Gienek Loska Band

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
angela2311
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 381
Rejestracja: 13 wrz 2010, 22:03
Ulubiony album: Dotyk, My, Perła
Ulubiona piosenka: Większość
Lokalizacja: Łódź

Gienek Loska Band

Post autor: angela2311 »

Z racji, że niedługo wydają płytę postanowiłam zacząć taki temat może kogoś zainteresuje. Przynajmniej jeden z finalistów X-Factor wziął się do pracy. A nie biega po "Tańcach z gwiazdami"...

Trochę o zespole:
Stona oficjalna: http://gienekloskaband.pl/

G I E N E K L O S K A B A N D - to zespół który kontynuuje najlepsze tradycje bluesa i rock’n’rolla lat 60-tych i 70-tych. Muzyka GLB to
mieszanka rocka, bluesa, soulu i country. Repertuar GLB stanowią zarówno świetnie opracowane covery legend światowego blues-rocka, jak i kompozycje własne.

Zespół tworzą:

G i e n e k L o s k a – lider zespołu, charyzmatyczny wokalista, gitarzysta, kompozytor,
osobowość. Współzałożyciel i wieloletni wokalista kultowego już zespołu blues - rockowego Seven B. Laureat I miejsca (2000) oraz wyróżnienia (2002) w „Szansie na Sukces” TVP Wielokrotnie nagradzany w corocznych plebiscytach organizowanych przez prestiżowe polskie pismo branżowe„Twój Blues” w kategorii wokalista roku.
Wokalista koncertuje również z autorskim projektem ”Nie kuś losu”, który kieruje do młodzieży w ramach realizacji programu profilaktyki uzależnień przy współpracy z Centrum Przeciwdziałania Narkomanii.

A n d r z e j " M a k a r" M a k a r e w i c z - gitarzysta i wokalista, pochodzi z Białorusi. Współzałożyciel grupy Seven B. Ostatnie lata (2006-2011) spędził w Szkocji, gdzie grał i śpiewał w zespołach "Shoes on Fire" oraz "Heavy Horse Show"

G r z e g o r z S c h n e i d e r - legendarny krakowski perkusista; grał między innymi z Andrzejem Zauchą oraz z zespołami takimi jak Dżem, Pudelsi, Chłopcy z Placu Broni, Pod Budą czy Seven B, z którymi koncertowa w całej Europie.

T o m e k S e t l a k - młody, zdolny basista, odkrycie muzyków Seven B, z którymi koncertował od 2005 roku. Współpracował z Jackiem Dewódzkim (Dżem), Atmą Anurem. Grał u boku takich gwiazd jak Michael Hill i Bill Dowey.

M a r c i n M ł y n a r c z y k - klawiszowiec,od wielu lat związany z krakowską sceną muzyczną. Występował i występuje w zespołach min. Czarne Korki, Yoda ,Blues Obsession, Soul Finger. Współpracuje z wieloma cenionymi artystami, min. Marcinem Świetlickim, Michałem Zabłockim, Małgorzatą „Teklą” Tekiel. Kompozytor muzyki filmowej „Księżyc to Żyd”, „Jotka”
Album "Hazardzista" ukaże się 21 listopada 2011.
Płyta "Hazardzista" to zestaw 12 piosenek z jednej strony to lekcja klasycznego rock'n'rolla, wywiedzionego hen od Allman Brothers i Zeppelinów, a z drugiej wierność własnym korzeniom, pojawiające się motywy ludowe z połączeniem wschodniej śpiewności w głosie Gienka , która przywodzi na myśl niezapomniane, rockowe lata Czesława Niemena.
Z racji, że to bardziej niż trochę moje klimaty myślę, że może to być ciekawy krążek. :)

Utwory:
Rozmowy z duszą

Layla w wykonaniu Gienka z X-Factor
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Gienek Loska Band

Post autor: Virtual Tom »

Okropne dokładnie tak jak się spodziewałem. Krzyżyk na drogę! :placzka:
ODPOWIEDZ