Artysta czy produkt komecyjny? Maska, czy prawdziwe oblicze?

Muzyczne podsumowanie lata, sprzedaż płyt w Polsce... czyli wszystkie tematy związane z muzyką a nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Kasia Pawlaczek

Artysta czy produkt komecyjny? Maska, czy prawdziwe oblicze?

Post autor: Kasia Pawlaczek »

Moi drodzy! Podaje Wam do dyskusji nowy temat.Czekam na Wasze wypowiedzi. Kasia
P.S. Podaje go z niewielkim opoznieniem, nie wiedzialam, jak sie tworzy nowy temat, wspominalam o nim w ostatnim poscie.
P.s. Dziekuje za wypowiedz Anety, to mile i daje do refleksji
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Artysta czy produkt komecyjny? Maska, czy prawdziwe oblicze?

Post autor: DeathlySilence »

Kasia fajny temat :) - ale ludziom cos sie nie chce pisać :wink: - pierwszy krok najtrudniejszy :? - rozpoczne (lawina zawsze zaczyna sie od jednego 'kamyka'). Poza tym temat nie w tym dziale co trza - ale to juz do Adminów - niech się nie obijają :twisted:

Jesli chodzi ogólnie o artystów to na pewno to są maski - ale na pewno nie ukrywajace prawdziwego 'Ja' tylko maskujące wszelkie wady jakże znane kazdemu z Nas...Bo np. po co gwiazdom styliści - jest to jednen ze sposobów do przeobrażania się...

Jeśli chodzi o Edyte...trudno mi się wypowiadac, bo znam Ja tylko z tv-radia-gazet-wywiadów-listów...nigdy nie spotkałem sie z Nia na zywo na koncercie itp.

Ale zgadzam się z Anetką - na pewno sa sytuacje kiedy musi 'usmiechać się' kiedy nie ma na to ochoty...taki jest showbiznes...jak Cię widza tak Cię piszą...artysta już nie jest jedynie od śpiewania, tworzenia, ale jest wzorcem dla wielu - no i zeby sprostać temu parciu musi zakładac maski...

A co do produktu komercyjnego a bycie Artystą - według mnie jedno nie wyklucza drugiego - można tworzyć dla mas i zachować pewien poziom - mieć w swoich utworach głębie, przesłanie, uniwersalizm...i np. Edyta łączy w swojej muzyce te elementy, może nie we wszystkich/wszystkim co 'tworzy'...
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artysta czy produkt komecyjny? Maska, czy prawdziwe obli

Post autor: Dobi »

Trafiłem dziś na bardzo ciekawy artykuł odnoście muzyki koreańskiej i zastanawiałem się gdzie go umieścić. Ten temat wydał mi się najodpowiedniejszy :odkurza:

-> Koreańskie Idolki

Polecam przeczytać. Opisane jest tutaj jak tworzy się zespół muzyczny, jak wygląda ich muzyka i do czego jej używają... Coś co w naszej kulturze byłoby nie do pomyślenia.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Artysta czy produkt komecyjny? Maska, czy prawdziwe obli

Post autor: DeathlySilence »

Dobi, :browar:

Obrazek

K-POP - SHINee - 샤이니 :tanczysam:
Awatar użytkownika
agnete
Sit down
Sit down
Posty: 81
Rejestracja: 28 mar 2016, 16:57
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Polska

Re: Artysta czy produkt komecyjny? Maska, czy prawdziwe obli

Post autor: agnete »

Ciekawe. Nie wiedzialam ze jest az tak fabrycznie, maszynowo. Cos tam kulis kiedys uszczknelam, jednak nie na taka skale. 8P
ODPOWIEDZ