Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

sposób na walkę z bezprawnym usuwaniem filmów

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
optymista
The story so far
The story so far
Posty: 532
Rejestracja: 21 paź 2007, 19:20
Lokalizacja: wawa

Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: optymista »

Witam,
Zauważyłem, że na forum, jak i na YT grasuje asystent Edyty Górniak, który nie robi nic innego, jak tylko wyszukuje linki do YT, a następnie zgłasza żądanie ich usunięcia ze wspomnianego serwisu. Nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu wielu pracowników różnych gwiazd tak postepuje), gdyby nie to, że bardzo czesto asystent EG wysuwa bezprawne roszczenia usuwania filmów, łamiąc tym samym prawo, ale o tym za chwilę. Osobiście padłem ofiarą jego niekompetencji w lutym tego roku, kiedy to zamieściłem w serwisie YT filmik ze spotkania Edyty z fanami w warszawskim Empiku. Dostałem od YT wiadomość następującej treści:
http://img840.imageshack.us/img840/8310/ggggfy.jpg

Zastanowiłem się przez moment i uznałem, że nie odpuszczę tego tak łatwo. Postanowiłem złożyć roszczenie wzajemne wobec konta EG na YT. Aby mieć szansę na wygraną oraz przywrócenie zamieszczonego filmu, poparłem moje roszczenie ustawą o prawie autorskim. Zwróćcie uwagę na paragraf 2a:

Art. 81.
1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
a. osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,

b.osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

http://www.strykowski.net/encyklopedia/ ... skich2.php

Jak się okazało, YT pozytywnie rozpatrzyło moją skargę i przywróciło do mojego konta bezprawnie skasowany film, jak również zdjęło ostrzeżenie. Konto EG, którym zarządza jej asystent otrzymało ostrzeżenie za bezprawne usunięcie filmu.

"Hi there,
We've completed processing your counter notification regarding your video. This content has been restored. Your account will not be penalized.

Regards,
The YouTube Team"


Jeśli spotkają Was podobne nieprzyjemności, wystarczy, że wystosujecie roszczenie wzajemne i uzasadnicie je w nastepujący sposób:

"Bezprawne usunięcie filmu. Naruszenie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych art. 81 ust. 2. pkt. 1"

Im więcej takich kontr-roszczeń, tym większa szansa na to, że EG zacznie w końcu zatrudniać ludzi pracujących dla odbudowy jej wizerunku i kariery, zamiast zajmujących się czatowaniem na forach dyskusyjnych i bezprawnym usuwaniem filmików zamieszczanych przez fanów.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: addar »

niekompetencja asystenta jest przeogromna, nie żebym go obrażał, ale jego powinno bardziej obchodzić to że nikt edy nie puszcza w radio lub że jej się skończył puder i tusz do rzęs a nie bawić się w inkwizycje...kij z tym gdyby ścigał tych co umieszczają piosenki edyty( chodz dla mnie to glupota pozbywać sie dodatkowej promocji) ale zgłaszanie filmików takich jak twój czy mike'a to ignorancja do kwadratu... walcz optymista bo masz rację :-)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: Virtual Tom »

Woził wilk razy kilka, powieźli i wilka! :hihi:

:placzka:

Obrazek
myslibor
Sit down
Sit down
Posty: 97
Rejestracja: 25 lis 2011, 1:41
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Kasztany
Lokalizacja: EU

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: myslibor »

optymista pisze:... Im więcej takich kontr-roszczeń, tym większa szansa na to, że EG zacznie w końcu zatrudniać ludzi pracujących dla odbudowy jej wizerunku i kariery, zamiast zajmujących się czatowaniem na forach dyskusyjnych i bezprawnym usuwaniem filmików zamieszczanych przez fanów.
Podoba mi się, że nie dałeś się zastraszyć. Jednak przypuszczm że albo jesteś bardzo naiwny (za wielki optymista!), albo nie znasz jeszcze Edyty. :d

Uwierz mi, żaden Marcin lub inny pracownik Edyty nie pozwoliłby sobie na usuwanie filmów z YT bez zlecenia mu tego przez Edytę. Każdy z jej ludzi i większość fanów tu na forum wie, że Edyta nigdy nie wybacza błędów i samowoli swoich współpracowników. Z tego co pamiętam, takie postępowanie zawsze kończyło sie wywaleniem z pracy. :kopwjaja:

A swoją drogą głupota Edyty powoli zaczyna przybierać biblijne wymiary. Jak można w tak beszczelny i prostacki sposób próbować zastraszyć ostatnią garstkę fanów jaka jej jeszcze została. :glowaboli:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: dorota »

myslibor pisze: Każdy z jej ludzi i większość fanów tu na forum wie, że Edyta nigdy nie wybacza błędów i samowoli swoich współpracowników. Z tego co pamiętam, takie postępowanie zawsze kończyło sie wywaleniem z pracy. :kopwjaja:
hmmmm, Marcin jakoś powrócił na łono Carycy? :hmmm: :placzka:
myslibor pisze:A swoją drogą głupota Edyty powoli zaczyna przybierać biblijne wymiary. Jak można w tak beszczelny i prostacki sposób próbować zastraszyć ostatnią garstkę fanów jaka jej jeszcze została. :glowaboli:
"jeżeli śpię, obudźcie mnie!!!! " taaaaaa, tylko zapomniała dodać, że budzikom śmierć! :smierc: :612: 8)
Awatar użytkownika
Nat.
Linger
Linger
Posty: 948
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Ulubiony album: zależy od dnia ;]
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: Nat. »

Edyta i jej "profesjonalny" asystent powinni spędzić co najmniej 2 tygodnie w Tybecie coby się nad sobą poważnie zastanowić-(ED w szczególności, stać ją a zatrudnia osoby beż żadnego doświadczenia). Do czego to, doszło żeby filmików nie można było wrzucać (rozumiem kasowanie tych ośmieszających Ed) ale do uwy nędzy niedługo nie będziemy mogli płyty słuchać tylko pudełka oglądać bo Marcin będzie nas zastraszać. Normalnie jak za czasów komuny :roll:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: dorota »

juz od dawna nie rozumiem sposobu pojmowania i prowadzenia kariery przez Edytę!

toć to nieustanne, muzyczne harakiri ........ :placzka: :niedlaczego:
Awatar użytkownika
optymista
The story so far
The story so far
Posty: 532
Rejestracja: 21 paź 2007, 19:20
Lokalizacja: wawa

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: optymista »

@myslibor
To by oznaczało, że Edyta sama przebywa tu na forum i czycha na linki do skasowania. Nie chce mi się w to wierzyć. Kontem zarządza MT, zresztą jego nazwisko figuruje jako właściciel konta YT. Ona nie ma czasu na promocję, a miałaby czas na siedzenie po forach?
Awatar użytkownika
soulboy
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 216
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:30
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Kolorowy Wiatr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: soulboy »

optymista pisze:@myslibor
Kontem zarządza MT, zresztą jego nazwisko figuruje jako właściciel konta YT. Ona nie ma czasu na promocję, a miałaby czas na siedzenie po forach?
Gdzie jest to napisane ? Ja tego nie widzę i kto to MT ?
myslibor
Sit down
Sit down
Posty: 97
Rejestracja: 25 lis 2011, 1:41
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Kasztany
Lokalizacja: EU

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: myslibor »

dorota pisze:hmmmm, Marcin jakoś powrócił na łono Carycy? :hmmm: :placzka:
Tak powrócił, tylko że najpierw był jej osobistą sekretarka i Marysią na posługi.
Inaczej mówiąc na każde pierdnięcie Edyty, a po ułaskawieniu stał się facetem od brudnej roboty ze ślepym posłuszeństwem „Szarika“. :clown:
optymista pisze:@myslibor
To by oznaczało, że Edyta sama przebywa tu na forum i czycha na linki do skasowania. Nie chce mi się w to wierzyć. Kontem zarządza MT, zresztą jego nazwisko figuruje jako właściciel konta YT. Ona nie ma czasu na promocję, a miałaby czas na siedzenie po forach?
Przeczytaj jej obecny wywiad w Twoim Stylu. Tam wypowiada się, że nie ufa nikomu. :wink:
Awatar użytkownika
tonya2
Linger
Linger
Posty: 940
Rejestracja: 26 gru 2008, 15:04
Ulubiony album: All Albums
Ulubiona piosenka: Loving You, NPOW, NWI
Lokalizacja: Myślenice, Kraków

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: tonya2 »

soulboy pisze:Gdzie jest to napisane ? Ja tego nie widzę i kto to MT ?
Czyżby Pan asystent zmienił nazwisko? O ile mi wiadomo jego inicjały to M.W. :PP
Awatar użytkownika
aftershave
The story so far
The story so far
Posty: 594
Rejestracja: 05 maja 2010, 11:43
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: aftershave »

no własnie... kim jest ten marcin trzepacz??
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: grzechoo »

Hmm to chyba fan - ED dziękowała właśnie Marcinowi Trzepaczowi w DDTVN za nadesłane materiały (było to przy okazji premiery strony internetowej). Był tez kiedyś na forum użytkownik Trzypion - nie wiem czy należy łączyć te osoby, ale być może to ta osoba.
Awatar użytkownika
optymista
The story so far
The story so far
Posty: 532
Rejestracja: 21 paź 2007, 19:20
Lokalizacja: wawa

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: optymista »

To by było dziwne, bo jego nazwisko figuruje w oficjalnym koncie EG na YT. Pozwoliłaby zarządzać kontem swojemu fanowi? Gdy miałem blokowany film dostałem info z YT, że roszczenia dokonało konto Edyty, a w nim figurowało nazwisko tego pana jako przedstawiciela EG działającego w jej imieniu, a potem po zablokowaniu gdy wchodziłem w filmik pisało "film usunięty na skutek roszczenia Edyta Górniak". Zresztą YT nie pozwala usuwać filmów od tak sobie osobom postronnym, dlatego to nie mogła być osoba przypadkowa.
myslibor
Sit down
Sit down
Posty: 97
Rejestracja: 25 lis 2011, 1:41
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Kasztany
Lokalizacja: EU

Re: Uwaga na asystenta Edyty usuwającego filmy YouTube

Post autor: myslibor »

Optymista, witaj w Matrix :d
ODPOWIEDZ