Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: DeathlySilence »

KrzysiekF pisze:Poważnie myślicie , że wybory będą demokratyczne ???
Dopóki Sąd Najwyższy nie padnie lub nie stanie się wydmuszką jak Trybunał Konstytucyjny.
Dopóki nie nastąpią rażące zmiany w ordynacji wyborczej.
Dopóki mężami zaufania, obserwatorami społecznymi będą uczciwi obywatele, a władza nie będzie się bała dopuszczenia obserwatorów międzynarodowych.
Dopóty wybory będą demokratyczne.

Wybory samorządowe (2018), od ich wyników będzie zależeć zachowanie PiSu. Jeśli będą mieli słabe wyniki, jest możliwość, że zaczną zachowywać się jak postrzelone dzikie zwierzę, załączy się instynkt przetrwania (2019 - wybory parlamentarne) i będą chwytać się i sięgać po każdą brzytwę. A wiadomo, że postrzelona małpa z brzytwą jest bardzo niebezpieczna. Rok 2020 to wybory prezydenckie. Jeśli PiS padnie w wyborach parlamentarnych, to te wybory będą tylko formalnością. Jeśli nie - to w moim mniemaniu będą to chyba najważniejsze wybory w moim dotychczasowym życiu.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Polska scena polityczna

Post autor: niuto »

Niestety sam prezydent nic nie zrobi. Nie wiem czy ludzie oprzytomnieją. Zaskakuje mnie jak wielu nie widzi w działaniach PiSu niczego złego. W tym ludzie wykształceni.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ray »

Ja się dziwię, że PiS rządzi już prawie 3 lata i cały czas - niezmiennie - pozostaje liderem sondaży. Tyle już było tych wszystkich afer - ostatnio z romansem Pięty, z protestem rodziców osób niepełnosprawnych, wcześniej z gigantycznymi nagrodami dla ministrów ("Te pieniądze im się po prostu należały!!!!!!!!!!"), a ludzie i tak cały czas chcą głosować na PiS. :roll:

Widziałem parę dni temu w telewizji wicemarszałka Terleckiego, jak mówił, że politycy opozycji jeżdżą do Brukseli i żebrzą (!), by Komisja Europejska zmusiła Polskę do ustępstw. W pierwszej chwili roześmiałem się na głos, a w drugiej pomyślałem, jak to możliwe, że tak cholernie inteligentna kobieta jak Kora mogła mieć z nim romans.
To niewiarygodne, że część naszego społeczeństwa naprawdę uważa, że PO i Nowoczesna donoszą na Polskę, wręcz zdradzają naszą ojczyznę (Targowica) - przecież to jest jakiś megaabsurd. :) Niby co opozycja może zrobić tu, w Polsce, kiedy widzi, że PiS łamie prawo? Przecież nie raz widzieliśmy, jak wyglądają obrady komisji Piotrowicza, albo jak pisowscy marszałkowie wyłączają mikrofon posłom opozycji na sali plenarnej. I nie mamy już Trybunału Konstytucyjnego, mamy tylko atrapę. Tak więc jedyne wyjście to interwencje w Brukseli.

Pytanie, kto może wygrać z PiSem? Chyba tylko połączone siły Platformy, Nowoczesnej i koalicji SLD-Lewica Razem. Tylko czy te wszystkie partie są w stanie się dogadać? Niestety, na ten moment nie.
Schetyna jest fatalnym liderem opozycji, on aktualnie wygrywa w rankingu nieufności do polityków, co tylko potwierdza, że Naród go po prostu nie lubi.
Lubnauer byłaby dużo lepsza jako liderka opozycji, tylko że - według mnie - nasze społeczeństwo nie widzi w tej roli kobiety. Ja osobiście bardzo lubię Lubnauer - jest inteligentna, zawsze opanowana, potrafi dogryźć, ale też i dobrze wybrnąć, kiedy dostanie niewygodne pytanie od dziennikarza. Na razie ona jako liderka Nowoczesnej miała tylko jedną wpadkę - na samym początku, kiedy głosami jej partii odrzucono projekt "Ratujmy kobiety".
Trzaskowski nadawałby się na lidera opozycji, tylko że on już kandyduje na prezydenta Warszawy (i z całego serca życzę mu, by pokonał byleJakiego).
Tak więc nie wiem, kto. Może Budka?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Brak demokratycznych wyborów też, ale i demokratycznie: jest cała masa ludzi, która wierzy w te brednie. Wystarczy 500+ i wyprawka do szkoły. Opozycja też jest słaba, podzielona, bez wizji.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: DeathlySilence »

Wyborcy PiSu są specyficzni, niejednoznaczni i czasami mam wrażenie, że opozycja nie docenia ich inteligencji, wykształcenia, doświadczeń. Po prostu walą w nich i PiS jakby to była sama patologia. Program 500+ to strzał w dziesiątkę. Poza tym, że jest to duże obciążenie dla budżetu, wpłynął pozytywnie na polskie rodziny, rynek pracownika. Nie tylko na wyborców partii rządzącej, a wszystkich obywateli.

Opozycji radziłbym oprócz ciągłego dewaluowania wszystkiego, co robi PiS, czasami zamknięcia się, bo ich wyborcy (m.in. ja), jestem już trochę zmęczony tą bezsensowną nawalanką. Niby merytorycznie, a już żenująco. Jeśli to jedyny ich plan, to biada nam.

Pamiętać należy jakim szczęśliwym trafem PiS uzyskał większość parlamentarną. Jeśli opozycja zmobilizuje swoich wyborców, programy socjalne PiSowi znacząco nie pomogą. Sondażom od dawna nie ufam.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Polska scena polityczna

Post autor: kamil87 »

Pomimo wszystkich afer ludzie i tak będą głosować na PiS, bo:
1. dają 500+
2. są przeciwko przyjmowaniu uchodźców.
3. rzekomo rozliczają złodziejów z poprzedniej ekipy, którzy okradli i sprzedali Polskę.

Darmowa kasa, brak ciapatych na ulicach i rozliczanie złodziejskich elit to wszystko co przeciętnemu Polakowi wystarczy do życia. A to że ktoś łamie konstytucję, przyznaje sobie spore nagrody, wycina lasy, niszczy media publiczne robiąc z nich narzędzie nachalnej propagandy itd. - who cares?

Jestem pewien, że kolejną kadencję PiS ma w kieszeni.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

Przyjmowanie uchodżców do Europy na siłę i dla idei jest bez sensu, bo oni w małym stopniu się asymilują.
Nie rozumiem, jak można bać się podobno kwitnącego w polsce antysemityzmu i jednocześnie ochoczo otwierać na jeszcze większą konserwę :shock:
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 505
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Polska scena polityczna

Post autor: kamil87 »

Nigdzie nie wspomniałem o tym, że jestem za przyjmowaniem uchodźców, ani za jaką partią obecnie jestem. Sugeruję jedynie dlaczego PiS będzie jeszcze długo rządził.
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Polska scena polityczna

Post autor: aśka »

Widzę, że na tym forum tolerowane są osoby tylko o jednym poglądzie. Żenująca cenzura :kciuk:
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

Kamil,
nie twierdziłem, że za czym jesteś.
PiS może rządzić krótko, jeśli zabraknie prezesa.

Nie wydaje mi się, by błędy w języku stanowiły wystarczającą przesłankę do przerzucania wypowiedzi do kosza.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ray »

aśka pisze:Widzę, że na tym forum tolerowane są osoby tylko o jednym poglądzie. Żenująca cenzura :kciuk:
Nie.
Na tym forum tolerowani są zwolennicy każdej opcji politycznej. Nie ma natomiast tolerancji dla obrażania kogokolwiek.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

I nikt w wyrzuconym poście nie został obrażony.
A jeśli tak uznać, to 3/4 postów o Edycie powinno lądować w koszu.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ray »

MacLean, Ty chyba żartujesz. Albo nudzi Ci się w nocy i po prostu masz ochotę trochę się ze mną posprzeczać, bo dawno już tego nie robiłeś. :)
W poście, który usunąłem, padło określenie odnośnie do Gajewskiej, że jest niewychowana - nawet nie, że sprawia wrażenie niewychowanej, tylko że jest niewychowana. Po drugie, padło określenie "lewacka" - jest to słowo o charakterze pogardliwym. I oczywiście to określenie w stosunku do Gajewskiej jest kompletnie nietrafione, bo 'lewacki' to skrajnie lewicowy, a tymczasem ta posłanka nie jest ani skrajnie lewicowa, ani w ogóle lewicowa, tylko jest liberalna.
Padły też przedziwne, wręcz irracjonalne zarzuty odnośnie do Gasiuk-Pihowicz. Uważam, że byłoby dobrze, gdyby każdy polski parlamentarzysta był tak merytoryczny w swoich wypowiedziach jak ona.
Zgadzam się z osobą, która zgłosiła ten post do moderacji, że ten wpis naruszał dobra osobiste niektórych wymienionych w nim osób. I dlatego go usunąłem.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

no ja tam się czułem obrażony tym postem ze śmietnika. i to tak przed snem natrafić. matko boska patriotko nasza. dokąd zmierzasz?...

@ray może nie było to jakieś obrażliwe, ale już z pewnością było to na granicy bredni, które zaśmiecają merytoryczny dyskurs. pozwalanie na taki poziom w sferze publicznej doprowadził właśnie ten kraj do takiego stanu. ogólnego chamstwa.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
zgodzę sie jednak z @macleanem, że Edyta jest tu na forum obrażana w sposób dużo bardziej bezpośredni i pogardliwy, a nikt nie reaguje.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ray »

endeven pisze:zgodzę sie jednak z @macleanem, że Edyta jest tu na forum obrażana w sposób dużo bardziej bezpośredni i pogardliwy, a nikt nie reaguje.
Nieee. Edyta jest na forum krytykowana, a nie obrażana.
Tak jak już kiedyś tłumaczyłem - jest na przykład różnica między "zrobiła z siebie idiotkę" a "jest idiotką". Pierwsze z tych określeń jest krytyką, drugie - obelgą.
ODPOWIEDZ