Covery

scoverowana Edyta

Rozmowy na tematy związane z Edytą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Trasa Radia ZET 2015 - Kołobrzeg

Post autor: Aro »

Ciekawe jak te cyce wyglądają w tej chwili. Danuta ma teraz 52 lata i wiedzie spokojne życie w Niemczech. Ja pamiętam ją głównie z serialu "W labiryncie" gdzie pojawiła się przez chwilę.

Taka okładka musiała się sprzedać. :lol3: :lol3: :lol3:

Obrazek
Barthez89
Sit down
Sit down
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2014, 19:42
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Impossible
Lokalizacja: Łódź

Love is on the line

Post autor: Barthez89 »

Witam. To mój pierwszy post na tym forum, chociaż śledzę je już od jakiegoś czasu. Nie znalazłem takiego tematu i nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu. Jak wiadomo piosenka "Love is on the line" została odrzucona przez Kylie Minogue z jej albumu "Kylie Minogue" w 1994roku i następnie podarowana naszej Edycie, która wydała go na singlu w 1996roku, a w 1999roku uzyskał status platyny. Ostatnio natrafiłem na informację, że Kylie zamierza po 22 latach wydać reedycję tego albumu z dwoma nowymi utworami, w tym także z "Love is on the line". Co Wy na to? Która wersja się Wam bardziej podoba?

Edyta Górniak - Love is on the line
Kylie Minogue - Love is on the line
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kariera Edyty

Post autor: Dobi »

Niestety nadal panuje opinia, że Kylie podarowała ten utwór Edycie a nic takiego nie miało miejsca. To był po prostu odrzut z albumu i nie wszedł na playlistę. Masz forumowy specjalista od Kylie pisał już o tym w temacie o wokalistce. Jutro go poszukam i jeśli uda mi się go znaleźć wkleję tutaj :d

Virtual Tom wywołuję Cię do odpowiedzi :595:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Kariera Edyty

Post autor: addar »

niestety jedno nie wyklucza drugiego kyle nie chciała piosenki wiec "dała" ja edycie :PP
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Covery

Post autor: Virtual Tom »

Dobi pisze: Virtual Tom wywołuję Cię do odpowiedzi
To było trochę inaczej, po odejściu z PWL Kylie zaczęła przygotowywać album, a jego produkcją zajęli się Rapino Brothers, nagrano sporo piosenek, które prędzej czy później wyciekły "Aston Martin", "For All I’m Worth", "Gotta Move On", "Difficult By Design", "Love Is on the Line", "Light That I Was Looking For", "Living For Your Loving" we wszystkich słychać wyraźnie, że jest to ten sam producent szczególnie "Gotta Move On" i "Difficult By Design" no po prostu mogły by to być b-stronki singla Edyty.

Jednak wytwórnia Deconstruction stwierdziła, że całość podąża w niewłaściwym kierunku i współpracę zerwano, a piosenki trafiły NA SZCZĘŚCIE do szafy, a nie do kosza.

Album zaczął produkować duet Brothers In Rhtyhm dzięki temu mamy :guru: CONFIDE IN ME.

Jedna dwupłytowa reedycja płyty miała już premierę, teraz zapowiada się nową również na winylu, gdzie mają pojawić się inne, niewydane oficjalnie piosenki ( "Gotta Move On" i "Difficult By Design" ukazały się już na składance HITS+ z roku 2000)

-> Gotta Move On
-> Difficult by Design
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Covery

Post autor: miko »

Pewnie wieksza czesc z Was wie o tym, ze spora czesc piosenek Edyty z EG pochodzila z tzw publishingu czyli - w duzym skrocie- z puli utworow, ktorych ich Autorzy udostepniaja innym artystom za oplata i w zamian za autorskie tantiemy w nadziei ze ich utwory zyskaja popularnosc/drugie zycie itd.

Jedna z takich piosenek jest 13. track na EG czyli "Gone" nagrany i wydany w 1996 roku przez zespol "Daphne's Flight" czyli Christine Collister, Melanie Harrold, Julie Matthews, Helen Watson i Chris While. Panie poznaly sie na - uwaga, uwaga !- festiwalu muzyki F O L K O W E J w Cambridge w 1995 roku i rok pozniej wydaly album na ktorym znalazlo sie "Gone".
Autorka utworu jest niejaka Helen Watson - napisala slowa i muzyke, w nagraniu Edzioszka tez uczestniczyla bowiem jest wymieniona jako chórek w edytowej wersji z 1997 roku.

Wykonania na zywo mozecie posluchac tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=4oySbCJSu_8

No musze przyznac ze super hiper to jest, ten beat, to echo i ta energia, w sumie starzszych juz, pań.

Oto ich oficjalna strona - jezdza sobie po UK i wystepuja po miastach i wioskach niosac potęgę Folku do angielskich domostw.

https://www.daphnesflight.com/

Propsy dla Kubiaka, Neila i Edzi za to ze... w takiej piosence (no kurna folk to jest!) odkryli potencjal, zaaranzowali po mistrzowsku no i najwazniejsze, Edzia tak zaspiewala ze po 20 latach nadal kopara opada.. :-)
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Covery

Post autor: Frytka »

Właśnie - wydaje mi się, czy Gone zniknęło z YT?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Covery

Post autor: Piter »

Nie brzmi to jak typowy folk. Ta gospelowa nuta się tu ciągle przewija. Edyta po prostu lepiej śpiewa od tej pani.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Covery

Post autor: miko »

Piter pisze:Edyta po prostu lepiej śpiewa od tej pani.
No Edyta spiewa lepiej niz jakies 99% piosenkarek, wiec o to akurat nie trudno ;-)

Co ciekawe, przy okazji nagrywania EG przez Edzie pani Watson byla opisywana w Billboard Magazine nie jako folkowa ani gospelowa, ale jako jazzowa spiewaczka:
In the U.K, Arlon has signed as a writer jazz singer Helen Watson, who has two cuts on an album being produced by Chris Neil with Polish star Edyta, and Paul Millns, who has a cover each on albums by Nana and Bonnie Tyler.
Obrazek

To jest amerykanski Billboard Magazine z 8 marca 1997 roku, czyli na ponad pol roku przed premiera EG w listopadzie.

Billboard w newsach anonsuje, ze firma Arlon zaprzegla do wspolpracy jazzową spiewaczkę Helen Watson ktora znana jest obecnie z tego ze napisala dwa kawalki na plyte polskiej megagwiazdy Edyty, produkowanej przez Chrisa Neila. Niezle, nie ? Nikt nie widzial ani nie slyszal tej plyty na tamtym etapie :P

BTW, powiedzcie ze kochacie mnie za takie smaczki na Forum !

PS: Ekhm, tak przy okazji... na EG tylko "Gone" jest autorstwa pani Watson. Skoro miala dwa tracki to... ten drugi lezy gdzies gleboko w szufladach EMI/Kubiaka i byc moze jest nagrany tylko na tasme a nie na CD wiec ... byc moze nigdy go nie uslyszymy, bo to fizycznie nie bedzie mozliwe bo po prostu zgnije w jakiejs piwnicy... Jezu, sesje Edyty z lat 96-97... zeby niszczaly...toz to swietokradztwo.... Edyto, Pan Jezus Ci tego nie wybaczy !
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Covery

Post autor: fookmetoo »

Ale podobno grono osobiście pobłogosławionych przez EG ma od niej niepublikowane nagrania?
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Covery

Post autor: Bob »

Mam od 10 lat całą anglojęzyczna płytę Izy T która nigdy nie została wydana , nagrania z sesji w studio do Układów, wersje alternatywne, nagrania ze studia z Nalepą w tym niepublikowane na cd Zobacz/ chyba taki miał być tytuł/ Jak się szanuje wykonawcę można dotrzymać tajemnicy , pewnie i tak jest z Fanusiami...Aha jeszcze TZPIL i Tydzień łez po angielsku- brzmieniowo straszne ale zawsze coś, świetny materiał na singiel 2018 dla jakiejś babki z mega wokalem bo tu potrzebny jest power w głosie....
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Covery

Post autor: fookmetoo »

W PL chyba nigdy nie było czegoś takiego że coś wycieka do internetu. Ja mam w zbiorach tylko nieznane nagrania Marii Koterbskiej z lat 50tych które radiostacje wykasowały niedługo po kilku emisjach. Ale to bezwartościowe.

Kiedyś na jakiejś stronie BMI czy ASCAP były zarejestrowane 2 niepublikowane piosenki EG.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Covery

Post autor: miko »

fookmetoo pisze:Ale podobno grono osobiście pobłogosławionych przez EG ma od niej niepublikowane nagrania?
Whaaaaaaaaat.... ???
Serce tak mi zabilo, zakołysał się bal... :edi: :edi: :edi:

Jesli to prawda to juz polowa sukcesu. Film Żuławskiego "Na srebrnym globie" cudem ocalał PRLowską cenzurę popakowany w nieoznakowane puszki. Jesli Edyta ma kopie wszystkiego na dobrych nosnikach... Bajka ;-) Ale... ona kiedys mowila w wywiadzie, ze nie ma swoich plyt w domu,ze wszystko zachowali fani...
Mi sie kojarzy ze niewydaneo materialu moze byc sporo, oprocz sesji na EG z 96/97 jest jeszcze plyta w stylu Kylie nagrywana +/- 1994-1995 ? Co sie z tym dzieje ?
Bob pisze:Mam od 10 lat całą anglojęzyczna płytę Izy T która nigdy nie została wydana
Wow, szacun !
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Covery

Post autor: Kopaneek »

Wiem tylko tyle, że jeszcze kilka lat temu było wiadome, że sa taśmy z wszystkimi utworami nagranymi przed i na EG. Kto je ma? Co się z nimi stało/dzieje? Nie wiem.

Oby przetrwały, bo znając Edytę i jej zamiłowanie do niszczenia/tłumienia tego, co dobre, najlepsze przed nami.

PS Sama zainteresowana swego czasu ucięła temat krótko: "tych nagrań już dawno nie ma. W studio nagrywa się na taśmy kolejnych artystów, którzy wchodzą, więc to niemożliwe, że przetrwały. Hihihi".
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Covery

Post autor: fookmetoo »

Na pewno istnieją, ona chyba ma podobnie jak Villas, zero przywiązania do nagranego dorobku, dopiero po śmierci wyszło że jakieś osoby trzecie gdzieś zachowały kopie nagrań które wykasowano w archiwum radiowym itp.

Producenci jak i wytwórnie często mają swoje kopie, kilka lat temu wyciekły piosenki Spice Girls z 1999 roku, w ich posiadaniu był tylko producent Kennedy. Wytórnia nagrania odrzuciła.

Możliwe że EDI albo jej manager dostał kopię na kasecie, mnóstwo takich kaset istnieje w przypadku Madonny czy Britney, z materiałem demo itp itd
ODPOWIEDZ