54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Charlie »

Dzisiaj natrafiłem na fragment Teleekspresu dotyczący właśnie Opola. Oficjalny powód odwołania to.. zamknięcie amfiteatru na kłódkę przez prezydenta. Potem wywód Kurskiego, że festiwal odbędzie się zatem w innym mieście. I tyle w temacie. Za 500+ i mieszkanie+ ludzie nawet takie rzeczy zniosą...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

I to jest właśnie typowe działanie PiS-u. Zrzucić wszystko na innych i kreować swoją prawdę. Prezydent Opola pojawił się w tym wszystkim dopiero na samym końcu.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: kamil87 »

Aro pisze:I to jest właśnie typowe działanie PiS-u. Zrzucić wszystko na innych i kreować swoją prawdę. Prezydent Opola pojawił się w tym wszystkim dopiero na samym końcu.
Wydaje się, że prezydent Opola popełnił błąd i powinien zaczekać z tą decyzją, ale z drugiej strony pis i tak znalazłby sposób, żeby zrzucić z siebie winę, a zaślepieni zwolennicy wszystko łykają jak młode pelikany.

Niestety pis pozwala sobie na wszystko bo wie, że i tak ma w kieszeni Polaków, nawet Ci którzy nie są ogłupionym, twardym elektoratem będą mieli problem z zagłosowaniem na opozycję, gdy ta otwarcie mówi, że chce przyjmować uchodźców.

Nietrudno zauważyć, że większość Polaków jest przeciwko przyjmowaniu uchodźców, wystarczy poczytać komentarze do newsów o zamachach, czy karach dla Polski odnośnie kwot uchodźców. Nikt tak naprawdę nie chce ryzykować, nawet gdy ryzyko wydaje się niewielkie, to jednak konsekwencje ewentualnych zamachów ogromne. Dopóki opozycja tego nie zrozumie lub pis nie spowoduje jakiegoś kryzysu w Polsce, który odczują zwykli obywatele, to niestety nic się nie zmieni i będą jeszcze długo rządzić.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

Koncert w Kielcach zamiast "Opola"

http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/TV ... w-Kielcach
:hellobaby:
Naprawdę liczyłem na Pacanów :-p chlip:(
Miasto miastem, ale ciekawi mnie, kto wystąpi:3
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Pietrzak i Frąckowiak :lol3:

Z trzech dni już tylko jeden pozostał-wiec wielu nie potrzeba...
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: MacLean »

Wczoraj w Warto rozrabiać gaworzono m.in. o Opolu. Pospiedzalski wypomniał poprzednim władzom TVP, że przeoczyli skarby takie jak Natalia Lubrano. Pokazał nawet jej interpretację Niemena:
https://www.youtube.com/watch?v=8OF9e0lYQDQ
Ale do studia zaprosił pożelowanego Niecika w bieli, którego pochwalił za miliony wyświetleń. Tomek opowiedział o tym, jak artyści mający się za lepszych nie chcą się z nim napić soczku za kulisami. Gościem był również Szymek Wydra, który przybił sobie piątkę z wirtuozem polskiej muzyki dance :lol3: :beczy:
Te sceny napełniły me serce obawą, że w Kielcach Frąckowiak zaśpiewa cztery osiemnastki :beczy: :PP
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

I cholera wie co z tymi Kielcami. Po południu Wirtualne Media podały, że koncert 10-go się nie odbędzie, potem było dementi. Wyborcza podaje, że wg ich nieoficjalnych informacji rezygnują z koncertu.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

Stan na teraz jest taki:
- jesienią odbędzie się festiwal w Opolu bez współpracy z TVP
Arkadiusz Wiśniewski pisze:Z pewnością zainteresowanie naszą imprezą będzie duże. Chcę na nią zaprosić także tych artystów, którzy odmówili udziału w festiwalu przygotowywanym przez TVP. Muzyka i amfiteatr w Opolu muszą być ponad polityką. To marka nierozerwalnie związana z Opolem i jego mieszkańcami. Jestem przekonany, że przy pomocy świata artystycznego i ludzi, którym zależy na tym by muzyka łączyła, a nie dzieliła Polaków, jesienią będziemy mogli uczestniczyć we wspaniałym święcie polskiej piosenki. Oczywiście w Opolu.
- Kurski ogłosił dzisiaj, że w kieleckim amfiteatrze Kadzielnia odbędzie się koncert we współpracy z TVP, ale nie wiadomo jeszcze kiedy - być może dopiero w przyszłym roku:
Jacek Kurski pisze:Jesteśmy w sytuacji specyficznej. Chcielibyśmy, żeby odbył się jeszcze w tym roku. Zaczynamy nad tym prace. Prawdziwe efekty przyjdą w przyszłym roku, ale może w tym jeszcze uda się coś zorganizować.
I poza tym:
Jacek Kurski pisze:Chcemy pokazać artystów, którzy mają nawet miliony odsłon na YouTube, Spotify czy Vevo, a którzy nie mieli okazji pokazać się szerszej publiczności. Oczywiście będą też znane nazwiska.
Szkoda, że nie podał przykładów tych artystów, którzy niby mają miliony odsłon, ale jednocześnie wciąż pozostają nieznani. :)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: addar »

ray pisze: jesienią odbędzie się festiwal w Opolu bez współpracy z TVP
właczam moje prorocze zdolności... za mgła widze ... widze LOGO TVN :lol:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

Trudno powiedzieć, czy festiwal będzie na TVN, na Polsacie czy może tylko w internecie...
Ja najbardziej bym chciał, by Opole dogadało się z Polsatem. To, że ta stacja miała już swój festiwal w ostatni weekend, nie znaczy, że nie może mieć jeszcze jednego. :) Przecież parę lat temu były 2 letnie festiwale na Polsacie (TOPtrendy i Top of The Top). Realizacja dużych koncertów najlepiej wychodzi właśnie Polsatowi - vide: jubileusz Edyty "20 piosenek na 20-lecie".
A TVN organizował festiwal w Sopocie przez 5 lat (2005-2009), wychodziło im to raz lepiej, raz gorzej, ale ostatni koncert na ostatnim organizowanym przez nich festiwalu miał być chyba "w stylu" Opola - to był koncert upamiętniający Czesława Niemena, z udziałem m.in. Rodowicz, Wodeckiego, Kayah i Ewy Bem.
Kto wie, może faktycznie TVN połasi się na opolski festiwal...

Wiele zależy od programu - na razie nie wiadomo nic, czy jednak będzie ten jubileusz Maryli, czy nie...
Maryla zapewnia oglądalność, więc o transmisję festiwalu z jej jubileuszem stacje telewizyjne powinny się wręcz bić. :)
Awatar użytkownika
lordarek1
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 762
Rejestracja: 21 lip 2011, 17:04
Ulubiona piosenka: Będę śniła,Szyby

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: lordarek1 »

Festiwal w Opolu odbędzie się 15-17 września :d

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fe ... 2017-w-tvp
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

Miałem jednak nadzieję, że Polsat przejmie. No zobaczymy co takiego tam wymyślą. Mogą mieć problem z zaproszeniem artystów.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

Edyta wg popheart.pl wystąpi w Opolu :lol3:

http://popheart.pl/2017/08/wiemy-kto-za ... podzianek/
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: k+b »

Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: spot_me »

Czyzby w konkursie premier z Cleo i Donatanem?
Patrzac na ta liste wykonawcow, wyraznie widac, ze nikt szanujacy sie nie zdecydowal sie na firmowanie swa twarza telewizji kurskiego. Oczywiscie jak zwykle, odpowiednie wynagrodzenie i Gorniak nie ma zastrzezen. Nawet fakt ze PiSowska telewizja chwali wycinke puszczy jej nie przeszkadza gdy kasa sie zgadza.
Ogladalnosc bedzie raczej slabiutka, ale o to tez Gorniak juz nie dba na tym etapie 'kariery'.
ODPOWIEDZ