Edyta zremixowana przez Fanów

Nieoficjalne remixy piosenek Edyty

Tutaj możecie zamieszczać swoje prace - tapety, kalendarze, avatary, blendy itp., a także wiersze i opowiadania wlasnego pióra.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: grzechoo »

Czy ja moge prosić linki do tych remixów
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: DeathlySilence »

Gabi podrzuciła mi hasło na Chomika i pozmieniałem co nie co - te wielgachne litery :hellobaby: Jak miło sprawować nad czymś piecze. :wink:

Wiesz tylko skąd miałem wiedziec kogo pytać, a przez Emule to zwykle nie wychodzi. :wink:

Zasysam powoli wszystkie Remixy. Jak przesłucham to wystawie note, choć do LIOTL moge już dać 6/6 :D

W Polsce jeszcze nie przyjęło się wydawanie singli komercyjnych, a co tu mówić o tworzeniu remixów do pieśni singlowych. Nawet tych nieoficjalnych jest jak kot napłakał. Ale jak już są to genialne - w większości :)
Jacek Hustler
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2007, 14:43
Lokalizacja: 3miasto

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: Jacek Hustler »

Ja myślę, że remixowanie to trudna sprawa zważywszy na fakt, że zufanie Artystów do remixer'ów w Polsce równe jest zeru. Jakkolwiek by to nie było krzywdzące (bo wielu znanych mi remixer'ów uzgadnia wszystko z Artystami po tysiąc razy, a bez ich zgody nie waży się upubliczniać remixów) - z drugiej strony wcale mnie nie dziwi kompletny brak zaufania Artystów. Należy pamiętać, że żyjemy w Polsce...

Fragmentów remixów mojego autorstwa można posłuchać w odtwarzaczu na www.myspace.com/jacekhustler. Przez 13 lat nazbierało się ich całe mnóstwo, a na MS w tej chwili jest ich 20.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: Magda M »

Jacek Hustler, dzieki za wrzucenie remixów i za link do myspace. B. chetnie przesłucham Twoich mixów :)
Jacek Hustler
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2007, 14:43
Lokalizacja: 3miasto

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: Jacek Hustler »

Cześć Madzia. Życzę miłego słuchania :]

[ Dodano: 2007-06-18, 21:55 ]
grzechoo pisze:Czy ja moge prosić linki do tych remixów
Ktoś poda linki Grzesiowi (bo nie wiem, czy można)?
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: DeathlySilence »

Jacek Hustler pisze:Ktoś poda linki Grzesiowi (bo nie wiem, czy można)?
Dziwie się, że jeszcze go nie ma. Przecież jest ogólniedostępny na forum. :wink2:
http://chomikuj.pl/edyta-gorniak/mp3/Remixy

Może gdyby Edyta podbiła świat, to i mielibyśmy światowe remixy. :wink:

Jedynie dzieki singlowi LIOTL i załączonemu tam fragmentowi a'capella remiksiarze mieli pole do twórczego popisu. I tej piosenki mamy największą ilość mixów.

Twój LIOTL wymiata. Fajna muzyczka (bębny) - aż chce się iść w ślady Tatiany Okupnik (shake your pupka) :lol3:

Nie było i Pada śnieg też ciekawe. :)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: grzechoo »

Dzięki DS, ale sobie juz wtedy poradziłem, niewiedziałem jaki ten chomik ma adres, ale cos mi zaświtłało, ze to chyba było chomikuj no i trafiłem, nawet niewiedziałem, ze tam tyle fajnych rzeczy jest. Wiem wiem głosno o chomiku, szczególnie kiedy cos tam wrzucacie, ale nie ciagneło mnie tam do tej pory
Jacek Hustler
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2007, 14:43
Lokalizacja: 3miasto

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: Jacek Hustler »

Fajofooooo :-D, że się spodobało. Co do "Nie było" i "Pada śnieg", to osobiście nie widzę w tych wersjach niczego ciekawego. Ot, zwykłe albumówki, tyle że w wydłużonych wersjach.

PS. "Jestem kobietą" (Radio Freestyle BMS Edit) to też moje, stworzone kilka lat temu na potrzeby urodzinowego programu Edyty Górniak w Radio Freestyle, który prowadziła Soulinka. Sama Artystka zastukała do nas podczas emisji z podziękowaniami. Pamiętam, że nas wryło zupełnie. Dlatego też niezależnie od tego kto i co mówi o Edycie Górniak - mam dla Niej wiele niegasnącego szacunku. :]

LIOTL (Dreamland Mix) to też moje. Dostało mi się za ten remix. Teraz, po latach mogę już zdradzić, że na moje pytanie co Edyta sądzi o tej wersji, odpowiedziała: "jakbym spotkała tego gnojka, który wypuścił tę wersję, skopałabym mu tyłek". Edyta nie wiedziała, że ja jestem autorem ;-) Cóż, czas nas uczy pokory...

Nie wspominam już o "Jak Najdalej" (Balroom Demolish...) i o "Coming Back 2 Love" (Darkness Breathe...), bo z perspektywy czasu patrząc to jeden wielki obciach. Nie wiem skąd ktoś to wytrzasnął, bo ja już od dawna tego nie miałem. Odsłuchałem kilka minut temu i... dostałem padaczki ze śmiechu!

Ale też myślę sobie, że zawsze od czegoś trzeba zacząć. Choćby na przykładzie tych pseudo remixów widać jaka drogę pokonałem. I cieszę się, że co najmniej dziesięć razy dłuższa droga przede mną ;-)
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: Magda M »

Jacek Hustler pisze:PS. "Jestem kobietą" (Radio Freestyle BMS Edit) to też moje, stworzone kilka lat temu na potrzeby urodzinowego programu Edyty Górniak w Radio Freestyle, który prowadziła Soulinka. Sama Artystka zastukała do nas podczas emisji z podziękowaniami. Pamiętam, że nas wryło zupełnie. Dlatego też niezależnie od tego kto i co mówi o Edycie Górniak - mam dla Niej wiele niegasnącego szacunku. :]
Miło słyszeć :)
Jacek Hustler pisze:Nie wspominam już o "Jak Najdalej" (Balroom Demolish...) i o "Coming Back 2 Love" (Darkness Breathe...), bo z perspektywy czasu patrząc to jeden wielki obciach. Nie wiem skąd ktoś to wytrzasnął, bo ja już od dawna tego nie miałem. Odsłuchałem kilka minut temu i... dostałem padaczki ze śmiechu!
no "jak najdalej" rzeczywiscie - .... średnio Ci wyszedł :-D Ale Coming back to love mi sie podobało od zawsze i od zawsze cierpiałam że to takie krótkie było!!! ;(
Jacek Hustler pisze:LIOTL (Dreamland Mix) to też moje. Dostało mi się za ten remix. Teraz, po latach mogę już zdradzić, że na moje pytanie co Edyta sądzi o tej wersji, odpowiedziała: "jakbym spotkała tego gnojka, który wypuścił tę wersję, skopałabym mu tyłek". Edyta nie wiedziała, że ja jestem autorem ;-) Cóż, czas nas uczy pokory...

Szkoda ze nie skopała tych co zremiksowali One & One. Tragiedia to za mało powiedziane :| a ten Twoj remix "Dreamleand" mi sie nie podoba ale wersja Ultramix Jam Extended tak i mysle ze to jeden z najlepszych remixow LIOTL.
Jacek Hustler pisze:Co do "Nie było" i "Pada śnieg", to osobiście nie widzę w tych wersjach niczego ciekawego. Ot, zwykłe albumówki, tyle że w wydłużonych wersjach.
mi sie podoba ta wydłużona albumówka "Pada snieg" :)
Jacek Hustler
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2007, 14:43
Lokalizacja: 3miasto

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: Jacek Hustler »

Jak napisałem wcześniej: "Jak najdalej" to obciach. Można to porównać do ucznia trzeciej klasy podstawówki, który zanim dojdzie do końca gimnazjum wielu rzeczy się nauczy. Szkoda tylko, że ucierpiały czyjeś uszy :]

Ale tez nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Dzisiaj jestem już o wiele dalej jeśli chodzi o produkcję muzyczną. Ale zaznaczam, że wciąż uczę się czegoś nowego i szukam swojej drogi.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: DeathlySilence »

Jacek Hustler pisze:PS. "Jestem kobietą" (Radio Freestyle BMS Edit) to też moje, stworzone kilka lat temu na potrzeby urodzinowego programu Edyty Górniak w Radio Freestyle, który prowadziła Soulinka. Sama Artystka zastukała do nas podczas emisji z podziękowaniami. Pamiętam, że nas wryło zupełnie. Dlatego też niezależnie od tego kto i co mówi o Edycie Górniak - mam dla Niej wiele niegasnącego szacunku. :]
Genialna wstawka z Edytowym wykonaniem Ordonki a'capella :) I ten wstęp...Udany mix :hellobaby:

Zgadzam się z MagdąM - Coming Back To Love ma coś w sobie co urzeka. Nadaje nową jakosć tej piosence. i szkoda, ze taki króciutki. :wink:

To czekamy na kolejne twoje edytowe mixy, a może pokusisz się i zahaczysz o twórczość Flinty Eweliny :hellobaby:
Jacek Hustler
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2007, 14:43
Lokalizacja: 3miasto

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: Jacek Hustler »

Nauczyłem się nie podejmować remixowania, jeśli nie ma ogólnodostępnego materiału do zremixowania. Bo w sumie co można zrobić z podstawową wersją utworu prócz jej wydłużenia?

Z czystym wokalem jest już zupełnie inna sprawa - zobaczcie:

http://mp3.wp.pl/i/sciagnij?id=14448 => podstawowa wersja utworu
http://hotmixfc.com/myspac_mus/20-06-2007.mp3 => zdubowany remix z dzisiaj

Słychać różnicę?
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: DeathlySilence »

Tylko głuchy by nie słyszał :lol3:

"Nie wiem co ty w sobie masz, w sobie masz..." - Agata Werner, pierwszy raz o niej słysze. Ale song fajny, mix też. :)
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: Magda M »

DeathlySilence pisze:Nie wiem co ty w sobie masz, w sobie masz..." - Agata Werner, pierwszy raz o niej słysze. Ale song fajny, mix też.
a mi sie nie podoba, przede wszystkim "song".. ale rzeczywiscie słychać róznice. Z samym wokalem to można pokombinować i całkowicie zmienić brzmienie... ktoś tu remixował Anything chyba, dodał "umc umc" . słabo to wyszło bo zremixował normalną albumową wersje a nie - jak pisze Jacek - sam vocal.. Ja ten utwór najchetniej widziałabym w remixach a zwłaszcza w "chillout version" albo Sleep with me w jakimś "uptempo" :D
Jacek Hustler
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 17 cze 2007, 14:43
Lokalizacja: 3miasto

Re: Edyta zremixowana przez Fanów

Post autor: Jacek Hustler »

Jak sądzę właśnie po to są remixy, żeby stworzyć szansę, żeby utwór zaczął się podbać tym, którym nie podoba się wersja podstawowa (radiowa, albumowa etc).

A remixów może być całe mnóstwo - od house dub'ów, poprzez longi i maxi wersje, aż do zupełnie zakreconych technicznych brzmień.

Co do przedstawionego dla porównania remixu, ciąłem go ze studyjnych 'spadów'. Zawsze przy nagraniu wokalu są dodatkowe materiały - nieczystości, dodatkowe zaśpiewy etc, które nie wchodząc do podstawowej wersji utworu walają się po szufladach Artysty ;-)

A jeśli mowa o remixowaniu albumówek, to pewnie trzeba wyrosnąć z nakładania bitu na utwór. Kiedyś też remixowałem maniakalnie w ten sposób, ale pomyślałem sobie, że pewnie kiedyś to się skończy tym, że Artyści będą mnie ganiać z widłami po całej Polsce za psucie ich utworów :) (żart). ;-)
ODPOWIEDZ