Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Sicario -znakomity , jeden z lepszych w ostatnich latach film sensacyjny, świetny zaskakający scenariusz...
Ex Machina-dobry , trochę filozoficzny, o ile pamìętam to chyba oskar za efekty, jeżeli czegoś nie mylę.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: dorota »

Sicario - dla mnie za mocny, zasnelam na nim ;-)
Ex machina - bardzo fajny, inny, daje do myślenia
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: DeathlySilence »

Obrazek
Spódnice w górę!
Najsłynniejsze Francuzki świata w komedii stworzonej przez kobiety, o kobietach – dla kobiet i dla mężczyzn, którzy ich pożądają.
Zwiastun

POLECAM. :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

A ja polecam również francuskie. Wszystko zostaje w rodzinie. Jest się z czego śmiać.

Poza tym Pokój zrobił na mnie ostatnio ogromne wrażenie.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

a ja polecam THE LOBSTER
To dla mnie przykład kina świeżego, oryginalnego, treściwego, zrównoważonego czarnym humorem i znakomicie wyreżyserowanego. Poskładano intrygująco w całość niebanalną opowieść. Najbardziej cenię, gdy do rozważań i przemyśleń o istocie miłości, związku, człowieka w relacji, dochodzi się w tak niecodzienny sposób, tak nieutartą schematami ścieżką kinową. Klasa.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

endeven pisze:a ja polecam THE LOBSTER
To dla mnie przykład kina świeżego, oryginalnego, treściwego, zrównoważonego czarnym humorem i znakomicie wyreżyserowanego. Poskładano intrygująco w całość niebanalną opowieść. Najbardziej cenię, gdy do rozważań i przemyśleń o istocie miłości, związku, człowieka w relacji, dochodzi się w tak niecodzienny sposób, tak nieutartą schematami ścieżką kinową. Klasa.
Pomysł świetny ale już wykonanie dla mnie nieco męczące. Poza tym zgubiłem się nieco w metaforach. O co chodziło z tym wzrokiem?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: KrzysiekF »

Niewinne. Kulesza, Buzek, Joanna Kulig...

Niesamowite role, nie wiem która lepsza.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Bogowie Egiptu-seans dla jednego widza e mojej osobie w 3D .Czasem debile piszą w USA scenariusze, aktorstwo dramatycznie złe, nie wierzyłem , że tak można fatalnie grać w superprodukcji za mega miliony.Urąga to mojej wrażliwości. Film przegadany, głupkowate dialogi. Efekty specjalne ratują ten film, a można było pójść w bardziej mrocznym kierunku, nie wiadomo do jakiej grupy wiekowej adresowano tą produkcję. Można sobie darować...
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: DeathlySilence »

Bob pisze:Bogowie Egiptu-seans dla jednego widza e mojej osobie w 3D .Czasem debile piszą w USA scenariusze, aktorstwo dramatycznie złe, nie wierzyłem , że tak można fatalnie grać w superprodukcji za mega miliony.Urąga to mojej wrażliwości. Film przegadany, głupkowate dialogi. Efekty specjalne ratują ten film, a można było pójść w bardziej mrocznym kierunku, nie wiadomo do jakiej grupy wiekowej adresowano tą produkcję. Można sobie darować...
Miałem się wybrać na to cudo (ze względu na 3D i efekty specjalne) w najbliższy weekend... i co ja mam teraz począć?! :co?: :583:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: dorota »

DeathlySilence pisze:Miałem się wybrać na to cudo (ze względu na 3D i efekty specjalne) w najbliższy weekend... i co ja mam teraz począć?! :co?: :583:
idz ... z Bobem :D
zajacmlody
Invisible
Invisible
Posty: 3
Rejestracja: 18 mar 2016, 13:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: zajacmlody »

Preason Break jest bardzo fajny :) Polecam widziałęm go już 3 razy :)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Młodość jakoś przebrnàłem do końca.Sumi Jo nadal pièknie wygląda i głos nieziemski .Film przereklamowany, na pewno nie arcydzieło.Piękne kadry.Poza tym nudy.
Odruch serca-doskonały, wzruszajàcy, wstrząsający.Robiłem 3 podejścia, żeby go obejrzeć....Koniecznie!Film o początkach walki z epidemią AIDS.Julia Roberts , Mark Ruffalo,Matt Bomer , role warte oskara.10/10
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: DeathlySilence »

DeathlySilence pisze:
Bob pisze:Bogowie Egiptu-seans dla jednego widza e mojej osobie w 3D .Czasem debile piszą w USA scenariusze, aktorstwo dramatycznie złe, nie wierzyłem , że tak można fatalnie grać w superprodukcji za mega miliony.Urąga to mojej wrażliwości. Film przegadany, głupkowate dialogi. Efekty specjalne ratują ten film, a można było pójść w bardziej mrocznym kierunku, nie wiadomo do jakiej grupy wiekowej adresowano tą produkcję. Można sobie darować...
Miałem się wybrać na to cudo (ze względu na 3D i efekty specjalne) w najbliższy weekend... i co ja mam teraz począć?! :co?: :583:
Zatraciłeś w sobie dziecko. Wejrzyj w głąb siebie i wyciągnij z mroku Bob-asa póki nie jest za późno. :bobas3:

"Bogowie Egiptu" - polecam. :)
Wspaniale przedstawiony świat mitycznych Bogów. W 3D aż oczy wychodziły mi z orbit.
Dialogi pełne humoru, sarkazmu. Bez nadęcia, zawiłości.
Fabułą przypominał mi trochę "Księcia Persji - Piaski Czasu" (historia miłości, śmierci ukochanej). Na szczęście to nie jedyny wątek tego filmu.
Aktorzy do schrupania, zarówno żeńska, jak i męska obsada.
Aktorstwo lekkie, przyjemne - od aktorów w filmach przygodowych nie wymagam kunsztu Meryl Streep, czy Leonarda DiCaprio.
Scenariusz przewidywalny, oklepane motywy. Oryginalność polega jedynie na tym, że mamy do czynienia z Bogami Egiptu. Uwielbiam mitologię, mało jest takich filmów, więc dla mnie wielki plus.
Po seansie czułem się jak po wizycie w solarium. Taka dawka pustynnego słońca w okresie przedwiosennym ładuje pozytywnie akumulatory. Sztuczne, bo sztuczne, ale jednak.
Ja chcę LATO!
Z chęcią obejrzę jeszcze raz w domu.

"Zjawa"
Ekranizacja sztuki przetrwania ala Bear Grylls w wykonaniu DiCaprio, z przerywnikami w postaci pięknych zimowych krajobrazów i makabrycznych scen walki ze świstającymi w powietrzu kulami / strzałami (taka "Furia" za czasów konfliktu między Indianami a Amerykanami). Leo niczym Rambo - kule / strzały się go nie imają.
3 fajne sceny (SPOILER):
- niedźwiedź miotający Leo (miota nim jak szatan);
- śpiwór z konia (tylko koni, tylko koni, tylko koni, tylko koni żal...);
- podstęp na końcu (o ja genialny, zdołałem rozszyfrować o co kaman, dzięki wcześniejszym ujęciom z łamanymi gałęziami).
Dłużyzna - ponad 2 godziny.
Za dużo rzezi się w życiu naoglądałem (filmowej), żeby mną ten film wstrząsnął.
Ani to ciekawa historia, ani nie osadzona w ciekawych czasach.
Motyw zemsty. Jeden raz można obejrzeć, ale niespecjalnie polecam.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Premiera na Canal + polski film Jeziorak.Znakomity.Jowita Budnik w roli policjantki w bliźniaczej ciąży, dużo trupów.B.dobry scenariusz i aktorstwo.Mroczny....nie mogę do niczego się przyczepić.P. Vega ma konkurencję..
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Piter »

Bob pisze:Premiera na Canal + polski film Jeziorak.Znakomity.Jowita Budnik w roli policjantki w bliźniaczej ciąży, dużo trupów.B.dobry scenariusz i aktorstwo.Mroczny....nie mogę do niczego się przyczepić.P. Vega ma konkurencję..
On się wydawał mroczny z początku. W finale intryga traciła banalem. Pamiętam że się rozczarowałem.
ODPOWIEDZ