Wspomnień czar

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Wspomnień czar

Post autor: Kopaneek »

Jedno z moich wspomnień:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:ojeju: :faza: :marzy: :ha:
Ostatnio zmieniony 28 lut 2013, 22:50 przez Kopaneek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Wspomnień czar

Post autor: Flux »

Haha, Spajsetki i ich "If you wanna be my ROWER" :lol3: Hicior nad hiciory!

Przy okazji przypomniałem sobie Pepsi-Colę, zawsze pitą schłodzoną i w szklanej butelczynie:

http://republika.pl/amonra/images/pepsi-a.jpg
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Wspomnień czar

Post autor: Matiz99 »

vanity pisze:byłam totalnie uzależniona od tego (vibovit tak mnie nie podniecał):
Obrazek
Tak jest! :D:D Visolvit! :hura: Uwielbiałem! :5: Dlaczego już tego nie ma! Napiłbym się :D Jak to fajnie musowało :D: :D :D
Michel
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 288
Rejestracja: 24 lut 2012, 20:31
Ulubiony album: edyta gorniak
Ulubiona piosenka: love is on the line
Lokalizacja: warszawa

Re: Wspomnień czar

Post autor: Michel »

A czy ktoś pamięta bajkę Jackie i Nuka - Mali Mieszkańcy Wielkich Gór. To jest bajka mojego dzieciństwa, najpiękniejsza ze wszystkich. Kocham. Moje dzieciństwo to lata 80 - te, błogi okres. RFN (Niemcy Zachodnie) oraz Stany stamtąd przywoziłem zabawki, ubrania oraz słodycze, wtedy to naprawdę robiło furorę. M&M's w latach 80-tych.... Oryginalne albumy winylowe Sade oraz Whitney Houston do dziś są w domu moich rodziców. Gdy wyszła pierwsza płyta Whitney Houston miałem tylko 4 latka...
Awatar użytkownika
caterina78
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1279
Rejestracja: 28 mar 2009, 17:39

Re: Wspomnień czar

Post autor: caterina78 »

Vanity, ze wszystkim sie zgadzam dodam Wam moi drodzy z telewizorni to dobranocki Reksio, Pszczolka Maja i ukochany Mis Uszatek, oczywiscie pies Pankracy, Tik- Tak, pozniej teleranek i taki program 5- 10- 15, to odnosnie tzw. telewizorni.

Natomiast tak na codzien to wielkie bryly masla holenderskiego lekko slonego, mleko w butelce i na wymiane, to samo smietana, ocet i olej rzepakowy, ser zolty oczywiscie gouda, do tego smak niezapomnianych pomaranczy na Mikolajki, slodycze prosto USRR, a do tego w Legnicy i blisko mnie byly wojska radzieckie, zatem dostawalo sie elementarze radzieckie, zazdroscilam im mundurkow...
Pamietam tez nasze fartuszki, tarcze, do tego chusty, bo bez tego na apel nie mozna bylo przyjsc, na zakonczenie roku odznaka wzorowego ucznia, co za czasy...

W strefie rozrywki, mieszkalismy w blokach wojskowych, dzieci wszystkie w tym samym mniej wiecej wieku, rano wspolnie do szkoly, a pozniej na dwor, pamietam ilez to razy, do domu nawolywano nas, a my jeszcze nie ....

Tamte czasy, to zabawy w kasynie dla rodzin wojskowych, poznalam dziwny taniec kaczuchy, a to w sumie wloski, jak sie okazalo pozniej, dziwila mnie tradycja Dziadka Mroza, bo dlaczego oni nie mieli Gwiazki, badz Mikolajkow...

Cudowne, beztroskie, piekne czasy, wszystko bylo takie proste, a ludzie wierzyli w zycie i w innych, pamietam potajemna moja I Komunie Sw., bo ojciec wojskowy, by go zdegradowali, pamietam nowalijki pierwsze warzywa, ogorki, pomidory, salataty, to byla nowosc, to zawsze przyciagala nas do warzywniaka, oczywiscie godzinne dlubanie slonecznika..

Odnosnie szkoly tak jeszcze to nie zapomne plasteliny, farbek akwarelowych, fartuch zapackany, ale kreatywnosc byla, wszystko takie dziwnej marki..
Pewexy i zdziwienie, ze sa zabawki takie piekne..
Slodycze z RFN i to oczekiwanie na swieta, na bycie razem, wtedy czlowiek sie liczyl, teraz sie pogubilismy..
Awatar użytkownika
Nat.
Linger
Linger
Posty: 948
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Ulubiony album: zależy od dnia ;]
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Wspomnień czar

Post autor: Nat. »

A pamięta ktoś pegasusa i te śmieszne kasetki :-D to był hit swego czasu

Obrazek

z innych to pamiętam właśnie wspomniany vibovit, karteczki w segregatorach , no i na pewno to co łączy kasetę magnetofonową i ołówek :lol:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Wspomnień czar

Post autor: Flux »

Nat. pisze:A pamięta ktoś pegasusa i te śmieszne kasetki :-D to był hit swego czasu
Oczywiście, że pamięta! Przed czasami komputera absolutny must have! Te kasetki to kartridże, często 999 in 1, czyli z 10 gier powtarzających się w różnych wariacjach i udających osobne gry. Były oczywiście również pojedyncze, bardziej rozwinięte. To nasza pierwsza domowa konsola i wiąże się z nią dość zabawna dla mnie historia. Mianowicie mieszkaliśmy u dziadków ze strony mamy. Babcia, Dziadek i ich zaledwie 2 lata starszy ode mnie syn, czyli wuja mieszkali na parterze a ja, moi rodzice i rodzeństwo okupowaliśmy pierwsze piętro. Pegasusa jako pierwszy dostał właśnie wuja i był problem żeby dopchać się do telewizora i zagrać, bo on z kolegami cały czas zajmował sprzęt i niechętnie nas dopuszczał. I kiedy nie mogliśmy sobie pograć i zrezygnowani wracaliśmy do góry, włączaliśmy nasz telewizor gdzie na jednym kanale ściągało obraz z Pegasusa z dołu! Skoro nie można było pograć, to przynajmniej człowiek sobie pooglądał :lol3:

Swoją drogą Pegasus to tylko podróba NESa :wink: Konsoli już nie mam, dlatego niedawno grałem na kompie dzięki emulatorom. Kilka z gier, w które się zagrywałem przed laty:

Duck Tales:
Obrazek

Darkwing Duck:
Obrazek

Robocop 2:
Obrazek

Chip 'n Dale: Rescue Rangers
Obrazek

Mario rzecz jasna:
Obrazek

Duck Hunt oczywiście:
Obrazek

Do tej ostatniej potrzeby był specjalny kontroler w kształcie pistoletu :D
Awatar użytkownika
Nat.
Linger
Linger
Posty: 948
Rejestracja: 11 lip 2008, 15:02
Ulubiony album: zależy od dnia ;]
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Wspomnień czar

Post autor: Nat. »

oj grało się, grało :hellobaby:
Flux pisze: Kilka z gier, w które się zagrywałem przed laty:
grałam we wszystkie wymienione i oczywiście w
Pac-Man
Obrazek


z moich wspomnień to jeszcze

Milky Way Magic Stars , niby taka niepozorna czekolada a i tak każdy parzył przed zjedzeniem jaka minkę na gwiazdka :-D

Obrazek Obrazek


niektórzy będą też jeszcze pamiętać taki serial animowany - Było sobie życie, potem emitowali z tego samego cyklu, Był sobie człowiek.

Obrazek


warto wspomnieć jeszcze o kultowym : Kapitanie Tsubasa (Kapitan Jastrząb lub Kapitan Hawk) - 128-odcinkowy serial był jednym z pierwszych anime pokazywanych w Polsce . Myślę że chłopcy pewnie namiętnie oglądali.
Obrazek

muszę przyznać że to była moja ulubiona bajka zaraz po Sailor Moon :d- wtedy to każde młode dziewczę chciało być Usagi Tsukino :hellobaby:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 mar 2013, 12:52 przez Nat., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Re: Wspomnień czar

Post autor: ja30 »

bylo tego duzo tych seriali: Izaura potem Dynastia,W kamiennym kregu.
Ja kiedys wozilem na kolonie gumy Donald na sprzedaz dla Litwinow,kupowalo sie zloto rozne rzeczy AGD.
Pyszny byl blok z cherbatnikow, orenzada w torebce , woda gazowana z sokiem z szklanki ktora sprzedawal pan .Pyszny chleb jeszcze goracy i mleko w butelce ,woda z syfonu :)
piekne czasy nawet ten schabowy lepiej smakowal niz teraz :)
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Wspomnień czar

Post autor: Virtual Tom »

Pegasus - pegasusem, a ktoś tu pamięta Atari 800 XL (gry z kasety magnetofonowej), Commodore 64 i Amigę?

Na dłuższy, porządny wpis muszę się przygotować :lody:
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Wspomnień czar

Post autor: Joan »

Chociaż jestem młoda pokolenie lat 90 to doskonale pamiętam :d
Obrazek

Do dziś to mam, muszę tylko poszukać. Męczyłam rodzeństwo aby mi wyświetlali i czytali :)
Oczywiście karteczki, gumy turbo, pokemony, drużyna A, słoneczny patrol, MacGyver, strażnik z teksasu, elf,disco-polo relax, 13 posterunek, jedyneczka ( http://www.youtube.com/watch?v=Rs7-Tc-NzZc ) to już późniejszy okres, ale ndal moje dzieciństwo, superświnka ( http://www.youtube.com/watch?v=zlBXzVIwDFU ) Oczywiście wszystkie tasiemce (zbuntowany anioł, fiorella, dziki księżyc, cud miłości, luz maria, poslaniec szczescia, ) już miałam zajawki na oglądanie seriali :d

Oczywiście zabawy tj.: w podchody, gra w gumę, berek, Krowo-krowo (u mnie tak to się nazywało) w kurę, pomidor (zawsze przegrywałam), ciepło-zimno, robienie domków na drzewie, robienie domków z foteli, łóżek, krzeseł i oczywiście koca :)
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Wspomnień czar

Post autor: pijej1 »

Ja pamiętam podłączenie kablówki na osiedlu i oczywiście kanał SKY ONE z show "The DJ Kat Show"!
Bajek co niemiara począwszy od zmutowanych żółwi Ninja po genialną bajkę Ulysses 31! no i oczywiście Alf!

Zawsze przed zajęciami w szkole po wyjściu rodziców do pracy biegiem z siostrą do TV i SKY ONE do 7.30! Później przerzuciliśmy się na kanał Polonia 1 i oczywiście MacGywer Drużyna A.

Do tego w niedziele na tvp2 serial http://www.youtube.com/watch?v=I2bKUx6h_nY
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Wspomnień czar

Post autor: Wojtuś »

Ile ciekawych rzeczy mi poprzypominaliście :d . Pamietam też że przynajmniej w moim kręgu bardzo popularne było zbieranie znaczków. Nawet BRAVO dodawało czasami znaczki z gwiazdami. Klaser gdzieś jeszcze leży w domu.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Wspomnień czar

Post autor: vanity »

Emila555 pisze:A Muminki, Flinstonowie, Smerfy....
Cieszę się, że nie dorastam teraz, że dane mi było spędzić dzieciństwo z naprawdę udanymi produkcjami.
Muninków nie kojarzę, Flintstonów i Smerfy jak najbardziej. Należy jeszcze pamiętać o naszej Pszczółce Mai, bardzo ważna bajka.

Utkwiły mi w pamięci jeszcze:
Bolek i Lolek
Obrazek
Jetsonowie
Obrazek

podczas oglądania tej bajki, często nie mogłam złapać tchu, tak się śmiałam
Struś Pędziwiatr
Obrazek

i coś od braci z południa, nieśmiertelni Sąsiedzi:
Obrazek

Myślę, że Sąsiedzi, Struś i Maja to moje ulubione bajki z dzieciństwa.
Flux pisze:Sporą część komiksów wciąż mam pochowaną w szafach w pokoju i piwnicy. Odkurzę, cyknę fotkę i wstawię później na forum
Nigdy nie lubiłam komiksów i prawdę mówiąc nie bardzo rozumiem skąd ta ich popularność (to opinia dorosłej vani, a vania swoje lata już ma). Co ciekawe przeczytałam w dzieciństwie dwa czy trzy tomy z serii Kajko i Kokosz, nie pamiętam ich przygód, choć przeczytałam je po kilka razy, ale wspomnienie mam o nich jak najbardziej pozytywne. Wątpię czy się gdzieś uchowały, a szkoda, bo choć nie mam ciągot do tej twórczości, przeczytałabym je sobie.
Obrazek
Awatar użytkownika
theshape
Lunatique
Lunatique
Posty: 2519
Rejestracja: 01 cze 2012, 20:15
Ulubiony album: ten niewydany
Lokalizacja: Polska

Re: Wspomnień czar

Post autor: theshape »

Tutaj kopalnia wiedzy na ten temat, wystarczy kliknac i przeniesc sie w dawne czasy:
https://www.facebook.com/BornInThePRL
ODPOWIEDZ