Jakie słuchawki?

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: jakie sluchawki

Post autor: Matiz99 »

Nuklodem pisze:Byłem ostatnio na innym forum i mam już totalny mętlik w głowie. Tam powiedziano mi żebym nie patrzył w ogóle na to pasmo przenoszenia bo zapewne nie mam sprzętu co wygeneruje takie dźwięki i wspominali o zakresie slyszalnosci człowieka
No zgadza się, bo nie ma sensu pchać się na słuchawki które mają pasmo max 30kHz bo tak wysokich dźwięków i tak ucho ludzkie nie słyszy. Ale oczywiście ładniej wygląda ... - 30 000Hz od ... - 20 000Hz 8P
Poza tym jeśli chcesz te słuchawki podłączać do telefonu czy średniej Mp3 to rzeczywiście 20-20 wystarczy bo nic lepszego taki telefon raczej nie wygeneruje.

Niemniej jednak:
Nuklodem pisze:że spokojnie mogę szukać czegoś z nawet 20Hz-20kHz.
Z tym się do końca nie zgodzę bo:
1. takie słuchawki zamiast czystych basów będą miały ,,bzyknięcia'' a wysokości będą zniekształcone.
2. Pomijając już samo pasmo taka charakterystyka świadczy o tym że takie słuchawki OGÓLNIE nie są zbyt dobre.
Nuklodem pisze:Później z kolei natknąłem się na artykuł gdzie pisało że zadowolić zwykłych użytkowników powinno od 12Hz
Moje audiofilskie ucho musi mieć 8Hz i mniej. Dla Ciebie może być max 10Hz. Powyżej to myślę że każdy człowiek gdy się wsłucha usłyszy że basy nie są takie jak być powinny. (nie będę powtarzał że producent często podaje naciągane lub przybliżone dane)
Nuklodem pisze:pójdę do sklepu jak mówiłeś i kupię te które będą mi pasować
Od samego początku Ci to radzę. Cyferki mogą być jedynie wyznacznikiem kierunku jaki obierzesz :!:
Nuklodem pisze:a wybiorę chyba te AKG bo już mi się śnią :-D
I żałować nie powinieneś. Ja jestem wielbicielem technicsów ale AKG to godny towar.
addar pisze:NUK. przecie ci to własnie pisałem , nie słuchaj sie matiza bo on jest jednostka przewrazliwiona na dźwieki :-)
Właśnie ja mu doradzam słuchawki dla mas. O sprzęcie audiofilskim byłaby zupełnie inna rozmowa ;) I naprawdę nie trzeba mieć słuchu żeby usłyszeć różnicę między słuchawkami nausznymi a dousznymi jakie proponowałeś :-)
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: jakie sluchawki

Post autor: Nuklodem »

Masz chyba rację czasem za bardzo chcę. Na tę chwilę oczekuje trochę lepszej konstrukcji od tej którą mam, a życie się nie kończy jeśli te mi nie spasuja mam jakieś kilkadziesiąt lat na wymianę na inne jeżeli słuchu nie stracę :-P

-- Dodano: 19 cze 2015, o 14:54 --

Właśnie dziś doszły akg k452 i już czekają spakowane na zwrot ;/ totalnie nie moje brzmienie basy myślałem że mi głowę rozsadzą. Następnym razem pójdę do sklepu tyle że w mojej miejscowości nie ma zbyt dużego wyboru.
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: Mist »

Jakie słuchawki polecacie? Budżet £300 - kompletnie się na tym nie znam ale chcę zainwestować!
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: addar »

mist wiem ze to dla ciebie trudne ale napisz do matiza :PP :PP :PP oczyścicie między sobą relacje w końcu od miecza ginie ten kto go podnosi i walczy :edi:
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Oczyszczenie - singiel

Post autor: Mist »

Addar dzięki za radę, ale to wykluczone. Nie ma takiej opcji :twisted:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: jakie sluchawki

Post autor: Matiz99 »

Jak dla Mist to najlepsze będą takie: http://www.ghettoredhot.com/wp-content/ ... ctures.jpg lub tańsza wersja: http://i.ytimg.com/vi/p2WQq3e4J5Y/hqdefault.jpg
http://cdn.fashionablygeek.com/wp-conte ... jpg?f187b0 :-)

Pominę że temat dopiero co poruszany na forum co widać w powyższym wątku.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Jakie słuchawki?

Post autor: Michael »

Mój najnowszy nabytek: SONY MDR EX450.
Niech Was nie zmyli wielkość, bo jakość dźwięku jest taka sama, jaką można uzyskać na dobrej jakości słuchawkach nausznych. Jakość dźwięku jest naprawdę świetna. Pasmo przenoszenia 5 - 25000 Hz, neodymowy przetwornik akustyczny, głęboki bass, czyste wysokie i średnie tony. Do atutów dodałbym jeszcze jakość wykonania - aluminium (zamiast plastiku) i nieplączący się kabel. Do zestawu dodawane jest specjalne etui na słuchawki. Polecam ^^
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Jakie słuchawki?

Post autor: KrzysiekF »

Faktycznie bardzo tanie jak na słuchawki o walorach , które opisujesz. To fajnie , że douszne. Bo zawsze kiedy widzę ludzi z dużymi słuchawkami na głowie, mam skojarzenia do wielkich jaj ( a jak wiemy te słowa tutaj na forum wywołały burzę.), tudzież kosmitów :lol3:

Może się skuszę i na te.
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Jakie słuchawki?

Post autor: Michael »

KrzysiekF pisze:bardzo tanie jak na słuchawki o walorach , które opisujesz.
Jak na słuchawki douszne, to do tanich nie należą. Na jakość dźwięku w słuchawkach duży wpływ ma również odpowiednie ustawienie częstotliwości w equalizerze odtwarzacza by uzyskać zbalansowane brzmienie.
KrzysiekF pisze:zawsze kiedy widzę ludzi z dużymi słuchawkami na głowie, mam skojarzenia do wielkich jaj
Dla mnie duże słuchawki są dobre do słuchania muzyki w domu. W terenie (podróż, bieganie, rower) nie sprawdzają się, bo są nieporęczne i zajmują sporo miejsca w plecaku.
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Jakie słuchawki?

Post autor: Matiz99 »

Michael pisze:SONY MDR EX450.
Niech Was nie zmyli wielkość, bo jakość dźwięku jest taka sama, jaką można uzyskać na dobrej jakości słuchawkach nausznych. Jakość dźwięku jest naprawdę świetna. Pasmo przenoszenia 5 - 25000 Hz, neodymowy przetwornik akustyczny, głęboki bass, czyste wysokie i średnie tony.
Głęboki bas w słuchawkach dousznych :laughing: :laughing: Pasmo przenoszenia to pobożne życzenie.
Michael pisze: jakość dźwięku jest taka sama, jaką można uzyskać na dobrej jakości słuchawkach nausznych.
To nie jest możliwe z fizycznego punktu widzenia :-) Chyba że dobre słuchawki na uszne to dla Ciebie takie za 80zł to wtedy się zgodzę :PP

------------------------------

Jakiś czas temu byłem w Media i testowałem sobie słuchawki i jeśli ktoś szuka czegoś lepszego do smartfona itp. to z czystym sumieniem mogę polecić: SONY MDR-ZX660 AP :-)

http://allegro.pl/sluchawki-sony-mdr-zx ... 65976.html

Są różne kolory oczywiście.

Naprawdę brzmią niewyobrażalnie jak na taką cenę. Głębokie a przy tym czyste basy może minimalnym kosztem wysokości ale po podlączeniu do komórki a nie mocnego wzmacniacza powinno być ok. Szerokie stereo i przestrzenność.

Za taką cenę trudno znaleźć coś lepszego. Do tej pory jestem zakoczyny że model za 200zł nie ustępuje brzmieniem modelom za 400-500zł.
ODPOWIEDZ