Poważne pytanie

Po co są ludzie ?

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Poważne pytanie

Post autor: strzalka21 »

Flux To tłumaczy bozon Higgsa. Niestety po przeczytaniu licznej literatury fachowej nie jestem w stanie jak na razie nikomu w najprostszy sposób wytłumaczyć jak to działa :D
Po zagłębieniu się w temacie, chociaż jestem chemikiem, to jestem pod wrażenie prac chociaż Einsteina, Heisenberga, Ci ludzie przewidzieli to wszystko stworzyli teorię, lecz nie mieli jak tego badać. Imponujące jakim byli geniuszem.
Bozon Higgsa to nie jedyne indiwiduum, które trudna omówić. Najprostszy przykład, wszystkim znany elektron - można go tłumaczyć za pomocą teorii dualizmu korpuskularno-falowego. Jedno wyklucza się z drugim jednakże wszystkie badania potwierdzają zgodność jednej teorii jak i drugiej. Dla normalnego śmiertelnika to czysta abstrakcja, ależ jaki piękny świat jest dzięki temu :)

Wiem, ze to dziwne ale od zawsze chciałem studiować archeologię :D Chęci mam do dzisiaj. Ktoś tu już wspomniał o Piramidach, kulturze Majów, to dopiero odlot !
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Poważne pytanie

Post autor: Flux »

O tak, starożytne cywilizacje to jest coś niezwykle fascynującego. Obrządki, kultura, technika, czad po prostu. Naoglądało się zbyt dużo Tajemniczych Złotych Miast :D
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Poważne pytanie

Post autor: Matiz99 »

mike pisze:Czy zastanawialiście się kiedyś nad sensem istnienia ..
czy zadawaliście sobie pytanie
skąd ,dlaczego , jakim celem istnieje ziemia, zycie na niej , ludzie ?

kto ją stworzył i w jakim celu

Jeśli bóg .. to kto stworzył boga i kto stworzył osobę która stworzyła boga ?

a może nasz wszechświat jest tylko ziarenkiem piasku w jakiej innej rzeczywistości
Człowiek mimo że tak wielki jest zbyt małym wypierdkiem mamuta by to zrozumieć :PP
adiX
The story so far
The story so far
Posty: 474
Rejestracja: 12 maja 2008, 17:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: LSTW, NWI
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: Poważne pytanie

Post autor: adiX »

vanity pisze:Dlaczego cała rodzina musi się latami wycierpieć za rodzinnego kata, kiedy wiadomo, że cierpi się na bieżąco, ale także i latami "po". Gdzie jest sens tego, gdzie logika?
Też się zawsze zastanawiałem nad tym. Albo dlaczego niby źli ludzie mają iść do piekła, przecież to Bóg takich ich stworzył...
strzalka21 pisze:W dodatku potwierdzenie eksperymentalne hipotezy Higgsa, da niepowtarzalny dowód, że świat stworzyły nie kto inny jak cząsteczki chemiczne.
A jakbyś te cząstki nazwał Bogiem ? :D
strzalka21 pisze: Niestety po przeczytaniu licznej literatury fachowej nie jestem w stanie jak na razie nikomu w najprostszy sposób wytłumaczyć jak to działa
Według mnie tego nie można wytłumaczyć. Zawsze powstanie pytanie skąd się wzięły dane cząstki, energia, ciśnienie i te wszystkie inne warunki...
Matiz99 pisze:Człowiek mimo że tak wielki jest zbyt małym wypierdkiem mamuta by to zrozumieć :PP
No dokładnie. :D
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Poważne pytanie

Post autor: pijej1 »

czym jest piekło - to tylko wyobrażenia kościoła z okresu średniowiecza który robił najazdy na pogan i mieczem i ogniem zmuszał ich do przyjęcia wiary :P jeśli odrzuci sie doktrynę kościoła katolickiego wszystko nabiera sensu :P
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Poważne pytanie

Post autor: strzalka21 »

AdiX oczywiście, że można w końcu nazwali ją Boską Cząsteczką :D
adiX pisze:Według mnie tego nie można wytłumaczyć. Zawsze powstanie pytanie skąd się wzięły dane cząstki, energia, ciśnienie i te wszystkie inne warunki...
We wszechświecie nic nie ginie, wszystko daje się wytłumaczyć, na to po prostu potrzeba czasu. Nic się nie bierze z niczego, po prostu nasz stan wiedzy jest jeszcze za mały. Jeżeli dało wyjaśnić się taką abstrakcję jak podróże z czasie i przenieś jednego człowiek o parę sekund do tyłu, to wszystko jest możliwe :D
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Poważne pytanie

Post autor: DAAMI »

Dobi pisze:Dla mnie jako zapalonego amatora astronoma teoria wielkiego wybuchu odpowiada na pytania skąd się wzięliśmy i gdzie będziemy za kilka milinów lat.
a co było przed wielkim wybuchem ???
vanity pisze:Bóg chce, aby ten zły miał szansę się poprawić, dlatego żyje tak długo, no w porządku, tylko dlaczego odbija się to kosztem zdrowia osób niewinnych?
tak, zły człowiek ma czas aby się nawrócił i zboczył ze złej ścieżki, a to, że dobry człowiek często cierpi to dlatego, że Szatan/Diabeł/Lucyfer czy jak Wy tam go nazywacie wystawia człowieka na próbę i sprawdza czy pomimo tego nie podda się i dalej będzie wierzył w Boga, tak jak to było w przypadku Hioba.
mike
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 707
Rejestracja: 25 gru 2008, 18:56
Ulubiony album: WSZYSTKIE
Ulubiona piosenka: TAFLA
Lokalizacja: Torun

Re: Poważne pytanie

Post autor: mike »

a jeszcze jedno , czy wierzycie w to ze wrzechswiat jest nieskonczony ?
mnie sie to w głowie nie miesci ... Napewno jest ogromny ale napewn ma tez swoje granice , i co jest za tą scianą ? te pytania mnie nurtują

i po co są te cząsteczki z których powstaliśmy po co są molekuły i takie tam PO CO sie pytam ...
Matko ależ ja jestem ciekawski 8P
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Poważne pytanie

Post autor: Virtual Tom »

mike pisze:czy wierzycie w to ze wrzechswiat jest nieskonczony ?
Nie trzeba wierzyć, bo to jest już udowodnione, ciągle rośnie, na Discovery był niedawno świetny program o tym.

A tutaj też ciekawy materiał:

Wszechświat - Wielki Wybuch
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Poważne pytanie

Post autor: Flux »

Jak dla mnie największą zagadką wszech świata jest to, dlaczego Edyta Górniak nie robi kariery muzycznej :placzka: Powinna być już znana przynajmniej po tej stronie galaktyki, bo szczęśliwej drogi (mlecznej) już czas :P
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Poważne pytanie

Post autor: DeathlySilence »

Flux, czarna dziura zamiast szarych komórek oraz głupota - podobnie jak wszechświat jest nieskończona.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Poważne pytanie

Post autor: Charlie »

Sens istnienia - żyjemy by dać życie kolejny, a potem nawozić grunt
Ziemia, jak każda planeta, jest stworzona z pierwiastków, atomów, itd... a to że my istniejemy to wynik poszczególnych reakcji - kiedyś wszystko stało i nastał wybuch - wszystko zaczęło się ruszać... teraz czekamy na kolejne lata stagnacji.
Boga nie ma. Gdyby Bóg istniał to chodzilibyśmy nago, spali na trawce i dbali o rośliny i zwierzęta.
Nasza galaktyka to ziarenko piasku na płaszczyźnie (nie znam lepszego określenia) wszechświata.
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Poważne pytanie

Post autor: DAAMI »

caroolek26 pisze:Boga nie ma. Gdyby Bóg istniał to chodzilibyśmy nago, spali na trawce i dbali o rośliny i zwierzęta.
a czy Kolega uważał na lekcji religii ? :PP
caroolek26 pisze:Nasza galaktyka to ziarenko piasku na płaszczyźnie (nie znam lepszego określenia) wszechświata.
z tym się zgodzę
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Poważne pytanie

Post autor: Charlie »

DAAMI pisze:
caroolek26 pisze:Boga nie ma. Gdyby Bóg istniał to chodzilibyśmy nago, spali na trawce i dbali o rośliny i zwierzęta.
a czy Kolega uważał na lekcji religii ? :PP
Kolega uważał i głównie dlatego poddał w wątpliwość wszystko co się tyczy instytucji kościoła. Jeśli ktoś wierzy w Boga - jego sprawa, ale wiara w instytucje to porażka.
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Poważne pytanie

Post autor: DAAMI »

Fakt Kościół nie jest taki idealny - słyszałem, że wiele rzeczy wprowadził na swoje potrzeby i na przestrzeni lat (święta, święci i coś tam jeszcze ...)
ODPOWIEDZ