Dorota Okrasińska - new polish star :)

Tutaj możecie zamieszczać swoje prace - tapety, kalendarze, avatary, blendy itp., a także wiersze i opowiadania wlasnego pióra.
ODPOWIEDZ
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: Robert »

http://rapidshare.de/files-en/277510/Do ... e.wma.html

to jest demo ktore nagrala moja kolezanka z klasy, poszlo do sony music, zobaczymy czy cos wskora :)

Dorota ma prawie 18 lat, jest sliczna szczupla, wysoka brunetka (tzn obecnie brunetka ;)

http://www.fikcja.webpark.pl/img/rockowania/2.jpg to wlasnie Dorotka :)

Jej muzyczne fascynacje oscyluja miedzy jazzem, bluesem a soulem. Uwielbia Diane Krall, Alicie Keys, Erykah Badu, ale lubi tez Edyte :) Jest gwiazda muzyczna naszej szkoly :D Spiewa w zespole stworzonym przez chlopakow z 1szych klas naszej szkoly. Zespol nazywa sie FIKCJA ( www.fikcja.webpark.pl ) no i graja ostrego rocka, wiec Dorota srednio dobrze sie tam czuje, ale chce zdobyc jakiekolwiek doswiadczenie sceniczne i dlatego u nich spiewa....
Na stronie zespolu mozna sciagnac dema jakie nagrali w Strzegomskim Centrum Kultury, no cóż, pan akustyk sie nie popisal.... :/ Dorota jest bardzo niezadowolona z tego materialu i zabronila mi go rozpowszechniac wiec uprzejmie prosze o niesciaganie tych piosenek ;) P.S. Txt "W cieniu" Dorota napisala sama :) a "Stairway to heaven" mozna nawet posluchac chociaz klawiszowiec falszuje niemilosiernie ;)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: B@r »

Przenosze temat do Innych Spraw, bo chociaz to dzial Audio/Video, to zamieszczamy tu jedynie pliki z Edyta.
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: Robert »

no dobra, nie ma sprawy :) wlasciwie to sie zastanawialem gdzie to dac, zasugerowalem sie ta Paula Ignasiak....



hm no i co nikt nie wysluchal jak spiewa Dorotka? bo cos tu cicho.... a ciekaw jestem Waszych opinii :)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: ANETA »

Spodziewałam sie WIELKIEGO głosu i liczyłam, że chociaz na koniec piosenki ów szkolna gwiazda uraczy moje uszy ładnymi ,,górami" niestety nie :roll: Barwa głosu ciekawa, ale bez emocji, moze dlatego ze taki repertuar, w innym nie słyszałam. A ze zdjęcia wynika że jak J.Lo nie wygląda, no ale to tylko zdjęcie...być może nawet niefortunne ujęcie.
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: Robert »

na szczescie Dorota nie wyglada jak J.Lo, Jenny jest raczej srednio ladna wg mnie :P
Alita
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 08 gru 2004, 1:03
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Anything (live)
Lokalizacja: Zamość

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: Alita »

bardzo podoba mi się Jej barwa, jestem mile zaskoczona :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: Piter »

Anetka, czy "góry" są dla Ciebie jedynym miernikiem dobrej wokalistki? :shock:

Dorota mi się podoba. Zaskoczyła mnie niebanalnością. Zaśpiewała fajnie, może nie idealnie, ale zapewne ciągle uczy się śpiewać, a barwę ma bardzo ciekawą. Jestem ciekaw jej innych kawałków!
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: B@r »

Ale "góry" to wg Was wysokie dźwięki na skali czy "darcie" się pełną piersią?

[ Dodano: Pon Sty 03, 2005 6:30 pm ]
P.S. Paulę przeniosłam, dzięki za przypomnienie. ;)
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: Robert »

Piter pisze:Anetka, czy "góry" są dla Ciebie jedynym miernikiem dobrej wokalistki? :shock: !
no wlasnie tak zauwazylem, dla Anety chyba nic innego sie nie liczy :P
a jest przeciez cala horda znakomitych wokalistek ktore ani sie nie dra, ani nie spiewaja wysoko - Diana Krall chociazby, Billie Holiday czy inne - jazzowe przede wszystkim - wokalistki.


Piter, Alita - dzieki za mile slowa, przekaze :) Niedlugo byc moze pojawia sie nowe dema, jak cos bede mial to zamieszcze :)

aaaa wlasnie jakby ktos chcial - http://members.lycos.co.uk/fickazr/ to sa piosenki zespolu Doroty, mi sie bardzo podoba "my time" (tylko przydlugi wstep gitarowy), reszta jest taka sobie, bo akustykow mamy w SCK baaardzo kiepskich a sprzet staaary.
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: monia80 »

Robert pisze:http://rapidshare.de/files-en/277510/Do ... e.wma.html

to jest demo ktore nagrala moja kolezanka z klasy, poszlo do sony music, zobaczymy czy cos wskora :)

Dorota ma prawie 18 lat, jest sliczna szczupla, wysoka brunetka (tzn obecnie brunetka ;)

http://www.fikcja.webpark.pl/img/rockowania/2.jpg to wlasnie Dorotka :)

Jej muzyczne fascynacje oscyluja miedzy jazzem, bluesem a soulem. Uwielbia Diane Krall, Alicie Keys, Erykah Badu, ale lubi tez Edyte :) Jest gwiazda muzyczna naszej szkoly :D Spiewa w zespole stworzonym przez chlopakow z 1szych klas naszej szkoly. Zespol nazywa sie FIKCJA ( www.fikcja.webpark.pl ) no i graja ostrego rocka, wiec Dorota srednio dobrze sie tam czuje, ale chce zdobyc jakiekolwiek doswiadczenie sceniczne i dlatego u nich spiewa....
Na stronie zespolu mozna sciagnac dema jakie nagrali w Strzegomskim Centrum Kultury, no cóż, pan akustyk sie nie popisal.... :/ Dorota jest bardzo niezadowolona z tego materialu i zabronila mi go rozpowszechniac wiec uprzejmie prosze o niesciaganie tych piosenek ;) P.S. Txt "W cieniu" Dorota napisala sama :) a "Stairway to heaven" mozna nawet posluchac chociaz klawiszowiec falszuje niemilosiernie ;)
tos zareklamowal kolezanke :lol:
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: Robert »

no o to chodzilo :P
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: DeathlySilence »

Magda pisze:Ale "góry" to wg Was wysokie dźwięki na skali czy "darcie" się pełną piersią?
Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to drugie (za to pokochałem Flinte Eweline) z dodatkiem tego pierwszego - co by to nie znaczyło ('wysokie dźwięki na skali') ;) :570: :lol:
Piter pisze:Anetka, czy "góry" są dla Ciebie jedynym miernikiem dobrej wokalistki? :shock:
Nie wiem jak u Anetki - ale u mnie prawie, że jedynym - no może nie aż tak drastycznie - ale jednym z ważniejszych - ten 'miernik' wzbudza moją ciekawość i chęc lepszego poznaniadanego artsty, wokalisty...
Anetka pisze:Spodziewałam sie WIELKIEGO głosu i liczyłam, że chociaz na koniec piosenki ów szkolna gwiazda uraczy moje uszy ładnymi ,,górami" niestety nie(...)
Też spodziewałem się czegoś innego niz to co zostało zaserwowane w tym pliczku...no cóż...
Anetka pisze:Barwa głosu ciekawa, ale bez emocji, moze dlatego ze taki repertuar, w innym nie słyszałam.
I tu podzielam zdanie kolezanki - reszty nie przesłuchałem - ten mnie nie powalił na kolana...więc i reszte sobie odpuszczam...

I jeszcze co do emocji - a raczej ich braku - nie wiem czy Pani Dorota wie o czym jest ta piosenka (a bardzo ją lubie - piosenke :570: ) - jesli w taki flegmatyczny sposób ('flegmatyczny' - nie chodzi dokładnie mi o te słowo - zasób słownictwa mam ubogi) kobieta miałaby mnie przekonywać, żebym jej nie opuszczał - to z pospiechem bym zebrał manatki i więcej by mnie nie zobaczyła :twisted: (może i to lepiej dla niej samej - dla tej opuszczonej kobiety) - a moze już jej nie zalezy tak bardzo :wink: Zaśpiewane na jedno kopyto - moze czasami troche pobawi się głosem - moja opinia...

P.S. Kocham 'góry' - tylko które... ;) kekeke

Pozdrawiam
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Dorota Okrasińska - new polish star :)

Post autor: Piter »

Ja też lubię "góry" i też na początku w fajnym repertuarze podobała mi się Flinta. Ale jak zauważył Robert są i inne wokalistki jak np. Erykah Badu, czy Grażyna Łobaszewska., które tych gór nie potrzebują, żeby zwrócić na siebie uwagę. Mi się w Dorocie spodobało to, że dziewczyna zaśpiewała ten numer zupełnie inaczej niż z reguły się go śpiewa i, że właśnie nie chlastała górami gdzie popadnie. Słuchałemm tego STAND BY ME już kilka razy, bo bardzo mi się podoba, zdecydowanie najbardziej lubię to co Dorota robi z głosem w 26sekundzie.
ODPOWIEDZ