Taconafide

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Taconafide

Post autor: KrzysiekF »

Jak postrzegacie to zjawisko na polskim rynku ?. Liczby mówią same za siebie. Ponoć miasta biją się o ich koncerty letnie proponując bajecznie wysokie pieniądze.

Rekordy na spotify. Miliony na YT. TACONAFIDE - Tamagotchi 37 miliony w dwa miesiące 8) Wyprzedana trasa. Jest to największy sukces komercyjny w kwestii koncertów, w historii Polskiego rapu. Wyprzedali największe hale w tym TORWAR do ostatniego miejsca. I chyba najbardziej wymierny sukces, czyli PLATYNA w niespełna miesiąc od premiery CD. Aktualnie sprzedaż płyty przekroczyła 45 000 i wciąż jest na #1 miejscu w Empiku.

Mnie osobiście cieszy sprzedaż krążka, to dowód, że nawet młodzi ludzie chcą kupować płyty tylko musi być jakiś impuls...aby iść do sklepu i kupić album.

Radiowo też przebili sufit. Są grani w RMF Fm, Trójce.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Taconafide

Post autor: endeven »

Rzeczywiście sukces pełną gębą. Kolosalny sukces. Trudno to przyrównać do czegoś innego w ostatnich latach. Spotify polskie jest opanowane przez nich do cna. Wykręcone do ostatniej kropli. Te miliony robią wrażenie. A na forum cisza o tym właściwie, tu to tylko raz na jakiś czas ktoś podnieci się sukcesem Chylińskiej albo Grzeszczak, ale przepraszam, Taconafide rozjechało te panie walcem tam i z powrotem. Fajnie Krzysio, że zarzuciłeś wątek. Świetnie wykorzystali swoje solowe sukcesy i rzeczywiście powstało coś co rozgrzało masy, głównie młodzież. Wychodzi na to, żę są głosem pokolenia, czy to sie podoba, czy nie. W społeczeństwie apek i social media, kciuki przełożyły się na realną sprzedaż płyt i koncertów. Jakub Żulczyk czepiał się Taconafide na fejsie, hmmm że nie rozumie, że nie ma szczerości w tym, tylko kalkulacja i licznik zer. Nie wiem. Może po prostu nie nadążamy za zmianami pokoleniowymi. Płyty nie słuchałem ale Tamagoczi jest całkiem niezłe. Dobry bit. Jakoś to płynie. Dla Trójkowiczów nagrali wersje z Podsiadło. Ja wolę ten kawałek bez niego. Nic nie wnosi do tego utworu.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Taconafide

Post autor: Kamui Shiro »

Zabawna piosenka, pomysłowy tekst, więc hit, o co tu mieć żal?
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Taconafide

Post autor: KrzysiekF »

Taco wydaje dziś płytę z zaskoczenia. 8)

W ciągu kilkunastu minut 2 miejsce na Empik.com i 30 tys polubien na FB. :shock:

http://www.empik.com/c-b-holoubek-gusta ... 1,muzyka-p
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Taconafide

Post autor: KrzysiekF »

Album TACO HEMINGWAY CAFE BELGA w dwa tygodnie pokrył się Złotem. Certyfikat przyznany 1 sierpnia.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Taconafide

Post autor: KrzysiekF »

Album TACONAFIDE SOMA 0,5 MG oficjalnie 3 x PLATYNA ( 90 000 egz. )
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Taconafide

Post autor: KrzysiekF »

Album TACONAFIDE SOMA 0,5 MG oficjalnie 4 x PLATYNA ( 120 000 egz. )
ODPOWIEDZ