Polsat SuperHit Festiwal 2018

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: KrzysiekF »

Ale gwizdy. Show chyba nie przypadło do gustu :ha: :ha:

O matko :ha: :ha: :ha: :ha:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: ray »

Kali... :roll:
Jedyny Kali, jakiego znam, to ten z "W pustyni i w puszczy". I niech tak zostanie. :)
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: pijej1 »

dramat! czekam tylko na grzeszczak a na tvp bedzie wystąpienie górniak na gali boksu?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: KrzysiekF »

pijej1 pisze:dramat! czekam tylko na grzeszczak a na tvp bedzie wystąpienie górniak na gali boksu?
Jeżeli będzie to o 0:15 bo wtedy jest transmisja walki pana Szpilki :lol3:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: ray »

Na Polsacie koniec koncertu jest o 23.40, więc uda nam się zobaczyć na żywo i Grzeszczak, i Górniak. :)
Zresztą Sylwia chyba nie będzie długo śpiewać, bo przecież jeszcze Sławomir ma wystąpić z minirecitalem, a reklamy na Polsacie trwają po kilkanaście minut...

72-letnia Maryla Rodowicz zaśpiewała dzisiaj w telewizji swój wspólny singiel z Donatanem na żywo.
Obstawiam, że 45-letnia Edyta Górniak zaśpiewa dzisiaj w telewizji swój wspólny singiel z Donatanem z playbacku.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: KrzysiekF »

Przygotowała się kobieta. Hit za hitem. Tak jak pisałem już wielokrotnie nie jestem jej fanem. Jednak przyznaję że potrafi. Bardzo udany recital.

Najnowszy singiel od w 2 tyg w eterze i już publika hula. Niesamowite...
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: niuto »

U Sylwii niby wszystko gra, kompozycje chwytliwe, świetny głos ale ona sama na scenie zupełnie bezbarwna.
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: pijej1 »

Przepiękna była!!! Kreacja za milion dolarów!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: ray »

Występ Sylwii był najlepszym z całego pierwszego dnia festiwalu. Wreszcie nie czuć było tej festyniarskiej atmosfery. Grzeszczak w sukni od Violi Piekut wyglądała jak prawdziwa diwa. I jej jubileusz był też ładnie przygotowany od strony muzycznej: były nowe aranże, chórki...
Szkoda tylko, że tak krótko - według programu, ten występ miał trwać półtorej godziny, a w praktyce trwał niecałe 40 minut. Sylwia zaśpiewała w sumie 7 piosenek (Księżniczka, Tamta dziewczyna, Co z nami będzie, Dobre myśli, Pożyczony, Kiedy tylko spojrzę i Małe rzeczy). Skoro w pierwszej części występował Ziółko, to mogli przecież razem zaśpiewać Bezdroża - oni chyba jeszcze nigdy nie wystąpili z tą piosenką na żywo.
Zdziwiłem się, kiedy na początku prowadzący powiedzieli, że Bezdroża uzyskały według ZPAV-u tytuł Cyfrowej Piosenki Roku 2017. Akurat ten kawałek nie był za bardzo grany przez radia, więc tym bardziej to jest sukces.
A czy Sylwia na scenie jest bezbarwna? Korwin Piotrowska napisała kiedyś o niej:
Karolina Korwin Piotrowska pisze:Ma ciekawy, choć u niektórych "znawców" kontrowersyjny wizerunek sceniczny. Cały czas sprawia wrażenie jakby speszonej tym, co się wokół niej dzieje. Chyba jest naprawdę skromna. To się czuje. Oby nie była za skromna.
I ja się z tym zgadzam. Pod tym względem Sylwia jest kompletnym przeciwieństwem Dody. O Dodzie nikt nie powie, że jest bezbarwna na scenie, ona wychodzi na scenę i już na niej istnieje - ale za to ma gorszy głos i mniej chwytliwe piosenki.
Po występie Sylwii recitalu Sławomira nawet już nie oglądałem... Mam dość tego pana.

Jutrzejszy, drugi dzień festiwalu ma wyglądać tak:
1. Koncert "Radiowy przebój roku":
Margaret - What you do
Kayah – Po co
Grzegorz Hyży – O Pani!, Noc i dzień
C-Bool – DJ is your second name, Magic symphony
Sound’n’Grace i Filip Lato – 100
Gromee i Mahan Moin – Spirit, Runaway
Natalia Szroeder – Zamienię Cię
Ewa Farna – Wszystko albo nic, Echo (z KaeN’em)
Anna Wyszkoni – Nie chcę Cię obchodzić
Loka – Atom miłości
Lanberry – Ostatni most
2. Jubileusz Michała Bajora – 45 lat „Mojej miłości największej”

Jestem ciekaw tylko Kayah, Farnej i Bajora.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: keraj »

Jestem trochę zażenowany wczorajszym dniem tego festiwalu....
Te wszystkie występy disco Polo to jakaś porażka z Boys'ami na czele.
Maryla już dawno powinna sobie odpuścić i przejść na emeryturę - brzmi już po prostu źle ( bardziej charczy niż śpiewa).
Mimo mojej całej ogromnej sympatii do Natalii Nykiel i Jej twórczości to dziewczyna za każdym razem wygląda po prostu tragicznie.... co to miało być wczoraj???
Cleo z pióropuszem jak Edi - niedługo będziemy słyszeć , że się na Niej wzoruje od samej :edi: .
Doda - bardzo przyzwoita wokalnie , ale występ jak zawsze ociekał typowym dla Dody kiczem który jest już po prostu żenujący.
Z całej stawki jedynie Kortez skradł moją całą uwagę na czas występu.
Ziółko bardzo pozytywnie też , ale wokalnie on zawsze jest dobry

Jeżeli jednak chodzi o Jubileusz Sylwii to trzeba przyznać, że tej dziewczynie należy się wszystko. Chyba nikomu z Polskiego rynku muzycznego nie udało się wylansować , aż tylu i do tego aż tak wielkich hitów w ostatnich 10 latach jak Sylwii. Dziewczyna przepiękna, skromna i do tego mądra.
Wczorajszym występem mimo że przesadzała z typowymi dla siebie wokalizami które pod koniec koncertu już zaczynały drażnić odkryła piękno swoich utworów. Uważam , że był to najlepszy występ ( ogółem) w karierze, Artystka całkowicie skupiona, przekazywała 100% emocji każdej piosenki.
Przyznam się, że do wczoraj piosenka "Małe Rzeczy" była dla mnie o niczym - po tym występie zmieniłem zdanie.
Brawo Sylwia !!! Oby ta dobra passa trwała jak najdłużej
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: niuto »

I ja się z tym zgadzam. Pod tym względem Sylwia jest kompletnym przeciwieństwem Dody.
Tu nie chodzi o to, żeby ona upodobniała się do Dody. Chodzi raczej o tę trudną do określenia charyzmę, o to "coś". Nosowska stoi na scenie i się nie rusza i do tego wokalu też nie ma powalającego, a mimo to przyciąga uwagę. Tak czy inaczej Sylwii kibicuję, uważam, że zasłużyła na sukces, choć mam nadzieję, że w końcu bardziej się otworzy i stanie się zwierzęciem scenicznym. Przyznaję, że jej recital był najmocniejszym punktem wczorajszego wieczoru.

Co do Nykiel, to wciąż nie rozumiem fenomenu. Ona ba bardzo "płaski" głos i jak dla mnie nie tyle śpiewa, co melorecytuje swoje piosenki.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: karen »

Niestety z roku na rok tylko gorzej, a to disco polo, to już przegięcie. Ale jak wiemy Nina to miłoniczka disco-polo i cos czuje ze z roku na rok bedzie tego tylko wiecej. Sławomir i jego żonka już wtrórni i nudni do kwdratu, ileż mozna...
Naprawdę festiwal zszedł na psy, za czasów To trendów i Perzyny to sie całkiem dobrze ogladało i miało to jakiś sens, najlepszy płyty ostatniego roku,na drugi dzień młodzi dobrze rokujacy, i fantastyczne jubileusze czy specjalne recitale, a teraz koncert platynowy i piosenki jak Rodowiczki i Donatana sprzed 3 czy 4 lat, bo po takim czasie platyna sie zrobiła... Jaki to ma sens?
Kortez mi sie bardzo podobał, na pewno na plus też Sylwia-aczkolwiek mówię ze jubileusze teraz to słabizna w porównaniu co było kiedyś, do granic obcięty czas, i ogólnie brakuje tego czegoś.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: ediva »

niuto pisze:Nosowska stoi na scenie i się nie rusza i do tego wokalu też nie ma powalającego, a mimo to przyciąga uwagę.
Natomiast ja sądzę, że Nosowska na scenie nie jest interesująca. Sprawia wrażenie jakby spełniała tam swoje "zło koniecznie" i myślami była już z tym co zje po koncercie. Nie każdy jest stworzony do bycia na scenie, co nie wyklucza bycia znakomitym artystą studyjnym. Kaśce dużo większą radość niż scena sprawia instagram, pisanie tekstów, felietonów - tam dopiero widać jej charyzmę.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: ray »

niuto pisze:Tu nie chodzi o to, żeby ona upodobniała się do Dody.
Ale ja nie mówię, że Grzeszczak powinna się upodabniać do Dody, broń Boże! :)
Skoro Sylwia po 10 latach obecności w show-biznesie nadal nie jest zwierzęciem scenicznym, to już się raczej nim nie stanie. Ale też nie musi. Nie jest jej to do niczego potrzebne, tak samo zresztą jak wspomnianej Nosowskiej. Skoro one z takim zachowaniem na scenie odnoszą sukcesy i cieszą się szacunkiem publiczności, to po co mają się zmieniać?

Dzisiaj w pierwszym koncercie podobała mi się Farna, Szroeder i oczywiście Kayah.
Jubileusz Bajora też mi się podobał, nie przeszkadzało mi, że tyle gadał, bo nie znałem wcześniej tych anegdot. Oczywiście jemu też dali mało czasu antenowego - tylko 3 piosenki w całości i 2 medleye. :roll:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Polsat SuperHit Festiwal 2018

Post autor: Kamui Shiro »

Oglądałem tylko wczorajszy wieczór. Mi przeszkadzało trochę gadanie Bajora i zgłaśniałem tylko, jak śpiewał.
Ewa Farna rozbiła bank wg mnie, mam na myśli występ, nie konferansjerkę.
C Bool sympatycznie jak na to, że nie lubię tego stylu.
Reszta mniej pamiętna, ale też bez wtop.
ODPOWIEDZ