Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

Nie pochlebiaj sobie. Nie tęsknię za tą ociężałą retoryką i groteskową analizą wywiadów w brukowcach.
Natomiast musiałem się odezwać, jeśli pod pretekstem obrazy odbierasz komuś prawo do wypowiedzi.
Otóż tylko chwilę mi zajęło odnalezienie tekstów typu "zadufana, głupia baba" czy "oszołom", które w koszu nie wylądowały. Gdzie konsekwencja?
Przestańmy udawać, że słowa typu lewacki czy niewychowany są dla kogokolwiek dzisiaj obraźliwe. One mogą przejawiać lekką pogardę, ale nie są w żadnym wypadku powodem do usunięcia czyjejś wypowiedzi. To nie jest mowa nienawiści. Taki rezolutny chłopiec mógłby przecież zanurkować w wypowiedziach posłanek i udowodnić, że autor się myli. Tak zwykle robi w przypadku sporów o Edycie. Oczywiście nie zrobi tego, bo obie te posłanki rzeczywiście lubią przerywać i się drzeć. Jak większość polityków niezależnie od okupowanej strony barykady. Nie udawajmy, że są one jakimkolwiek wzorcem wychowawczym, bo wtrącanie się, czy wymachiwanie paluszkiem w kierunku starszych osób o takcie bynajmniej nie świadczy.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: ray »

MacLean pisze:Nie pochlebiaj sobie. Nie tęsknię za tą ociężałą retoryką i groteskową analizą wywiadów w brukowcach.
Pohamuj się od takich durnych docinków. Ja potrafię dyskutować, nie bawiąc się w wycieczki osobiste, Ty najwyraźniej jeszcze do tego nie dojrzałeś. Ale może jednak się mylę? :)
MacLean pisze:Otóż tylko chwilę mi zajęło odnalezienie tekstów typu "zadufana, głupia baba" czy "oszołom", które w koszu nie wylądowały. Gdzie konsekwencja?
Użyłem naszej forumowej wyszukiwarki. Słowo "oszołom" w ogóle nie pojawiło się na forum przez ostatni rok. A określenie "zadufana, głupia baba" padło pod adresem Edyty po jej wizycie w "Dzień Dobry TVN" w marcu zeszłego roku, i patrząc na to, co nasza diwa wtedy mówiła, nie mogę stwierdzić, że ten epitet był bezzasadny.
MacLean pisze:Nie udawajmy, że są one jakimkolwiek wzorcem wychowawczym, bo wtrącanie się, czy wymachiwanie paluszkiem w kierunku starszych osób o takcie bynajmniej nie świadczy.
Tak, ale z drugiej strony to właśnie ci starsi parlamentarzyści powinni być pewnym wzorcem dla tych młodszych. Jeżeli posłanka Pawłowicz mówi: "Mam apel, żeby lewa część sali opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która nie potrafi bez obrażania mordy swojej otworzyć", a poseł Kaczyński krzyczy: "Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami!", to wymachiwanie paluszkiem Gasiuk-Pihowicz czy Gajewskiej nie robi na mnie już żadnego wrażenia.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

Pohamuję się, jeśli sobie darujesz obraźliwe sugestie, że mi się nudzi i akurat z Tobą miałbym chcieć tę nudę zabijać. ;-)
Edyta została nazwana wprost słowami powszechnie uznawanymi za obraźliwe. To nie była krytyka utrzymana w linii przed chwilą wydumanej interpretacji. Jesteś na tym stołku długo ponad rok, więc to jest w ogóle chybiony argument. Krytyczna ocena nie pozwala na użycie w poważnym środowisku słów typu głupia baba, choć ja wcale nie jestem za tym, by tę wypowiedź usunąć do kosza. Demonstruję jedynie wybiórczość oceny moderatora. Jeżeli pozwalamy używać takich słów, bo się nam nie podoba, co wygaduje diwa, to pozwólmy wszystkim nie kryć irytacji innymi osobami publicznymi.
Partia polityczna może mieć charakter mieszany, a słowo lewacki dotyczy m.in. ruchów obyczajowych, dążących do wprowadzenia zmian potępianych przez konserwatywną część społeczeństwa. W tym sensie Gajewska jest lewaczką. Ale oczywiście farbowaną, bo PO u władzy wykiwała pewne środowiska na tyle perfidnie, że ich przedstawiciele na złość poparli Dudę w wyborach prezydenckich :) Myślę, że z tego względu wcale by się o takie słowa nie obraziła, zapisała się do partii cynicznie wykorzystującej interes ludzi dyskryminowanych.
Ja Kaczyńskiego i Pawłowicz nie nazwałem wychowanymi, więc ich tu nie przywołuj. Człowiek wychowany umie zachować takt w każdej sytuacji i gorsze obelgi znosi z kamienną twarzą.
Starszym należy się szacunek już za sam fakt, że są starsi. Oczekiwanie, że będą się kłaniać w pas osobom wiele młodszym jest niedorzeczne. I zgadzam się z autorem posta wywalonego do kosza. Młode wilki nierzadko prowokują Krystynę o słabych nerwach. Wiedzą, że małym kosztem zapewnią sobie obecność w programach informacyjnych wrażych i przyjaznych stacji.

Endeven wyjaśnił, że właściwie to mu się nie podobał bełkot, ale konstytucja, Wasz narkotyk, broni również prawa do takich wypowiedzi.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: DeathlySilence »

ray, weź na klatę fakt, że wykonując czynności moderatorskie, nie zawsze będziesz wynoszony pod niebiosa. Jeśli chcesz się tłumaczyć ze swoich podjętych działań - kierunek dział "O forum". Nie rozwalajcie, razem z MacLean, tego tematu. Wyłączcie tryb kogucików lub przenieście się na PW, albo SB. Preferuję to drugie, bo lubię widowiskowe rozstrzyganie konfliktów.

Obrazek
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

Mam rozumieć, że tamten post trafił do śmietnika z powodu słów "lewacka" i "niewychowana"? Nie przepadam za pierwszym określeniem, bo dewaluuje ono lewicowość, ale też legitymuje osobę, która je wypowiada (że raczej powtarza na oślep, nie rozumie). Drugie natomiast określenie to czysta ocena zachowania posłanki poparta argumentem. Można się z tym nie zgadzać. Można uznać, że to bełkot, choć moim zdaniem jedynie inny punkt widzdnia. Ale jeśli naprawdę bełkot, proponuję ignorować, a nie kasować. Opamiętaj się, Ray. Jeśli debatujemy tu o tym, czy PiS kiedyś przegra wybory, to chyba ważne, by miec też zdanie drugiej strony, a nie tylko dumać, dlaczego oni ten PiS popierają.

Dodano po 24 minutach 30 sekundach:
MacLean pisze: Partia polityczna może mieć charakter mieszany, a słowo lewacki dotyczy m.in. ruchów obyczajowych, dążących do wprowadzenia zmian potępianych przez konserwatywną część społeczeństwa.
Lewacki to skrajnie lewicowy. Konserwatywna część społeczeństwa potępia wszelkie zmiany obyczajowe, za którymi opowiada się lewica i liberałowie - to naturalne. Ale nie oznacza to, że te zmiany czy te poglądy są lewackie. Prawica je sobie tak nazywa, bo lewacki to taki oszołom, jakaś skrajność, margines. Można machnąć ręką. To sposób dyskusji PiS. Pod SN protestują "te same twarze", wśród nich ubecja i komuniści, stare układy. Tu nie ma merytoryki.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Polska scena polityczna

Post autor: DeathlySilence »

Poniżej wklejam treść usuniętego posta, użytkownika To co najlepsze.
To co najlepsze pisze:To jest zdecydowanie najlepszy rząd w wolnej Polsce, wygrali demokratyczne wybory, dostali pwlną lekitimatyzację suwerena, a stare układy, ktore od lat wygodnie siedzą na stołkach i buntują się, tylko sami nie wiedzą czemu. Nażucają medialna nagonnkę na posłow PiS, oddanych, lojalnych patriotów takich jak p. prof. Krystyna Pawlowicz, p. Beata Kempa ...., wstyd ! Taka Pani Gasiuk - Piechowicz, ktora nie rozumie podstawowych zapisow prawnych, nie szanuje i obraża profesorów i niestety trzeba ją przywolywać do porządku, bo tylko głośno krzyczy, lecz nie ma pojęcia o czym, kolejna Kinga Gajewska - niewychowana lewacka..., i Borys Budka, ktory prowokuje biednego prezesa i p. Pawlowicz. Wstyd dla opozycji !
Mam wrażenie, że forumowicz(ka) robi sobie jaja, troluje, zakładając maskę stereotypowego wyborcy PiSu. :D

Jeśli jednak to na poważnie pisał/a - spoko, nie znam człowieka osobiście, nie oceniam. W pogotowiu przygotujcie kaftan bezpieczeństwa. :wink:
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: Polska scena polityczna

Post autor: k+b »

Zauważcie, że w usuniętym poście nie padają słowa „niewychowana lewaczka”, bo to jeszcze by uszło, choć świadczy o niskim poziomie autora, ale „niewychowana lewacka...” i chyba nie trzeba być laureatem Nobla ani członkiem Mensy, by zrozumieć intencje autora, by wiedzieć co te trzy kropki oznaczają. Oczywiście nie jest to przestępstwo, bo słowo jednak nie padło, ale nie przystoi to forum, które jednak jakiś poziom trzyma.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

Po Beacie Kempie też są trzy kropeczki :D
Lewacki to określenie bardzo publicystyczne i nieostre. Prawica ma prawo go nadużywać i reagować histetycznie. Języka nie da się wyprać z emocji.
k+b
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 265
Rejestracja: 26 sie 2010, 16:06
Ulubiony album: Dotyk
Lokalizacja: Polska

Re: Polska scena polityczna

Post autor: k+b »

A nawet cztery! :D Czy to gorzej? :?
A tak serio - przed Beatą Kempą nie ma epitetu.
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

A może za trzema kropeczkami kryje się "zadufana, głupia baba"? Przypominam, że to jest tutaj dozwolone :)
Uciekliśmy rzeczywiście od tematu, a przecież wycofanie się z kontrowersyjnych przepisów ustawy o IPN powinno cieszyć przeciwników rządu:p
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

MacLean pisze:Po Beacie Kempie też są trzy kropeczki :D
Lewacki to określenie bardzo publicystyczne i nieostre. Prawica ma prawo go nadużywać i reagować histetycznie. Języka nie da się wyprać z emocji.
W moim odczuciu istnieje wyraźna różnica między językiem emocjonalnym, a politycznym cynizmem i manipulacją.
Oczywiście, że prawica ma prawo, albo nawet lewo, robić z siebie rozhisteryzowaną wariatkę. Na zdrowie i ku chwale!
Czy "rozhisteryzowaną wariatkę" powinienem wykropkować?
Ostatnio zmieniony 06 lip 2018, 10:37 przez Piter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Polska scena polityczna

Post autor: addar »

Dobrze więc ze pisze w sb i sie wstrzymalem z komentarzem tutaj, tam lewackie moderatororstwo jeszcze nie zarządził swoich niewychowanych rządów... Religia i polityka łączy ludzi od zawsze <3
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

addar pisze:Religia i polityka łączy ludzi od zawsze <3
Nic tak nie łączy jak wspólny wróg: szatan, ubek, ruski czy też komuch (sprawdzić czy nie Żyd).
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

I znalezienie tego wroga to sztuka. Tuskowi kiedyś udało się z moherami, ale "Kaczyński" wypowiedziany nie wiem jak nienawistnie już tak nie działa.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Piter »

MacLean pisze:I znalezienie tego wroga to sztuka. Tuskowi kiedyś udało się z moherami, ale "Kaczyński" wypowiedziany nie wiem jak nienawistnie już tak nie działa.
Moim zdaniem działa. Tylko że oprócz tych, co go nienawidzą, są też ci, którzy go wielbią.
Dopóki PIS nie doszedł do władzy, miałem do niego stosunek neutralny.
ODPOWIEDZ