Maryla Rodowicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

Typowy kibic idiota. Grali beznadziejnie, zgadzam się z Maryla.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: MacLean »

Chłopcy odnieśli historyczny sukces, a to w sporcie oznacza zmęczenie. Selekcjoner być może nie spodziewał się tak dobrego wyniki i dlatego nie oszczędzał drużyny, jak to się dzieje wśród pewniaków tego typu turniejów.
Trochę Marylę podziwiam, że nie boi się hejtu. Sam tylko pod osłoną internetowej "anonimowości" twierdzę, że choć widać pracę zespołu, to i szczęścia im w tym turnieju nie zabrakło :lol3: Kto wie, czego było więcej w tym sukcesie. Dla mnie oblepianie wybitnych napastników obrońcami jest wieśniaczą formą sportu i chyba dlatego jestem fanem piłki nożnej od wielkiego dzwonu. Zdecydowanie drażni mnie fenomen kopaczy. W porównaniu do piłki nożnej, nawet boks jest sportem dżentelmenów.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Flux »

Byłem wczoraj na plenerowym koncercie Maryli. 1 h 20 min. śpiewania bez zbędnej gadaniny i przebieranek. Spodziewałem się jakichś szalonych stylizacji, ale stylista oszczędził publiczność :P Niemal same przeboje, ze świeższych piosenek Pełnia i Zamiast wódkę pić. Najbardziej wyczekiwałem Łatwopalnych, ale ostatecznie wykonanie mnie zawiodło. Niepotrzebnie podkręcili utwór na rockową modłę, gitary bardziej zaakcentowane, pogłos nałożony na wokal, no jakoś to się nie kleiło i przekaz utworu w ogóle do mnie nie dotarł, zatarł się w tej wersji. Pewnie też kwestia miejsca i okoliczności, takie utwory proszą się o bardziej kameralny klimat i skupienie. W Małgoście nie podobała mi się wstawka chórzystek "rapujących" jakąś niepotrzebną wiązankę. Maryla też chyba nie przejęła się zbytnio nagonką na jej osobę w związku z komentarzem nt. gry reprezentacji, bo zaśpiewała Futbol z dedykacją dla Kuby Błaszczykowskiego, jej "faworyta", jak to określiła. Podczas wykonania Niech żyje bal rozśmieszyła mnie odezwą, żeby "zapalić komórki". Były momenty, że naprawdę dawała czadu (W górę szlaban) a przez zdecydowaną większość koncertu trzymała bardzo równy poziom. Po koncercie można było otrzymać autograf, niestety nikt nie mógł osobiście zbliżyć się do Rodowicz. Podpisów udzielała pod namiotem za barierkami, otoczona ochroną i licznymi podnóżkami. Jej świta podchodziła do ludzi, pytając czy nie chcą niczego kupić lub dla kogo ma być podpis. Swoją drogą, dziwi mnie, że mieli ze sobą koszulki i książki, a nie mieli nawet jednego egzemplarza jakiejkolwiek płyty. Kuriozum. Ludzie narzekali, że nie można podejść czy zrobić zdjęcia z gwiazdą. Matka z gromadką dzieci odgrażała się nawet, że już nie przyjdzie na występ Rodowicz, ponieważ menadżer ją spławił. Zresztą mnie i towarzyszy też wyprosił, kiedy zakradliśmy się za kulisy, tuż pod jej luksusowego, podróżnego vana, który przypominał przyczepę kempingową. Miałem ją na wyciągnięcie ręki a i tak nic z tego :PP Rozumiem jednak, 70tka na karku, na scenie się nie oszczędza a dziś koncert jakieś 600 km dalej.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Możesz podać setlistę?
Chciałem też zapytać, jak Maryla była ubrana, ale już znalazłem fotki w necie: http://weekendfm.pl/arch.php?n=61093&-koncert_maryli.

Byłem 3 lata temu na otwartym koncercie Maryli w Aleksandrowie Łódzkim. Pamiętam, że zaczęła występ od Kasa-sex, do śpiewania piosenki Gaj zaprosiła na scenę jakiegoś faceta, który - jak się chwilę później okazało - był mocno podpity. I też w Małgośce pojawiła się rapowana wstawka chórzystek.
Pamiętam, że po pierwszej piosence Maryla powiedziała, że będzie śpiewała te piosenki, które chce usłyszeć publiczność, i poprosiła o wskazanie, co ma tego wieczoru wykonać. Publiczność, jak to często bywa na koncertach otwartych, nie okazała się szczególnie obeznana z repertuarem artysty i krzyczała właściwie tylko "Małgośka!!!" i "Kolorowe jarmarki!!!". Edyta przez 27 lat od swojego debiutu wydała zaledwie 5 płyt z premierowym materiałem, ale na pewno nie zdecydowałaby się na taki krok, jak Maryla. Co by było, gdyby padły odpowiedzi: "If I give myself (up) to you!!!", "Whatever it takes!!!", "Sens-is!!!"? Wyobrażam sobie przerażenie malujące się na twarzy Edzi. :lol3:

W listopadzie 2014 byłem w łódzkim Teatrze Muzycznym na koncercie inaugurującym trasę akustyczną Maryli. Koncert był po prostu zaj*bisty. Trwał nieco ponad 2 godziny. Maryla zaśpiewała 27 piosenek w całości. Na wejście wykonała piosenkę, której nie kojarzę, potem były (w przypadkowej kolejności): Sing-sing, Gaj, Drugi but, Diabły w deszczu, Jest cudnie, Z sufitu, Czas upływa, lat przybywa, Ale to już było, Niech żyje bal, Ballada wagonowa, Remedium, Rozmowa przez ocean, Wielka woda, Ludzkie gadanie, Do łezki łezka, Pieśń miłości, Zamiast wódkę pić, Bossa nova do poduszki, Zaczęty zeszyt, Dziewczyna ze snu, Dziewczyna gangstera, Polska Madonna, Łatwopalni i Na kudłatej pufie. A na bis Małgośka i Szparka sekretarka. Wszystko w specjalnie przygotowanych na tę trasę aranżacjach. Do tego prawie zero gadania między piosenkami. Dlatego kiedy czytam zachwyty, jakie to rewelacyjne były koncerty z trasy Love2Love (które po pierwsze: zawierały 2 razy mniej piosenek od koncertów Maryli, po drugie: były w wyższych cenach, po trzecie: wykorzystywano na nich stare aranże, po czwarte: nie było chórku, po piąte: nie było połowy największych przebojów, a po szóste: między piosenkami było mnóstwo niepotrzebnej paplaniny), łapię się za głowę, tak jak Edyta na okładce swojej ostatniej płyty. :-)
Wielka szkoda, że z tej trasy akustycznej Maryli nie wydano żadnego DVD lub CD. A były takie plany...

Maryla w zeszłym roku skończyła 70 lat. I teraz przez 4 dni z rzędu gra koncerty otwarte:
12 sierpnia - Gniew
13 sierpnia - Sępólno Krajeńskie
14 sierpnia - Zbylitowska Góra - koło Tarnowa
15 sierpnia - Nowa Słupia
:klaszcze2: :klaszcze2: :klaszcze2:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Flux »

ray pisze:Możesz podać setlistę?
Kasa-sex, Małgośka, Niech żyje bal, Szparka sekretarka, Sing-sing, Ale to już było, Łatwopalni, Futbol, Kolorowe jarmarki, Remedium, Pełnia, Zamiast wódkę pić, W górę szlaban, Wielka woda, Hej sokoły, Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, więcej nie potrafię przywołać a możliwe że o czymś zapomniałem :P
ray pisze:Pamiętam, że po pierwszej piosence Maryla powiedziała, że będzie śpiewała te piosenki, które chce usłyszeć publiczność, i poprosiła o wskazanie, co ma tego wieczoru wykonać. Publiczność, jak to często bywa na koncertach otwartych, nie okazała się szczególnie obeznana z repertuarem artysty i krzyczała właściwie tylko "Małgośka!!!" i "Kolorowe jarmarki!!!".
Tutaj było zupełnie podobnie. Na scenę też zapraszała jedną przedstawicielkę płci żeńskiej i jednego płci męskiej. Żaden pan się nie odważył, a jak stwierdziła sama Maryla, szkoda, bo kazałaby mu ściągnąć koszulkę :ha:
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: alternatywna »

Na koncert Maryli rzeczywiście warto iść. Maryla ostatnio szykuje plytę z Kasią Geatner . Myślę że będzie to album na poziomie. Bo zeszłorocznym umiarkowanym komercyjnie sukcesie ,, Pelni'' myślę że przyjdzie czas na dobry repertuar. Trzymam kciuki. Plyta najprawdopodobniej na przyszly rok.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: MacLean »

W pracy nad nową płytą pomagają Maryli Kayah i Uniatowski. To musi być bardzo miłe mieć takie względy u takiej Kasi :) nic tylko zazdrościć. Nowa płyta 15 wychodzi września. Jesienią rusza trasa koncertowa 《DIVA tour》;-) Fan spytał Marylę czy to aby nie trasa pożegnalna, a ta odpowiedziała:《Tak,to jest trasa podsumowująca 50 lat na scenie,w styczniu zaczynam drugą 50-tkę》:3 xD
Ostatnio na fejsie Maryla wkleiła link do piosenki "Zajączek". Fani mogą się spodziewać więcej takich niespodzianek z osobistego archiwum piosenkarki. Może się podobać, jest dość nostalgiczna i zawiera sporo odniesień do hitów starszego pokolenia.
A fejs Maryli ma prawie tyle polubień, co Edyty :D pani debiutująca dekadę przed narodzinami Edzi nie ustępuje jej popularnością w social media :D
Castias
Hope for us
Hope for us
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwie 2014, 15:44
Lokalizacja: podlasie

Re: Odeszli, odchodzą...

Post autor: Castias »

Zmarła mama Maryli Rodowicz, Janina Rodowicz-Krasucka
http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/nie-z ... cz/mbzcsef
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Odeszli, odchodzą...

Post autor: addar »

no to teraz maryla ma świetną wymówke by się wypiąc na opole.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Wszedłem właśnie na stronę internetową Maryli i przez przypadek odkryłem, że jesienią Rodowicz rusza w dużą biletowaną trasę koncertową "Diva Tour", złożoną z 24 koncertów:
22.09. Zamość, Hala Sportowa
23.09. Łódź, Klub Wytwórnia
24.09. Ostrołęka, Hala Sportowa
29.09. Olsztyn, Hala Sportowa
1.10. Kielce, Filharmonia Świętokrzyska
10.11. Częstochowa, Hala Sportowa
12.11. Wrocław, Hala Sportowa
17.11. Toruń, Centrum Kulturalno-Kongresowe
19.11. Poznań, Sala Ziemi
24.11. Białystok, Opera Podlaska
26.11. Elbląg, Centrum Sportowe
27.11. Gdańsk, Filharmonia Bałtycka
1.12. Opole, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe
2.12. Zabrze, Dom Muzyki i Tańca
3.12. Bielsko-Biała, Hala Sportowa
6.12. Lublin, Centrum Spotkania Kultur
8.12. Koszalin, Hala Sportowa
9.12. Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska
10.12. Szczecin, Sala Koncertowa
5.01. Kraków, Centrum Kongresowe
6.01. Rzeszów, Filharmonia
12.01. Warszawa, Torwar
13.01. Suwałki, Ośrodek Kultury
14.01. Wilno, Sala Compensa.

Kto wie, może też kiedyś przez przypadek odkryję, że Edyta ogłosiła 24 koncerty biletowane... Ale chyba prędzej krowy zaczną latać. ;-)
Maryla Rodowicz pisze:Czy Donatan wystąpi podczas DivaTour? To na razie tajemnica, ale organizatorzy, Agencja Muzyczna Union, zapowiada, że na każdym z 24 koncertów zaśpiewa gościnnie jakaś gwiazda. Może nie Julio Iglesias czy Mick Jagger, ale niespodzianki będą... Będzie też operowa choreografia i klimaty scenografii w stylu retro.
Zapowiada się ciekawie...

Premiera nowej płyty Maryli 15 września - czyli na tydzień przed startem trasy.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Flux »

Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Nuklodem »

Pierwsze skojarzenie, cover Adele :lol3:, a tymczasem miłe zaskoczenie, bardzo przyjemna, pogodna, ale nie leniwa piosenka, można się rozpłynąć, zostając jednak w zwartej formie (hello hello ma fłow :PP )
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Blur »

Heloł heloł pora żyć sloł.

Takie hitowe teksty pisze Cygan :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Nuklodem »

Blur pisze:Heloł heloł pora żyć sloł.

Takie hitowe teksty pisze Cygan :lol3: :lol3:
Dość niefortunna rymowanka, ale zaśpiewana w nienachalny sposób, nie ma uczucia że wokalista odczytał tylko zapis fonetyczny, a przekazuję treść.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Mnie się podoba ta nowa piosenka Maryli. Jest taka spokojna, w stylu płyty "Jest cudnie"...
Tekst Cygana nie jest arcydziełem, ale wstydu nie ma, tekst pasuje do melodii.
W chórkach śpiewa Sławek Uniatowski.

Nie podoba mi się zdjęcie promujące singiel - Maryla wyszła na nim trochę jak drag queen. ;-)

Rodowicz podała też tytuł nowej płyty - "Ach świecie!". Fajny, nawiązuje do tytułu pierwszej płyty Maryli, "Żyj mój świecie".

Kiedy wczoraj pojawiła się plotka, że Maryla ma pojawić się obok Edyty jako jurorka "The Voice of Poland", w pierwszej chwili pomyślałem, że to totalna bzdura. Ale teraz jak patrzę na te daty koncertów, które Rodowicz ogłosiła już jakiś czas temu, to widzę, że akurat wszystkie soboty listopada zostawiła sobie wolne. W listopadzie będzie miała koncerty głównie w piątki i w niedziele, ale ani razu w sobotę. Zatem kto wie? :hmmm:
I kilka lat temu Maryla przyznała, że została jurorką programu "Gwiezdny cyrk" po to, by promować wspomniany album "Jest cudnie":
Maryla Rodowicz pisze:Ja przede wszystkim ubolewam, że artysta nie ma gdzie pokazać tego, co robi. Ja jestem w tym cyrku dlatego, że wydaję płytę i mam świadomość, że muszę się gdzieś promować. Przecież nie będę tańczyć na rurze!
ODPOWIEDZ