54. KFPP Opole 2017

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

spot_me pisze:Czyzby w konkursie premier z Cleo i Donatanem?
.
Premiery odpadają , z resztą tekstu oczywiście pełna zgoda.

1. Katarzyna Cerekwicka "Bez Ciebie"

2. Zakopower "Było minęło"

3. Lanberry "Most"

4. Pectus "Iluzja"

5. Monika Lewczuk feat. Antek Smykiewicz "Biegnę"

6. Krzysztof Kiljański "W drodze"

7. Formacja Nieżywych Schabuff "Poranki"

8. Patrycja Zarychta "Uwolnij mnie"

9. Navi "Teraz wiem"

10. Szymon Wydra i Carpe Diem "Płyń"

11. Omen "Wiem tylko ty"

12. Marek Kościkiewicz De Mono "Ty jesteś jutrem"

13. Izabela Trojanowska "Skos
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Obstawiam niedziele-wtedy ma być koncert z muzyką taneczną...

Szkoda mi tego Festiwalu-bo to co sie z nim stało, cała afera, odwołanie,niby sie odbędzie,ale pozostał jakiś niesmak i tyle...
Ale jak widać Edzia i Dosia na tym wszystkim zyskały-ich nie było w pierwotnie planowanym terminie ;)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: KrzysiekF »

I znów wszystko w terminie się upiecze. Edyta bodajże 14,15.09 nagrywa znów Voice of kids. :lol:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

KrzysiekF pisze:Edyta bodajże 14,15.09 nagrywa znów Voice of kids. :lol:
Myślałem o tym już wcześniej - przez to, że festiwal w Opolu będzie w dniach 15-17 września, a w dniach 14-15 września Edyta i tak musi być w Polsce ze względu na nagrania "Bitew", to była szansa, że :edi: wystąpi.
Wiadomo, że gdyby nie "The Voice Kids", to Edyta nie przyleciałaby z Elej tylko po to, by zaśpiewać w Opolu.

Diva ma szansę zatrzeć złe wrażenie po występie w Sopocie. Oby ją wykorzystała - oby wreszcie zaśpiewała coś swojego i po polsku, i oby się w końcu dobrze ubrała. :)

Dodano po 52 minutach 36 sekundach:
Na festiwalu w Opolu wystąpią Jan Pietrzak i Ryszard Makowski? :shock:
Przypomnę, co ten Makowski wypisywał w czerwcu:
Ryszard Makowski pisze:Artyści,dla których ważniejsze jest złożenie hołdu michnikowszczyźnie, niż występ dla często apolitycznych widzów w Opolu,sami się skreślają.
Ryszard Makowski pisze:Celebryci w imię obrony „muzyki ponad podziałami” stanęli murem za KOD, GW i prymitywnym antykatolicyzmem.
Ryszard Makowski pisze:Dobry jest ten prezydent Opola. Ma pomysła! TVP zapłaci, a on zapewni apolityczny udział tych, co chcą publicznie oszmacić PiS i prezesa.
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że i Pietrzak, i Makowski zostaną wygwizdani.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Flux »

Oby wyszło jej coś magicznego jak Życzenia z całego serca, bo jeśli urządzi coś na wzór pidżama party (potocznie zwanego jubileuszem 25-lecia) to kaplica.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Aro »

Po ostatnich wydarzeniach związanych z festiwalem w Opolu uważam, że pokazywanie się tam jest totalnym obciachem. Po tej długiej liście wykonawców gdzie widnieją albo zaczynający swoją drogę artystyczną albo gwiazdki drugiego sortu widać jak wiele gwiazd musiało odmówić. Cóż, dla niektórych liczy się tylko kasa, ale oczywiście "to dla moich fanów".
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Piter »

spot_me pisze:Czyzby w konkursie premier z Cleo i Donatanem?
Patrzac na ta liste wykonawcow, wyraznie widac, ze nikt szanujacy sie nie zdecydowal sie na firmowanie swa twarza telewizji kurskiego. Oczywiscie jak zwykle, odpowiednie wynagrodzenie i Gorniak nie ma zastrzezen. Nawet fakt ze PiSowska telewizja chwali wycinke puszczy jej nie przeszkadza gdy kasa sie zgadza.
Ogladalnosc bedzie raczej slabiutka, ale o to tez Gorniak juz nie dba na tym etapie 'kariery'.
To jest festiwal muzyczny i polityczny
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Kamui Shiro »

Nie popieram polityki rządu PiS ani propagandy w TVP, ale nic nie mam do artystów za sam fakt wystapienia w TVP-owskim festiwalu, zawsze jedne gwiazdy są promowane, a inne nie, zależnie od sympatii polityczno-obyczajowych, a ponadto moim zdaniem więcej szumu obie strony robią o to wszystko niż trzeba, chwilami. Już w każdzej dziedzinie życia publicznego upolityczniona heca i rozróba musi być, nie podoba mi się to.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: DeathlySilence »

Nie ze względu na bojkot, czy inne fochy - obejrzę nazajutrz w Internecie - ze zwykłej wygody.

Jubileusz Maryli Rodowicz się w takim razie odbędzie? Z Kayah? Bardzo bym chciał usłyszeć w jej interpretacji "Niech żyje bal". Ten utwór pierwotnie był przez nią przygotowywany.

Będzie w końcu coś po polsku. :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: karen »

Nie będzie Kayah-Kayah ma tego dnia koncert chyba w Szczecinie.
Maryla zapowiedziała za to trio jakiego Polska nie słyszała-mianowicie ona Doda i Cleo, oby Cleo nie podpadła tym samym Divie ;)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: addar »

DeathlySilence pisze:"Niech żyje bal"
TYLKO DLA EDZI .. JEJ INTERPRETACJA,nawet z dzisiejszym głosem, BYŁA BY REWELACYJNA- jedno z moch marzeń o coverach edki
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1629
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: Robik »

http://muzyka.interia.pl/wiadomosci/new ... Id,2432193
Według powyższego linka, jest też już znany program tegorocznego Festiwalu. Występ Edyty podczas koncert Maryli w piątek bym nie obstawiał, sobota raczej też odpada, zostaje niedziela i koncert "Od Opola do Opola".
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

Robik pisze:Występ Edyty podczas koncert Maryli w piątek bym nie obstawiał
Wiadomo, że pierwszego dnia festiwalu Edyta nie wystąpi, bo tego dnia będzie jeszcze nagrywać "The Voice Kids" w Warszawie.
16 września :edi: zaśpiewa w Centrum Handlowym Ptak w Rzgowie. Czyli pewne jest, że Diva wystąpi w Opolu ostatniego dnia festiwalu - podczas koncertu "Od Opola do Opola".
Nazwa koncertu sugeruje, że powinniśmy na nim usłyszeć piosenki wydane między poprzednim a tegorocznym festiwalem. Edyta w tym czasie wydała 0 piosenek, więc naprawdę nie wiem, co ona wtedy zaśpiewa. ;-)

Cały czas jestem zdziwiony, że wystąpią Pietrzak i Makowski - były przecież plotki, że Kurski poszedł na wszelkie możliwe ustępstwa. Miało być apolitycznie i jednak coś nie wyszło... Drugiego dnia festiwalu ma odbyć się benefis Pietrzaka z udziałem gości pt. „Z PRL-u do Polski”. :roll: Pietrzak miał już niedawno benefis w telewizji - 24 czerwca TVP pokazała "Imieniny Pana Janka". To po co robić drugi? Na tym czerwcowym benefisie gościnnie wystąpiły Marlena Drozdowska i Natalia Sikora i widzę, że obie mają teraz wystąpić w Opolu. Czyli drugi benefis Pietrzaka będzie pewnie w dużej mierze powtórką tego pierwszego.

Ogólnie skład jest słaby. Największymi gwiazdami w Polsce są w tej chwili Dąbrowska, Chylińska i Grzeszczak - i żadnej z nich nie usłyszymy na tegorocznym festiwalu. Gdzie są: Alicja Majewska, Krystyna Prońko, Stanisława Celińska, Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska? W zeszłym roku one wszystkie wystąpiły w Opolu. W tym roku pewnie nie chciały i wcale im się nie dziwię...
Na jubileuszu Maryli miały wystąpić Helena Vondrackova i Urszula Dudziak. I teraz nie ma ich w spisie wykonawców... :(
I nie ma też Haliny Frąckowiak, ciekawe, dlaczego...
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: chicken1506 »

to już pachnie straszną katastrofą.... http://www.pudelek.pl/artykul/116635/ko ... a_s/foto_1
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: 54. KFPP Opole 2017

Post autor: ray »

Opole 2017 - konferencja prasowa: żarty się skończyły? [RELACJA i ZDJĘCIA]:
http://muzyka.onet.pl/pop/opole-2017-ko ... cia/8rblw4
Onet pisze:Większość artystów, tych z większej i mniejszej litery, na konferencji się oczywiście zjawiła – jednym z nieobecnych była Edyta Górniak, która w podesłanym filmiku przepraszała, że zatrzymał ją w Stanach początek roku szkolnego. Szczególną uwagę przykuwały siedzące obok siebie Maryla Rodowicz i Doda, która będzie jedną z atrakcji jubileuszowego koncertu „Wariatka tańczy – 50 lat na scenie”. Nie jedyną. We trzy, z Cleo, zaśpiewają na przykład „Damą być”. – Reszta jest owiana tajemnicą – zaznaczyła pani Maryla.
Dodano po 4 godzinach 39 minutach 24 sekundach:
Opole, Opole i już po Opolu...
W internecie w jednej z recenzji ostatniego dnia festiwalu jest taki fragment:
Czy był jakiś klucz, według którego powstał scenariusz “Od Opola do Opola”? Trudno pozbyć się wrażenia, że nabazgrano go na kartce papieru pod tytułem “bierzmy, kogo się da i jakoś to się sklei” Nie skleiło się.
I chyba dokładnie tak było. Już nazwa tego koncertu była bezsensowna - jakie "Od Opola do Opola"? Przebojów z ostatnich 15 miesięcy (czyli od poprzedniego festiwalu) było jak na lekarstwo. Można było dać tytuł "Koncert finałowy" i już nie byłoby zgrzytu. Dobór wykonawców wyglądał tak, jakby wzięto ich z łapanki.
Niby po całej aferze z odwołaniem festiwalu udało się go uratować, ale jednak smrodek pozostał. I póki prezesem TVP jest Jacek Kurski, kolejne festiwale w Opolu będą pewnie wyglądać tak jak tegoroczny.
Jeszcze w zeszłym roku w Opolu wystąpili: Katarzyna Nosowska, Kayah, Natalia Przybysz, Stanisław Soyka, Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska, Mieczysław Szcześniak, Mela Koteluk, Robert Gawliński, Urszula, Ania Dąbrowska, Artur Gadowski, Małgorzata Ostrowska, Grażyna Łobaszewska, Stanisława Celińska, Justyna Steczkowska, Tadeusz Woźniak, Krystyna Prońko.
A dzisiaj? Norbi, Tercet Egzotyczny, Bolter i No To Co. :beczy:
Gdzie są wokalistki, które teraz sprzedają najwięcej płyt - Dąbrowska, Chylińska, Grzeszczak? Dobrze chociaż, że nie było Zenka Martyniuka. :)
Edyta miała szczęście, bo na tegorocznym festiwalu błyszczała. Absolutnie nikt z tych, którzy też dzisiaj występowali, jej nie dorównał. Po prostu nie miała konkurencji.
Mnóstwo wykonawców dostało nagrody - Edyta została "Artystką bez granic", ale Margaret też dostała nagrodę - została "Artystką premium". :lol3: Ania Wyszkoni, Rezerwat i No To Co też dostali jakieś tam nagrody.

Oczywiście były też pewne jasne punkty tego festiwalu, przede wszystkim koncert jubileuszowy Maryli, ale nie tylko.
Fajnie wypadła Cerekwicka, pierwszego dnia przypomniała Wyszłam za mąż, zaraz wracam (20 lat temu wygrała tą piosenką "Szansę na sukces"), później miała jeszcze minirecital. Cieszę się, że zaśpiewała S.O.S - zawsze bardzo lubiłem tę piosenkę. Następnego dnia Cerekwicka wystąpiła w konkursie Premiery i wygrała. Trochę to niesprawiedliwe - jej piosenkę Bez Ciebie wydano 7 miesięcy temu, w lutym, więc co to za premiera? Ale z drugiej strony... Pamiętam, jak 9 lat temu Cerekwicka też startowała w Opolu w konkursie Premiery i wręczono jej wtedy nagrodę przez pomyłkę - najpierw wyczytano, że wygrała ona, po chwili okazało się, że jednak wygrał Zakopower. Tak więc fajnie, że tym razem wygrała naprawdę. :)

Dobrym pomysłem było złożenie hołdu Wodeckiemu i Młynarskiemu, podobało mi się ujęcie pustego krzesła - znak, że Wodecki jest i pozostanie niezastąpiony. Tylko dlaczego piosenkę Lubię wracać tam, gdzie byłem zaśpiewał Brzozowski? To wykonanie było po prostu słabe.
Słaba wokalnie jest też Margaret, ale dobrze, że zaprezentowała coś nowego - Cool me down i What you do z Włodkiem Pawlikiem w jazzowych wersjach i miks przebojów z ostatnich paru lat. Margaret jest totalnym przeciwieństwem Edyty - jest niezdolna i szalenie pracowita, a Edyta - zdolna i szalenie leniwa.
Podobała mi się Izabela Trojanowska - uwielbiam Tyle samo prawd, ile kłamstw i zawsze się cieszę, kiedy słyszę tę piosenkę w telewizji.

Benefisu Pietrzaka nie włączyłem nawet na chwilę, ponieważ nie mogę na tego faceta patrzeć.

Kurski oglądał cały festiwal ze strefy VIP na tarasie opolskiego amfiteatru. Dobrze, że ani razu nie wyszedł na scenę - myślałem wcześniej, że może dojść do takiej sytuacji, że Kurski wyjdzie na scenę na jubileuszu Maryli, wręczy jej kwiaty i będzie dziękował za to, że Rodowicz śpiewa nam już 50 lat. Na pewno zostałby wygwizdany, tak jak w zeszłym roku.
Zresztą już w 2008, kiedy poprzedni pisowski prezes TVP, nieżyjący już Andrzej Urbański, wyszedł na scenę, by wręczyć Maryli nagrodę, rozległy się gwizdy...
ODPOWIEDZ