Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: ray »

KrzysiekF, cały artykuł brzmi tak:
Gazeta Wyborcza pisze:Edyta Górniak wyszła na scenę około godz. 11.10. Przywitała się, po czym postanowiła sprawdzić odsłuch. Chodząc po scenie nuciła do tego, co grał fortepian. Stwierdziła, że w pewnej części sceny jest zakłócenie. – To jest techniczny problem. Musimy to sprawdzić – mówiła.
Nie pomogła wymiana urządzenia. – Brzęczy tak samo. Kurczę! – wzdychała.
Ale mimo to Edyta Górniak stwierdziła, że można spróbować. W planie koncertu ma trzy piosenki: „To nie ja byłam Ewą”, „Kasztany” i „Dziwny jest ten świat”. Prowadzący próbę chciał – zgodnie z porządkiem – zacząć od piosenki, którą Górniak zasłynęła na Eurowizji. Artystka miała jednak inną wizję. – Zaczynamy od „Kasztanów” – stwierdziła.
Muzycy zaczęli grać, ale niedługo. Górniak po zaśpiewaniu kilku słów stwierdziła, że monitory douszne nie sprawdzają się i poprosiła o odsłuch z głośników zamontowany w podłodze. Konieczna była regulacja dźwięku. Gdy Górniak była nim usatysfakcjonowa, muzycy mogli rozpocząć próbę piosenki.
Dużo zastrzeżeń Górniak miała do muzyków przy refrenie. Przerywała go kilkukrotnie, prosząc m.in. o to, by muzycy grali go nieco szybciej. W pewnym momencie uznała też, że orkiestra gra zły akord. – Tu już jest mocniej na bębnach – podkreślała, gdy muzycy dotarli do dalszej części refrenu.
– To jest najlepszy fragment próby. Po to tu przyszedłem – komentowali realizatorzy, którzy przyglądali się temu, jak ćwiczy Górniak.
Całość nieco się przeciągnęła. Dość powiedzieć, że o godz. 11.30, kiedy miała się zakończyć próba Edyty Górniak, a rozpocząć próba generalna do koncertu „Od Opola do Opola”, na scenie amfiteatru nadal ćwiczono „Kasztany”.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: tomek7 »

Bardzo emocjonalny występ. Edyta wyglądała pięknie. Tak z 10 lat młodziej. Widok jej rodziców wśród publiczności też bardzo na plus. Edyta dostała w sumie 2 nagrody: dla Artysty bez granic i teraz od Dziennikarzy i Fotoreporterów (już drugi raz w historii festiwalu, bo pierwszy raz w roku 1998). Ktoś pisał o dziennikarce A. Konarskiej. Chodzi zapewne o wykonanie piosenki To Atlanta w 1996 roku. Edyta śpiewała ją na końcu, zamykając ówczesny festiwal i Konarska zapowiadając jej występ powiedziała "że to ostatni występ wieczoru" ... Gdy Edyta śpiewała jakaś część publiczności zaczęła już wychodzić. Fakt faktem żaden dziennikarz nie powinien tak zapowiadać finałowej piosenki bo wiadomo, że ludzie zaczną wychodzić. Generalnie między Paniami nie było żadnej kłótni tylko chyba trochę na forum co starsi forumowicze szukają jakiś dziwnych sensacji bo Edyta coś tam powiedziała w jakimś wywiadzie o tej jej zapowiedzi przez Konarską. Pewnie gdyby wówczas był wszechobecny INTERNET to portale plotkarskie od razu by o tym pisały :P
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: KrzysiekF »

@ray a co to za video ? chcę to usłyszeć. 8P
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: ray »

To jest wideo z próby, nie najlepszej jakości, nagrane przez kogoś z trybun. Edyta próbuje Kasztany i ma pewne problemy techniczne.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Kopaneek »

KrzysiekF pisze:Damianie nie idz retoryką Pana Jakiego. Pomijając mega sukcesy Sistars to przed wyznaniem którego nie potrafisz znieść wydała PRĄD płytę ktora zgarnęła nagrody, recenzje i wyprzedala koncerty. Płyta jest platynowa.

Nie bądź ignorantem. Chyba że umniejszanie dokonań ludziom sprawia ci przyjemność.
Kogo to obchodzi? :)

Nie kwestionowałem jej osiągnięć. Napisałem, że w starciu z Edytą jest nikim. Przypomnę tylko, że Dotyk (chyba) nie zdobył ani jednego Fryderyka a płyty Shazzy pokryły się niejedną platyną. I co z tego? No właśnie.
Zastanów się - może to nie ja jej umniejszam, tylko Ty dodajesz. :)
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Dla tych którzy nie widzieli albo chcą zobaczyć ponownie
-> http://festiwalopole.tvp.pl/34029647/ed ... -ten-swiat
Cały występ Edyty :d
Eurydyka
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 234
Rejestracja: 25 sty 2013, 8:48
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Coming back to love
Lokalizacja: Poznań

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Eurydyka »

Jak dla mnie, średnio. Wysłuchałam na marginesie innych zajęć i nie mam ochoty wracać.
P.S. Mojej Mamie bardzo się podobało.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Flux »

Mi się mocno wydaje, że wielu z nas jest już tak wygłodniałych, że wystarczy iż Edyta ubierze się na czarno, włosy będzie miała ułożone i zbliżone do swojego naturalnego koloru, nie pomyli zbyt wielu słów piosenki i dobierze utwory monumentalne, to już są ochy i achy o wielkim powrocie. A jak się jej oko zaszkli, to już w ogóle ekstaza na całego. DIVA. Tymczasem jej występ był zdecydowanie przeciętny, fenomenalny może na tle innych wykonawców, ale taka Margaret to żadna konkurencja, nawet wspierana przez Włodka Pawlika. Edyta wypada coraz bardziej blado, jej blask dogasa...
Eurydyka
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 234
Rejestracja: 25 sty 2013, 8:48
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Coming back to love
Lokalizacja: Poznań

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Eurydyka »

Flux pisze:Mi się mocno wydaje, że wielu z nas jest już tak wygłodniałych, że wystarczy iż Edyta ubierze się na czarno, włosy będzie miała ułożone i zbliżone do swojego naturalnego koloru, nie pomyli zbyt wielu słów piosenki i dobierze utwory monumentalne, to już są ochy i achy o wielkim powrocie. A jak się jej oko zaszkli, to już w ogóle ekstaza na całego. DIVA. Tymczasem jej występ był zdecydowanie przeciętny, fenomenalny może na tle innych wykonawców, ale taka Margaret to żadna konkurencja, nawet wspierana przez Włodka Pawlika. Edyta wypada coraz bardziej blado, jej blask dogasa...
Słuszna diagnoza chyba. I chyba też ta nagroda dla "artysty bez granic" mocno na wyrost. Taki młyn na wodę na wygłodniałe ego Edyty.
princess_edyta
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 666
Rejestracja: 01 paź 2006, 0:04

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: princess_edyta »

Love2Love 1990-2016 pisze:Dla tych którzy nie widzieli albo chcą zobaczyć ponownie
-> http://festiwalopole.tvp.pl/34029647/ed ... -ten-swiat
Cały występ Edyty :d

Dostępne niestety tylko w Polsce...
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: dorota »

wreszcie jakos wyglądała :)

a co śpiewu to ok, ale widać, że nie wszędzie dała radę, mimo to i tak o niebo lepiej od całej reszty :lol3: :lol3:
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Pawel »

Nawet jeśli to było zachowawcze wykonanie to wolę takie od ostatniego darcia kota przy Mariah
W kasztanach brzmiała cudnie. W TNJ wiadomo ze góry juz nie te ale jakoś to wyszlo. Nie przeciagala wycia na koniec i dobrze. Lepiej mniej i dobrze niz na sile bezskutecznie probować. Niemen - można powiedzieć, że końcówka nie wyszła zgodnien z plnem ale całość była dobra :) Kocham ten moment pod koniec kiedy śpiewa "zniszczyć w sooobieeeee" głos jak dzwon. Przyjemniejsze tony od gór
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: Michael »

dorota pisze:co śpiewu to ok, ale widać, że nie wszędzie dała radę, mimo to i tak o niebo lepiej od całej reszty
TNJ i DJTŚ były zaśpiewane wprawdzie w sposób nieco zachowawczy, ale słuchacz, który nie interesuje się na co dzień twórczością Edyty Górniak tego nie dostrzeże.
Zgadzam się z przedmówcą, że lepiej jak Edyta będzie śpiewała trudne piosenki sprzed lat w sposób zachowawczy niż miałaby zaliczyć wpadkę na miarę niektórych wykonów Mariah.
Mam wrażenie, że niektórzy na tym forum wydają się nie zauważać, że czas nie stoi w miejscu - Edyta ma już 45 lat, z wymagającymi wokalnie utworami będzie już tylko gorzej wraz z upływem lat.
Przyszedł czas na nagrywanie piosenek wokalnie mniej wymagających.

Ogólnie wczorajszy występ oceniam pozytywnie.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2017, 9:35 przez Michael, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: endeven »

Piękne wrażenie zrobiła Edyta. Skoncentrowana, wyciszona, jakaś poukładana. Wyglądała znakomicie, zaśpiewała z klasą. Błyszczała przy oszczędnej oprawie wizualnej, stając się tym najważniejszym elementem show. Repertuar właśnie tego wymagał. Spójności, skupienia i dojrzałości. Ta dojrzałość objawiała się też w samym głosie, który opinał emocje od delikatności, lekkości po silne, mocne dźwięki przymatowione drobnym piachem. Niektórych momentów unikała, niektóre zaśpiewała inaczej, niektóre własnie przyodziała w matowość. Dla mnie na tym polega świadomość sceniczna. Jest się wielkim, nie wtedy gdy jest się młodym, pełnym zdrowia, wigoru i fizycznie perfekcyjnym, ale własnie wtedy, gdy ubytki, niedoskonałości i pewne ograniczenia pokonujesz, gdy wbrew tym wszystkim okolicznościom potrafisz czarować, wzruszać. Tak odbieram Edytę we wczorajszym występie. Sopotu ani coveru na kanale nie oglądałem, ogólnie zrobiłem sobie detoks od Edyty. Polecam oczyścić głowę. Nikogo innego w Opolu nie słuchałem, więc mój odbiór nie wynika z niskiego poziomu konkurencji. Edyta miała blask.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Edyta na Festiwalu w Opolu 2017

Post autor: spot_me »

Rzeczywiscie pierwszy wystep od bardzo dawna, gdy mozna bylo odczuc, co to prawdziwa klasa i elegancja w wykonaniu Edyty na scenie.
Mam wrazenie, ze przeczytala naglowki po pierwszym dniu festiwalu i kazala swemu teamowi stanac na rzesach by tylko zdetronizowac Dode, ktora sie tak wszyscy zachwycali. Udalo sie :)
Zaskoczyla mnie nagroda dziennikarzy i fotoreporterow - ostatni raz otrzymala ja chyba 20 lat temu - to troche jak zakopanie toporu wojennego po latach wiec nic dziwnego, ze na sciance powiedziala, ze to najcenniejsze trofeum i je caluje :ha: Zapewne, gdyby nie ten udany wystep i kreacja na miare prawdziwej divy, to nagroda powedrowalaby do Dody :-D
ODPOWIEDZ