Sport

Dla zainteresowanych

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Sport

Post autor: Grzechu »

Angel pisze:Ktos sie tu interesuje sportem? :)
Ja, ale nie kazdym :d

Uwielbiam kibicowac, ah te sportowe emocje :d

A co do ME w Budapeszcie to chyba nie jest tak zle! Mamy nie malo medali, chyba obecnie plywacy to jedna z najlepszych z kadr w polskim sporcie. Widzieliscie wyniki Sopot Prokom Open ? Porazka 8)


A jesli ktos lubi plywanie synchroniczne to polecam teledysk. Jak dla mnie swietny :P
http://www.youtube.com/watch?v=vc3zCcMj3Hw
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sport

Post autor: vanity »

Angel pisze:Vanity pliz tylko nie dawaj tu za przykladu Tomaszka. Ten typ robi swoja propagande w srodkach masowego przekazu, bo on chce sie tylko do zloba dostac, a jak bedzie mial stolek to bedzie robil dokladnie to samo.
jeśli chodzi o Tomaszewskiego, to bez znaczenia jest jego propaganda, bo akurat w tej kwestii ma rację i tylko o to mi chodzi. a co zacytowałam, bo tak powiedział, bo to on powiedział.
Angel pisze:Ja sie tylko zastanawiam skad sie w Polsce bierze taka sytuacja? Jakim cudem inne kraje sobie radza, jest inna polityka, a u nas juz chyba gorzej byc nie moze?
polityki do sportu mieszac nie wolno. ostatnio Grecję zawiesili (po MŚ chyba ich odwiesili) za to że ich rząd za bardzo się do piłki wpychał.
system sportowy jest zły, bo opiera się nadal na jakiś PRL-owskich zasadach. odnosze wrażenie że nadal działacze są ważniejsi od sportowców. tzn siebie traktują w taki sposób. a działacze to powinni być tymi, którzy wychodzą ze skóry by sportowiec miał jak najlepsze warunki aby się przygotować na jakieś tam mistrzostwa. czyli po prostu: działacz powinien zapewnić warunki, a sportowiec wyniki. u nas to trochę wygląda tak że sportowiec sam sobie działaczem, a prawdziwy działacz tylko mu przeszkadza.
a baza treningowa - czyli sprzęty obiekty itd. - no trudno by w państwie które samo jeszcze podnosi się po komunie była forsa na wszystko. ale oczywiście wszystko idzie ku lepszemu powoli - dobre i to. problem ja widzę w tym, że np skupia się uwagę na tym, co nie przynosi profitów sportowych (w sensie wyników na arenie międzynarodowej) np piłka nożna, a dziedziny w których mamy perełki, no może jeszcze niedoszlifowane, ale zadatki na perełki - są zaniedbane finansowo i sprzętowo - wspomniany wcześniej brak basenów tak że nasi trenują gdzieś w RPA.

[ Dodano: 2006-08-05, 15:27 ]
ah i jeszcze dodam, skoro taki temacik, bardzo lubię i bardzo kibicuję polskim alpinistom :) bardzo słabo znana dziedzina sportu wsród naszych rodaków choć sukcesów naszych w niej coniemiara. :)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sport

Post autor: B@r »

Angel pisze:Ja sie tylko zastanawiam skad sie w Polsce bierze taka sytuacja? Jakim cudem inne kraje sobie radza, jest inna polityka, a u nas juz chyba gorzej byc nie moze?
Ciekawe, bo wczoraj rozmawialam na ten temat z kolega, ktory jest wielkim fanem polskiej pilki noznej, a przy kazji roznych sportow amerykanskich. Roznica jest taka - w USA od malego dzieciaki uprawiaja sport, ale nie 1 rok, tylko cala szkole podstawowa. Na mecze chodzi ich rodzina, wiec to dodatkowa motywacja zeby dobrze grac. Sa przyzwyczajane do publicznosci, wiec jak sa w gimnazjum i liceum, gdzie sa dobre obiekty i wieksza publicznosc, nie robia w gacie. W wieku kilkunastu lat maja juz dobre umiejetnosci, obyci sa z publicznoscia i w collegu przy 60 tys. ogladajacych nie panikuja, czyli tej presji nie ma. To bylo wytlumaczenie mojego kolegi.

A czemu brak stadionow itp? Wg mnie dlatego, ze pieniadze ida na budowe kosciolow. A czemu ludzie nie chodza na mecze? Bo jest przyzwolenie na kiboli i na przecietnosc, do tego panuje przekonanie, ze "sport Cie nie nakarmi, lepszy konkretniejszy zawod". Moze dlatego tez, ze Polacy sa przyzwyczajeni ze to inne narody wioda prym - rozbiory i komuna zrobily swoje z psychika.
1316gosiaczek
Perła
Perła
Posty: 1020
Rejestracja: 08 lut 2006, 14:10
Lokalizacja: ****

Re: Sport

Post autor: 1316gosiaczek »

a oto jaką informację znalazłam w Dzienniku na temat nowego trenera polskiej reprezentacji piłkarzy :shock: :shock:
Podwójna gra Beenhakkera
"Dziennik" dowiedział, że nowy szkoleniowiec piłkarskiej reprezentacji Polski Leo Beenhakker nie wiąże przyszłości z naszą kadrą.
Asystentka sekretarza generalnego federacji piłkarskiej Trynidadu i Tobago ujawniła, że pod koniec lipca zawarto tajne porozumienie z Holendrem. Beenhakker miał się zobowiązać, że w 2008 roku wróci do reprezentacji Trynidadu i Tobago i będzie ją prowadzić do następnego mundialu.

Holender równolegle z prowadzeniem reprezentacji Polski będzie przez najbliższe dwa lata doradzał federacji piłkarskiej Trynidadu. Beenhakker przed objęciem stanowiska selekcjonera polskiej kadry pracował na Karaibach i jako pierwszy szkoleniowiec wprowadził do mistrzostw świata drużynę Trynidadu i Tobago.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sport

Post autor: vanity »

Magda pisze:iekawe, bo wczoraj rozmawialam na ten temat z kolega, ktory jest wielkim fanem polskiej pilki noznej, a przy kazji roznych sportow amerykanskich. Roznica jest taka - w USA od malego dzieciaki uprawiaja sport, ale nie 1 rok, tylko cala szkole podstawowa. Na mecze chodzi ich rodzina, wiec to dodatkowa motywacja zeby dobrze grac. Sa przyzwyczajane do publicznosci, wiec jak sa w gimnazjum i liceum, gdzie sa dobre obiekty i wieksza publicznosc, nie robia w gacie. W wieku kilkunastu lat maja juz dobre umiejetnosci, obyci sa z publicznoscia i w collegu przy 60 tys. ogladajacych nie panikuja, czyli tej presji nie ma. To bylo wytlumaczenie mojego kolegi.

A czemu brak stadionow itp? Wg mnie dlatego, ze pieniadze ida na budowe kosciolow. A czemu ludzie nie chodza na mecze? Bo jest przyzwolenie na kiboli i na przecietnosc, do tego panuje przekonanie, ze "sport Cie nie nakarmi, lepszy konkretniejszy zawod". Moze dlatego tez, ze Polacy sa przyzwyczajeni ze to inne narody wioda prym - rozbiory i komuna zrobily swoje z psychika.
jak to pięknie napisałaś. zgadzam się do każdego przecinka :D
nie da się co prawda zastosować wszystkich argumentów do wszystkich dyscyplin (kibole to cecha charakterystyczna futbolu tylko). ale jako podsumowanie ogólne - naprawdę piękne :)
1316gosiaczek pisze:a oto jaką informację znalazłam w Dzienniku na temat nowego trenera polskiej reprezentacji piłkarzy :shock:
no chwilka ale z tego co pamiętam, to ten gostek ma kontrakt tylko do finałów mistrzostw europy, a potem się zobaczy.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sport

Post autor: B@r »

vanity pisze:jak to pięknie napisałaś. zgadzam się do każdego przecinka
nie da się co prawda zastosować wszystkich argumentów do wszystkich dyscyplin (kibole to cecha charakterystyczna futbolu tylko). ale jako podsumowanie ogólne - naprawdę piękne
Dziekuje. :rumieni:
Masz racje co do kiboli.
1316gosiaczek
Perła
Perła
Posty: 1020
Rejestracja: 08 lut 2006, 14:10
Lokalizacja: ****

Re: Sport

Post autor: 1316gosiaczek »

Robert Kubica zdyskwalifikowany!
Komisja techniczna FIA zdyskwalifikowała Roberta Kubicę (BMW Sauber), który zajął siódme miejsce w Grand Prix Węgier Formuły 1. Po wyścigu okazało się, że bolid Polaka jest o dwa kilogramy lżejszy niż przewidują przepisy.
Kubica ukończył zawody na siódmym miejscu. W końcówce wyścigu, mając już zaliczone dwa zjazdy do boksu, nie zdecydował się na zmianę opon z deszczowych na "slicki" i zaczął tracić dystans do młodszego z braci Schumacherów - Ralfa (Toyota). Na kilka okrążeń przed metą Niemiec wyprzedził Polaka spychając go ósme miejsce. Awarii bolidu drugiego z Schumacherów pozwoliła jednak Kubicy powrócić na doskonałą, siódmą lokatę.

Komisja techniczna zbadała samochód Kubicy i okazało się, że auto jest zbyt lekkie. Kierownictwo ekipy tłumaczyło niższą wagę większym niż przewidywano zużyciem opon w jego bolidzie. Dyskwalifikacja została zaakceptowana przez team BMW Sauber.
Kolejny wyścig - o Grand Prix Turcji, odbędzie się 27 sierpnia. Kierownictwo BMW podejmie w najbliższych dniach decyzję, czy Kubica pojedzie w tych zawodach.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sport

Post autor: vanity »

o nie ale pech :(
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Sport

Post autor: Titter »

No pech.. :/
coctu
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 376
Rejestracja: 15 maja 2006, 21:10
Lokalizacja: stolica pomorza zachodn.

Re: Sport

Post autor: coctu »

najwazniejsze ze dobrze jechal. :-)

w tym tygodniu ma zapasc decyzja w sauber-bmv czy kubica bedzie jezdzil do konca sezonu i to jest najwazniejsze. takie bledy jak dwa kilo niedowagi robi z reguly stajnie wyscigowa, a nie kierowca ktory wsiada do przygotowanego auta. cos musieli przegapic w przygotowaniu auta do wyscigu, ale napewno kubica nie ponosi zadnej winy. zycze mu powodzenia i dalszej jazdy w bmv. :-) 8)
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: Sport

Post autor: Angel »

Szkoda Roberta :beczy:

Nasi plywacy nie zawiedli. :d

Bartosz Kizierowski i Otylia Jędrzejczak wywalczyli złote medale w ostatnim dniu pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Finał 50 m stylem dowolnym rozpoczął się o 17.07. Kwadrans później rekordzistka świata finiszowała na 200 m stylem motylkowym.

Hip hip hurrraaaaaaaaa :cool2: :trabi: :taniec: :nutki: :lovemusic:
coctu
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 376
Rejestracja: 15 maja 2006, 21:10
Lokalizacja: stolica pomorza zachodn.

Re: Sport

Post autor: coctu »

dzisiaj niemieckie gazety podaja, ze bmv zwolnilo kanadyjczyka villeneuve i do konca sezonu zastapi go robert kubica.
huuuurrrraa!!! :lol:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sport

Post autor: vanity »

coctu pisze:najwazniejsze ze dobrze jechal. :-)

w tym tygodniu ma zapasc decyzja w sauber-bmv czy kubica bedzie jezdzil do konca sezonu i to jest najwazniejsze. takie bledy jak dwa kilo niedowagi robi z reguly stajnie wyscigowa, a nie kierowca ktory wsiada do przygotowanego auta. cos musieli przegapic w przygotowaniu auta do wyscigu, ale napewno kubica nie ponosi zadnej winy. zycze mu powodzenia i dalszej jazdy w bmv.
no jasne. ale to pierwszy wyścig i szkoda że dyskwalifikacja, obojętnie kto zawinił.
coctu pisze:dzisiaj niemieckie gazety podaja, ze bmv zwolnilo kanadyjczyka villeneuve i do konca sezonu zastapi go robert kubica.
hehe oby się sprawdziło i NASZ nieźle tam namieszał Shumacherom (nie wiem jak to się pisze) i innym :D
Angel pisze:Nasi plywacy nie zawiedli. :d

Bartosz Kizierowski i Otylia Jędrzejczak wywalczyli złote medale w ostatnim dniu pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Finał 50 m stylem dowolnym rozpoczął się o 17.07. Kwadrans później rekordzistka świata finiszowała na 200 m stylem motylkowym.
fajnie, bardzo fajnie, trzymają poziom :)
oby tylko inni nasi się rozwijali w kierunku naszych "złotek" obu płci. marzy mi się drużyna, która jest faworytem przy każdym starcie :D a więc wszystkie motylki, kraule, sztafety, żabki i kraule "do góry dnem" były nasze :D
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: Sport

Post autor: Grzechu »

Szkoda Kubicy ze zostal zdyskwalifikowany... no ale z drugiej strony samochod powinien byc zwazony przed wyscigiem. Ciekawe kto zawinil.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Sport

Post autor: vanity »

Grzechu pisze:Szkoda Kubicy ze zostal zdyskwalifikowany... no ale z drugiej strony samochod powinien byc zwazony przed wyscigiem. Ciekawe kto zawinil.
chyba był ważony, bo chyba tak się zawsze robi. powodem były chyba opony które się starły i stąd ta niedowaga. chyba.
ODPOWIEDZ