Grażyna Żarko

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Grażyna Żarko

Post autor: DAAMI »

Witam !

właśnie obejrzałem filmik http://demotywatory.pl/3873387/Prawdziwy-demotywator gdzie pokazywał kulisy "z życia Grażyny Żarko" a ponieważ mnie zawsze coś omija, więc i to przeszło nie zauważone prze zemnie. No może nie do końca. Jakiś czas temu koleżanka podała mi link w którym "Grażyna" powiedziała Edycie, że może nauczyć Ją śpiewać. Z ciekawości wszedłem na Jej nowo założony profil na FB, jednak cały czas nie rozumiałem dlaczego ludzie tak po niej jeżdżą. Obejrzałem jeden filmik dotyczący koko euro spoko. Był wesoły , to fakt, ale więcej nie chciało mi się oglądać ponieważ nie miałem czasu a potem mi się nie chciało.
Więc nie rozumiałem fenomenu "Grażynki" , aż do dzisiaj. Obejrzałem "finałowy odc." i doznałem szoku.

Ludzie są na prawdę naiwni. W sumie dużo osób się nabrało, każdy oceniał Ją krytycznie. Ale te krytyczne uwagi były na poziomie podstawówki. Ja uważam, że takie osoby jak "Grażyna Żarko" , Maria Czubaszek czy ta kolorowa Pani z Go to Dance są kolorowymi osobami, i żyją w swoim świecie i miech żyją dalej - mnie to nie pali i nie ziębi.

Jednak nie rozumiem co spowodowało w ludziach taką agresję do tej osoby. Namawiała ich do katolicyzmu tak ? Czy na czym polegał ten projekt ?

Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć, kto orientuje się w sprawie ?
Awatar użytkownika
Nat.
Linger
Linger
Posty: 948
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Ulubiony album: zależy od dnia ;]
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Grażyna Żarko

Post autor: Nat. »

Projekt miał na celu ukazanie jak łatwo dajemy się zmanipulować, choć w tym przypadku bardziej nabrać. Myślę że podziałało z mniejszym lub większym skutkiem, cała sytuacja ukazała debilność i nietolerancje narodu. Dziwi mnie natężenie pełnych nienawiści komentarzy, w końcu "Pani Basia" też jest kontrowersyjna i nikt jej tak nie hejtuje. Co śmieszniejsze po całym finałowym odcinku niektórzy wymienieni w napisach końcowych zamieścili na swoich vlogach przeprosiny - pytanie tylko co to zmienia? nic , wtedy mogli myśleć. Na koniec szkoda mi tylko Pani Ani chyba nie do końca wiedziała na co się pisze, gdyby twórcy pociągnęli to jeszcze trochę ktoś na ulicy na prawdę mógłby ją zaatakować słownie, nawet nie chcę myśleć o fizycznym ataku.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Grażyna Żarko

Post autor: Flux »

Zapytam krótko: działalność tej Pani to prowokacja, tak?
Awatar użytkownika
Nat.
Linger
Linger
Posty: 948
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Ulubiony album: zależy od dnia ;]
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Grażyna Żarko

Post autor: Nat. »

tak, prowokacja 2 facetów , a ta Pani to aktorka
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Grażyna Żarko

Post autor: Flux »

No to dość ciekawy eksperyment, prowokacja artystyczna. Na fejsie Edy napisałem, żeby ludzie się nie nakręcali jak pojawił się komentarz od "Grażyny". Ciekawe jak ma się sprawa z Jolą Rutowicz, która zapowiedziała wydanie własnej książki, w której przedstawi prawdziwy obraz szołbiznesu. Ponoć ona od początku odgrywała rolę kretynki, bo taki był zamysł reżysera i wszystko było ustawione.
Awatar użytkownika
Nat.
Linger
Linger
Posty: 948
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Ulubiony album: zależy od dnia ;]
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Grażyna Żarko

Post autor: Nat. »

myślę że tak jest z większością tych gwiazdek internetu i telewizji - prywatnie to całkiem inni ludzie, a głupota i kontrowersja się sprzedaje


w sumie znamy ludzi na tyle na ile dadzą nam się poznać...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Grażyna Żarko

Post autor: Flux »

Pytanie czy warto dać się ośmieszyć na wszystkie możliwe sposoby, sponiewierać słownie przez tysiące osób dla momentu sławy? Ciekawe zjawisko, naprawdę.
Awatar użytkownika
Emil45677
Sit down
Sit down
Posty: 58
Rejestracja: 04 lip 2012, 17:32
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything, Linger
Lokalizacja: Polska

Re: Grażyna Żarko

Post autor: Emil45677 »

Otóż wiem co nieco na ten temat. Projekt Grażyny Żarko miał od początku szokować. Twórcy Słynnej Pani Barbary Kwarc postanowili nagłośnić fikcyjną Grażynkę poprzez nagranie z nią filmiku krytykującego Baśkę Kwarc. Swoja odpowiedzią Pani Basia sprowokowała dyskusję wśród jej widzów co przeniosło się dalej i dalej. W końcu aktorka grająca postać Pani Grażyny zaczęła nagrywać kontrowersyjne filmy na przeróżne tematy. Ponadto osoby prowadzące kanał Grażyny pozwalali sobie krytykować znanych youtuberów zostawiając komentarze pod ich filmami co tylko zaogniało sytuację. Wielu ze znanych i tych mniej znanych vlogerów wypowiadało się na jej temat. Każdy był ciekaw. Sama zawartość kanału Grażyny jest dość sprytnie obmyślona. Sięgnięto do najbardziej znienawidzonego typu człowieka w naszym kraju, który nie żyje z duchem czasu, nie zna się na technologii, grach komputerowych itp. A co najważniejsze obnosi się ze swoim katolicyzmem, a wręcz fanatyzmem. Telewizja Trwam w polecanych kanału Grażyna Żarko mówi sama za siebie...

Szkoda tylko że tak wiele osób dało się nabrać na to że taka osoba potrafiła by nagrać film a co najważniejsze odpowiednio go obrobić i zrobić cięcia materiału. Znakomita część polskiego YouTube'a po prostu łyknęła to momentalnie bez chwili zastanowienia i dała się zmanipulować. Ten projekt na pewno daje do myślenia, ukazując ciemną stronę serwisu YT. Na pewno zaufanie do niego po takim zdarzeniu nieco osłabnie. Myślę że twórcom projektu oprócz ukazania nienawiści w internecie chodzi także o to by nie dawać zarabiać przypadkowym użytkownikom na reklamach kosztem niewiedzy i braku własnego zdania. Mam nadzieje że Pani Ania grająca postać Grażyny Żarko nie załamie się po tym co zobaczyła i nie stanie jej się nic złego ze strony osób które jej groziły. Myślę że ten projekt trwałby trochę dłużej ale groźby pod adresem fikcyjnej bohaterki musiały dać do zastanowienia samym organizatorom...

A co do mojego zdania to myślę że to inicjatywa na pewno sprytna i bardzo pouczająca. Natomiast nie można powiedzieć że wszystko w sieci jest złe. Pokazano ciemna stronę ale nie pokazano kontrastu. Z przesłania ostatniego filmu na kanale Grażyna Żarko biją same negatywne emocje...

Jeżeli chcecie poznać całą historie to obejrzyjcie dokładnie wspomniany kanał fikcyjnej postaci w serwisie YouTube, filmy nie są długie ale zawartość dość zwięzła: http://www.youtube.com/user/grazynazarko

Na szczęście jeszcze w trakcie trwania tego całego projektu, znalazły się osoby które to wszystko przeanalizowały dokładnie. A jedną z tych osób był znany vloger, zajmujący się oprócz tego grami komputerowymi. Jego kanał nazywa się RockAlone2k a on sam przyjął ksywkę Rock. Posiada on już prawie 160 tysięcy widzów na YT. W ostatnim czasie spotkał się z atakiem na swoje konto oraz groźbami które doprowadziły go do tego że zgłosił to na policję. Oto jego trzeźwy punkt widzenia, trafił w samo sedno, oprócz tego że kanał Grażyna nie zarabia ale być może Rock przypuszczał że to może nastąpić: http://www.youtube.com/watch?v=I3C4cmwgtmk&feature=plcp

W podsumowaniu zobaczcie raz jeszcze zakończenie projektu Grażyna, uprzedzam że filmik zawiera w sobie język wulgaryzmów:
http://www.youtube.com/watch?v=xLIqyVsUnuk&feature=plcp

Oraz komentarz Rocka z którym ja się w pełni identyfikuję:
http://www.youtube.com/watch?v=SF_YXrle6mk&feature=plcp

Resztę pozostawiam dla was...
Ostatnio zmieniony 22 lip 2012, 21:59 przez Emil45677, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5026
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Grażyna Żarko

Post autor: addar »

glupia prowokacja,na siłe próbują obudzić w człowieku demona, to podobny mechanizm do namawiania do zabójstwo.... ponad to warto zauważyć że to tylko "młodzież" tak wulgaryzuje , nie pokazuja jakoś reakcji dojrzałych ludzi...dziwne..... grażyna wygadywała takie dyrdymały, od poczatku można było sie domyslać że to fake.... basiuni nikt nie rusza bo ta odzwierciedla zdanie tłuszczy internetowej, grazyna głosiła prawdy nie zgodne z opiniami internetowej społecznosci więc prostacy ją wysmiali... dobrze im tak, przynajmniej teraz spalili buraka..... mimo wszystko cała akcja była bezsensu i tłumaczenia po co ja zorganizowano są załosne:"żeby nas tusek, kaczynski nie oszukał ":lol3: :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
DAAMI
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2480
Rejestracja: 25 lis 2011, 16:24
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Grateful
Lokalizacja: Teraz - Tu

Re: Grażyna Żarko

Post autor: DAAMI »

Obejrzałem wszystkie 12 filmików - niestety pierwszego nie widziałem bo został usunięty.
Filmiki są śmieszne, i choć gadała trzy po trzy to śmiać mi się chciało, że Babka gada takie głupoty lecz nigdy bym nie napisał komentarza w stylu "Ty stara ku...., jeb.... się na banie" tylko raczej jeżeli chciałbym coś napisać to ostatecznie w stylu "śmieszna jesteś" ale wiem, że w necie są chore osoby które mają nie równo pod sufitem, a ten projekt pokazał, że jest ich bardzo dużo oraz bezradność internetu bo chociaż jesteśmy anonimowi to tylko do czasu, a jak słusznie zauważono Wojewódzkiego i Figurskiego ukarali a te dzieci są bezkarne, tylko dlatego, że osoba obrażana jest fikcyjną, ale nikt na początku nie pomyślał, ze zanim ten finałowy filmik każdy obejrzy minie trochę czasu, a Pani Ani na serio groziło niebezpieczeństwo.
Jednak Ona nic nie wiedziała ponieważ nie umie obsługiwać komputera, wydaje mi się, że gdyby umiała pewnie szybciej by z tej "zabawy" zrezygnowała.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Grażyna Żarko

Post autor: Kopaneek »

I pomyśleć tylko, ile znanych nam "znanych" kreuje się w ten sposób...
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Grażyna Żarko

Post autor: Charlie »

Świat upada. Wpuszczają kobietę w internet, która obraża każdego po kolei, a potem ludziom wmawiają że to eksperyment. A gdzie etyka, kultura? Stworzenie takiej postaci (pedagoga!!) i takie teksty skierowane do MŁODZIEŻY to prowokacja do tego by sami zbluzgali kogo tam tylko chcą... czy warto było?

I powiedzcie mi, kto poniesie za to konsekwencje?
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Grażyna Żarko

Post autor: Joan »

Mnie zawsze bawiły jej filmiki. Nawet mi to głowy nie przyszło jak można pisać takie rzeczy, zamieszać filmiki przeciwko niej. Wstyd mi za dzisiejszą "młodzież" mimo, że jestem nadal w tym przedziale nie umiem identyfikować się z idiotami pokolenia 12-18 lat :/
Co potem wyrośnie z tych ludzi :szok:
ODPOWIEDZ