Justyna Steczkowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
MKury
Invisible
Invisible
Posty: 8
Rejestracja: 12 lip 2018, 5:57
Lokalizacja: Londyn

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: MKury »

Jedna z piosenek z MM - All Is One był grana w tle podczas tego filmiku czy mój słuch mnie aktywnie zawodzi?

Jeśli rzeczywiście to mam głęboką nadzieję, że Jusia używa swego poprzedniego tworu jako inspiracji do stworzenia całkowicie nowego materiału w podobnej ambient/alternatywny dance stylistyce. Chociaż mam pewną obawę, że All Is One zostanie wydane tym razem w bardziej tradycyjny sposób, a sama Jusia po prostu dogra ze dwa czy trzy nowe utwory, które po prostu dopełnią to wydawnictwo. Baaaaaardzo wtedy publikę zawiedzie, więc trzymam kciuki, że tak też nie uczyni.

Jeśli jednak planuje skupić się na podobnym brzmieniu z MM to jestem mega podekscytowany! To jest Justyny świat, alternatywa/ambient/trip-hop! Szczególnie, że jej głos idealnie kreuje atmosferę w takich dźwiękach! Od czasu XV jej dźwięki powinny trzymać się kupy. Toż to ta kobita eksperymentowanie ma już za sobą i szczerze uważam, że po kilkunastu latach na scenie rozwijanie się artystycznie nie musi być skrajnie objawiane z każdym nowym wydawnictwem . Wystarczy podrasowac i zaszaleć z występami na żywo, a swoim fanom może w końcu podarować muzykę, o którą proszą/oczekują.

Niemniej, Jusia to jednak pracowita pszczółka. Chciałbym wiedzieć jaki ona ma sekret żeby wszystkie jej koncerty/plany/nagrywania/rodzinę/problemy sercowe ogarnąć na tyle, aby prezentować się tak godnie jak ona :shock:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Bob »

Justyna wydaje płyty arcydzieła , skończone artystycznie , niektóre kawałki to absolut- kosmos, niedościgniony wzorzec pracowitości i szacunku dla potencjalnego klienta.Może popełni płytę brzmieniowo nawiązującą do lat 60-tych , taką w stylu Lany...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Piter »

ray pisze:Justyna przebywa obecnie w Los Angeles, gdzie nagrywa razem z Danielem Heathem, znanym ze współpracy m.in. z Laną Del Rey.
Wczoraj wrzuciła na Instagram krótki filmik:
https://www.instagram.com/p/BlD6LtJFZ_1 ... teczkowska
A dzisiaj wrzuciła fotkę z podpisem:
Justyna Steczkowska pisze:W drodze do studia w Los Angeles. Płyta już jesienią
:cloud9:

Justyna mieszka w Polsce i może nagrywać w Los Angeles.
Edyta mieszka od prawie 2 lat w Los Angeles i jakoś nie może tam nic nagrać. Ciekawe, dlaczego. ;-)
Bo Edyta woli gadać niż robić? I nie ma pomysłu na siebie?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

MKury pisze:Jedna z piosenek z MM - All Is One był grana w tle podczas tego filmiku czy mój słuch mnie aktywnie zawodzi?
Tak, to jest Ave (No control).
Justyna mówiła niedawno, że wyda w tym roku "Marię Magdalenę" na CD i w Stanach będzie nagrywać singiel promujący całe wydawnictwo. Ale skoro ona dzisiaj już trzeci dzień z rzędu spędziła w studiu, to może jednak wyjdzie z tego coś więcej niż tylko jedna nowa piosenka...
MKury pisze:Niemniej, Jusia to jednak pracowita pszczółka. Chciałbym wiedzieć jaki ona ma sekret żeby wszystkie jej koncerty/plany/nagrywania/rodzinę/problemy sercowe ogarnąć na tyle, aby prezentować się tak godnie jak ona :shock:
Myślę, że ten sekret to doskonała organizacja czasu. Justyna musiała wynieść to z dzieciństwa - chodziła i do zwykłej szkoły, i do muzycznej, w domu było w sumie dziewięcioro dzieci, wspólnie występowali na różnych festiwalach, koncertach... Pewnie jako dziecko nigdy nie marnowała czasu, ciągle coś robiła, i tak jej już zostało. Ona musi być po prostu świetnie zorganizowana.
Parę lat temu Justyna pojechała razem z Weroniką Książkiewicz, Omenaą Mensah i Kasią Bujakiewicz na sesję zdjęciową do Maroka, i później Książkiewicz powiedziała o Justynie:
Weronika Książkiewicz pisze:Jest niesamowita. Spędziłam z nią kilka dni na sesji w Maroku, więc wiem. Justyna o każdej porze wygląda tak samo. O siódmej rano jest już umalowana i w szpilkach.
No i jeszcze Justyna znajduje czas na czytanie książek, ostatnio ciągle o jakiejś opowiada czy to na Facebooku, czy na Instagramie.

MKury, witamy na forum. :)
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: kirin »

Justyna była w Stanach pewnie kilka dni temu, niedawno DZIŚ znów wrzuciła filmik z LA,
a dziś ma koncert zamknięty w warszawskich łazienkach :)
więc wrzuca filmiki z opóźnieniem :)
Edzia zazwyczaj chyba na żywo :)

Niestety będzie to odgrzewany kotlet Marii Magdaleny :( a szkoda, bo czekam na pełen solowy projekt ...
a nie odgrzewanie czegoś co już wydała
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ediva »

ray pisze:Edyta mieszka od prawie 2 lat w Los Angeles i jakoś nie może tam nic nagrać. Ciekawe, dlaczego.
Ponieważ grafik Dejwida Fostera jest wypełniony na wiele lat do przodu, nie ma tam miejsca dla Edzi, a ona może pracować tylko z najlepszymi albo wcale :edi:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Flux »

Dziś urodziny Justyny. Życzę rzecz jasna spełnienia natury artystycznej, wielu pięknych muzycznych chwil, koncertów i płyt. To istotne zarówno dla Justyny, jak i miłośników jej twórczości. Wciąż za mało doceniana, a wyjątkowa i nietuzinkowa. Ceńmy artystów jeszcze za życia. Spokoju ducha, rozwoju osobistego, odpoczynku od brukowców.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Jeżeli Justyna TAK wygląda, to tym chętniej napiszę, które to były urodziny - otóż ona skończyła dzisiaj 46 lat! :D
Do życzeń Fluxa dołączę jeszcze jedno od siebie - by prawomocnie wygrała i z "Faktem", i z Pudelkiem.

Pomyślałem też ostatnio, że jeśli którakolwiek z polskich piosenkarek miałaby nagrać płytę typu "Tribute to Kora", to tylko Justyna. Po pierwsze, młode wokalistki odpadają - teksty Kory były na tyle głębokie, że autentycznie zabrzmiałyby w ustach jedynie dojrzałej artystki. Po drugie, wokal Justyny baaardzo pasowałby do piosenek Maanamu i Kory. I po trzecie, Justyna i tak śpiewała już kilka przebojów Maanamu - Szał niebieskich ciał, Raz-dwa, raz-dwa, To tylko tango, Lucciolę i oczywiście Boskie Buenos.
To tylko gdybanie, ale myślę, że taki album mógłby bardzo pomóc Justynie, patrząc na to, jak jej kariera wygląda teraz.
Ale na razie czekamy na "Marię Magdalenę"...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Piter »

Lubię Boskie Buenos w wykonaniu Justyny.
Ona jest teatralna, więc i takie piosenki wykonuje dobrze. Natomiast całościowo repertuar Kory lepiej mi brzmi w ustach Nosowskiej. Nosowska jest bardziej surowa, świetnie interpretuje, charakternie i wyraziście. Steczkowskiej w pozostałych piosenkach Kory już nie wierzę.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: karen »

A ja, chociaż nigdy nie słyszałam nic Kory w wykonaniu Brodki, to myslę że właśnie Broda mogłaby w sumie sie pokusic na takie coś... Jesli już,ale mam nadzieję ze szybko takie płyty nie bedzie, moze dopiero na 5 czy 10 rocznicę smierci, teraz inaczej bym to odebrała, wprost powiem,jako cheć zysku , bo jak wiemy teraz wszystko bedzie sie dobrze sprzedawało co zwiazane z Korą... Płyta hołd, tak,ale za jakiś czas, oby nie za szybko...

P.S. Najlepszy cover Kory do tej pory słyszłam jednak w wykonaiu faceta-Krzyśka Zalewskiego

Co do Justyny-ona sie sądzi z Faktem i Pudlem teraz? Jeśli tak to faktycznie życzę powodzenia, chyba tak trzeba to załatwiać, nich Justyna przeciera szlaki, i nech bedzie o tym głosno.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

Jak juz to lepszy bylby trybut z wykonaniami roznych artystów niz takie zawlaszczenie sobie twórczosci Kory przez jednego.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

karen pisze:Co do Justyny-ona sie sądzi z Faktem i Pudlem teraz? Jeśli tak to faktycznie życzę powodzenia, chyba tak trzeba to załatwiać, nich Justyna przeciera szlaki, i nech bedzie o tym głosno.
Tak. Pisałem o tym już nie raz. ;-)

Półtora roku temu, w styczniu 2017 Justyna napisała na Facebooku:
Justyna Steczkowska pisze:Kochani! Jestem w stanie "małej wojny" z gazetą Fakt, ponieważ czekam na pierwszą datę rozprawy. W związku z tym co najmniej raz w tygodniu pojawia się jakiś paszkwil na mój temat, który nie ma nic wspólnego z prawdą, a który bez zastanowienia (i sprawdzenia informacji u źródła) przedrukowują inne media niepotrzebnie powtarzając kłamstwa.
Kilka miesięcy później "Fakt" nagle przestał publikować artykuły o Justynie. Nie jestem prawnikiem, więc nie wiem dokładnie, jak było, ale myślę, że Steczkowska mogła złożyć wniosek o tzw. zabezpieczenie.
W czerwcu, po tym, jak Justyna straciła prawo jazdy za przekroczenie prędkości, bo podobno spieszyła się do sądu na rozprawę z jednym z tabloidów, "Fakt" niespodziewanie opublikował 4 artykuły na ten temat, a potem znów przestał pisać o Justynie, na przykład wczoraj całkowicie przemilczał, że miała urodziny. Podejrzewam, że ta wspomniana rozprawa była właśnie przeciwko "Faktowi", mogło być tak, że przedstawiciele tabloidu natychmiast złożyli wniosek, by pozwolono im opublikować parę tekstów na temat "afery" z utratą prawa jazdy, i sąd się do tego przychylił.

A jeśli chodzi o Pudelka, to Justyna sama zamieściła w czerwcu filmik, gdzie powiedziała:
Justyna Steczkowska pisze:Dziś mój wielki dzień - wygrałam z Pudlem! Na razie wyrok nie jest prawomocny i Pudel się oczywiście odwołuje.
Pudelek od miesiąca nie opublikował ani jednego artykułu o Justynie - na pewno nie wynika to z ich dobrej woli, tylko z jakiegoś innego powodu. :PP

O Leonie też przestano pisać. Część starych artykułów o nim zniknęła z Pudelka. Swoją drogą, on w tym miesiącu kończy 18 lat. Pewnie jakieś portale plotkarskie - te, z którymi Justyna się nie procesuje - napiszą, że syn Steczkowskiej jest już dorosły.

Niedawno Justyna pogratulowała na Facebooku Monice i Robertowi Janowskim wygranej z "Super Expressem":
Justyna Steczkowska pisze:Brawo!!! Po 6 latach walki... wygraliście.
Myślę, że to dobry sygnał dla nas wszystkich... i warto się zastanowić czy na pewno potrafimy ochronić "głowę" przed tym co nam serwują tego typu media? Moja batalia w trakcie. Mam nadzieję, że zajmie mi mniej niż 6 lat udręki.
I ja też mam taką nadzieję. :)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Steffie »

To z Janowskimi to byla troche szemrana sprawa. ;)
Ale Justyna niech walczy. Pamietam jeszcze czasy, gdy to Edyta walczyla z "p...mi szczurami", ktorzy wchodzili na drzewa pod jej domem albo pamietny spacer nad woda w Tajlandii bez bluzki, a teraz co? Sama wkleja prywatne foty do neta. Co za czasy nastaly.
Abstrahujac od tematyki procesowej, to co poza tym slychac nowego u Justyny? :smile:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Steffie pisze:Abstrahujac od tematyki procesowej, to co poza tym slychac nowego u Justyny? :smile:
Mhmmm... Trudny temat...
Niestety, nic się nie zmienia. Justyna cały czas koncertuje w ramach trasy z muzyką filmową i ma ogłoszone 3 kolejne trasy z coverami ("Sztaba / Ciechowski - Spotkanie z Legendą", "Tribute to..." i 3. edycję koncertów muzyki filmowej). Natomiast koncertów, na których ona śpiewa swoje piosenki, jest jak na lekarstwo.
Jesienią ma ukazać się nowa płyta, a właściwie nowa-stara, bo chodzi o "Marię Magdalenę", którą 3 lata temu udostępniono za darmo w necie. Wcześniej Justyna mówiła i pisała, że dogra jeszcze jedną piosenkę, która ma być głównym singlem promującym ten album. Teraz okazuje się, że najprawdopodobniej to nie będzie nowy utwór, tylko trochę odświeżone Ave (No control). 3 lata temu byłem na urodzinowym koncercie Justyny w warszawskiej La Playi (zresztą pisałem o tym tutaj) i pamiętam, że ona wtedy śpiewała Ave (No control). Tak więc dla mnie tym bardziej to nie jest nowa piosenka.

Cały czas dużym problemem Justyny jest to, że bilety na jej koncerty słabo się sprzedają - dlatego, że są po prostu za drogie.
Pamiętam, że pierwszy raz byłem na koncercie Justyny w 2011 w Teatrze Muzycznym w Łodzi i wtedy bilety na miejsca najbliżej sceny były chyba po 80 czy 90 zł.
Potem, w 2012 Justyna miała koncert promujący płytę "XV" w Stodole i wtedy bilety były po zaledwie 35 zł!
W 2014 na trasie "Magia trwa" ceny były już wyższe, ale i tak najdroższe bilety były chyba po 120 zł.
A później menadżerem Steczkowskiej został Łukasz Wojtanowski i się zaczęło...
Na przykład teraz, 31 sierpnia Justyna ma zagrać koncert cygański w Teatrze Roma w Warszawie - bilety na miejsca w pięciu pierwszych rzędach są po 199 zł, a na miejsca w rzędach od szóstego do dwudziestego - po 149 zł. I właśnie dlatego one nie schodzą. Justyna ciągłe reklamuje ów koncert na Facebooku i Instagramie, ciągle przypomina, że to będzie już ostatni koncert cygański, nawet dwa dni temu dziękując za życzenia urodzinowe, zachęcała, by kupować bilety. A tymczasem prawda jest banalnie prosta - gdyby te bilety były tańsze, to bez problemu by się sprzedały.
W lipcu koncert muzyki filmowej w sopockiej Operze Leśnej został odwołany - a raczej przeniesiony, ale nie wiadomo na kiedy.
Odkąd Wojtanowski jest menadżerem Justyny, wokół jej koncertów panuje jeden wielki cyrk. Zresztą... czy ktoś z tego forum był na drugiej edycji trasy z muzyką filmową? Nikt nic nie napisał, więc chyba nie. Ja miałem być na pierwszej edycji w Atlas Arenie, ale po tym, jak koncert odwołano zaledwie dzień wcześniej, odechciało mi się jechać na drugą edycję aż do Warszawy.

I jeszcze jedna rzecz - Justyna przez całą swoją karierę zawsze dużo nagrywała. Wygląda na to, że od 3 lat, czyli od czasu nawiązania współpracy z cud-menadżerem, przestała. Teraz ona nie udziela się nawet gościnnie, a przecież wcześniej ciągle przyjmowała zaproszenia do różnych dodatkowych projektów.

W 2014 wydawało się, że i u Justyny, i u Edyty zaczyna się dobry czas, i w obu przypadkach nie wyszło. Edyta wtedy nawiązała współpracę z Universalem, wydała Your high i Glow on, opowiadała o pracy nad płytą, wróciła do koncertowania. Natomiast Justyna zagrała wówczas świetną trasę "Magia trwa", wydała "Animę" i bardzo dobre teledyski do Kochanków syreny i Terry. Od tego czasu nie minęły nawet 4 lata, a dzisiaj obie diwy są w ciemnej d*pie. Niestety. :(
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Steffie »

No to troche slabo z tym Wojtanowskim. Jednak powinni troche zejsc z ceny, jesli nie ma tylu chetnych.
Czy "Maria Magdalena" jest nadal gdzies dostepna? Jesli nie, to moze dlatego Justyna chce ja wydac na plycie. Poza tym czy wiadomo na 100%, ze to ma byc wlasnie ten material?
ODPOWIEDZ