Film godny (lub nie) polecenia

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: KrzysiekF »

endeven pisze:Zimna wojna zasługuje na ten hype i wyróżnienia.

Już prawie 520 tys widzów w kinach :!: :!: :!: Jest to obecnie 5 najchętniej oglądany Polski film w 2018 roku.

Statystyka 2018.

1. Kobiety mafii – 2,033 mln widzów
2. Narzeczony na niby – 1,126 mln widzów
3. Podatek od miłości – 1,043 mln widzów
4. Pitbull. Ostatni pies – 1,007 mln widzów
5. Zimna wojna – 513 tys. widzów
6. Gotowi na wszystko. Exterminator – 374,1 tys. widzów
7. Kobieta sukcesu – 385,5 tys. widzów
8. Plan B – 305 tys. widzów
9. Twarz – 181,79 tys. widzów
10. Atak paniki – 181,78 tys. widzów
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Polecam dokument "Whitney". Jest to kawał porządnej roboty. Nie wystawia się tu laurki dla gwiazdy, choć należyty podziw dla talentu niewątpliwie się pojawia. Sporo materiałów "zakulisowych". Narracja ma tempo. Muzyka w ilości wystarczającej, dobrana nieprzypadkowym kluczem. Naprawdę wychodzi się z kina z poczuciem nie tylko straty wybitnej jednostki, ale nieco z poczuciem winy, że to my ludzie, doprowadzamy do pewnych mechanizmów rządzących prawem rynku, pieniądza. Złożony portret Whitney / Nippy.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: addar »

Takie filmy ogląda się w domu kino jest dla efekciarskich produkcji
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

Ale ja mam ochotę iść na to do kina, bo to dla mnie ważny film :)
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: MacLean »

Oj tak. Whitney otworzyła nową epokę w muzyce. :love:
Szkoda, że nie miała tyle szczęścia do ludzi co Celine :lol:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Flux »

Iniemamocni 2 - byłem jeszcze przedpremierowo w zeszły weekend. Polecam, choć ciut brakuje do pierwszej części. Trochę zgubiła twórców zasada "więcej, lepiej, mocniej", kilka postaci jest tutaj zupełnie zbędnych. Tak naprawdę nie jest to film o superbohaterach a o rodzinie, rolach społecznych, opinii publicznej, zagrożeniach jakie niesie ze sobą technologia. Pod spandeksami jest sporo treści. Proszę się też nie sugerować, że to animacja więc automatycznie musi być kierowana do najmłodszych. Dzieci na moim seansie śmiały się zaledwie kilka razy. To nie rozrywka w stylu Minionków. Wiele maluchów się zwyczajnie wynudzi na dwugodzinnej projekcji. Klimat retro + wartka akcja = rekomendacja.

Avengers: Infinity War - dotychczas widziałem dwukrotnie, w małym kinie studyjnym, pokazy 2D. Dziś skusiłem się na Imax 3D, w końcu to pierwszy film w całości nakręcony kamerami Imax. Obraz robi kolosalne wrażenie. Dla takich filmów stworzono gigantyczne ekrany. Film jest naszpikowany efektami specjalnymi, nie zwalnia tempa od pierwszej do ostatniej sceny. Dzieje się tutaj więcej niż w trylogii Pierścienia, Matriksie i sadze Pottera razem wziętych. Motion capture Thanosa / Josha Brolina robi piorunujące wrażenie. Mimika oddana doskonale. Niesamowite, że przy takim nagromadzeniu postaci, większość ma swoje 5 minut. Tylko postać Czarnej Pantery mogli sobie darować na rzecz charyzmatycznych bohaterów. Czekam na kontynuację niecierpliwie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Kamui Shiro »

MacLean pisze:Oj tak. Whitney otworzyła nową epokę w muzyce. :love:
Szkoda, że nie miała tyle szczęścia do ludzi co Celine :lol:

Mnie się wydaje, że mimo wszystko była szczęśliwa, ale może zmienię zdanie po tym dokumencie.
To od paru lat moja ulubiona piosenkarka.
Najsmutniejsze jest dla mnie to, co stało się z jej córką.
A jak to jest w tym filmie, montaż archiwalnych nagrań tylko czy też aktorka gra rolę Whitney?
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: MacLean »

Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Tak o ten, premierowo chyba w Cannes pokazywali. Czysty dokument nie ma tam zasnej aktorki odgrywajacej.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: DeathlySilence »

Obrazek
Nauczyciel Les grands esprits
Francois (Denis Podalydès) jest nauczycielem literatury z wieloletnim stażem. Mężczyzna pracuje w jednej z najlepszych szkół we Francji. Za sprawą przypadkowej uwagi poczynionej na przyjęciu, mężczyzna zmuszony jest przyjąć posadę w placówce dydaktycznej na paryskich przedmieściach. Szybko uświadamia sobie, że jego metody wychowawcze zupełnie nie sprawdzają się ze niezmotywowanymi uczniami z nizin społecznych. Czy uda mu się odnaleźć w nowej sytuacji?
Źródło
Zwiastun


Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Dobi'ego (zwiastun) :miesza:

:viktoria: :hura: :guru: :jol: :rockon: :hehe: :ojeju: :jeest: :happy:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Bob »

Zakonnica-OMG!! Najbardziej wyczekiwany horror od ponad roku, rasowy , klimatyczny, parę razy podskoczyłem w fotelu, świetne zdjęcia, muzyka Abla Korzeniowskiego !!!, młoda Farmiga , siostra genialnej Very Farmigi / zasymilowane Ukrainki,Vera w mojej opinii to ten sam format co Streep czy Close tylko nie ma takiego szczęścia w castingach/, gra bardzo dojrzałe, znana jest min z AHS.
Vera pojawia się na koniec filmu z Patrickiem Wilsonem w nawiązaniu do poprzednich produkcji gdzie Zakonnica się pojawiła w tle.... Film został dziś skrytykowany w TV Trwam , podobnie jak Kler który jeszcze nie trafił do dystrybucji, Kora nie została wymieniona z imienia i nazwiska , użyto określenia Pani Celebrytka- w temacie skandali obyczajowych w Kościele i nagonce na księży i zakonnice w mediach :roll:

Dodano po 11 godzinach 21 minutach 56 sekundach:
MEG 3D- bawiłem się świetnie, super efekty , powtórka ze Szczęk , niezła jatka ,fabuła beznadziejna , o grze aktorskiej nie ma co pisać ale dreszczyk jest...Dla zabicia czasu...
Deadpool 2- moja ulubiona seria z bohaterem kina akcji, bardziej pokręcony niż część pierwsza, chyba scenariuszowo słabszy , szokuje ilość przekleństw, więcej niż w przeciętnie wulgarnym kinie , więcej niż u Vegi ...Ryan Reynolds wymiata...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

Film jeszcze nie wiem, czy godny bądź nie. ale już jest gorąco po weneckiej premierze. Nadchodzi wielkimi krokami "Suspiria" w reżyserii Luca Guadagnino, twórcy "Call me by your name". Jego wersja to remake klasyki gatunku giallo Dario Argento z 1977 roku. W tej najnowszej "Suspirii" moja ukochana Tilda Swinton. Muzykę do filmu skomponował Thom Yorke z Radiohead. Pojawił się pierwszy utwór zapowiadający SUSPIRIUM -> https://www.youtube.com/watch?v=BTZl9KMjbrU
a tu trailer filmu: https://www.youtube.com/watch?v=BY6QKRl56Ok
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Wojtuś »

Czekam na ten film i mam nadzieję, że się nie zawiodę choć pierwsze recenzje są bardzo różne.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: endeven »

W lipcu obejrzałem w kinie znakomity dokument "McQueen" i naprawdę mocno polecam i zachęcam, by poszukać tego w sieci i zapodać sobie seans. Nie jest to żadna kolorowa pisanka na cześć jednego z największych projektantów mody Alexandra McQueena. Film serwuje krew i kości niebywałego geniuszu rewolucjonisty, pasji, życia sztuką i wizjonerstwem, które jednocześnie napędza i izoluje. Ten dokument wspaniale łączy w sobie szkielet rzetelności dokumentalnej, wartości archiwalnej, wypełniając i domykając obraz artystą, człowiekiem, zaciskającej sie pętli branży, sławy, wyścigu z samym sobą. Dla mnie przede wszystkim to było zetknięćie się z kreacją, przekraczającą ramy, wyprzedzającą swój czas. Jego pokazy od początku miały znamiona genialnych, ruchomych dzieł sztuki, pełnych zaskoczenia i innowacyjności w spojrzeniu, film wspaniale wbogaca wizję i obraz, rysując konteksty polityczne, historyczne, kulturowe, osobiste. Dodam, żę jest to dokument poruszający i przygnębiający. Zdecydowanie warto. McQueena znałem dzięki Bjork, był reżyserem jej teledysku do "Alarm Call", autorem okładki płyty "Homogenic", twórcą jej wielu kreacji w przeróżnych aspekatach, scenicznych, do teledysków etc. W końcowym okresie jego życia intensywnie współpracowała z nim Lady Gaga. "Bad romance" właściwie czerpie pełną gębą z jego ostatniej kolekcji poswieconej Oceanii. Gaga oddała piekny wyrazisty hołd McQueenowi na Brit Awards -> https://www.youtube.com/watch?v=d_m0ab3952E

Trailer filmu -> https://www.youtube.com/watch?v=cVQVxcK6v3A
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: Film godny (lub nie) polecenia

Post autor: Mist »

Czekam az wyjdzie na DVD w pazdzierniku. Niestety film byl dostepny tylko w paru kinach a szkoda. Chyba ze wiesz gdzie go mozna obejrzec w sieci?
ODPOWIEDZ