Etap 2

Przebój Roku 2011 / Mój osobisty przebój

4. edycja

Który wykon oceniasz NAJSŁABIEJ?

Czas głosowania minął 28 sty 2012, 21:04

adik_borowski – „Rolling in the Deep”
3
8%
beniu – „Wonderful Life”
4
11%
Fan17 – „Imagine”
4
11%
keraj – „Ostatnia nocka”
4
11%
mike – „O Tobie”
19
53%
Paulik24 – „Un-Break My Heart”
2
6%
 
Liczba głosów: 36

Awatar użytkownika
Marecki
Admin techniczny
Admin techniczny
Posty: 2806
Rejestracja: 05 paź 2007, 13:37
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: WYCBTM
Lokalizacja: podlaskie;)

Etap 2

Post autor: Marecki »

Jest to pierwszy etap, w którym pożegnamy jednego z uczestników. Tym razem usłyszymy największe hity minionego roku i piosenki z poprzednich lat, do których wracamy do dziś.
Dodatkowo jeden utwór pozakonkursowy. ;)
Wykonania dostępne na stronie
e-gorniak.com/jfs/etap2.html
W następnym etapie śpiewamy utwory Edyty Górniak - piosenka wydana studyjnie lub napisana specjalnie dla Edyty (jak np. Whenever, Room for Change) (jeśli ktos chce może nagrać dwie piosenki) ;)

Tematy muzyczne na kolejne edycje (już po dwie piosenki - jedna na kategorię):
  • kino, tv - piosenki znane z filmów, seriali, produkcji animowanych
  • ballada rockowa
    -
  • Euro 2012 - na sportowo
  • w dawnym stylu - czyli utwory do lat 70. / musicale
    -
  • rap / hip-hop
  • a cappella - czyli magia głosu
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Etap 2

Post autor: keraj »

Zamawiam "Teraz Tu "do kolejnego etapu w takim razie :P

Kolorowy wiatr
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: Etap 2

Post autor: k+b »

Według mnie:
Miejsce 1 - Paulik24
Miejsce 2 - adik_borowski
Miejsce 3 - keraj
Miejsce 4 - mike
Miejsce 5 - beniu
Miejsce 6 - Fan17
A więc głos w sondzie poszedł na Fan17
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Etap 2

Post autor: Blur »

Paulik24, jak ja Ciebie lubię, ten twój kojący głos..!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Etap 2

Post autor: KrzysiekF »

Paulik24 Dziewczyno zrób coś :!: jesteś lepsza jak nie jedna gwiazda :!: Zgłosiłaś się do drużyny Edyty?
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Etap 2

Post autor: keraj »

Według mnie (wyłączając z głosowania moją osobę):

Miejsce 1 - Paulik24
Miejsce 2 - adik_borowski
Miejsce 3 - mike
Miejsce 4 - beniu
Miejsce 5 - Fan17
Fan25
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1474
Rejestracja: 16 maja 2010, 2:34
Lokalizacja: Łódź, Warszawa

Re: Etap 2

Post autor: Fan25 »

Paulik24 jest najlepsza! :)
Awatar użytkownika
strzalka21
Perła
Perła
Posty: 1013
Rejestracja: 01 maja 2009, 23:58
Ulubiony album: EG, Invisible
Lokalizacja: Łódź

Re: Etap 2

Post autor: strzalka21 »

Więc ja się także wypowiem. Uznanie za odwagę i muzykalność Waszych serca :)

Wszyscy stawiają Paulik24 na pierwszy miejscu więc odniosę się do niej pierwszy. Kiedyś już chyba wrzucałaś to nagranie, nagrane w studio więc na pierwszy rzut wypadasz najlepiej na tle innych uczestników. Trudno Cię teraz ocenić, ponieważ w studio można sobie odsłuchać nagrania i ewentualnie poprawić niepasujący fragment. Tak jak już wcześniej gdzieś pisałem nagranie może jest i górnolotne lecz oceniając Cię jak profesjonalistkę, bo nią przecież już jesteś, nagranie mi się nie podoba, zawiera dużo błędów oddechowych jak i natężeniowych. Konsekwencją tego jest że masz cieniutki drżący głosik, a poza tym czasami słychać w twoich głosie głuch rezonansowy. Głos jest także po jakiejś tam obróbce więc nie słychać także Twoich balonowych dźwięków (czy je generujesz czy nie). Niemniej jednak jesteś utalentowaną młodą osobą. Jeżeli miałbym Cię oceniać = oczywiście 6/6. Poprzednie nagranie było lepsze !!! Powinnaś się zgłosić do grupy Edyty :)

Najbardziej zaciekawił mnie także głos Fan17 i szkoda że dał nagranie w takiej a nie innej jakości. To co dał oceniłbym na 6/6. Fajnie byłoby Cię usłyszeć w lepszej jakości.

Resztę oceniłbym na 5/5 z tym, że jedna osoba musi odpaść :)
Awatar użytkownika
piotrfujarewicz
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 388
Rejestracja: 08 maja 2011, 16:39
Ulubiony album: Live 99
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Opole

Re: Etap 2

Post autor: piotrfujarewicz »

Paulik24!! :shock: No masz ty głos, dziewczyno, masz! Zrób coś z tym ;) Chyba nie muszę pisac, że wg mnie jesteś pierwsza :D:D :hellobaby:

Ale z drugiej strony - KERAAAAAAJ!! Mówiłem, że "Ostatnia nocka" to dobry pomysł ;) Mówiłem!! :P Bardzo mi sie to podoba, jestem jednym, wielkim zaskoczeniem :D Natomiast Twoja dedykacja dla VT - totalny pocisk z Twojej strony. Tego w życiu bym sie nie spodziewał. VT powinien zostać Twoim menago :hellobaby: Po przesłuchaniu normalnie miałem ciarki :-D Szczerze! :-) Masz u mnie wielkiego plusa :D Ciekawe co na to mama powie :lol3:

Z całej reszty zdecydowanie wybija się Adik :D
Mimo wszystko ponownie gratuluje odwagi wszystkim uczestnikom ;) :wink:
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Etap 2

Post autor: Marek »

Paulik24, jestem w lekkim szoku. Piękny głos, super wykonanie!!!!
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Etap 2

Post autor: Estratos »

Rada od Wujka Estiego: Uczcie się lepiej angielskiego jak chcecie robić karierę i śpiewać w tym języku.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Etap 2

Post autor: addar »

Estratos pisze:Rada od Wujka Estiego: Uczcie się lepiej angielskiego jak chcecie robić karierę i śpiewać w tym języku.
indeed wujku, wykonania nie najgorsze, ale podobnie jak w przypadku Carerasa i jego partii w hope for us, ładny głos nie pomoże kiedy kaleczy się język, przez angielski wasze występu dużo tracą , poproszę coś po polskiemu
dziś kolejny raz najlepiej paulik( ale fakt że ona jest poza konkurencją , bo nagrywa niemal profesjonalnie a "chopaki" się mecza na jakims nedznym odsłuchawkowym mikrofonie

za muzykalność punktuję u mnie adik i fan17, za kreatywność keraj, mike- jak przed tygodniem, wiem ze lubisz kobiece artystki( ja też :-D ) ale weż sie za męski repertuar plisssssssssss
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Etap 2

Post autor: keraj »

Estratos pisze: Rada od Wujka Estiego: Uczcie się lepiej angielskiego jak chcecie robić karierę i śpiewać w tym języku.
Ja tam żadnej kariery robić nie zamierzam wujku , ale masz rację poćwiczyć wymowę trochę trzeba :wink2:
Paulik24
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 785
Rejestracja: 14 mar 2008, 17:48
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Krosno- Podkarpacie

Re: Etap 2

Post autor: Paulik24 »

Nagranie jest robione w studio ale nie jest obrabiane... nie znam się na tym. nagrywam i wychodzę :) Nie, nie zgłosiłam się do Opola, bo dowiedziałam się 2 dni przed, a poza tym, nie mam jakiegoś większego powiązania z tym miastem, poza Edytą :D A co to jest głuch rezonansowy? Bym spróbowała nad tym popracować
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Etap 2

Post autor: Robik »

adik_borowski – Wybrałeś kolejną piosenkę, która idealnie pokazująca czy ktoś ma poczucie rytmu. Było trochę problemów z oddechem. Czasami brałeś go w połowie frazy, a tak być nie powinno bo to zmienia znaczenie tekstu. W miarę czysto zaśpiewane i chociaż masz wysoki głos, wysokie dźwięki siłowo zaśpiewane. Ocena: 5/6

beniu – Jest lepiej niż ostatnio. W miarę czysto i rytmicznie zaśpiewane. Całą piosenkę zaśpiewałeś jakby Cię ktoś za ścianą podsłuchiwał. O ile siła głosu w zwrotkach była w porządku, o tyle w refrenach powinno być mocniej zaśpiewane. Ocena: 5/6

Fan17 – Szkoda, że sprzęt techniczny nie masz najwyższej jakości. Ale nie to oceniamy. Twoje vibrato idealnie pasuje do tej piosenki. Pięknie zaśpiewane, czysto, rytmicznie. Fajnie modulowałeś głos i budowałeś emocje. Ocena: 6/6

keraj („Ostatnia nocka”) – Popracuj nad emisją samogłosek, bo są spłaszczone. Czasami dykcyjnie nie wyrabiałeś i wychodziły z tego całkiem inne wyrazy. Trochę było nieczystych dźwięków, szczególnie w końcówkach fraz. Ocena: 4/6

mike – Dużo nieczystych dźwięków szczególnie w zwrotkach. Ciężko Ci się śpiewało rytmicznie na początku piosenki. W każdym długim dźwięku użyłeś vibrato, którego było zdecydowanie za dużo. Jesteś przeziębiony bo sporo dźwięków zaśpiewanych jest nosowo? Ocena: 3/6

Paulik24 – Mimo, że jakościowo najlepszy wykon, to wcale słuchowo nie było najlepszy. Czasami zdarzały Ci się błędy oddechowe. Miałem wrażenie, że miałaś problemy z tymi najwyższymi dźwiękami. Bałaś się je zaśpiewać wysokimi, mocnymi dźwiękami. No i niestety zabrakło emocji – od początku do końca były na tym samym średnim poziomie. Biorąc pod uwagę Twój poziom z poprzedniego etapu, dzisiaj moja ocena: 4/6

Tym razem najlepiej zaśpiewał Fan17, a najgorzej mike i na Niego oddaję głos.
ODPOWIEDZ