Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Aro »

Ja z kolei nie polecam "Song to Song". Taka forma zupełnie do mnie nie trafia. To był pierwszy film z którego wyszedłem z kina po godzinie. Byłem na nim zresztą sam więc potem tylko prąd marnowali. :D Nigdy więcej takich filmów!
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Taka obsada i pusta sala? Ja bylem wczoraj też na polsko-czeskiej komedii "Wszystko albo nic". Z cyklu albo obejrzę dziś albo wcale. Film niezły, ważniejsze że cała sala była moja :lol3:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Aro »

Właśnie ja dla obsady poszedłem. Wiele osób się na to złapie i będzie rozczarowanie. Seans był w sobotę o 12 więc może dlatego było pusto. Dwie godziny wcześniej też byłem sam na sali na "Gwiazdach" Jana Kidawy-Błońskiego.

"Wszystko albo nic" to taka sobie komedyjka. Ani to kiepskie ani też wybitne dzieło. Można obejrzeć jeśli ktoś lubi takie filmy. Na pewno lepsze od "Porady na zdrady".

"Obcy: Przymierze" naprawdę przypadł mi do gustu mimo, że fanem takich rzeczy nie jestem i nie widziałem pozostałych części.

We wtorek planuje "The Circle. Krąg" z Tomem Hanksem i Emmą Watson. Mam nadzieję, że w końcu coś co mnie pozytywnie zaskoczy.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Cypix »

Moje ostatnie pozytywne zaskoczenia to Uciekaj i Ukryte działania. Oba absolutnie nie dla rasistów :lol3: Filmy z pomysłem, niebanalne, sprawnie poprowadzone i świetnie zagrane.

Jeśli najnowszy Obcy przypadł ci do gustu, to koniecznie obejrzyj pierwszego Obcego i Obcy: Decydujące starcie. Filmy stare, ale jakże jare :D I na głowę bijące wszystkie pozostałe ( to już w sumie 4) części.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Obcy trzyma poziom ale nic nowego do serii nie wnosi.Prometeusz to arcydzieło w moim rankingu.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Dobi »

Jeśli ktoś lubi filmy o superbohaterach (w tym wypadku o superbohaterce) polecam nową "Wonder Woman"! Byłem w kinie i jestem absolutnie zachwycony! Aktorkę do głównej roli, Gal Gadot, wybrano idealnie. Jest piękna, z ciekawym akcentem (aktorka pochodzi z Izraela), aż chce się ją oglądać i słuchać :d

Sam film to oczywiście w większości akcja, ale jest też poruszonych kilka sprawa społecznych, które dają do myślenia. Produkcja okazała się już komercyjnym sukcesem, potwierdzono też że reżyserią drugiej części zajmie się ta sama reżyserka, a akcja będzie rozgrywać się w czasach współczesnych.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Virtual Tom »

Universum DC wreszcie doczekało się dobrego filmu (po porażkach typu Batman v Superman). A casting rzeczywiście świetny.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Dalida na DVD-wyczekiwana premiera roku , oglądam po raz drugi i przez pół filmu :beczy:To mi się nie zdarza zbyt często , raz na dekadę może? lub żadziej ?Znakomity!!!!hipnotyzujący ,odtwórczyni głównej roli-to wręcz niewiarygodne -jest Dalidą, boska -nieziemsko piękna, oszalałem , takie pierdyknięcie centralnie w czoło!!Oczywiście do tego zakup 3 cd Luigi Tenco , 10 cd z dyskografią Divy, 5 DVD koncertowych w tym duetów, nie wiem czy moje skołatane serce wytrzyma te emocje , podczas odsłuchiwania w aucie ścieżki dźwiękowej z filmu też :beczy: ...tak działa na mnie ten magiczny głos, niezależne ode mnie..
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

Całkiem mi się spodobało wczoraj "To" wg Kinga - jeszcze jest w kinie.

Są pewne niedociągnięcia fabularne wg mnie, ale może sequel wyjaśni więcej, póki co zaś doceniam mnogość scen z dreszczykiem i nie najgorsze tło psychologiczne - mało pogłębione, zaledwie zaznaczone i utrzymane w tonie zwykłego filmidła dla nastolatków, ale trafne. Podobnie zresztą z oddaniem klimatu późnych lat 80-tych, nie ma szopki, osiągnięto właściwy efekt dzięki nienachalnym odniesieniom.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Robik »

"Piła: Dziedzictwo"
Myślałem, że skoro to już chyba 8 część tego filmu, nie można wymyślić niczego, co mogło by zaciekawić. Nic bardziej mylnego. Film do samego początku do samego końca, trzyma w napięciu. A jak się jeszcze ogląda w kinie :shock: . Fani tego tytułu na pewno będą zadowoleni.
Ocena: 9/10
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Obecność 2 i Anabelle 2 :roll: :hellobaby: :pogrzeb: wielkie wow!! Na tym drugim musiałem przerwać seans-zapalić światło - bo zauważyłem że przestalem oddychać ...Super klimaty , czekam na horrorek z zakonnicą w roli straszydła. Premiera zapowiadana na 2018 r.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

Masz na myśli Annabelle: Conjuring? to, co teraz niedawno latało w kinach? Dobrze zrobione, chociaż jeszcze za mało dla mnie, żeby się naprawdę bać ;) takie straszydło dla dzieci. "To" było mocniejsze.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Flux »

Annabelle 2 niestety mało straszne. Sprawne technicznie kino, ale grozy i umiejętnego budowania napięcia brak. Przedstawienie demona raczej groteskowe, ograne i bez polotu. Fabuła pretekstowa i mało angażująca. Całość tylko poprawna.

Za to polecam Thor Ragnarok, można się ubawić, choć też nie jest pozbawiony wad. Dobry akcyjniak połączony z komedią. Cate Blanchett, Jeff Goldblum i ten Chris Hemsworth, mrrrau :D
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wojtuś »

Ja również mogę polecić Piłę - Dziedzictwo. Oczywiście nic nowego i zaskakującego w tym filmie nie znajdziecie ale ogląda się to naprawdę fajnie.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Tamte dni , tamte noce - arcydzieło , wysmakowany scenariusz Jamesa Ivory i kreacje aktorskie.Trzymam kciuki za młodego nominowanego do Oscara aktora - Timothée Chalamet- w mojej opinii objawienie , środki aktorskie niewiarygodne.Starszy również żydowskiego pochodzenia -aktor Armie Hammer -znany min z Królewny Śnieżki z Julią Roberts i filmu szpiegowskiego Guya Ritchie-Kryptonim U.N.C.L.E.Melancholijny , cudnie kadrowany.Tylko dlaczego tak bolesne zakończenie , najpiękniejszy i skończony artystycznie film ostatnich kilku lat , bezcenne i jakże aktualne przesłanie ojca na koniec filmu...
Podobnie -Mężczyzna w pomarańczowej koszuli- 2 wątki gejowskiej miłości - tragiczny wątek w powojennej Anglii i współczesny -34 letniego wnuczka też geja. Znakomity i wzruszający.Dostępny na HBO Go , podobnie jak niezły i przewrotny Utrzymanek o starzejącym się przystojniaku , kochanku bogatego sponsora, miłości , zazdrości , poczuciu zagrożenia.
Serial Babilon Berlin- wysmakowana , najdroższa produkcja niemieckiej TV przełom lat 20 /30 tych ubiegłego wieku, komuniści w tle , morderstwa, dużo perwersji i dobre aktorstwo.
Niezły miniserial Mozaika z ukatrupioną na początku bogatą pisarką -Sharon Stone i śledztwem w tle.Sharonka po prostu klasa.
Kobiety Mafii - mimo że lubię Vegę , film jest koszmarkiem , stek wulgaryzmów , słabiutka Wieniawa, płaczący Boguś Linda, natomiast Bołądź, Warnke i Dygant świetne.
Baywatch -najgorsze g- no jakie kiedykolwiek widziałem , poniżający dla aktorów , momentami odrażający- sceny w kostnicy , upadek kina!
ODPOWIEDZ