Fotografia. Aparaty Fotograficzne.

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Fotografia. Aparaty Fotograficzne.

Post autor: Magda M »

Witam!
Noszę się z zamiarem kupienia aparatu. Nie znam się na nich i nie chcę kupić byle czego po to żeby mieć... Czy jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc w wyborze? Doradzić? (sfinansować? :lol3: )

Nie będę podawać na razie żadnych linków bo nie wiem czy ktoś mi tutaj odpowie.... Póki co się wstrzymam :)

Powiem tylko że aparat potrzebny mi jest na imprezy, wycieczki , podróże krajoznawcze, koncerty oraz... mecze :d Cena max to 2 000 zł.

pozdrawiam :smile:
Karolcia
Linger
Linger
Posty: 836
Rejestracja: 03 sie 2005, 7:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Fotografia. Aparaty Fotograficzne.

Post autor: Karolcia »

Madziu, ja mogę Ci polecić taki aparat jak ja mam. Jest to cyfrowy aparat Panasonic DMC FZ 5. Mam go już od lipca 2005 roku i jestem z niego ogromnie zadowolona. Doskonale się nadaje na koncerty, do fotografowania przyrody, ludzi, widoków. Ma dwunastokrotne przybliżenie + zoom optyczny (mam nadzieję, że dobrze to określiłam, bo nie za bardzo się znam na takim nazewnictwie), a także stabilizację obrazu. Nagrywa też filmiki z głosem. Jak ja go kupowałam kosztował 2000 zł, a teraz napewno jest tańszy. Wrzucę Ci kilka przykładowych zdjęć zrobionych przeze mnie tym aparatem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdjęcie Celine było robione z dość duże odległości i przy wykorzystaniu max przybliżenia (12x) + zoomu optycznego.
Tym aparatem robiłam także wszystkie zdjęcia Edyty w Krakowie jakie zamieszczałam.
Pusiex
The story so far
The story so far
Posty: 440
Rejestracja: 22 sty 2008, 15:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Będę ¦niła
Lokalizacja: Dubeczno
Kontakt:

Re: Fotografia. Aparaty Fotograficzne.

Post autor: Pusiex »

Na takie wypady polecałabym lustrzanke Pentax np. Zależy jeszcze czy robisz zdjęcia 'tylko dla siebie' czy zajmujesz się trochę fotografią. Moja znajoma korzysta z Pentaxa i chwali go sobie bardzo. Idealny dla fotografów w plenerze :) Jeśli oczywiście chcesz kupić aparat 'rodzinny' w zupełności wystarczy Ci zwykła cyfrówka. Ale wspomniałaś tu np. o meczach. Potrzebny dobry obieketyw i nierzadko niezły zoom, czego w cyfrówce nie znajdziemy. No i największa zaleta lustrzanek - robisz zdjęcie w momencie wciskania klawisza, a nie po odczekaniu np 2 sekund. Niby taki banał, a bardzo przydatny w czasie robienia zdjęć. Słowem - polecam lustrzankę - najlepiej Nikon lub Pentax. Wadą Pentaxów jest kompletny brak pl menu :P Ale to dla Ciebie pewnie nie problem.

Tutaj http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=2061 i tu http://www.zoom.idg.pl/artykuly/45288.html możesz troche poczytać, rozważyć za i przeciw.

P.s. I mała rada ode mnie! :) W 'terenie' o którym mówisz zwykła cyrówka nie spełni Twoich oczekiwań. Szczególnie, że masz do wydania trochę kaski :hellobaby: także możesz sobie fundnąć całkiem porządną lustrzaneczkę :d

Pzdr! :)
Awatar użytkownika
Nat.
Linger
Linger
Posty: 948
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Ulubiony album: zależy od dnia ;]
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Fotografia. Aparaty Fotograficzne.

Post autor: Nat. »

Ja mam Sony DSC-H2 :) bardzo dobry aparacik robi ładne zdięcia i filmy , parametrów Ci nie podam bo się na tym nie znam . Ale gdybyś była zainteresowana to dopytam tatę i udziele potrzebnej informacji :)
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Fotografia. Aparaty Fotograficzne.

Post autor: Magda M »

Dzięki!

Karolciu, liczyłam że się odezwiesz bo kojarzę Twoje zdjęcia z forum i wiem że są dobrej jakości :) niestety Twój aparat już nie jest w sprzedaży... pewnie dodali jedną opcje i zmienili nazwę.. następny model to pewnie fz8 więc to coś podobnego...
http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=413426 ??

Szczerze to byłam przekonana że masz właśnie lustrzanke a nie cyfrówke :d


Pusiex, dzięki za rady. Słyszałam że Pentax ma b.dobre aparaty... Zastanawiam się nad tą marką. Skorzystałam też z linków :)

nat.17, dzięki. Nie musisz się pytać. Jeśli się zdecyduję na cyfrówkę to chyba na Panasonic Lumix DMC-FZ18 :) Zaszaleje 18krotnym zoomem :d

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Fotografia. Aparaty Fotograficzne.

Post autor: Matiz99 »

Magda M,
Zajrzyj jeszcze na www.cyberfoto.pl
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: Fotografia. Aparaty Fotograficzne.

Post autor: homerowa »

Ja mam Canona PowerShot S5IS ale na pewno sa juz nowsze modele, jestem bardzo zadowolona niestety nie mialam okazji tutaj sie pochwalic swoimi zdjeciami. Ostatnio glownie robie zdjecia corce, ale dobrze tez sie zachowuje w przyrodzie na fajerwerkach i w ciemnoci ma 12x zoom i mi w zupelnosci wystarczy mam jednak kilka dodatkow, ktore takze wspomagaja fotografie.
Co do Pentaxa mialam ich aparat cyfory i szzegolnie nie polecam, moze i lustrzanki lepsze ale i koszty zapewne wieksze. Natomiast moja cyfrowka byla niestabilna, zwlaszcza przy wideo co kilka sekund szukala ostrosci. I zdjecia tez nie byly najlepsze, postac najlepiej jakby pozowala bo w ruchu wychodzily nieostrosci. Ale to bylo kilka lat temu, od 1.5 roku mam Cano, i w rodzinie panuje Canon, siostra z rodzicami maja poprzednie wersje Canona i tez sa zadowoleni.
Ale decyzja nalezy do Ciebie
A to moj aparat, widze ze cena juz ladnie spadla
http://www.allegro.pl/item405680204_can ... u_lad.html
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Fotografia. Aparaty Fotograficzne.

Post autor: Magda M »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i (te na forum, i te poza forum ;)
Zdecydowałam się na cyfrówke. Panasonic Lumix FZ18. :)
Awatar użytkownika
Martynkaa
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2053
Rejestracja: 23 sty 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotografia. Aparaty Fotograficzne.

Post autor: Martynkaa »

Trochę zareklamuję swojego brata. :d
Uwielbia fotografować i uwiecznia na zdjęciach wszystko co możliwe.

Link do jego strony 'Bartosz Zalewski Photography' -> http://bartekzalewski.wordpress.com/

Zobaczcie i powiedzcie co myślicie. :-)
ODPOWIEDZ