Reni Jusis

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Reni Jusis

Post autor: Wojtuś »

Za dwa tygodnie ma pojawić się teledysk i chyba 4 remixy w tym jeden od Gromiego. Piosenka fajna ale jestem ciekaw tych remixów.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: ray »

endeven pisze:hmmm ray, dopracowany i dłuższy tekst jeszcze nie oznacza, że jest lepszy, że bardziej poruszy, że więcej emocji wniesie. to nie jest matematyka. buziaczki.
Oczywiście, że to nie jest matematyka, i nie chodzi o to, by tekst był dłuższy. Chodzi o to, by nie składał się przede wszystkim z zapętlonego jednego zdania.
Teraz, po śmierci Kory wielu muzyków czy dziennikarzy mówiło, że kiedyś na teksty piosenek zwracano dużo większą uwagę niż teraz. I w pełni się z tym zgadzam. :(
Piosenka to nie tylko muzyka, ale również tekst - dla mnie oba te elementy są równie ważne. Powtarzanie w kółko słów: "Tylko komu ją dać?", "Najdłuższe pocałunki w Polsce", czy na przykład: "We found love in a hopeless place" świadczy o tym, że tekst jest niedorobiony. Pamiętam, że Robert Kozyra powiedział kiedyś o On the run, że to "słaba piosenka z niedorobionym refrenem" - bardzo możliwe, że chodziło mu właśnie o tekst.
Aaa, byłbym zapomniał... Besos. :*

Ćma jest pod każdym względem lepsza od Tyyyle miłości - poprzedni singiel był rozwleczony, dla mnie wręcz nudny. Natomiast nowy singiel jest w klimacie moich ulubionych piosenek Reni. <3

Jeden z fanów napisał na Facebooku, że jakiś czas temu Reni wrzuciła na SoundCloud cztery przedpremierowe kawałki, wśród nich Aureolę, która podobno jest taką samą "torpedą" jak Ćma. Teraz te utwory już nie są dostępne... Może ktoś z forum je słyszał?
Kamui Shiro pisze:Czy ona koncertuje?
Koncertuje, ale teraz ma przerwę.
21 września wychodzi nowa płyta, jesienią ma być trasa.

Na fizycznej wersji albumu ma ukazać się również remiks Ćmy Gromee'ego. I podobno cała płyta ma się nazywać "Ćma". Czyli to jest główny singiel - i bardzo dobrze. :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: endeven »

Wyrywasz z kontekstu, dane powtarzalne wersy w przytoczonych piosenkach to nie protest songi, nie ma tam politycznego ciężaru etc to jest inna estetyka, w klubowym graniu nie chodzi o piosenki z tekstem na jarocin, ani nawet na dawny sopot czy opole, tylko do klubu. Konwencja jest inna. Tekst ma bardziej wspolgrac z klimatem i poprzez takie polaczenie opowiadac bardziej namalowaniem emocji a nie isc w strone poetyckiej pompy. Zestawianie Kory z Reni w tej sferze świadczy o nierozumieniu o co chodzi w roznorodnosci muzyki. Tak jak hip hop rzadzi sie swoją konwencją rowniez w tekstach.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: ray »

Korze - jak niedawno słusznie zauważył Piter - i tak mało kto dorastał do pięt.
Jasne, że muzyka klubowa to inna estetyka, ale i tu można coś zrobić lepiej albo gorzej.
Reni Jusis jest naprawdę dobrą tekściarką, w przeszłości wydała mnóstwo piosenek, które były świetne nie tylko muzycznie, ale też tekstowo (np. Raczej inaczej, Ostatni raz (nim zniknę), Kilka prostych prawd, Niemy krzyk, nawet Zombi świat). I na ich tle Tyyyle miłości wypadło IMHO bardzo, bardzo blado.
Piosenki Reni są nie tylko do klubu, gdzie się pije, gada i tańczy, i w sumie wszystko jedno, jaki jest tekst, ale też do słuchania i do tańczenia w domu.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Reni Jusis

Post autor: Piter »

Naprawdę Reni jest dobrą tekściarką? W mojej opinii jest nieco infantylna pod tym względem, ale w tego rodzaju muzyce mi to nie przeszkadza. Tekst może być dodatkiem.
Zgadzam się z Kamui, że szału nie ma. Może nie jest źle, ale nie podzielam zachwytu niektórych.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Reni Jusis

Post autor: keraj »

Zawiodłem się bardzo, po świetnej piosence "Tyle miłości" przyszedł czas na okropną Ćmę. Spodziewałem się czegoś lepszego. Niestety Reni przestała zaskakiwać.
Kiedy kilka lat temu wydała "Zombie Świat" myślałem , że wróciła świetna aczkolwiek w starym dobrym stylu Reni.... teraz niestety powiela schematy
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Reni Jusis

Post autor: karen »

Też mnie "Ćma " nie zachwyciła, po pierwszym przesłuchaniu zero wrażeń, po drugim trochę lepiej, ale do "Tyle miłosci" daaleko, a o "Zombie świat" nawet nie wspomnę-bo to już chyba jednak długo bedzię jeszcze mój numer 1 jeśli chodzi o Reni .
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Reni Jusis

Post autor: Piter »

Myślałem, że jestem nielicznym, który tak swiruje na punkcie Zombie :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: endeven »

Z singli po powrocie Reni mój absolutny numer 1 to "Bejsbi Siter". O taka dawkę humoru jej nie podejrzewałem. Numer 2 "Tyle miłosci", numer 3 "Zombie świat", co do 4 i 5 miejsca nie umiem wybrać między Deltą, a Ćmą.
W nowym singlu dużo bardziej zwrotki mi sie podobają, refren bardzo niespecjalnie... Reni za bardzo własnym szablonem chciała coś ugrać :/
Ale wierzę, że to będzie dobra płyta.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: ray »

Piter pisze:Naprawdę Reni jest dobrą tekściarką?
Dla mnie tak.
Reni ma taki dar, że potrafi zgrabnie ująć ważne treści. :)

Jeśli ja miałbym uszeregować ostatnie single Reni od najlepszego do najsłabszego, to moja lista jest taka:
1. i 2. ex aequo Zombi świat i Ćma
3. Bejbi siter
4. Tyyyle miłości
5. Delta.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Reni Jusis

Post autor: keraj »

Piter pisze:Myślałem, że jestem nielicznym, który tak swiruje na punkcie Zombie :)
No jak widać Nie, Zombie Świąt to świetny utwór - przykre tylko , że nie przebił się szerzej ;(
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Reni Jusis

Post autor: karen »

I chyba jednak bez Reni w Sopocie, przed chwilą leciał ten spot i nie było już Reni wsród wykonawców-a wczesniej 3 czy 4 razy widziałam go i była Reni-no cóż widac coś sie nie zgrało-szkoda ;(
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reni Jusis

Post autor: endeven »

na spotify są dostępne 4 remiksy "Ćmy" -> https://open.spotify.com/album/11LeDJ8Euq5qRtNSJ6et8G
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Reni Jusis

Post autor: addar »

https://www.youtube.com/watch?v=5fi_4EZ4m8I nie lubie takiej muzyki ale remix nadał temu utorowi fajnej pikanterii, fajnie sie słucha
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Reni Jusis

Post autor: KrzysiekF »

ĆMA tylko 9 utworów i 4 remixy Ćmy... :shock: :shock: :shock:

https://www.empik.com/cma-jusis-reni,p1 ... 4,muzyka-p
ODPOWIEDZ