Co ci ślina na język przyniesie

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Co ci ślina na język przyniesie

Post autor: Frytka »

Co to jest w ogóle za pomysł na show telewizyjne? Serio, bardzo bogaty program. I się dziwić, jakie wartości propagują nasze media.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Co ci ślina na język przyniesie

Post autor: Matiz99 »

Postanowilem popatrzeć na brytyjską wersję. I trafiłem na super skok:
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... AvU#t=1641 :ha: :ha: :ha:
27:21
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Co ci ślina na język przyniesie

Post autor: Natu$ »

Michael, przestań. Zawsze można powiedzieć, że ktoś miał fajny czepek, albo kostium, albo widać było, że się stresował/nie stresował, był skupiony/nie skupiony. :PP Nie doceniasz kreatywności naszych ekspertów. :wink:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doda!

Post autor: endeven »

Kopcio, może Tobie się udaje kupowac coś na itunesie kilka razy, mi sie ta sztuczka jeszcze nie udała. Kupiłem "Your High" 1 raz w maju. Może jednak po prostu czas przyjąć do wiadomości, że YH zostało pozytywnie odebrane przez ludzi.

Ostatnie single Górniak nie są nastawione na tandetę. i tu jest podstawowa różnica między Nią, a płaskim manekinem, który ma problem by w piosence pop wykrzesać cokolwiek od siebie.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Doda!

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:Kopcio, może Tobie się udaje kupowac coś na itunesie kilka razy, mi sie ta sztuczka jeszcze nie udała.
Ja30 ilością (nieodebranych) zamówień MY doprowadził tę płytę na szczyt zestawienia na Empik.com. :lol3:
Zatem wszystko jest możliwe, tym bardziej, że...
endeven pisze:Kupiłem "Your High" 1 raz w maju. Może jednak po prostu czas przyjąć do wiadomości, że YH zostało pozytywnie odebrane przez ludzi.
Swego czasu "Glow on" był na miejscu 18 za sprawą sprzedanych 6 kopii utworu...
Czas przyjąć do wiadomości, że iTunes w Polsce nic nie znaczy.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doda!

Post autor: endeven »

To już wiesz, że na iTunesie nie da się zakupić ze swojego ID więcej niż 1 pobrania tego samego utworu.
Czas przyjąć do wiadomości, że iTunes to tylko jedno zestawienie, które choć jest mało znaczące w naszym kraju to pokazuje jakąś tendencję. Jest dużo więcej przesłanek i kryteriów świadczących o dobrym przyjęciu YH. Przykro mi, że piosenki z EKG nie miały żadnego przyjęcia i żadnego miernika odbioru, bo nigdzie sie nie plasowały ani nigdzie nie zaistniały, chyba że 40 miejsce w liście przebojów Złotych Przebojów za czasów Niedźwieckiego.

Tak, Glow On było też na 1 miejscu i dłużej niż Riotka. Riotka, mimo swoich 700 tysięcy wyświetleń nie potrafi mieć nawet kilkunastu sprzedanych kopii na iTunesie? Moim zdaniem to jednak o czymś świadczy. Bądźmy obiektywni. Chodzi mi o to, że pomimo wielkiej promocji i niebagatelnej uwagi mediów i ciekawości ludzi tak szumnie zapowiadanego powrotu, premier w RMF i Esce, wielkiej liczby wyświetleń.. faktyczne zainteresowanie do kupienia jest nikłe.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Doda!

Post autor: niuto »

Myslę, że dużo bardziej wiarygodnym miernikiem popularności danej piosenki jest YT, a tam "Riotka"po 4 dniach ma ponad 700 tys. odtworzeń. Obie wersje "YH" natomiast w obu wersjach ponad 1 200 000...
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Doda!

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:To już wiesz, że na iTunesie nie da się zakupić ze swojego ID więcej niż 1 pobrania tego samego utworu.
Ty tak na serio? To wynika z fragmentu o Ja30.
Chyba nie myślisz, że na Empik.com nie ma limitów zamówień na jedną płytę.
endeven pisze:Czas przyjąć do wiadomości, że iTunes to tylko jedno zestawienie, które choć jest mało znaczące w naszym kraju to pokazuje jakąś tendencję.
Jak coś, co jest mało znaczące może pokazywać jakąkolwiek tendencje? :ha:
endeven pisze:Riotka, mimo swoich 700 tysięcy wyświetleń nie potrafi mieć nawet kilkunastu sprzedanych kopii na iTunesie?
No widzisz, to pokazuje jakąś tendencje.
Najpewniej taką, że iTunes nie odzwierciedla żadnej.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Doda!

Post autor: Kamui Shiro »

Muzyka Dody tak samo tandetna/nietandetna jak i Górniak, nie widzę sensu w tej wojence, która lepsza, bo obie ostatnio nie mają do zaoferowania nic szczególnego. Wiadomo, pop nie musi być wyszukany i mieć ciekawego przesłania (tak? a w sumie dlaczegóż by nie?!), ale jednak pani Rabczewska miewała już bardziej wyrazisty repertuar - i nie mam tu na myśli nic w sensie 'muzyka ambitna, przez duże M', nie chcę w ogóle wchodzić w takie bagienko podziałów. Po prostu poprzednie piosenki bardziej wpadały w ucho, zwracały uwagę. Ale może to tylko taka jedna obniżka formy. W radiu leci mnóstwo chały, jednak wątpię, żeby ludzie chcieli słuchać czegoś, co od razu wylatuje drugim uchem.
endeven pisze:Przykro mi, że piosenki z EKG nie miały żadnego przyjęcia i żadnego miernika odbioru, bo nigdzie sie nie plasowały ani nigdzie nie zaistniały, chyba że 40 miejsce w liście przebojów Złotych Przebojów za czasów Niedźwieckiego.
Loving You było chyba też popularne w Trójce. Słabo pamiętam. Piosenki były nudne, to nie dziwota, że mało kogo obchodziły, zdziwiła mnie przy tym niezła sprzedaż albumu.
PopRunTheWorld
Sit down
Sit down
Posty: 88
Rejestracja: 15 cze 2012, 8:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doda!

Post autor: PopRunTheWorld »

Zachęcam do przeczytania tego wpisu:
http://musicindustryblog.wordpress.com/ ... gital-age/

;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Doda!

Post autor: KrzysiekF »

Kamui Shiro pisze:
Loving You było chyba też popularne w Trójce. Słabo pamiętam. Piosenki były nudne, to nie dziwota, że mało kogo obchodziły, zdziwiła mnie przy tym niezła sprzedaż albumu.
Agora podała nakład , wytłoczony , nikt nie monitorował faktycznej sprzedaży płyty w kioskach. Każdy kiosk, salonik itd dostał nadział z góry. Bodajże 3 miesiące po premierze był zwroty, po kilku dniach niesprzedane egz znów zostały rozesłane do punktów sprzedaży z nadzieją na sprzedaż. Mijają lata od premiery, a płyty wciąż się walają po wyprzedażach na dworcach, halach w marketach, allegro w cenie + - 3 zł. Pisałem to już kilka razy, ale ta dystrybucja pozwoliła jakby nie patrzeć zostawić ślad w mediach jako ostatnia płyta ,którą sprzedała Górniak. Dobry chwyt ze strony Krupy.

Dziś płyty , które wydaje AGORA są już notowane na OLISIE, sprzedaż monitorowana można tym sterować , drukując dodruk itd. Wtedy była to nowość w dystrybucji i sprzedaży.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Doda!

Post autor: Kamui Shiro »

Dobry, bo skuteczny, jak widzisz - nawet osoba lekko bardziej interesująca się sprzedażą i samą Edytą też się nabrała :]

Dobra, ale wróćmy do Dosi :D
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Doda!

Post autor: addar »

niuot to ne jest miarodajne, znaczy wyswietlenia riotki a your high bo pude dał teledysk dody z linkiem na youtubie, your high o dziwo nie doswiadczyło tego zaszczytu, pudelek generuje kliknięcia rzedu paruset tysięcy i to on wpłynął na wysokośc views ....co p audio nie zapomnij które mimo braku klipu i grania w radio ma ponad milion wyswietlen gro z tego pochodzi wlaśnie z czasu debiutu płyty news zawierajacy link do youtuba z nie zapomnij miał rekordowe 4000 tys komentarzy
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Doda!

Post autor: Flux »

Ojej... ciiichosza Krzysiu. Jeszcze wyjdzie na jaw, że EKG nie było taką zjawiskową płytą tylko dlatego, że sprzedała się w większym nakładzie od MY. I co wtedy Kopaneek pocznie? Cały jego światopogląd i gust muzyczny legną w gruzach :PP Wybacz Kopciu, to była, nadal jest i na zawsze będzie słabiutka płyta a Ty jesteś głównym piewcą jej wielkości na forum. Nie bierz tego do siebie :PP

PS. to jeszcze wątek o Dodzie czy mogę sobie poużywać znęcając się nad EKG? :d
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doda!

Post autor: endeven »

@Kopcio,
1. nie wyskakuj z porównaniami z empikiem, gdzie zamawiasz, ale nie płacisz i nie odbierasz. na iTunesie zamawiasz=kupujesz. W dodatku 1 raz.
2. tak, iTunes kuleje w naszym kraju. ale skoro są to tak mierne kilkadziesiąt lub kilkanaście kopii toprzy 700 tysięcznym zainteresowaniu na YT, ktoś by się chyba pokusił? Taka moja myśl. słucham na YT, podoba mi się, to kupię.
3. poza tym powiedziałem, że obok iTunesa były inne zestawienia etc. albo choćby ilość ludzi zaskoczonych na plus YH w psotaci komentarzy na YT i to, że mimo 7 miesięcy statystyki pod wideo na YT nie pokazują płaskiej linii równej zeru, tylko nadal ten kawałek drga w statystykach. (np w przeciwienstwie do OTR, czy wszystkich klipów Steczkowsiej póki nie zablokowała tej opcji i już u niej nie jest publiczna).
4. co do RIOTKI. Zobaczymy, kawałek jest radiowy, może będzie popularny. Grzeje mnie to, bo jest absolutnie nijaki. ale weźmy poprawkę, że na ten szum wyświetleniowy zapracowała mega mocna kampania promocyjna i medialna, która zawsze na starcie daje dużo przekierowań. Zobaczymy, jaki przyrost będzie za tydzień. Inan sprawa, ze klipy Dody zawsze budziły zainteresowanie, nawet te, gdy obwieszczono jej komercyjny upadek.
ODPOWIEDZ