Nowa płyta

Wiadomości na temat Edyty.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Nowa płyta

Post autor: dorota »

Steffie pisze:Serio wierzycie, ze te nagrania jeszcze istnieja? I kto mialby miec do nich dostep?
Kubiak niestety jest juz po drugiej stronie. Jesli jacys zagraniczni producenci maja to gdzies na swoich kompach, to raczej nie beda tego wydawac w Polsce. Mysle, ze te nagrania, nawet jesli istnieja, nigdy juz nie ujrza swiatla dziennego.

kiedyś myślałam, a wręcz byłam pewna, że nagrania gdzieś są, ale w którymś live z USA Edyta mówiła, że w czasach Dotyku (a więc i płyty EG) nie było cyfryzacji (co jest oczywiste) i płyty w studio nagrywano na taśmy jedne na drugie (jak na płytach VHS), czyli nagrywasz płytę, wypuszczasz i na tę taśmę nagrywasz kolejne, co oznacza, że nie ma żadnych nagrań z tamtych czasów .... jedyne nagrania jakie się ostały to te na płytach ....nie było archiwizacji.... wątpię, żeby za granicą robili inaczej, zwłaszcza w przypadku początkujących artystów jak wówczas Edyta...
obym się myliła... :roll:
Katarzynaa
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 294
Rejestracja: 04 cze 2017, 21:43
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game
Lokalizacja: Leszno

Re: Nowa płyta

Post autor: Katarzynaa »

Też myślę że albo tych nagrań nie ma albo jeżeli gdzieś są to możemy nigdy ich nie usłyszeć. Sama Edyta ich nie szuka więc marne szanse że zrobi to ktoś inny..

:beczy:

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
Ray a może Ty wiesz gdzie powstawały nagrania i jako fani zwrócimy się o nie i sami sobie wydamy płytę, co się będziemy ograniczać i czekac na Edi :lol3: :lol3: :D
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowa płyta

Post autor: fookmetoo »

Nie wierzę w to że zaginęły, ale jeśli nikt o nie nei dbał to mogły pójść do kosza na śmieci. Myślę że jeżeli były własnością wytwórni to pewnie były przechowywane w jej siedzibie.

Być może ktoś kto dziedziczył po Kubiaku ma je gdzieś w kartonie. Albo wytwórnia która wtedy wydawała EG ma to w archiwum.

Wiadomo że 2 zagraniczne piosenki EDI były zarejestrowane w ASCAP więc ASCAP musi mieć ich kopie gdyby ktoś był zaintersowany publishingiem. Warto pisać do producentów którzy z nią współpracowali, np. ABSOLUTE jako jedyny posiada niwydane piosenki Spice Girls które razem zrobili, bo do wytwórni zgłaszali już gotowy materiał na płytę.

EDI nigdy nie dostała dla siebie kopii nagrań na kasetach magnetofonowych? Jestem pewien że wtedy używano cyfrowej rejestracji piosenek i na pewno te nagrania są. Jeśli już nagrywano na taśmy, to muszą być kasety DAT.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Nowa płyta

Post autor: Marek »

Edyta ostatnio w wywiadzie mówiła, że nie ma nawet płyty Dotyk, a wy uważacie, że ma taśmy z nagraniami nieznanych utworów z 1995-97. Dobre :lol:
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowa płyta

Post autor: fookmetoo »

Myślę że największą szansę na publikację mają piosenki z filmu Pajęczarki wiedząc że przekazano je osobom trzecim co daje szansę na to że się zachowały.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa płyta

Post autor: B@r »

Ha! Zapytałem ostatnio Edytę o niewydane utwory, które powstawały od początku jej kariery – czy ma w "szufladach"– i mówi, że ma i takowe istnieją. Szczegóły w przyszłym tygodniu. :PP A ostatnio dużo utworów ma od producenta z Nashville. :PP
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Nowa płyta

Post autor: Piter »

Kiedyś miała całą płytę z Dustplasticami.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Nowa płyta

Post autor: Steffie »

Jesli ma, to dlaczego ich nie wydaje? Moglaby nawet na tym zarobic, a jak wiadomo jest to kluczowy argument w przypadku Edyty. A moze to tylko takie opowiastki dla fanow? :P
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa płyta

Post autor: miko »

fookmetoo pisze:Nie wierzę w to że zaginęły, ale jeśli nikt o nie nei dbał to mogły pójść do kosza na śmieci. Myślę że jeżeli były własnością wytwórni to pewnie były przechowywane w jej siedzibie.
Być może ktoś kto dziedziczył po Kubiaku ma je gdzieś w kartonie. Albo wytwórnia która wtedy wydawała EG ma to w archiwum.
fookmetoo pisze: Warto pisać do producentów którzy z nią współpracowali, np. ABSOLUTE jako jedyny posiada niwydane piosenki Spice Girls które razem zrobili, bo do wytwórni zgłaszali już gotowy materiał na płytę.
Z Edkiem bylo podobnie tzn gotowy material do EMI dostarczal Kubiak, Emi zajmowalo sie tloczeniem, dystrybucja i marketingiem. To Kubiak placil za wszystko czyli producenta, muzykow i czas w studiu i nie wierze że bedac swietnym biznesmenem nie upewnil sie ze wszystko co nagrala Edyta jest w jego posiadaniu -nie tylko pod wzgedem prawnym, ale przede wszystkim "fizycznym".

Z tymi gnijacymi tasmami itd to ok, ale plyta EG to przeciez jest..13 piosenek :-) Jednak na polskiej edycji dokoptowano "HH&L", "CBTL" i nagrany duet z Carrerasem. Ten duet, wg Edka, byl piosenka wczesniej nagrana solo, ktora ostatecznie nie weszla na plyte. Dodatkowo mamy "Under her spell" i "NWI" - to juz jest 18 piosenek jesli dobrze licze. Skoro bylo ich wiecej i "z zalem Edka musiala z kilku
zrezygnowac" to one nadal sa i to wcale nie na jakichs uzywanych tylko w studiu tasmach, ale na cyfrowych nosnikach.

W przypadku dealu Kubiaka z EMI w skrocie wyglada to tak: artysta nagrywa material, dajmy na to Edka 20-25 piosenek, robi sie sesje foto/ kilka sesji foto i nad tym wszystkim siada kilka osob w duzym labelu i decyduja co ostatecznie bedzie na plycie. Jesli plyta jest wydawana w roznych krajach czasem ma inna okladke i inne wybiera sie single. Zawsze jest zapas piosenek (nie na gnijacych tasmach!) zeby w Japonii dorzucic jakis bonus i zeby miec 2-3 dodatkowe w przypadku reedycji plyty jesli okaze sie sukcesem. Znamy ten schemat z plyty EG i Perly (tutaj Calling you, Talk to me, Ready for love a przeciez Edek nagral tez... I surrender :-).
B@r pisze:Zapytałem ostatnio Edytę o niewydane utwory, które powstawały od początku jej kariery – czy ma w "szufladach"– i mówi, że ma i takowe istnieją. Szczegóły w przyszłym tygodniu.
Bar, ciesze sie bardzo ze pociagnales temat. Przeciez to jest zlote runo od lat mitologizowane przez samych Fanow Edka. Ja bym sie ucieszyl z JAKICHKOLWIEK nagran z tamtej epoki, przeciez nawet "The day I get over you" z wersji promo, mimo ze brzmi jak demo ma w sobie tyle wdzieku ze nadaje sie na plejliste mimo ze mamy oryginal. Nie mowiac juz o NWI - jako przeboj dzis by sie nie sprawdzil, ale tylko dla tego utowru na CD warto bylo kupic reedycje ZK.

Szkoda, ze Warner zrobil w 2017 reedycje EG bez bonusow. Jesli Edka podczas wywiadu z Toba mowi ze wznowien od dawna nie ma tzn ze nie ogarnia :-) A sam Warner najwyrazniej zrobil dodruk jej plyt w ogole nie mowiac jej o tym. To jest wlasnie to polskie bylejactwo i cwaniactwo, nie wiem czy dlatego ze maja na to wyje*ane, nie lubia Edka, pracuja tam idioci ale to jest co najmniej dziwne ze nawet nie zadzwonili do niej zeby podlajkowala na Fcb info o reedycji swoich plyt.

Nie mowiac juz o tym, ze powinni usiasc przy stole ze spadkobiercami Kubiaka zeby dogadac sie ws reedycji z pelnym nagranym przez Edka repertuarem, zwlaszcza ze po 20 latach maja pelne prawa do podstawowego materialu (16 piosenek), musieliby dzielic sie zyskami tylko z tych niewydanych utworow wiec i tak bylby zysk, bo nowe piosenki podnioslyby sprzedaz CD.
Takie wydawnicto moglo by sie zbiec z obecna trasa Edka, ktora przeciez jest promowana i w TV i w prasie/internecie. Wystarczy sie zgrac i dogadac, Warner nie musialby placic za taka promocje a n i g r o s z a.
To bylby samonapedzajacy sie mechanizm, taka promocja, bo info o tym ze wychodza tajne piosneki Edzi sprzed 20 lat nagrane w Londynie z producentem Dion byloby newsem samym w sobie, ktory podgrzalby atmosfere podczas wywiadow przy okazji trasy.

No ale do tego trzeba miec chęć i elementarna uczciwosc wobec publicznosci i Artystow a tego nie tylko ani w Warnerze ale tez w polskiej branzy muzycznej niestety nie ma.

I blagam niech nie pisza tutaj frustraci ze brak tych piosenek to jest Edki wina i niech lepiej Edka pojdzie do telewizji i zamiast opowiadac o nowej trasie niech odpowie łaskawie swoim hejterom dlaczego dwa lata temu nie zaspiewala na koncercie "Dotyku" ;-)

PS Wsrod tych zarejestrowanych, niewydanych utworow Edka z czasow EG jest "Every Waking Moment" czyli najpewniej jest to... "All I Ask of You" znane z koncertu Edki z Carrerasem, spiewane przez nia solo :-)

Kto chcialby uslyszec studyjna tego wersje ? :P
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowa płyta

Post autor: fookmetoo »

Every Waking Moment napisała Shelley Peiken (Aguilera itp.), to zupełnie inna piosenka. Z innych ciekawostek, strony BMI, ASCAP usunęły EG jako wykonawcę tych niewydanych piosenek, czyli są dostępne do nagrania dla innych?

* Every Waking Moment (Peter Zizzo, Russ DeSalvo & Shelly Peiken)
* Love Won't Let Me (Billy Mann & Maria Christensen)
* Where Do I Go From You? (Michael Garvin & Dave Johnson)
* That's How You Know (Arnie Roman & Artie Jacobson)
* Pied a Terre (Out Hideaway) (Peter Zizzo & Allen Rich)
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa płyta

Post autor: miko »

fookmetoo pisze:Every Waking Moment napisała Shelley Peiken (Aguilera itp.), to zupełnie inna piosenka. Z innych ciekawostek, strony BMI, ASCAP usunęły EG jako wykonawcę tych niewydanych piosenek, czyli są dostępne do nagrania dla innych?
- Uffa, jesli sa autorzy to w takim razie to jest zupelnie inna piosenka... Moze warto by do nich napisac co i jak ?
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Nowa płyta

Post autor: fookmetoo »

Google milczy jeśli chodzi o większość tych autorów, jedynie pojawiają się przy płytach Celine Dion.

Choć pewnie warto szukać dalej. Może mają instagramy itp., może by zapytać tych którzy pojawili się na płytach EG, o jakieś informacje itp
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa płyta

Post autor: ray »

Katarzynaa pisze:Ray a może Ty wiesz gdzie powstawały nagrania i jako fani zwrócimy się o nie i sami sobie wydamy płytę, co się będziemy ograniczać i czekac na Edi :lol3: :lol3: :D
Edyta przez całą swoją karierę nagrywała w tylu studiach, że nie sposób jest ustalić tych wszystkich miejsc. Już w 1994 nagrywała w Londynie (tam powstało To nie ja), później pracowała tam nad anglojęzycznym albumem, który się nie ukazał. Płyta "Dotyk" została nagrana w Studio Buffo w Warszawie, wokale na "Edytę Górniak" też nagrano w Warszawie. Ale już "Perła" była nagrywana i w Londynie, i w Los Angeles, i w Sulejówku, i w Warszawie, i w Krakowie. :)
miko pisze:A sam Warner najwyrazniej zrobil dodruk jej plyt w ogole nie mowiac jej o tym. To jest wlasnie to polskie bylejactwo i cwaniactwo, nie wiem czy dlatego ze maja na to wyje*ane, nie lubia Edka, pracuja tam idioci ale to jest co najmniej dziwne ze nawet nie zadzwonili do niej zeby podlajkowala na Fcb info o reedycji swoich plyt.
Już w 2006 box "Dyskografia" został wydany bez wiedzy i zgody Edyty. To jest naturalne, że dla wytwórni liczy się przede wszystkim zysk.
"Edyta Górniak", "Live '99" i "Perła" od lat są dostępne za darmo we wszystkich serwisach streamingowych, tak więc kto by teraz kupił te albumy na CD? Chyba tylko fani-kolekcjonerzy. Nawet reedycja "Dotyku" wyszła tylko w kilkuset egzemplarzach, a przecież "Dotyk" ma dużo mocniejszą pozycję w dyskografii Edyty niż jej kolejne płyty. W Empikach i Media Markt widziałem niedawno "Dotyk", ale następnych trzech płyt wznowionych ostatnio przez Warner - nie, więc pewnie wydano je w jeszcze mniejszych nakładach.
miko pisze:I blagam niech nie pisza tutaj frustraci ze brak tych piosenek to jest Edki wina i niech lepiej Edka pojdzie do telewizji i zamiast opowiadac o nowej trasie niech odpowie łaskawie swoim hejterom dlaczego dwa lata temu nie zaspiewala na koncercie "Dotyku" ;-)
Dobrze, że dodałeś emotkę na końcu, bo jeszcze bym pomyślał, że Ty tak na serio. :PP U nas na forum hejtu nie ma, jest tylko krytyka. A jeżeli już gdzieś hejt się pojawia, to jest usuwany.
I oczywiście, że brak tych piosenek to po części też wina samej Edyty. Można łudzić się, że zawsze winni byli inni - wytwórnie, menadżerowie, producenci czy różne sploty okoliczności, ale zazwyczaj najprostsze wytłumaczenie jest najlepsze. :) Gdyby Edyta dbała o prawa do swoich utworów, to dzisiaj wszystkie jej płyty byłyby do kupienia w Empikach, wszystkie byłyby dostępne na Spotify, Edyta mogłaby nawet wydać kolekcjonerski box dla fanów z jej wszystkimi albumami razem z jakimiś bonusami. A tak jest, jak jest. Dlaczego teraz nie było cyfrowej premiery Tylko Ty? Bo po prostu Edyta i jej współpracownicy o to nie zadbali. I normą jest, że na koncertach sprzedawane są płyty danego wykonawcy. Zobaczymy, jak będzie teraz na trasie akustycznej. :PP
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Nowa płyta

Post autor: Marek »

Edyta w Tajlandii a ja myślałem, że w studio płytę nagrywa :lol:
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Nowa płyta

Post autor: ediva »

Marek pisze:Edyta w Tajlandii a ja myślałem, że w studio płytę nagrywa :lol:
:edi: w tym roku będzie odpoczywać po ciężkim roku koncertowym i wysiłku psychofizycznym w Agencie. Nowa płyta jeszcze długo nas nie odnajdzie.
ODPOWIEDZ