Sailor Moon

Czarodziejka z Księżyca

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Sailor Moon

Post autor: Marecki »

Znacie? Pamiętacie?

To były czasy! Cała Polska nią żyła :D Była i jest to jedna z moich ulubionych serii animowanych - w tym wypadku anime. Z tamtego okresu: Dragon Ball, Rycerze zodiaku - oglądało się :hellobaby:

A zakładam ten temat bo... już 1 grudnia 2011 o godz. 17:30 na kanale TV4 zaczną emisję SM od początku! Pora mi odpowiada, więc bankowo będę oglądać :lody: Co ciekawe, powstało zupełnie nowe tłumaczenie (nie będzie już mydła-powidła :P ), ale mają też zmienić lektorkę - I tu już się tak nie cieszę, bo Danuta Stachyra tworzyła klimat całej serii.
Mimo wszystko oglądanie od początku, po tylu latach, będzie ciekawym przeżyciem.

Fajnie że nowe pokolenie ma szansę obejrzeć SM w TV. Jak się dowiedziałem ma to związek z 20. rocznicą "Czarodziejki" i na samym wznowieniu w TV - przynajmniej w innych krajach - się nie skończyło.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Sailor Moon

Post autor: addar »

hahha, no raczej klasyk , do tej pory pamietam te przemiany i kawełek widocznej piersi bunny" Moon cosmic power , make up!! ja najbardziej lubiłem sailor mercury ( ta niebieska inteligentka),

Fajnie że puszczają, przydałoby się jednak by puścili to w ładniejszej wersji, i z przygotowanym dubbingiem!!..mało kto wie ale w Polsce nie puszczono klilku istotnych odcinków, ze względu na cenzurę-odcinek gdzie wszystkie czarodziejki giną pod koniec 1 serii był epicki, serial tez pokazywał dwuznaczność seksulną bo jedna z czarodziejek była babochłopem, a póżniejsze, chyba gwiezdne czarodziejki były na codzien męskim zespołem muzycznym a po przemianie stawały sie gąracymi laskami , taki schiz tylko made in japan
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Sailor Moon

Post autor: Virtual Tom »

To niestety to już nie moja era :placzka: sugerujecie żeby nadrobić? :zabka: :d
Awatar użytkownika
Anu$$ia
Impossible
Impossible
Posty: 1817
Rejestracja: 19 maja 2008, 20:26
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania,On the run
Lokalizacja: z Łodzi

Re: Sailor Moon

Post autor: Anu$$ia »

O kurczę pamiętam to :D Na pewno obejrzę z ciekawości, dziękuję za informację :-)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Sailor Moon

Post autor: addar »

virtual tom, e e e odradzam , jeżeli nie masz sentymentu to po prostu cię odrzuci..powtarzajaca sie w kólko infantylna fabuła i paskudna już animacja, głowny watek był nawet ciekawy ale rozmyli go w masie zapychaczy , polecam oglądać dziecdiom i tym którzy maja do tego sentyment...ach ta nuta jak tego słucham to mam dreszcze: http://www.youtube.com/watch?v=rAZlXSZf ... re=related
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Sailor Moon

Post autor: Marecki »

Kto wie - może się wciągnie. Ja polecam. Klasyk, jaki trzeba znać :D Ciekawe wątki, może na początku bedziesz chciał rezygnować, ale im dalej tym wszystko staje się jeszcze ciekawsze! W 3 serii będziesz wniebowzięty (moja ulubiona).
addar pisze: jedna z czarodziejek była babochłopem
I była w związku z kobietą. Tu też trochę namieszali - Usagi (główna bohaterka) początkowo podkochiwała się w niej myśląc, że to facet.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sailor Moon

Post autor: Dobi »

Ja pamiętam jak w podstawówce zaraz po szkole leciałem do kolegi który mieszkał blisko i oglądaliśmy serial! A jak nie mogliśmy to albo on albo ja ustawialiśmy nagrywanie czasowe na odtwarzaczu VHS i później mieliśmy seans :kastaniety:

Bajka, jak na japońską kreskówkę, jest lekko zakręcona. Laski są ze sobą w dość zażyłych relacjach, faceci okazują się tak naprawdę kobietami (co się działo z ich siusiakiem do dzisiaj nie wiem).

Moimi ulubionymi bohaterkami są niezmiennie dwie czarodziejki - Uran i Neptun: http://www.youtube.com/watch?v=BShvyWYc ... re=related

Vanessa Mae współpracowała przy muzyce w serialu, szczególnie od serii w której pojawiają się wyżej wymienione czarodziejki.
:arrow: Vanessa-Mae - Violin Medley
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Sailor Moon

Post autor: strzalka21 »

Ja pamiętam jak z chłopakami z podwórka robiliśmy te berła (nie wiem jak to nazwać) z plasteliny bibuł i patyków :d Nom i później na boisku bawiliśmy się takie walki przeistaczając się w odpowiednią czarodziejkę. Ja zawsze byłem uranem :D
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Sailor Moon

Post autor: Flux »

Aż sobie zobaczyłem odcinek ze starego Polsat2. Klasyka :D
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Sailor Moon

Post autor: Charlie »

Och i ACH :D super :) fajny jest fakt, że wygląda to na bajkę dla dziewczyn, a najwięcej mają tu do powiedzenia chłopacy :D ale takie czasy, że to była jedyna taka bajka w tamtym czasie, chyba jedyna w której był kobiecy głos lektora.. niezapomniane czasy :) na pewno będę oglądać i to z rodziną :D Ja uwielbiam podkład muzyczny od czarodziejek Michiru i Haruki (Uran i Neptun) -> (Dobi wielkie dzięki za link, nie wiedziałem, że to Vanessa, choć teraz to całkiem logiczne ^^). Jeszcze pozytywka Usagi, ta gwiazdka od Tuxedo, miałem tą melodią na telefonie przez kilka lat (w gimnazjum ^^) i sobie puszczałem do łóżka.. człowiek starzeje się, a dać mu trochę wspomnień i staje się dzieckiem :) Marecki dzięki za info.

Ciekawe, czy nasza wojowniczka oglądała Czarodziejkę z Księżyca.. dobry pomysł na kontynuację OtR :

GYPSY POWER - MAKE UP! :lol3:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Sailor Moon

Post autor: dorota »

jej, ależ to był szał ciał!!!
uwielbiałam i każdy odcinek oglądałam :)
Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Re: Sailor Moon

Post autor: Marecki »

caroolek26 pisze:GYPSY POWER - MAKE UP!
:hahaha:


Muzyka w SM jest rewelacyjna!

Z ciekawszych kompozycji - ograniczając się tylko do tła muzycznego - polecam (chętnie wkleiłbym caluśki soundtrack):
Dareka ga nerawarete iru (Stalking Someone) - Part 1
Dareka ga nerawarete iru (Stalking Someone) - Part 4
Death Busters
Seihai (Holy Grail)
Yumemiru Odango Atama (Daydreaming Dumpling-head) - Part 1
A na koniec motyw Haruki i Michiru - Sailor Uranus & Neptune


No i przypominam, że emisja 1-go odcinka już jutro o 17:30!

Niestety, co widać z zapowiedzi (YT), lektorem będzie koleś od Mody na sukces (na Polsacie głos Stachyry świetnie komponował się z całością, tutaj będzie trzeba się przyzwyczaić do jego osoby - moim zdaniem mogłoby być lepiej). A tłumaczenie jednak niekoniecznie zgodne z oryginałem.
Ale to tylko kilkusekundowa reklama. Ocenię po seansie :smile:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Sailor Moon

Post autor: Kopaneek »

O tak, uwielbiałem to oglądać. Najlepszy był finał - Galaxia (?) itd. :D

Ogólnie - bardzo wzruszająca bajka.

Najlepsza nuta z wszystkich :!: http://www.youtube.com/watch?v=rPl1oPYA ... re=related
Awatar użytkownika
Chris
Perła
Perła
Posty: 1192
Rejestracja: 13 kwie 2008, 18:07
Ulubiony album: EG/Live'99
Ulubiona piosenka: M&MA (Live)

Re: Sailor Moon

Post autor: Chris »

Ja też chce obejrzeć! :placzka: Da się oglądać TV4 online? :>
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Sailor Moon

Post autor: DAAMI »

to już dzisiaj o 17,30 !! :D - Jedna z moich ulubionych bajek :PP

chyba tv4 będzie miał dużą oglądalność bo wiele jest o tym komentarzy .

Znacie jakiś link by obejrzeć ten odcinek w necie ??

Proszę o pomoc bo w tym czasie tv będzie zajęte ;(
ODPOWIEDZ