Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Premiera 24 listopada 2017

Wiadomości na temat Edyty.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
max28
Perła
Perła
Posty: 1034
Rejestracja: 06 paź 2006, 21:18
Ulubiony album: 8
Ulubiona piosenka: Miles & Miles Away
Lokalizacja: Kto wie?

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: max28 »

Andromeda po 2 tygodniach od premiery, na YouTube przekroczyła milion wyświetleń. To bardzo dobry wynik, patrząc z perspektywy historii statystyk wyświetleń poprzednich singli.

https://youtu.be/UaLQBZZpYLg
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: addar »

powiedziałbym ze nawet rewelacyjny wynik nawet w normalnym standardzie, ale hejterzy gonna hejt
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Steffie »

I pomyslec, ile wyswietlen moglaby przekroczyc, gdyby miala normalny, fajny i ciekawy teledysk...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

wynik niezły, jak na połączone siły Edyty Donatana i Cleo.
Dopóki te największe komercyjne rozgłośnie będą grać utwór to tempo wyświetleń się utrzyma. Jak Andromeda wypadnie z tych playlist to będzie jak zawsze. Póki co na żadną listę przebojów z tych topowych utwór się nie dostał, więc wisi to wszystko na włosie.

Jestem ciekaw, kiedy Edyta wyda teledysk. Kiedy spróbuje swoich sił, by zaśpiewać znów na żywo swojego singla. Niestety pierwsza próba udowodniła, że sama kompozycja nie niesie Edyty, a gdy i wokal się sypnie to nic nie zostaje w odbiorze, nic poza konsternacją.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

endeven pisze:Niestety pierwsza próba udowodniła, że sama kompozycja nie niesie Edyty, a gdy i wokal się sypnie to nic nie zostaje w odbiorze, nic poza konsternacją.
Wg mnie to jednak wina wpadki z tekstem. Ciekawe czy wykona to jeszcze chociaż w wojsie dla dzieci, bo na sylwku w tv raczej nie wystąpi.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

Moim zdaniem nawet w drugiej części utworu jakos nie czułem tego, by było dużo lepiej. Może to kwestia braku żywej aranżacji, ale po prostu jakby Edyta sobie w tym przebraniu, a jakiś tam podkład sobie. To wyjątkowo rzadki przypadek, by nawet na żywo Edyta nie potrafiła czegoś uszlachetnić. Dochodzę do wniosku, że po prostu kompozycja jest zbyt jednostajna, za mało tam budowania napięcia i jakiegoś rozwoju struktury brzmieniowej. Wystarczy włączyć Your High i Glow On z Voice`a, a różnica jest uderzająca. Andromeda jest blada. Można też porównać ostatnie występy z Voice`a Nykiel, Sarsy i Kukulskiej. Są kompletniejsze, są jakieś i czuć profesjonalizm w detalach. Dlatego naprawdę czekam na drugi live z ciekawością.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

Chodziło mi o to, że pewnie luka w pamięci rozproszyła ją już do końca występu. YH rzeczywiście wypadło dużo lepiej, do tej pory wspominam występ <3 Do występu w wojsie na pewno nie będę równie chętnie wracać, ale liczę na rehabilitację :)
Awatar użytkownika
Pawel
Perła
Perła
Posty: 1124
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Pawel »

endeven pisze:wynik niezły, jak na połączone siły Edyty Donatana i Cleo.
Jestem ciekaw, kiedy Edyta wyda teledysk
Jestem przekonany, że nie będzie żadnego teledysku
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: spot_me »

Robiliśmy sesję zdjęciową do 20 wieczorem, potem pojechałam do Łodzi i o 22:30 byłam na stole operacyjnym, a następnego dnia po dwóch narkozach wybierałam zdjęcia na okładkę
:lol3:
http://muzyka.interia.pl/wywiady/news-e ... Id,2474502
Komentarze pod artykulem bezwzglednie brutalne.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ediva »

Pawel pisze:
endeven pisze:wynik niezły, jak na połączone siły Edyty Donatana i Cleo.
Jestem ciekaw, kiedy Edyta wyda teledysk
Jestem przekonany, że nie będzie żadnego teledysku
Edyta zapowiedziała, że po nowym roku będzie zajmowała się nowym projektem i nie będzie to związane z nową płytą.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: MacLean »

spot_me pisze:Komentarze pod artykulem bezwzglednie brutalne.
Troszkę jest sobie winna, jeśli podkreślała, że wybierała coś po narkozie. Ona nie umie nie prowokować do hejtu.
ediva pisze:Edyta zapowiedziała, że po nowym roku będzie zajmowała się nowym projektem i nie będzie to związane z nową płytą.
Chodzi o reality show? Może chociaż nagra do czołówki piosenkę na miarę życie jest nowelą :lol3:
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: Kopaneek »

MacLean pisze:ediva pisze:
Edyta zapowiedziała, że po nowym roku będzie zajmowała się nowym projektem i nie będzie to związane z nową płytą.

Chodzi o reality show? Może chociaż nagra do czołówki piosenkę na miarę życie jest nowelą
Pewnie złożyła papiery w sądzie i z tej okazji zrobi tournee po redakcjach, z finałem na okładce Vivy.
"Ochronię Allana mimo wszystko!", "Oddałam wszystko, teraz mu odbiorę", "Walczę o przyszłość Allana. 11 mln piechotą nie chodzi".
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: ray »

addar pisze:powiedziałbym ze nawet rewelacyjny wynik nawet w normalnym standardzie, ale hejterzy gonna hejt
Ty chyba nie wiesz, co znaczy słowo "hejt".
Swoją drogą, to słowo w ostatnich latach zrobiło wielką karierę. Na przykład nasze forum istnieje od 2004 roku, a wyraz "hejt" po raz pierwszy pojawił się na nim dopiero w 2013. Dzisiaj to słowo jest zdecydowanie nadużywane - nawet grzeczna, rzeczowa krytyka często bywa nazywana hejtem.
Czy milion wyświetleń Andromedy w 13 dni jest wynikiem rewelacyjnym? Nie. Jest wynikiem dobrym, ale na pewno nie rewelacyjnym. Cztery lata temu klip do My, słowianie Donatana i Cleo przekroczył milion wyświetleń jeszcze przed upływem pierwszych 24 godzin od premiery - i to był wynik rewelacyjny.
:ciotki:
Edyta Górniak pisze:Robiliśmy sesję zdjęciową do 20 wieczorem, potem pojechałam do Łodzi i o 22:30 byłam na stole operacyjnym, a następnego dnia po dwóch narkozach wybierałam zdjęcia na okładkę.
W październiku, dzień przed występem na gali "Mocni w biznesie" Edyta wrzuciła na Instagram zdjęcie z Łodzi. Tak więc ona pewnie wtedy była też u lekarza i konsultowała się w sprawie swojego kolana. A na sam zabieg przyleciała miesiąc później.
Edyta ciągle powtarza o tych narkozach albo o tym, że spotkała Donatana w pociągu, a nigdy nic nie mówi, czy będzie teledysk i kiedy wreszcie będą jakieś koncerty. ;-)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: KrzysiekF »

O jakim hicie My tu mówimy?

Andromeda nie jest w żadnej dużej stacji radiowej w ścisłym TOP granych utworu w grudniu. Wg odsłuchane.eu aby znaleźć się na 30 miejscu rozgłośni wystarczy:

dla RMF FM 7 emisji
Eska 14 emisji
w ZET zajmuje 23 miejsce z 6 emisjami Andromedy.

W Radio WaWa jest dobrze (26 emisji), ale od zmiany ramówki radia na 50 % disco polo , gdzie aktualnie najczęściej grają :

Milano - Serce To Nie Sługa
Bobi - Niebiańskie Oczy
Piękni I Młodzi - Przeznaczeni

nie wiem czy uznać to za sukces. WaWa jednak ma dużą moc jeżeli chodzi o przełożenie na zestawienie ZPAV-u Airplay Top. Wspomniany wyżej Bobi Niebiańskie Oczy , który jak podejrzewam gra tylko WaWa i VOX Fm zajmuje , aż 69 miejsce. W Listopadzie WaWa grała go 153 razy :lol3: czyli 5 x dziennie. :shock:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Andromeda - wspólny singiel Edyty i Donatana

Post autor: endeven »

na spotify jest słabo, wczoraj przybyło niewiele ponad 2 tys. odsłuchań. To nie wystarcza nawet na dzienny top 200... Po wielkim buuum bo premiera, bo dodanie na 2 playlisty spotifajowe, bo kilka dni virala, wszystko wróciło do standardu. słuchają sobie resztki fanów.
ODPOWIEDZ