TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: Bob »

ediva pisze:
ray pisze:Edyta powinna była wczoraj wyjść na scenę jako ciemna brunetka, ubrana w długą suknię.
Tutaj się nic nie kleiło. Po co Edyta rozjaśniła włosy?
Przez wiele lat :edi: słynęła ze swoich ciemnych, lśniących włosów - były jej znakiem rozpoznawczym. Teraz woli mieć matowe siano na głowie, no cóż, inne czasy... taki mamy klimat.
broń Boże czarne włosy -do tego pukle doklejanych,wtedy byłaby jazda ,że wokalnie i wizerunkowo kojarzy się coraz bardziej z Amy Winehouse 8), jak ja nie znosiłem tego imagu, połowa polskiej wsi nosiła wtedy czarne proste włosy, białe kozaczki i koniecznie goły brzuch i kolczyk w pępku :lol3:
teraz poważnie =w tym wszystkim , nie chodzi o wizerunek , o typ cięcia włosów, odcień, ciążę spożywczą, wory pod oczami. Nasze ukochane wokalistki bez makijażu zawsze przypominały Baby Yagi typu Kayah/ostatnio tylko mietły brak/, czy Jusia,Stacha Celińska, ,ale to nie przeszkadza mi w kontakcie z najwyższym poziomem Artyzmu, nie odstrasza tłumów na koncertach w filharmonii, teatrach itd, kobity tak mają,ze w pewnym momencie następuje zjazd formy urody i tak im zostaje do 80/90-tki .W tym wszystkim chodzi o muzykę , o regularne podrzucanie materiału na cd, dvd, winylach!!!!
Taki był koncert akustyczny w Poznaniu, Edyta zawładnęła publiką,dlaczego nie było takiej trasy po Polsce??
Przecież z samych coverow, remiksów,wystąpień festiwalowych,duetów!!!!!!!, na galach można wydać kilka cd , dvd , ostatnio przenosiłem swoje zbiory na ipoda i za głowę się łapałem ile tego posiadam, o niektórych rzeczach nie pamiętałem wcale...Edyta pewnie też nie ogarnia tego tematu.
Publiczność w Sopocie przyjęłą ją bardzo ciepło, ludzie są spragnieni jej talentu i osoby...Może nie był to jej festiwal, ale wstydu też nie było..
Jeśli cokolwiek dobrego muzycznie miało by nastąpić w tym legendarnym L.A to ten rok okazałby się przełomowy dla E. -a nie był.Pozostaje szarpanie się pomiędzy dwoma kontynentami, a nam muzyczny głód...
Marzę o cd z tematami z Bonda, tematami filmowymi w tym polskimi....z dużą orkiestrą , ech!!!
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: Blur »

Wicked Game naprawdę piękne, zaś Without you - wybór tak banalny, że naprawdę nie wiem jak możnaby to obronić. Takie piosenki to wykonują szansonistki w talent show, bardzo źle to świadczy o karierze Edyty.

Poza tym chyba średnio się wpisała w klimat imprezy.
Dumka i mniej znany lub rzadziej śpiewany utwór z własnego repertuaru (When You Come Back To Me) i wszyscy byliby zadowoleni. Publiczność w Sopocie by sobie pozawodziła przy Dumce, fani by mieli rarytasek, Edycie może skoczyłyby odtworzenia własnych piosenek w streamingu.
Ale nie, bo po co.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: Kamui Shiro »

Obejrzałem na yt, Wicked Games nieźle nawet, Without You już mi mniej podeszło. Niech sobie śpiewa te covery na festiwalach, szkoda tylko, że nie była to piosenka skomponowana dla niej przez Fostera albo chociaż przez Donatana ;) tyle gadania i wciąż nic. Kowalska śpiewała Antidotum, ona mogła wyjść z NIe proszę o więcej na przykład - wydaje mi się jednak też, że zdaje sobie sprawę z tego, iż publika jest zmęczona jej starymi, od początku niezbyt świeżymi w brzmieniu kawałkami. Przypominają też one boleśnie o zmarnowanym potencjale.
Ale jedna rzecz jest u niej fajna: duży wkład emocji, nawet za duży. Wizualnie... cóż, nastolatką już od dawna nie jest, niemniej moim zdaniem ubrała się ok. Fryzura hmm... niech szuka dalej ;)
prof
Sit down
Sit down
Posty: 51
Rejestracja: 04 mar 2016, 22:04
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: When U come back to me
Lokalizacja: Poznań

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: prof »

Fan17 pisze:Po trasie była poprawa, ale Edyta raczej nigdy już nie wróci do formy z lat 2006 - 2010. Albo będzie regularnie koncertować, albo niech odpuści popisy wokalne,wysokie tony, bo jak na razie nie daje rady. W średnicy nadal brzmi zajebiście, były naprawdę fajne dźwięki. :-)
W przypadku Edyty, to już pewnie potrzebna byłaby operacja strun głosowych, podobnie jak u Celin swego czasu.
IgaAga
The story so far
The story so far
Posty: 514
Rejestracja: 26 cze 2015, 20:49
Ulubiony album: Edyta górniak
Ulubiona piosenka: one#one
Lokalizacja: koszalin

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: IgaAga »

Obejrzałam jeszcze raz i jak dla mnie zabrakło lekkości, płynności i radości w tych wykonaniach. Na facebooku artystki negatywne komentarze przeważają. :(
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: Flux »

Tak sobie czytam te komentarze na fb Edyty, ale niestety żadnej większej refleksji wykonawczyni nie przyniosą. Prędzej obrazę. Jako jedyna sięgnęła tradycyjnie po cudze utwory (to ci niespodzianka dopiero...), IN ENGLISH OF COURSE, wszakże musi być "światowo". Prawie trzy dekady śpiewania, a wciąż nie rozumie, że ludzie nie pokochali jej za pozowanie na międzynarodową gwiazdę, tylko emocje na scenie. Tych ostatnich zabrakło. No i najlepszą recenzję wystawiła jej Kasia Stankiewicz: to nie Hollywood, nie Ameryka...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: Kamui Shiro »

Wg mnie były emocje w jej występie, to jej mocna strona od zawsze.
patrix2012
Sit down
Sit down
Posty: 96
Rejestracja: 30 gru 2016, 20:38
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To nie Ja
Lokalizacja: Częstochowa

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: patrix2012 »

Prawda jest taka, że właśnie obserwujemy ostatnie chwile ,,kariery". Smutne zakończenie i niestety w bardzo złym stylu. Występ moim zdaniem pod każdym względem był kiepski, od stylizacji, przez repertuar i przede wszystkim, najgorszym w tym wszystkim - wokalu. Bo to było bardzo słabe. Ile jeszcze zostało jej tych występów na deskach tej opery przed publicznością telewizyjną? Dwa, trzy? Naprawdę można się bardziej postarać
anet97
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2008, 0:55
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: If i give myself up
Lokalizacja: Polska

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: anet97 »

Boze przestańcie !!!! Rozumiem całą krytykę , ale akurat tutaj Edi dała z siebie co mogła ! Przestańmy wbijać ją w ziemie , bo to nic nie pomoże.... Moim zdaniem bardzo dobrze zaśpiewała ,a nawet jeśli to było jej 50% możliwości to i tak o 50% więcej od innych !
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: karen »

Zajrzyjcie sobie na strony Faktu -chyba ktoś musiał odreagować kiepski występ divy-i pojechac po kimś-a po kim? Najlepiej po największych "wrogach" Edzi-czyli Szpaku (którego podobnie jak niedawno Jusię nikt nie lubi) i tradycyjnie po Steczkowskiej-oczywiście w obu przypakach podpisano BP bo brakuje jednak odwagi na pełen podpis ;)
Taki przypadek-Szpak lepiej przyjety od Gorniak w piatek-w poniedziałek obsmarowany w Fakcie ehhh
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: ediva »

anet97 pisze:Boze przestańcie !!!! Rozumiem całą krytykę , ale akurat tutaj Edi dała z siebie co mogła ! Przestańmy wbijać ją w ziemie , bo to nic nie pomoże.... Moim zdaniem bardzo dobrze zaśpiewała ,a nawet jeśli to było jej 50% możliwości to i tak o 50% więcej od innych !
Racja, dość tej krytyki! Edyta się obrazi i już nie zaśpiewa dla Polaków. Nie będzie już nawet tych krótkich wystąpień raz na pół roku. Tylko przyjaciele z LA potrafią prawdziwie docenić :edi: "Fantastic Eddie, you are phenomenal! So much better than Mariah or Celine. Don't be shy, one more song please!"
fifi
Sit down
Sit down
Posty: 87
Rejestracja: 21 lut 2017, 7:34
Lokalizacja: Polska

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: fifi »

anet97 pisze:Boze przestańcie !!!! Rozumiem całą krytykę , ale akurat tutaj Edi dała z siebie co mogła ! Przestańmy wbijać ją w ziemie , bo to nic nie pomoże.... Moim zdaniem bardzo dobrze zaśpiewała ,a nawet jeśli to było jej 50% możliwości to i tak o 50% więcej od innych !
Nie wiem dlaczego porównujesz do innych?

Jak kogoś tytułują mercedesem wśród polskich wokalistów, jak się chce jeździć na wysokooktanowym paliwie ( czytaj najwyższe stawki) to i oczekiwania i wymagania też mają prawo być większe, nieprawdaż? ;)
Jak inni będą tak samo tytułowani i tak samo opłacani wtedy takie porównanie jest ok, ale nie są...

Poza tym sama napompowała ten balonik oczekiwań więc zbiera teraz tylko żniwa tego pompowania ;)

Wiesz.... ja myślę, że w tej krytyce to nie chodzi tylko o Sopot a o to, że ona nie zapracowała sobie na pochwały to się i widzi i słyszy niestety...

Stare przysłowie pszczół mówi:
"Ciężką pracą ludzie się bogacą"

A jej pszczoły raczej bzykają nieco inną mantrę ;)
"Trochę kitu, potem miód by nasycić fanów głód. Następnie posypać to Faktu lub Jastrzębia pyłkiem aż zacznie się mienić i już możesz się beztrosko lenić" ;)

Wysoka forma wokalna nie bierze się tylko z talentu....

Jak postawiono ją na świeczniku to musi się liczyć z tym, że jej płomień jest bardziej widoczny, a ten zawód to niestety nie sama wazelina a odbiorcy to nie sami wazeliniarze ;)

Czy chwalenie dla samego chwalenia jest coś warte?...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: Flux »

Nikt tutaj Edyty nie wbija w ziemię. Sama sobie kopie artystyczną mogiłę. Płytę, jeśli wyda, to już chyba tylko nagrobkową. Pamiętam jej słowa o tym, że może po śmierci ją docenią, jak Niemena. Jej piękny głos z najlepszych lat zapamiętają wszyscy, niestety również zapamiętają, jak bardzo się zmarnowała na własne życzenie. Czesław również był niezrozumianym indywiduum, ale jednak z innych powodów. Był artystą z krwi i kości, czego o Edycie obecnie powiedzieć nie mogę.

Skoro już Edyta nie chce się rozdawać ludziom i tak skrupulatnie przebiera propozycje "wystąpień", powinna serwować najwyższą jakość. Tak niestety nie jest. Wychodzi na scenę nieprzygotowana, mało skupiona i bez świadomości, po co tam stoi. Chyba, że chodzi już tylko o pieniądze, a coraz częściej odnoszę takie wrażenie. Jak wielu pisało, życie w LA kosztuje i to jest priorytet, który diwę napędza. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby się przykładała do występów i nie ściemniała o miłości do muzyki i fanów. Przynajmniej intencje byłyby czyste. Wciąż nie jest za późno, żeby wziąć się w garść. Tylko czy ona chce się jeszcze starać?
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: karen »

Oglądalnosć piątkowego koncertu na TVN 1,2mln, polsatowskie weselne przeboje w tym samym czasie oglądało 2,6 mln. Nie przewiduje kolejnej edycji ;-) ;-)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: TOP of the TOP Sopot Festival 2017

Post autor: KrzysiekF »

karen pisze:Oglądalnosć piątkowego koncertu na TVN 1,2mln, polsatowskie weselne przeboje w tym samym czasie oglądało 2,6 mln. Nie przewiduje kolejnej edycji ;-) ;-)

Dokładnie "bida z nędzą". Kiedy zobaczyłem co Polsat serwuje widzom wiedziałem , że TVN przegra z kretesem.

Szkoda, że Polsat z Niną idzie tą drogą, doskonale wyczuwa nastroje, barometr narodu, czego oczekuje widz, serwuje disco biesiadę z playbacku , piwo i kiełbaski. Niczym władza Nam panująca.

Tak mało ludziom trzeba do szczęścia.

@karen skąd te dane, na wirtualnemedia.pl jeszcze nie ma danych :( ?
ODPOWIEDZ