WILKI & Robert Gawliński

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: vanity »

Gabra pisze:bycie adminem ma swoje plusy - przynajmniej mogę dodawać post pod postem a nie musze edytować starego
to jedyny plus bycia adminem :P

bardzo jestem ciekawa jak im to wyjdzie, bo na występach tv nie porywają.
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: Gabra »

WILKI MTV Unplugged

Znamy już datę i miejsce koncertu akustycznego, który WILKI zagrają dla MTV - serdecznie Was zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór 27.02. 2009 na godzinę 20.00 do teatru Buffo w Warszawie. Koncert zostanie zarejestrowany i jeszcze przed wakacjami do sklepów trafią dwie wersje: DVD + CD oraz CD.
Uruchomiliśmy panel, w którym można rezerwować zaproszenia. Mamy do rozdysponowania tylko 60 biletów, dlatego postanowiliśmy, że pierwszeństwo w ich otrzymaniu będą mieli członkowie Wilczego Stada :-) Aby wejść do panelu trzeba być zalogowanym na stronie. Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z otrzymaniem zaproszenia. Najpierw dostaniecie potwierdzenie mailem, a dopiero później wyślemy zaproszenie pocztą.
Bilety będzie można także wygrać w konkursach na antenie MTV.

www.wilki.com.pl



Pierwszym oficjalnie potwierdzonym gościem MTV Unplugged z Wilkami jest Kasia Kowalska :D :D :D
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: Matiz99 »

Gabra, przynosi na same dobre wieści :)
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: Gabra »

A ja napiszę sobie (wcale niekrótką, z góry ostrzegam :P ) recenzję koncertu Wilków dla MTV Unplugged. Wydarzenie niesamowite, a brać udział w takim koncercie… coś wspaniałego :)
Obrazek Obrazek
Koncert zaczął się punktualnie o 20, scena przysłonięta czymś co przypominało firanki :D. Mocno zasłaniało to co widać za nimi (zwłaszcza jak doszła do tego gra świateł), ale że siedziało się blisko sceny więc nie było źle. Zespół wszedł na scenę i zaczął koncert od piosenki „Fajnie, że jesteś” dedykując ją fanom na widowni. Może to inny odbiór na żywo, ale Robert nie fałszował, albo rzadko mu się zdarzało :P. Śpiewał lekko, ale przyjemnie – miło się słuchało :). Zaraz potem ostatni singiel „Na zawsze i na wieczność” i – znane bardziej fanom – „Zostać mistrzem”.
Dopiero potem pora na coś starszego (a co za tym idzie bardziej wyczekanego ;) ) – moje kochane „Eli lama sabachtani”, nagrodzone gromkimi brawami. No i powrót na „nowsze” śmieci – „Słońce pokonał cień”, „Atlantyda łez”, „Bohema”, „Love story”… I w międzyczasie gdzieś „Jeden raz odwiedzamy świat”, którego akurat Robert nie dał rady już wyciągnąć tak jak kiedyś…
No i pora na duet… Dostawiają taboret, mikrofon, gitarę… I na scenę wchodzi uśmiechnięta Kasia Kowalska w kapeluszu. Robert zapowiada piosenkę, którą „zawsze chciał zaśpiewać z Kasią a ona właśnie sama ją wybrała” – zaczynają „Cień w Dolinie Mgieł”. Pierwsza zwrotka Kaśka, refren razem, potem drugą Robert i od połowy razem. Kaśka wymiatała wokalnie, dostała ogromne brawa :).
Potem Wilki zagrały jakąś nową piosenkę, jeszcze bez tytułu. Robert śpiewając, czytał tekst i sporo mu się mieszało, aż w środku piosenki „Cholera!!! Od nowa!!!” – btw, od nowa i tak się pomylił w tym samym miejscu, ale olał sobie :D. Dalej było moje kochane „Bogowie zimni jak kamień” (czyli jak to ujął Gawliński – „piosenka, której radia nie chciały grać”… plus brawa :D ). No i „Folkowy” – w końcu publiczność wstała i skakała – to jedyna piosenka, na której można było robić zdjęcia (to ma być jakiś efekt reżyserki, migające flesze, jestem ciekawa co z tego wyjdzie… ). Robert się potem śmiał, że pozwolić ludziom na więcej to się dopiero wtedy dobrze bawią :D.
Kolejny duet do „Beniamin” – całkowicie spieprzony (sorry za słownictwo) przez Reni Jusis. Udziwniała jak się tylko dało i miny fanów wokół mnie odzwierciedlały to co myślałam ;] Następnie cover (nie znam oryginału, ale ta wersja mi się podobała) „Heart of gold” Neila Younga. Fani chcieli „Aborygena”, ale Robert – przepraszając, że nie ma tego na liście piosenek – zapowiedział… uwielbianą przez wszystkich „Baśkę” ;]. Wtedy było widać, że to koncert tylko dla fanów. Zero oklasków, zero śpiewania i radość, że już koniec, gdy on wreszcie nastąpił ;). Było „Here I am”, „N’Avoie” (taka radość, energia – skakanie i śpiewanie, że aż miło :D) i na zakończenie „Son of the blue sky”…
Po zakończonym koncercie kazali nam czekać na „bisy”, czyli piosenki, które nie wyszły i trzeba je nagrać jeszcze raz ;). Po przedyskutowaniu z producentami zespół wyszedł i zaczął znów grać nową piosenkę. Przerwano im, bo „MTV jeszcze nie ustawiło wszystkiego” – my w krzyk że chcemy teraz Aborygena, a Robert sięga po gitarę… i zaczyna grać „Aborygena” :D:D. Więc sobie poskakaliśmy i wyśpiewaliśmy spontaniczną piosenkę ^^. A potem były poprawki… W sumie „N’Avoie” zaczynali 4 razy (zaśpiewali 2), nową zaczynali aż 5x (z czego 3x w całości), plus powtórki z „Folkowego”, „Heart of gold”, „Eli lama sabachtani”… i baaardzo miłe uwagi Roberta odnośnie pani producent, której się ciągle coś nie podoba, i cytował wypowiedzi: „Było zajebiście, ludzie się świetnie bawili, mogło być lepiej” ;].
Ale ogólnie… cudo :D:D:D:D I ja chcę już płytę :D:D:D.

A jako bonus (proszę, by tego nie rozpowszechniać ;) ) :
http://wyslijplik.pl/download.php?sid=AcS622tn – Wilki i Kasia Kowalska: Cień w Dolinie Mgieł (mp3) ;)
Carrie
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2008, 23:33
Ulubiona piosenka: Znajdzie sie kilka :]
Lokalizacja: south PL

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: Carrie »

Ach Gabra, gratuluję koncertu i dzięki za relacje i pliczek ;)
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: Meg »

Obiecałaś że będzie porządna relacja i jest. Dziękuję Gabra :d
Pusiex
The story so far
The story so far
Posty: 440
Rejestracja: 22 sty 2008, 15:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Będę ¦niła
Lokalizacja: Dubeczno
Kontakt:

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: Pusiex »

Musiało być wspaniale... Zazdroszczę ;( :smile: Dzięki rownież za wspaniałą relację 8)
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: Marrcino »

Huh to Gabra mialas podwojny orgazm, nie dosc ze Wilki to jeszcze Kowalska :!: :ha:
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: Gabra »

Marrcino pisze:Huh to Gabra mialas podwojny orgazm, nie dosc ze Wilki to jeszcze Kowalska :!: :ha:
no ba! :D

-----------------------------

premiera płyty Wilki MTV Unplugged już 29.05! :)

--------------------------------------

a tu, jak ktoś ciekawy, kilka mp3 z koncertu:
Fajnie, że jesteś - jeden z lepszych nowszych kawałków, z ciekawym wstępem
Słońce pokonał cień - moja ulubiona piosenka z "Watry", którą cenię szczególnie za tekst, właściwie niewielka róznica między wersją studyjną a unplugged, tylko wiecej instrumentów ;)
Jeden raz odwiedzamy świat - czyli coś ze "starszych" Wilków, z końcówką śpiewaną z publicznością. Ciekawie wyszło, choć brakowało mi przeciągania ostatniego słowa "świaaat", w refrenach...
Bohema - jak piosenki nie lubię, to wersja unplugged powaliła mnie na kolana. Byli tacy co mówili, że im to tango przypomina, dla mnie po kilku przesłuchaniach to po prostu coś ciekawego i... fajnego :D
Cień w dolinie mgieł - duet z Kowalską. Zachwycałam się już chyba wystarczająco, prawda? ^^
Love story - jak nie lubiłam tak nie lubię ;]
Folkowy - starszy kawałek, masa pozytywnej energii, plus świetna zabawa :)
Beniamin - duet z Reni Jusis. Robert świetnie, aranżacja świetnie, Reni dno ;]
Heart of gold - cover Neila Younga. Nie znam oryginału, ale ta wersja mi się bardzo podoba :)
Baśka - chyba jedyny utwór, przyjęty negatywnie przez fanów na widowni :P. Ale śpiewane i to dość głośno ;]
N'Avoie - tak jak i "Folkowy". Starsza nuta, pozytywna energia, i ile zabawy :)
Son of the blue sky - klasyka sama w sobie na koniec, w bardzo ciekawej aranżacji. Przedstawienie zespołu w rytm melodii, plus niesmiertelne "No woman no cry" na zakończenie :)

pozdrawiam :)

_______________________________________________

Koniec Wilków.

Postanowiłem, że nie ma sensu dłużej milczeć. Jest wielce prawdopodobne, że to już koniec Wilków. Dla mnie to bardzo smutne, że po tylu wspólnych latach nie potrafimy być razem, ale niestety istnieje między nami ogromny konflikt interesów, który być może spowoduje, że nie zobaczycie już Wilków.

Będę się starał zrobić wszystko, żeby tak się nie stało, ale moje dobre chęci nie wystarczą. Jeszcze w tym tygodniu spotkamy się całym zespołem i zastanowimy się, co możemy z tym zrobić. Będziecie pierwsi, którzy dowiedzą się o wszystkim.
Robert

www.wilki.com.pl
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: Natu$ »

Żeby Gabra nie musiała po raz kolejny edytowac swojego posta, wypowiem się! 8)

Byłam w zeszłym tygodniu na koncercie Wilków. Trochę się naczekałam, strasznie długo stroili instrumenty, no ale w końcu, chwilę po 22, koncert się zaczął.

Jeśli chodzi o repertuar to, z tego, co pamiętam, wykonywali na pewno utwory: Poucz mnie, Zostac mistrzem, Słońce pokonał cień, Love Story, Bohema, Here I am, Na zawsze i na wiecznośc, Baśka.

Mimo iż stałam dosyc daleko od sceny, to muszę przyznac, że dobrze się bawiłam. Gdyby nie nawaleni ludzie obok mnie, byłoby jeszcze lepiej, no ale pomińmy to. 8P Ludzi było naprawdę sporo, biorąc pod uwagę, że koncert odbył się w małej miejscowości, niedaleko mojego miasta. W większości były to osoby w przedziale 15-30. Fakt, że Robert na żywo trochę fałszuje, ale nie było tak źle. :P

Gdyby ktoś chciał to mogę udostępnic dwa nagrania (niestety, nie udało się więcej :/) mp3!
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: karen »

NOWA PŁYTA "ŚWIATŁO I MROK" premiera 6.11.12

http://merlin.pl/Swiatlo-i-mrok_Wilki/b ... 1#fullinfo
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: KrzysiekF »

Album będzie chyba najgorzej sprzedającym się krążkiem w historii Wilków. Po debiucie na 12 miejscu OLIS - u w drugim tygodniu sprzedaży spada już na pozycję -> 35...
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: karen »

a najlepsze ze na FB podziekowali za te 12 miejse ( tydzień temu) i napisali ze 10 tysięcy fanów juz ich ma ( czy coś takiego)... łatwo sie domyślic ze 10 tysiecy to zamówiono i zalega na póleczkach teraz-sama widziałam ostatnio w Saturnie piękną wystawke z ich płyt :) faktycznie kiepska sprzedaż! Nawet Andrus wyzej,a jest już w zestawieniu 36 tydzień ( obednie na dobrym 18 miejscu) ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: KrzysiekF »

I co ze sprzedażą faktyczną albumu ? Jest gorzej jak źle :shock:
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: WILKI & Robert Gawliński

Post autor: karen »

Przyznam szczerze ze lubie Robert-naprawde fajny gość, no forma wokalna na koncertach meega słaba juz niestety-poprzednie płyty jakos do mnie nie trafiły,ale gdzies czytałam recenzje ze to najlepsza płyta Wilków od lat-jednak jakoś ciągle mam ważniejsze wydatki, i póki co zakupu nie planuje. Ktoś słyszam płyte i moze sie podzielć odczuciami?!
ODPOWIEDZ