54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

ray pisze:prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski sam odszedł z PO w 2013, a w 2014 o głosowanie na niego prosił Jaki. Tak więc nie jest związany z opozycją - dobrze napisałem. :) Sam fakt, że w 2015 Wiśniewski podpisał deklarację poparcia dla Komorowskiego, nie czyni z niego polityka opozycji.
Bycie związanym z opozycją nie odnosi się wyłącznie do kwestii przynależności partyjnej. Jeśli ktoś spędza długie lata w PO, następnie współpracuje z posłem Nowoczesnej, to trudno uwierzyć w brak powiązań politycznych i towarzyskich. Nie napisałem, że poparcie kogoś z wyborach czyni z niego polityka konkretnej partii, ale jednak z pewnością pokazuje preferencje :) Wiśniewski odszedł z PO po wybuchu kolejnej wielkiej afery. Wykazał się sprytem, bo się odciął. Równie dobrze, można by udawać, że Dutkiewicz wcale nie jest związany z opozycją.
ray pisze:Miejmy nadzieję, że Edyta nie wykorzysta tej sprawy do reklamowania swoich ciuszków lub lakierów do paznokci.
A czy Jusia już rozważyła komplementarną reklamę preparatów przeciwpotnych? :) Pasuje do rajstopek.

Kurski nazwał się kiedyś Mozartem PR-u, a teraz rozrywa rozrywa symbol na pół. Festiwal piosenki jest związany z Opolem na tyle silnie, że kto przenosi święto muzyki poza to miasto, ten dopuszcza się świętokradztwa. Prezydent Opola dał mu możliwość wyjścia z tego twarzą, ale Kura wybrał przeprowadzkę. W tej chwili konkurencyjne stacje mają szansę odbić TVP ten festiwal. Po pół wieku udanej współpracy! Zdecydowanie ktoś powinien wylecieć, bez względu na prawdziwość plotki o czarnej liście. Nie zachował się bowiem w kontakcie z mediami jak wirtuoz, a raczej jak słoń w składzie porcelany.
Ostatnio zmieniony 22 maja 2017, 21:50 przez MacLean, łącznie zmieniany 2 razy.
ChristopherP
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 373
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Poznań

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ChristopherP »

Abstrahując od cyrku z ostatniego tygodnia, to nie jestem pewny czy stacje komercyjne będą aż tak walczyć o prawa do emisji festiwalu. Zainteresowanie nim spadało od lat i gdyby nie obecna afera, to nikt by o nim nie mówił i w tym roku.

Polsat ma w bardzo podobnym terminie swój własny festiwal, a TVN wątpię żeby był bardzo zainteresowany po krótkiej i średnio udanej przygodzie z Sopotem.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

Prezydent Opola odpowiedział, że to miasto ma prawa do nazwy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Też zapowiada proces. :)
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

Aro pisze:Prezydent Opola odpowiedział, że to miasto ma prawa do nazwy Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Też zapowiada proces. :)
Obrazek
https://grab.uprp.pl
Poprzednie zgłoszenia znaku towarowego niezawierające nazwy miasta spotkały się z odmową.
Jednak nie wyobrażam sobie KFPP w innym mieście.
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: fifi »

Bosze.... jaki ten kurski jest śliski....wszystkich i wszystko wykorzysta.... teraz mu się śmierć Wodeckiego wpasowała w program festiwalu :x masakra....
Jestem porażony, że w takim dniu, kiedy opłakujemy śmierć wybitnego artysty (w poniedziałek zmarł Zbigniew Wodecki - przyp. red.), dla którego mogliśmy umówić się z prezydentem Opola, że zrobimy specjalny koncert dla jego hołdu i pamięci, na przykład w miejsce odwołanego koncertu Maryli Rodowicz, że prezydent Opola bezprawnie zrywa umowę z telewizją - powiedział Kurski.
http://wiadomosci.wp.pl/kurski-prezyden ... 169508481a
Prezydent Opola będzie błagał.... ( pewnie już całe kółko różańcowe z jego parafii o to modły wznosi ;) ).
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

MacLean pisze:A czy Jusia już rozważyła komplementarną reklamę preparatów przeciwpotnych? :) Pasuje do rajstopek.
Justyna występuje w reklamach, ale też wydaje płyty i koncertuje, natomiast Edyta tylko występuje w reklamach. Tak więc jest różnica. Zresztą ta kwestia była już tysiące razy omawiana tutaj na forum. Naprawdę nie ma potrzeby odgrzewać tego tematu.

Obejrzałem wywiad z Kurskim:
https://www.youtube.com/watch?v=_fHPo9W4HGU.
Jacek Kurski pisze:Jedynym powodem odwołania koncertu Maryli Rodowicz była śmierć jej mamy.
Czy on myśli, że ludzie nie potrafią sprawdzić na profilu Maryli na Facebooku, co ona napisała? :)
Do tego Kurski powiedział, że Kayah zachowała się brzydko "wobec osoby, która straciła mamę" - przecież Kayah już 17 maja napisała, że rezygnuje z występu w Opolu, a mama Maryli zmarła 19 maja.
W tym wywiadzie było tyle manipulacji, tyle kłamstw... Kurski miał okazję załagodzić sytuację, a jeszcze bardziej ją zaognił! :shock:
Zachowanie prowadzącej, Danuty Holeckiej również było żenujące.

Dzisiaj Patryk Jaki, nasz wiceminister sprawiedliwości, napisał na Facebooku:
Patryk Jaki pisze:Przypominam, że Kayah nie miała, żadnego problemu, aby występować na Festiwalu Piosenki Radzieckiej – dla komunistycznych kacyków odpowiedzialnych za śmierć polskich bohaterów. Pobratańcy Stalina byli ok – natomiast PiS jest gorszy.
Jaki pominął bardzo ważny fakt - kiedy Kayah występowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej, miała tylko 20 lat, a teraz ma prawie 50. I jest mądrzejsza. Mam nadzieję, że za 30 lat Jaki też będzie mądrzejszy. :)

I jeszcze słowo o Dodzie...
Mam wrażenie, że Doda celowo zaplanowała sobie na wszystkie 3 dni festiwalu w Opolu koncerty w różnych miejscowościach. W zeszłym roku, kiedy zaśpiewała na opolskim festiwalu, niby tak się cieszyła, że wreszcie, po latach bana, znów może tam występować... A teraz chyba przeczuwała, że będzie afera - nie chciała ani narazić się TVP, ani wyjść na flagową gwiazdkę tej telewizji. I okazało się, że dobrze zrobiła - ją hejt ominął.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: dorota »

przeglądając newsy z Polski, mam wrażenie, że żyję w innej rzeczywistości ...

Kurski niestety reprezentuje postawę PIS, obłuda i zakłamanie ....
plują mu w gębę, a on mówi, że pada deszcz....


mam nadzieję, że przeżyjemy to jako naród .... tę całą politykę ....
pierwsza ofiara nowego systemu juz jest :(
Awatar użytkownika
Bybi
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 251
Rejestracja: 22 mar 2008, 9:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: TTWIFAY
Lokalizacja: Wrocław

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Bybi »

Czyli Opolski Festiwal odbywa się w tym roku w Kielcach... Przynajmniej takie info płynie z FB Malgorzaty Ostrowskiej. Co za cyrk... Co za cyrk...
Małgorzata Ostrowska pisze:A jednak marzenia się spełniają! Prezesowi Kurskiemu serdecznie dziękuję za zaistniałą sytuację, bo właśnie mogłam "pięknie odmówić" udziału w Opolskim Festiwalu, który odbędzie się.....w Kielcach. Choć...taki abstrakcyjny lot w kosmos mógł być niezapomnianym wrażeniem.
O fanów z innym światopoglądem jestem spokojna, bo Lombard zapewne wystąpi i stare przeboje też bedą. I to się właśnie nazywa sytuacja komfortowa.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

ray pisze:(…)natomiast Edyta tylko występuje w reklamach.
Aha :3
To nie Edyta pyszniła się rejteradą ujawnioną przezornie dopiero po deklaracjach Wiśniewskiego i artystów. W związku z tym nie ma możliwości ocenić, jak próbowałaby wykorzystać spodziewany skok popularności.

http://wp.tv/i,prezydent-opola-festiwal ... aid=61932d
Prezydent Wiśniewski twierdzi, że podpisał się pod listą artystów zawierającą Kabaret pod Egidą. Powinien po prostu to ujawnić i udowodnić, że Kurski w TVP Info mijał się z prawdą. Albo niech Kurski pokaże dowody na próby cenzury, których miało się dopuścić Opole. Ktoś tu przecież kłamie w żywe oczy.

Na Twitterze też głównie piszą o Kielcach.
Proponowałbym Pacanów :hellobaby:
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: fifi »

Jacek Kęcik o skandalu wokół Opola: "Nie wierzę w ani jedno słowo Kurskiego"
http://teleshow.wp.pl/jacek-kecik-o-ska ... 128666753a
Awatar użytkownika
stinger
Linger
Linger
Posty: 932
Rejestracja: 17 sty 2009, 17:40
Ulubiony album: Dotyk,EG.EKG
Ulubiona piosenka: Trudno jedną
Lokalizacja: śląsk

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: stinger »

Edyta wywołana do tablicy :

Marszałek województwa opolskiego , Andrzej Buła na FB:
Szanowni Państwo,

województwo opolskie, to niewielki powierzchniowo, ale wielki duchem region. Jednym z jego atutów jest utrwalona przez dziesięciolecia w całej Polsce marka Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Dziś tę markę – wielką wartość nie tylko dla miasta Opola, ale i dla regionu – próbuje się zniszczyć.
Kilka razy w historii okazywało się już, że na trudny czas najskuteczniejsza jest solidarność. Jak choćby wtedy, gdy 20 lat temu walczyliśmy o przetrwanie naszego województwa.

Dziś okażmy swoją solidarność prezydentowi Opola Arkadiuszowi Wiśniewskiemu w walce o dobre imię Festiwalu i Opola, któremu, ot tak, nie można odebrać miana Stolicy Polskiej Piosenki.

Jednocześnie zwracam się z prośbą o taką solidarność do wielkich artystów pochodzących z Opolszczyzny - Anny Panas, Edyty Górniak, Małgorzaty Gadzińskiej-Kobiałko (Margo), Barbary Kurdej-Szatan, Michała Bajora, Kamila Bednarka, Piotra Zioły, Arkadiusza Jakubika, Adama Jaworskiego (DJ-a Adamusa).

Do ludzi związanych z muzyką, a pochodzących z Opola, takich choćby, jak Elżbieta Zapendowska. Do Ambasadorów Stolicy Polskiej Piosenki, wśród których pierwszą uhonorowaną tym tytułem była Kayah.

Pomóżcie bronić dobrego imienia Opola i Festiwalu oraz wesprzyjcie organizację tegorocznego festiwalu, z którego wszyscy będziemy dumni!
Wierzę, że razem nam się uda, i że solidarność znów okaże się silniejsza od interesów ludzi, którzy potrafią zniszczyć największe wartości.

Ze swojej strony – jako marszałek województwa opolskiego – deklaruję pełną solidarność i wsparcie dla miasta. Nie dajmy się zmanipulować, nie pozwólmy zakłamać rzeczywistości i nie gódźmy się na szarganie dobrego imienia festiwalu, Opola i całego naszego regionu.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

o KukiSie zapomnieli ? :lol3:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Piter »

Patryk Jaki pisze:Przypominam, że Kayah nie miała, żadnego problemu, aby występować na Festiwalu Piosenki Radzieckiej – dla komunistycznych kacyków odpowiedzialnych za śmierć polskich bohaterów. Pobratańcy Stalina byli ok – natomiast PiS jest gorszy.
Jaki przepraszają za Patryka!
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Wychodzi na to ze pierwotnie Diwy miało nie byc w Opolu-ale nie dziwie sie skoro-artysci dostawali jedynie zwrot kosztów przejazdu,ale teraz gdy trwa "łapanka" do Opola prawdopodobnie w Kielcach-może już paść jakaś powazna propozycja zarobkowa ;)

Na serio-powiedzcie mi jak ktoś kto zawalił taki Festiwal z ponad 50-letnia tradycja-jest jeszcze na stołku?? To jest wrecz już nierealne, niemozliwe...Wychodzi na to ze maly człowiek z parszywym uśmieszkiem-moze wszystko-jest nietykalny...
Awatar użytkownika
Tomek
Make it happen
Make it happen
Posty: 106
Rejestracja: 09 sty 2016, 8:17
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Poznań

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Tomek »

Właśnie dzisiaj specjalnie oglądałem główne wydanie Wiadomości, a w nich puścili fragment, jak Kurski całą odpowiedzialność za odwołanie festiwalu przerzucił na prezydenta Opola. Otóż, ileś tam % mieszkańców Polski nie będzie uważało, że to Kurski zawinił. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
ODPOWIEDZ