Kielce - 8 sierpnia 2015

Trasa Love2Love

Relacje z koncertów w ramach trasy "Love 2 Love" (2015).
ODPOWIEDZ
mpjp
The story so far
The story so far
Posty: 498
Rejestracja: 27 sie 2011, 23:31
Ulubiony album: następny
Ulubiona piosenka: Obudźcie mnie
Lokalizacja: PL

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: mpjp »

Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: dorota »

czy Edyta nauczyła się wreszcie swoich tekstów piosenek czy też wczoraj także miała zamroczenia? :lol3:

i czy śpiewała czy też znowu gadala????
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: Matiz99 »

dorota pisze:czy Edyta nauczyła się wreszcie swoich tekstów piosenek czy też wczoraj także miała zamroczenia? :lol3:
Ponoć tylko przy liście jakieś malutkie potknięcie było którego ja nawet nie zauważyłem. A tak o dziwo było ok :ha:
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: dorota »

a po co ona puscila Allana na telebimie?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: endeven »

ja nie zauważyłem żadnej wpadki tekstowej :) ale "List" słabo znam :) Pod tym względem było bez zarzutu.

Amfiteatr w Kielcach jest naprawdę ładny i ma świetną lokalizację pomiędzy skałami. To na pewno plus koncertu. Niestety zanim wszystko się zaczęło to był niezły kwas i parę żenujących sytuacji. Pan zapowiadający osiągnął poziom buractwa, nie wiem czy był ktoś, komu podobały się Jego chodnikowe żarty. Amfiteatr ewidentnie nie chciał tego Pana słuchać. Falstart godzinowy to rzecz nieprofesjonalna. Rozumiem spóźnienie i oczekiwanie, bo to nawet norma, ale nie w takiej formie. Czy to wina Edyty czy organizatorów? Nie wiem, ale to nie powinno mieć miejsca, że na szybko zgarnięto jakieś dwie dziewczyny do śpiewania coverów do podkładów z taśmy, by wypełniły godzinę oczekiwania na zmrok. albo sie ustawia koncert na 21, albo organizuje się prawdziwy support. Po tej dawce festyniarstwa człowiek chce już Edytę, a tu Allan na kilkuminutowym filmiku coś o mamie mówi.. w moim sektorze dało się odczuć frustracją i konsternację. trochę to rozumiem. Takie elementy muzycznego koncertu nie są pożądane. Nieważne, czy to było urocze, czy to fajny chłopiec czy nie, ale to nie czas i miejsce. Nawiązanie Edyty do Allana już w trakcie koncertu, że to specjalny moment, bo Allan jest pierwszy raz na widowni było bardzo fajną wstawką, samo to wystarczyłoby w zupełności nie przekraczając pewnych granic dobrego balansu. Gdy Edyta spytała się Allana, jaki widok, chłopak krzyknął "Piękny' i to naprawdę był uroczy, słodki, fajny moment.

Sam koncert był bardzo dobry!! Ogromnie się cieszę, że zdecydowałem się pojechać :) Nie żałuję absolutnie! Edyta naprawdę okiełznała swoją potrzebę mówienia i ograniczyła wypowiedzi między piosenkami do normalności :) Duży plus, bo dzięki temu koncert płynął i miał rytm. Edyta była pełna radości i wzruszenia. Taka prawdziwa naturalność i wzruszenie, gdy poczuła ile miłości, jakie brawa i owacje zgotowali Jej ludzie, jak żywo reagowali na piosenki. Atmosfera była świetna. Mam nadzieję, ze Edyta poczuła przepływ tej energii i doda Jej to skrzydeł na następne koncerty. Wokal brzmiał bardzo dobrze. Wiadomo, przy TNJ to juz nie ten głos co 20 lat temu, ale to ciągle (jak to powiedział mój chłopak) lata świetlne przed innymi polskimi wokalistkami. Stwierdził, że nie ma konkurencji. Mnie osobiście fascynowało, że Edyta bawi sie głosem bardziej, nie jest skupiona tylko na tym, by pocisnąć, by potestować decybele :) ale, że potrafi pięknie subtelnie kolorować głosem, że i nisko pospiewa, a i falsetem rozwala system. To jest wokalny talent. Na tym to polega, by korzystać z głosu na wiele ciekawych sposóbów. Wokal zdecydowanie na plus. Jedynie co mi przeszkadzało w paru momentach to jakieś tam dograne na podkładzie chórki, czasem jakoś mi się to zlewało dziwacznie i niespójnie. może to kwestia jakiegoś pogłosu/nagłośnienia? Edyta powinna mieć PRAWDZIWY CHÓREK. Żywy :) Bez dwóch zdań. Byłoby o kolejną klasę lepiej dla całości brzmienia. Zespół grał bardzo porządnie, wszystko było w punkt. Bardzo ciekawa aranżacja Niebo To My. Pieknie bujało i intrygowało, co z tego flow wykluje się, jaka piosenka hehe. JK z syrenami na początek nawet dało radę, choc nie przepadam za tym aranżem. mój chłopak nie znał tej wersji i stwierdził, że dobrze ze przynajmniej jakoś to tam odświeżyła. Niefanowski punkt widzenia. OTR fantastycznie, choc aranż z HBO. Miałem ciarki, bo uwielbiam ten utwór. Wzruszenie poczułem przy Szybach. Your High znakomicie się sprawdza na koncertach, było szaleństwo, radocha, amfiteatr wstał i bujał się. Utwór bardzo ciepło przyjety i po pierwszych taktach i po zakończeniu była wrzawa. Oczyszczenie bardzo fajnie zagrane i zaśpiewane na żywo. Inaczej akcentowała wokalem, niż w studyjnej wersji. Nudził mnie tylko "List". Cóż, tej estetyki nie dźwigam, ale szanuję, że ktoś na to czekał, więc ok. Nie było - miazga! Glaca nadrabiał bieganiem, przebijaniem piątek, ale Edyta zmiotła go wokalnie. Świetna chemia między nimi na scenie. Mietek klasa, pieknie zaśpiewali. Generalnie bardzo pozytywne odczucia. Telebimy oprawa świetlna na plus, ale gdzie te miliony i miliardy? hmm. Muzycznie brakowało mi chórków, dęciaków (byłby to fajny pomysł na przyszłość, albo choc czasem jakiś saksofon, w 2 piosenkach?). Baaardzo czekałem na Glow On i dotyk. No nie tym razem, ale zamierzam pójść jeszcze na 2 koncerty. Taka okazja jak trasa koncertowa Edyty Górniak? to sie nie zdarza ot tak :) aaaa ludzi było naprawdę sporo, Mówi się i pisze w lokalnej prasie, że 4 tysiące. na moje oko to też lekko 2/3 amfiteatru się zapełniło. Super wynik. Ale najważniejszy był gorący klimat i radocha ludzi :)


ps. Co do stylizacji, pierwsza srebrna suknia robiła wrażenia, druga kusa kreacja z frędzelkami w sumie sexy, ale same krótkie czarne spodenki byłyby jeszcze bardziej smaczne. Trzecia odsłona jeansowa niestety dla mnie wiocha, nieświeże, nie na miejscu, wcale nie młodzieżowo, tylko kiczowato, jedynie kolorowe szpile super. Nie przepadam za Edytą w kręconych włosach a ala Sandra. No ale trudno, Jej głowa :) Poza tym Edyta jest seksowna, umie się też tak poruszać na scenie. Miała pazur przy Glacy w scenicznych pozach, świetnie im to wyszło!

-- Dodano: 9 sie 2015, o 18:08 --

aaa Fajnie było spotkać KrzyśkaF, miło się pogawędziło przed koncertem. Nie udało się z Matizem i resztą, za późno dotarłęm przed koncertem, mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja!
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 23:40 przez endeven, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
witcher
Linger
Linger
Posty: 916
Rejestracja: 09 lut 2009, 23:51
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: WarSaw

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: witcher »

Endeven, dzięki. Nie wiem jak inni, ale czekam na więcej relacji. Chciałbym wiedzieć jak pozostali uczestnicy koncertu odebrali Edytę, organizację wydarzenia i w ogóle całe show. :)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: Flux »

Po koncercie można było spotkać się z Edytą, porozmawiać, poprosić o autograf etc.?
Madlen
Lunatique
Lunatique
Posty: 2909
Rejestracja: 06 paź 2008, 13:34
Lokalizacja: Polska

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: Madlen »

Flux pisze:Po koncercie można było spotkać się z Edytą, porozmawiać, poprosić o autograf etc.?
Była możliwość :)
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: Nuklodem »

Emocje już mi troszkę opadły. Przeżywałem bardzo to spotkanie ponieważ był :( niestety już był to mój pierwszy koncert a szczęście dopisało że jeszcze Edyty.

Hmm. Trochę było stania w kolejce w sumie byłem gdzieś 2-3 metry od bramki. Ucieszyłem się na chwilkę słysząc od jakiejś Pani że mają podobno wpuszczać o 18;30 a było około 45 min później :D. Cały czas się rozglądałem za kimś z forum ;D przeglądając jakieś tam zdjęcia z tematu o naszych twarzach ale nikogo nie poznałem szkoda trochę.

W przypadku Edyty spóźnienie mi nie przeszkadzało chociaż mogli wcześniej to zapowiedzieć.

Support taki sobie był. Byle by czas zapełnić muzyka grała okropnie tej Paulinie. "Czerwone Korale" strasznie zniekształcili i gubiła się w tekście a podkład to żenada.
"Say something" wykonane przez drugą wokalistkę było już na jakimś poziomie chwilami miałem ciarki małe nawet :)
Jeden z lepszych momentów gdy przyszedł jakiś Pan i zabrał człowieka (w garniturku) który zapowiadał wokalistki i nadejście Edyty który też coś tam bredził żeby czas zabić. Ludzie mieli go dość a przynajmniej tak mi się wydawało wiec się ucieszyliśmy w dodatku za chwilkę pojawiła się.

BOGINI do teraz nie wierze że ją zobaczyłem i bardzo liczę że będzie te dodatkowe 8 koncertów może w moim mieście albo gdzieś bliżej i MUSZE BYĆ.

Zgadzam się również że wystarczyły słowa Edyty z widowni do Allanka.
Nawet jeśli miałby być ten filmik na początku do mnie to nie trafia. Może trudno jest mówić o bliskiej osobie ale to wyglądało jakby nauczył się na pamięć i powiedział co kazali. Natomiast słowa z widowni były urocze i jak odpowiedział jej "Pięknie"


Na początku "JK" znów syreny ale dosyć ciekawie to wyszło mimo że tyle razy już to wałkują jak ktoś napisał "dało radę".

"OTR" Cała piosenkę śpiewałem z Edi mam nadzieje że nikomu nie przeszkadzałem. Cudownie energia delikatność subtelność i siła :)

"Szyby" Genialnie uwielbiam

"TT" jedyne co już mi się nudzi chociaż mogła by zaśpiewać tak jak w wersji studyjne i nie wyrzucać
"Nie próbuj o mnie wiedzieć Próbuj mnie... Żyjmy na krawędzi niech dziś nie liczy się nic" lubię ten fragment.

"Dumka na dwa serca" Cóż można powiedzieć MAGIA :)

"Your High" To wykonanie jakoś mnie nie porwało może przez moją drętwą osobowość :P

"Niebo to my" Przemiła niespodzianka cudownie wykonanie chociaż lekko wybrakowane a uważam że pociągnęła by te dźwięki. Końcowe JAAAAAAAAAAAAA i tyyyyyyyyyyy Miodzio.

"Oczyszczenie" Ulubiona piosenka z nadchodzącego albumu w trasie z latem zet i dwójki było super wczoraj MIAZGA!!! wykrzyczane duszą emocje cudownie. Jedyne co przeszkadzało mi to coś dziwnego nałożone na głos Edyty we fragmencie "Tracą moc kamienie, które rzucasz we mnie - wracają...Wdzięczna, że niepewność rozwiał czas. Ale czAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAs wynagrodziło wszystko <3

"Nie było" TOTALNIE. Ruchy Edyty genialna jest w takim repertuarze.

"List" Coś leci nie wiem co nagle wszyscy w pisk a ja sekundę za nimi MEGA SZCZĘŚLIWY marzyłem aby to usłyszeć na żywo i się nie zawiodłem na wykonaniu.

"Nie proszę o więcej" Bardzo emocjonalnie Edyta jest taka kochana jak śpiewa tak bosko ;) po prostu.

"Impossible/Jak najdalej" Impo w takiej aranżacji jest bardzo fajne duża dawka emocji, Jak najdalej to zły znak :( koczy się koncert i moja zwiędła mina.

"To nie ja" Bardzo lubię taką subtelną interpretację jedyne to MARZENIEM mi jakoś nie leży ale nie rozumiem czemu tak to wychodzi skoro w innych momentach Edyta wyśpiewuje takie dźwięki i brzmią bosko. Po tym już czadowo końcówka i fragment z widownią MEGA.

Niestety już koniec.

Solo Mietka nawet fajne, ale Glacy to matko moja nie mogłem słuchać totalnie nie moje klimaty.

Nie wiem jaka jest prywatnie Edyta ale na scenie jest strasznie kochana i ogromnie tęsknie za kolejnym spotkaniem z nią ;)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: endeven »

tak tylko dodam, że falset w końcowce NPOW to był opad szczeny! Kilka sekund a zelektryzowało. Edyta ma niesamowity potencjał ciągle. i zupełnie inny kontakt z publiką na własnym koncercie. oczywiście na plus, choć kilka tekstów, takich jakie juz znamy i słyszeliśmy :P

aha, uważam też, że koncert był za króki odrobinę. bilety jednak trochę kosztowały. na bis obok TNJ powinny byc jeszcze ze 2 piosenki. taki krótki set z 3 utworami, a wtedy byłoby idealnie. Co do setlisty. Edyta starała się nieco urozmaicić. Niebo to My i List na pewno zaskoczyły. Nie było zapowiadane, ale w dalszym ciągu, choć spodziewana niespodzianka to fantastyczna! Według mnie Glow On powinno być obowiązkowe, bo choć to trasa jubileuszowa, to album się przeciez zbliża, więc musi grać nowe piosenki, absolutnie. A że znamy póki co tylko 3, to wszystkie 3 wypada wykonać. Co do reszty repertuaru, to zawsze ktoś będzie na coś bardziej liczył. Edyta ma sporo piosenek. Trzymam Ją za słowo, że n akażdym koncercie będzie trochę inaczej.

i brawa, że nie było żadnego coveru! <3
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: Flux »

endeven pisze:choć to trasa jubileuszowa, to album się przeciez zbliża, więc musi grać nowe piosenki, absolutnie. A że znamy póki co tylko 3, to wszystkie 3 wypada wykonać.
Zwłaszcza, że tytuł trasy to fragment tekstu Glow on :wink:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: endeven »

Dokładnie!

Love 2 Love pochodzi z Glow On!!... może band nie zdążył przygotować koncertowego aranżu. następny występ za miesiąc, to liczę, żę zagrają Glow On <3
Ostatnio zmieniony 09 sie 2015, 21:25 przez endeven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: Margaret »

Czy ma ktoś nagrane "Oczyszczenie" w pełnej wersji ?
Your High było w wersji podstawowej czy remixie?
Ogólnie jak patrzę na zdjęcia, relacje, filmiki - zapowiada się nieźle, a Edyta jeszcze się rozkręci.
Mogłaby jeszcze 2 dodatkowe piosenki zaśpiewać, ale możliwe, ze na dalszych koncertach piosenki trochę się zmienią.
Awatar użytkownika
edikate
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 609
Rejestracja: 08 gru 2004, 20:07
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow on, Grateful
Lokalizacja: everywhere

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: edikate »

Mua mua :-) dziekuje

-- Dodano: 9 sie 2015, o 21:21 --

Ja tez czekam na glon a Mojave ukochana piosenka :hellobaby:
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Kielce - 08 sierpnia 2015

Post autor: Matiz99 »

Your High było w wersji podstawowej czy remixie?
Remix.

PS. https://youtu.be/I2uH1kGj6cY?t=205 w 3:25 jakiś tępy **** krzyknął ..hymn polski!'' Co za hołota. Na cholerę poszedł na koncert?!
ODPOWIEDZ