zabijali się o to by móc pokazać co ma Kaczyński do powiedzenia. Teraz konferencji opozycji często nie ma albo są emitowane z opóźnieniem. Czegoś takiego nigdy nie bylo.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Polska scena polityczna

Post autor: karen »

Dlatego na szczęście jest alternatywa i sa stacje komercyjne-masz wybór. Jatam nigdy nie oglądałam TVP-moze poza Opolem czy jakims filmem od czasu do czasu-natomiast mi chodzi o to ze zawsze bylo jest i bedzie że rządzący wszędzie wpychają swoich-czy Sld czy Po czy teraz Pis, to nie tylko telewizja to spółki państwowe to przedsieborstwa państwowe etc.. Przecież wiadome ze za rzadów Pis Tvp nie bedzie rzadził ktoś z Po i odwrtonie, zresztą jakby jakiś rząd w końcu zaczął dbać o zwykłych obywaletli zrobiłby porządek ze słuzbą zdrowia zatrudnieniem etc-w nosie bym miała czy TVP jest upolityczniona czy nie-dla mnie to temat zastepczy-prwadziwe problemy są inne...
Kazda partia jak wygra pcha swoich gdzie moze-a opozycja pięknie mówi-a potem nastepuje jedynie zamian miejsc-jedni pchaja drudzy pieknie mówią...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Aro »

Tylko to nie jest tak, że ja powinienem mieć alternatywę. To telewizja publiczna i ma obowiązek pokazywać wszystko! To jasne, że każda kolejna partia wprowadza swoich, ale najczęściej zmiany są tylko wśród dyrektorów czy prezesów. Teraz pozegnano dziennikarzy by ściągnąć swoich z TV Republika. Szefem Telexpressu jest dziennikarz TV Trwam...
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Polska scena polityczna

Post autor: karen »

naprawde dla mnie temat zastępczy kto jest redaktorem w telexpressie- i tyle w temacie, naprawde są ważniejsze problemy w Polsce-niz czy Kraśko prowadzi wiadomosci czy nie...Dziwie sie że dla niektórych to temat nie dajacy spać spokojnie ;)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Aro »

Dla osób takich jak ja które od nastu lat "siedzą" w mediach to temat dość istotny. :)
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Polska scena polityczna

Post autor: max28 »

No i jeszcze czegoś zakażemy, wolno nam, jesteśmy wybrani w demokratycznych wyborach, lud tak chciał:

http://www.o2.pl/artykul/rzad-do-ambasa ... 732282497a

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Mądrych czasami warto posłuchać:

Tischner o ekstremizmie prawicowym

https://youtu.be/vmsa0V77ts8
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Polska scena polityczna

Post autor: niuto »

Karen ma sporo racji. PO też nie liczyło się ze zdaniem opozycji, sprawa z 6-latkami dobitnie pokazuje, że nie reagowali również na opinię społeczną. To jest prawo każdej nowej i wybranej w demokratycznych wyborach władzy. Niestety to co robi PiS jest niepokojące, bo forsuje ustawy, które wprowadzają elementy autorytaryzmu. Błyskawiczne uchwalanie ustaw, nie wpuszczanie opozycji na salę, paraliż TK, upolitycznienie TVP, ograniczenie prawa do zgromadzeń publicznych.

Karen zgadzam się, że w zasadzie dla zwykłego Kowalskiego upolitycznienie TVP niewiele zmienia w jego zyciu. Po prostu można tej tv nie oglądać, tylko, że jeśli nie będzie się reagowało teraz przy tych "drobnostkach", to nie wiadomo jak bardzo zdążą zmienić prawo do następnch wyborów. JEśli dziennikarze nie będą wpuszczani do Sejmu nie dowiemy się co on właściwie tam robią.

Jednak nawoływanie do rebelii i obalenia rządu też są nieprzemyslane. Trzeba mieć jakąś alternatywę. Nie jest problemem zaprowadzić chaos jak na Ukrainie, trzeba mieć pomysł na to co dalej. No i pamiętajmy, że PiS wygrał legalnie i ma nadal ogromne poparcie społeczne.
ODPOWIEDZ