Justyna Steczkowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

Moim zdaniem troszkę brak własnego repertuaru koncertowego - przeciętny słuchacz nie kojarzy dużo więcej poza Dziewczyną szamana, Oko za oko i może jeszcze max paroma piosenkami. Jakieś duże luki, sezonowe wydawnictwa z muzyką świata w międzyczasie. Materiał z ostatnich płyt (nie mam na myśli cyganskich, kolędowych itp.) jest zbyt dziwny, niszowy na wypełnienie dla niego sal. Ja bym na niego poszedł, ale kto jeszcze - tak z mas? Mimo to jako bardzo kojarzona i utalentowana artystka występować "musi", zatem niech śpiewa covery najlepiej. Widocznie jest na to zapotrzebowanie.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: addar »

To tak jakby edyta się namyslila i wydała płytę
z dustplustic teraz. oj nawet nie bo ta justy została już wydana haha
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

niuto pisze:Ray, gdyby koncerty z jej autorskim materiałem cieszyły się dużą popularnością, to by takie dawała.
W dużych miastach na pewno koncerty Justyny by się sprzedały. 4 lata temu trasa "Magia trwa" to był sukces. Swoja drogą, dużo osób z naszego forum było wtedy na tych koncertach, a czy ktoś w tym roku był na którymś z koncertów muzyki filmowej, przebojach Ciechowskiego albo "Tribute to..."? Nikt nic nie pisał, więc chyba nie...
2 lata temu Justyna miała trasę akustyczną, i dziwię się, że zamiast - tak jak teraz Edyta - postawić na największe miasta, zorganizowano koncerty właśnie np. w Sieradzu czy Płocku.
Nawiązanie współpracy z Wojtanowskim to było najgorsze posunięcie Justyny w całej jej karierze. :(
Kamui Shiro pisze:Moim zdaniem troszkę brak własnego repertuaru koncertowego - przeciętny słuchacz nie kojarzy dużo więcej poza Dziewczyną szamana, Oko za oko i może jeszcze max paroma piosenkami.
Nie, no, Grawitację czy Boskie Buenos ludzie znają, i oczywiście Wracam do domu też, skoro ta piosenka ma w sumie już ponad 9 mln wyświetleń na YouTube. :PP

W ostatniej edycji "Agenta" z celebrytami wystąpił mąż Jusi, a w "Ameryka Express" - jej siostra. Natomiast sama Justyna nie chciałaby walczyć z jakąś Angeliką Muchą o jokery czy immunitet. Diwom takie rzeczy nie przystoją. ;-)
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Steffie »

Nie wierze, ze gdyby zebrala te swoje najwieksze przeboje do kupy i dodala pare mniej znanych, to nie znalezliby sie chetni na koncerty z jej repertuarem w przystepnej cenie. Po prostu nie wierze w to, na pewno nie byla jeszcze w kazdym miescie w Polsce. Ona po prostu stawia teraz na te trasy z coverami.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze:
Kamui Shiro pisze:Moim zdaniem troszkę brak własnego repertuaru koncertowego - przeciętny słuchacz nie kojarzy dużo więcej poza Dziewczyną szamana, Oko za oko i może jeszcze max paroma piosenkami.
Nie, no, Grawitację czy Boskie Buenos ludzie znają, i oczywiście Wracam do domu też, skoro ta piosenka ma w sumie już ponad 9 mln wyświetleń na YouTube. :PP

Dlatego piszę o paru piosenkach. Żebyś znowu nie wyjeżdżał z Wracam do domu :roll: Bueonos to nie jest jej oryginalna piosenka.
Mnie koncerty typu trybut/ muzyka filmowa jakoś nie interesują, więc ja pas.
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: kirin »

Co do Płocka to był świetny koncert i cała sala pełna ludzi ;)

Co do Marii Magdaleny już wydała ta płytę własnym sumptem w kartoniki:) wiem bo kupiłem i mam ;)

Okładka do nowej MM bardzo mocno nawiązuje do Dziewczyny Szamana

Nawet fani narzekają że mało koncertów z jej repertuarem.
Brak też często informacji o koncertach które ma w terminarzu i potem się okazuje że są one np otwarte lub biletowane... tylko cicho sza przed fanami ???

Pomijam fakt że od wspomnianego koncertu w Płocku tylko raz czy dwa wyszła po koncercie do fanów... aktualnie zawsze ucieka niestety
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Steffie »

kirin pisze:Nawet fani narzekają że mało koncertów z jej repertuarem.
Brak też często informacji o koncertach które ma w terminarzu i potem się okazuje że są one np otwarte lub biletowane... tylko cicho sza przed fanami ???

Pomijam fakt że od wspomnianego koncertu w Płocku tylko raz czy dwa wyszła po koncercie do fanów... aktualnie zawsze ucieka niestety
Skąd my to znamy? No skąd my to znamy? :edi:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: niuto »

W dużych miastach na pewno koncerty Justyny by się sprzedały. 4 lata temu trasa "Magia trwa" to był sukces. Swoja drogą, dużo osób z naszego forum było wtedy na tych koncertach, a czy ktoś w tym roku był na którymś z koncertów muzyki filmowej, przebojach Ciechowskiego albo "Tribute to..."? Nikt nic nie pisał, więc chyba nie...
Tylko, że na koncert z autorskim repertuarem pójdą niemal wyłącznie fani, a tych nie ma aż tak wielu, żeby często takie koncerty organizować. Myślę, że Edyta pod tym względem ma większą siłę przyciągania również osób nie będących fanami. Na koncerty typu Tribute chodzą natomiast ludzie przypadkowi, którzy po prostu zobaczyli plakat na mieście i sale się wypełniają. Sam w zeszłym tygodniu byłem w Toruniu na tribute to Wodecki. Jordanki pełne, choć gwiazd wcale nie było. Wystąpił Uniatowski, Badach, Rusowicz, Beata Przybytek (?), Ewa Uryga (?). Fakt, że nazwisko Wodeckiego ostatnio przyciąga, ale z tego co wiem, to te koncerty z muzyką filmową też wypełniają sale. Nie wierzę po prostu, że gdyby był popyt, to Justyna nie ruszyłaby w trasę z własnymi piosenkami.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Steffie »

Czy Justyna śpiewała już wszystkie piosenki z własnego repertuaru na koncertach? Na pewno nie. Mogłaby dobrać te znane z tymi mniej znanymi i na pewno znaleźliby się chętni, gdyby bilety nie były zbyt drogie. Nie musi też śpiewać w halach, ale np. w domach kultury i nie musi robić to codziennie, ale raz na jakiś czas.
Zainteresowanie koncertami Edyty wynika też z tego, że ona nie grala normalnych koncertów dostępnych dla ludzi od wieków.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ediva »

Myślę, że Jusi było żal, że tak za darmo podarowała tę Marię Magdalenę, a że nie ma teraz pomysłu i budżetu na całkiem nową płytę, to odgrzewa MM. Justyna pochodzi bowiem z wielodzietnego domu, w którym nic się nie marnowało.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

kirin pisze:Nawet fani narzekają że mało koncertów z jej repertuarem.
Brak też często informacji o koncertach które ma w terminarzu i potem się okazuje że są one np otwarte lub biletowane... tylko cicho sza przed fanami ???
No właśnie. Ja jestem fanem Justyny i też narzekam, że jest tak mało koncertów z jej repertuarem. :(
Ale muszę sprostować to, o czym napisałem przedwczoraj - jednak jakieś koncerty są. 4 dni temu Justyna wystąpiła w Tarnowie w Centrum Sztuki Mościce - nie wiedziałem o tym wcześniej, bo na Facebooku zero informacji, na Instagramie zero informacji, a na stronie tylko lakoniczny komunikat: "23 listopada - koncert - Tarnów", więc myślałem, że to był koncert zamknięty. Tymczasem to był normalny koncert biletowany (bilety kosztowały 70 - 90 zł). Szkoda, że na YouTube i na Insta nie ma żadnych nagrań. :(
Jusia do znudzenia przypomina na Facebooku i Instagramie o swoich trasach z coverami, a o nielicznych "normalnych" koncertach milczy...
W tym roku Justyna miała dwa koncerty z orkiestrą cygańską - w czerwcu otwarty w Żyrardowie (na którym byłem), a w sierpniu biletowany w Teatrze Roma. Gdybym nie zaglądał co jakiś czas na terminarz koncertów na jej stronie, to w ogóle bym nie wiedział o tym koncercie w Żyrardowie. To wyglądało wręcz tak, jakby Justyna i jej menadżer specjalnie "ukrywali" występ w Żyrardowie, by biletowany koncert w Warszawie lepiej się sprzedał...
niuto pisze:Tylko, że na koncert z autorskim repertuarem pójdą niemal wyłącznie fani, a tych nie ma aż tak wielu, żeby często takie koncerty organizować.
Byłem na biletowanych koncertach Justyny w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu i zawsze niemal wszystkie miejsca były wypełnione. :) Brakuje po prostu koncertów z jej repertuarem w największych miastach.
Swoją drogą, przez ostatnich 10 lat Justyna nie miała chyba ani jednego koncertu w Łodzi, na którym śpiewałaby swoje największe przeboje - była 2 razy z "Alkimją" (2011 i 2017) i raz z orkiestrą cygańską (2016) - i to tyle. :(
I Steffie ma rację, że jest wiele piosenek Justyny nieogranych na koncertach, choćby eurowizyjna Sama.
niuto pisze:Na koncerty typu Tribute chodzą natomiast ludzie przypadkowi, którzy po prostu zobaczyli plakat na mieście i sale się wypełniają.
Nadal jest tak, że część koncertów z tych tras Justyny z coverami jest odwoływana właśnie przez słabą sprzedaż biletów - na przykład jeśli chodzi o trasę "Sztaba / Ciechowski - Spotkanie z Legendą", to miało być w sumie 6 koncertów, a tymczasem były tylko 3 (Katowice, Koszalin, Warszawa). Koncerty w Gdyni, Poznaniu i Wrocławiu zostały odwołane.

Dzisiaj w sklepie zajrzałem do kosza z przecenionymi książkami i znalazłem tam "Kuchnię Leona" - pierwotna cena to 39,90 zł, obecna - 6,99 zł. Oczywiście i tak tego nie kupiłem. :PP
Znalazłem w tym książce, wydanej 2 lata temu, wzmiankę o "Marii Magdalenie". Leon napisał, że był z kolegą na koncercie mamy - premierowej odsłonie "Marii Magdaleny" we Wrocławiu, "było spoko i nawet trochę podensował". :lol3: Minęły 2 lata, książka jest obecnie dostępna w sprzedaży za grosze, a "Maria Magdalena" nadal niewydana. :roll:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Bob »

Jakby ktoś mógł udostępnić Marię Magdalenę to proszę na pw..
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Margaret »

Czy wiadomo coś więcej na temat tego projektu?
Będzie trasa koncertowa? Będą nowe aranżacje lub nowe utwory? czy tylko to co było udostępnione w sieci?
Będą teledyski?

Fajnie, że MM zostanie wydana oficjalnie, ale w sumie chętnie posłuchałabym Justyny w solowych projektach.
Brakuje mi tego co było kiedyś - czyli co rok nowa autorska płyta...
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: kirin »

gdyby ktoś chciał MM - ALL IS ONE - który jeszcze niedawno był za free w sieci to na priv zapraszam :)

premiera MM w nowej odsłonie w lutym więc może jeszcze w tym roku singiel się ukaże...
może premiera na jakimś sylwestrowym koncercie? :)
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Angie29 »

Ja mam ostatnie 5 albumów Justyny i bardzo lubię wracać do każdego ...w 2008 roku wsiadłem do pociagu razem z muzycznym kierunkiem Justyny i zostałem .haha ... czekam na nową płytę z niecierpliwością ponieważ jestem fanem jej głosu i klasy .
ODPOWIEDZ