Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
ODPOWIEDZ
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: To co najlepsze »

Hipokryzja Edyty jest oburzająca, każdy zasługuje na drugą szansę. Oczywiście miała prawo odmówić i to zrobiła, tylko jeśli ktoś martwi się o przyszłe pokolenia które będzie wybierać nam prezydenta, czy neguje nagość w teledyskach, by z pozycji autorytetu pouczać i nawoływać do zgody , miłości i dobra, a jednocześnie nie potrafi bez złośliwości odpowiedzieć, czy wzbić się nad wyżyny i jak to kiedyś uczyła z lotu ptaka nie umie wybaczyć, to na cóż jej ten różaniec na szyji i medialne wizyty w Kościele.... ?

Tu chodzi tylko o hipokryzje Edyty.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

To co najlepsze pisze:Hipokryzja Edyty jest oburzająca, każdy zasługuje na drugą szansę. Oczywiście miała prawo odmówić i to zrobiła, tylko jeśli ktoś martwi się o przyszłe pokolenia które będzie wybierać nam prezydenta, czy neguje nagość w teledyskach, by z pozycji autorytetu pouczać i nawoływać do zgody , miłości i dobra, a jednocześnie nie potrafi bez złośliwości odpowiedzieć, czy wzbić się nad wyżyny i jak to kiedyś uczyła z lotu ptaka nie umie wybaczyć, to na cóż jej ten różaniec na szyji i medialne wizyty w Kościele.... ?

Tu chodzi tylko o hipokryzje Edyty.
Ma prawo odmówić, ale jest hipokrytką. Cóż za logika :roll: Poza tym, ona nie mówi, że nie wybaczy Dodzie. Napisała, że uważa, iż to jest niewłaściwe miejsce i moment na taki koncert.
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: To co najlepsze »

Hipokryzja jako kontekst wypowiedzi Edyty w kwestiach wiary i umoralniania
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Gosia1423 »

To co najlepsze pisze:Hipokryzja jako kontekst wypowiedzi Edyty w kwestiach wiary i umoralniania
W którym momencie swojej wypowiedzi Edyta kogoś umoralnia?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: ray »

Karolina Korwin Piotrowska broni Edyty, natomiast Bartosz Pańczyk - krytykuje. :shock:
Karolina Korwin Piotrowska pisze:Rozumiem, że dzisiaj w ramach krzewienia miłości, zrozumienia, zaczynania wielkich zmian od siebie, walki z hejtem, krzewienia tolerancji co poniektórzy zaczynaja lać milościwe szambo na @edytagorniak bo uznała , ze w czyms nie wystąpi. Bo ma własne zdanie na ten temat. Ma do tego święte prawo.
Naprawdę, jeśli tak pójdzie dalej, to w ramach specyficznie pojętej i od kilku dni modnej polityki miłości i tolerancji oraz krzewienia dobra, zaczniemy się okładać widłami. Albo szkłem z przepalonych zniczy. Brawo. Nie widzicie szaleństwa? To takie przykre... Pisałam już tutaj: nie powinno być szantażu, gróźb ani presji wobec potencjalnych uczestników tego koncertu, bo jeśli tak ma być, to lepiej zamknąć ten sklepik z dobrymi uczynkami na skobel, zanim będzie własną karykaturą. Wczoraj Chylińska, dzisiaj Górniak, kto padnie ofiara krzewienia dobra i miłości jutro? Tak bardzo oszaleliśmy?
Bartosz Pańczyk pisze:Poniewaz pod moim postem na temat tego, ze wstyd mi za postepowanie Edyty Gorniak, dostalem prywatne wiadomosci - pelne wsparcia / nie tylko od fanow, ale i rodziny piosenkarki (nie poznaja jej od jakiegos czasu), nawolujace mnie do dalszej dyskusji, zapraszam do kolejnego dialogu. Edyta mowi, ze Doda Rabczewska-Stępień organizuje koncert przeciwko hejtowi, bo liczy na naglowki. Wydawalo mi sie, ze ma ich duzo codziennie, ale ok. Dajmy na to, ze sledztwo Edyty rozgryzlo Dode. Niech Ci Edi, bedzie. Ale teraz popatrzmy na Ciebie w tym wypadku.

W takim razie pytam - jakie cele przyswiecaja Edycie Gorniak piszacej na FB (albo wczesniej mowiacej A.Jastrzebskiej w DDTVN miedzy tematem dotyczacym nowej trasy, a glupotkami??) o poronieniu???? Cisza medialna??? Brak promo? Wiedzac, ze od tylu lat w show-bizie kazde jej zdanie, a juz szczegolnie to na social mediach i sniadaniowkach jest analizowane przez innych? To jest Edi bycie katoliczka? To jest zycie tak, jak mowisz, ze Bog nawolywal? Rozliczam twoje slowa publiczne. Masz gdzies piosenke „Dziwny jest ten swiat” Cz. Niemena, ktora lubisz spiewac i robisz wtedy magie, czy Twoja pt: „Oczyszczenie”??
Czy ja dobrze widzę? Bartosz Pańczyk, dziennikarz "Faktu" napisał, że dostaje prywatne wiadomości od rodziny Edyty Górniak. :shock:

PS
Bartosz Pańczyk pisze:Edyta w wywiadze ze mna mowila niedawawno,ze na poczatu roku wychodzi jej plyta akustyczna :)
Cyrk.
Awatar użytkownika
LaFidelite
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1231
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:18
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Oz

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: LaFidelite »

Jak można pisać, że Edyta "powinna" się zgodzić? Wyczuwam jakieś dyktatorskie zapędy :-) To tylko i wyłącznie jej decyzja i powinna postąpić tak, jak uważa za słuszne. To, że niektórzy tutaj uważają ten koncert za jakąś wspaniałą, zbawczą inicjatywę, czy nawet zwyczajnie "fajny gest" nie oznacza, że każdy musi podzielać Wasze zdanie. Jednak to Edytę poproszono o udział, a nie nas, więc ma chyba prawo decydować za siebie.

Jeśli Doda faktycznie ma dobre intencje i nie próbuje wykorzystać sytuacji do promowania własnej płyty, to rzeczywiście jest to ładny gest z jej strony. Mam na myśli oczywiście pomysł zorganizowania koncertu, a nie 'zaproszenie' Edyty i Steczy. Jednak jeśli ktoś uważa, że jakiś koncert coś zmieni w społeczeństwie, to gratuluję oderwania od rzeczywistości. Zacofani, ziejący nienawiścią do wszystkiego co inne pisowcy i nierzadko też platformersi, nie staną się naglę tolerancyjni, mądrzy i empatyczni, bo zobaczyli iluś tam "artystów" śpiewających na jednej scenie. Na boga, nawet bajki dla dzieci nie są tak optymistyczne! Jeśli faktycznie chce się coś zmienić, to trzeba zacząć u podstaw i uczyć dzieci tolerancji i szacunku do drugiego człowieka bez względu na jego rasę, orientację, wyznanie, czy to, jaką opcję polityczną reprezentuje.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2019, 1:47 przez LaFidelite, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: niuto »

Phealer33 pisze:Ktoś napisał, że hejt jaki spadł na Edytę za jej wpis dowodzi, że inicjatywa koncertu przeciw nienawiści nie ma sensu.
Ja uważam, że ludzie nie hejtują Edyty, lecz jej zachowanie i sposób w jaki obraziła dodę oraz innych artystów.

To spora różnica.
Nie zgodzę się. Nasze czyny i słowa są naszą wizytówką. Hejtując więc je, hejtujemy osobę, która je wypowiada. Idąc takim tokiem rozumowania możemy stwierdzić, że Edyta w zasadzie nie uderzyła w swoim wpisie w Dodę, tylko w jej zachowanie i intencje (intencje w ocenie Edyty oczywiście).

Widzę jeden możliwy pozytywny rezultat afery - może skończy się w końcu przyjaźń na lini Edyta-dziennikarze faktu.
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: tomek7 »

Jak może dziennikarz pisac info ze ma wiadomości od rodziny Edyty??? Proszę to pokazać w takim razie.
Oby już się skończyły te wywiadziki-słodziki pana Panczyka (bywalca tego forum).
Idąc tropem krytykantów, rozumiem że popracie postu Edyty przez KKP czy Grażynę Torbicka oznacza ze te dziennikarki są be?
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Steffie »

ray pisze:Karolina Korwin Piotrowska broni Edyty, natomiast Bartosz Pańczyk - krytykuje. :shock:
Swiat oszalal. Zeby to Karolina bronila Edyte przed hejterami.... Szok.
Bartosz Pańczyk pisze:Poniewaz pod moim postem na temat tego, ze wstyd mi za postepowanie Edyty Gorniak, dostalem prywatne wiadomosci - pelne wsparcia / nie tylko od fanow, ale i rodziny piosenkarki (nie poznaja jej od jakiegos czasu), nawolujace mnie do dalszej dyskusji, zapraszam do kolejnego dialogu. Edyta mowi, ze Doda Rabczewska-Stępień organizuje koncert przeciwko hejtowi, bo liczy na naglowki. Wydawalo mi sie, ze ma ich duzo codziennie, ale ok. Dajmy na to, ze sledztwo Edyty rozgryzlo Dode. Niech Ci Edi, bedzie. Ale teraz popatrzmy na Ciebie w tym wypadku.

W takim razie pytam - jakie cele przyswiecaja Edycie Gorniak piszacej na FB (albo wczesniej mowiacej A.Jastrzebskiej w DDTVN miedzy tematem dotyczacym nowej trasy, a glupotkami??) o poronieniu???? Cisza medialna??? Brak promo? Wiedzac, ze od tylu lat w show-bizie kazde jej zdanie, a juz szczegolnie to na social mediach i sniadaniowkach jest analizowane przez innych? To jest Edi bycie katoliczka? To jest zycie tak, jak mowisz, ze Bog nawolywal? Rozliczam twoje slowa publiczne. Masz gdzies piosenke „Dziwny jest ten swiat” Cz. Niemena, ktora lubisz spiewac i robisz wtedy magie, czy Twoja pt: „Oczyszczenie”??
Juz widze te wiadomosci od rodziny. Pewnie mama pisze albo Allan, bo chca byc na stronie "Faktu".
Ale teraz przynajmniej wiadomo, o co chodzi. Edyta napisala o poronieniu na FB, a do tego powiedziala Jastrzebskiej... Pewnie powinna byla powiedziec "Faktowi". I nie wiadomo dlaczego? Przeciez Edyta wyraznie mowila, dlaczego to zrobila. Wystarczy czytac ze zrozumieniem. I nie, na pewno nie promowala w ten sposob plyty, bo jej jeszcze nie ma, o to mozna byc spokojnym.
Na miejscu Edyty zaczelabym uwazniej wybierac mikrofony.
tomek7 pisze:Jak może dziennikarz pisac info ze ma wiadomości od rodziny Edyty??? Proszę to pokazać w takim razie.
Niech on juz lepiej nic nie pisze. Zal.pl
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: ediva »

Już sama reakcja ludu na odmowę Edyty świadczy, że "koncert przeciw nienawiści" nie ma żadnego sensu. Edyta dobrze o tym wie. To raczej spęd pod tytułem "Musisz wziąć udział by nie zostać zhejtowanym". Jeśli główną motywacją udziału ma być presja społeczna i lęk przed opiniami ludzi z branży, to bardzo dobrze, że Edi odmówiła, podobnie jak Chylińska. Jeżeli taka decyzja spotyka się z falą nienawiści, to nie ma o czym gadać. Walka z wiatrakami. Nienawiść jest wpisana w ludzką naturę od tysięcy lat - swoją miłością nie potrafił jej pokonać sam Chrystus, więc nic jej nie wyplewi. Historia zawsze będzie się powtarzać. Tymczasem Doda może przekazać sobie "znak pokoju" z Szulim, Rozenek i Haidarem, jeśli tak bardzo zapragnęła miłować bliźnich.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: spot_me »

ray pisze:Bartosz Pańczyk pisze:
Poniewaz pod moim postem na temat tego, ze wstyd mi za postepowanie Edyty Gorniak, dostalem prywatne wiadomosci - pelne wsparcia / nie tylko od fanow, ale i rodziny piosenkarki (nie poznaja jej od jakiegos czasu), nawolujace mnie do dalszej dyskusji, zapraszam do kolejnego dialogu. Edyta mowi, ze Doda Rabczewska-Stępień organizuje koncert przeciwko hejtowi, bo liczy na naglowki. Wydawalo mi sie, ze ma ich duzo codziennie, ale ok. Dajmy na to, ze sledztwo Edyty rozgryzlo Dode. Niech Ci Edi, bedzie. Ale teraz popatrzmy na Ciebie w tym wypadku.

W takim razie pytam - jakie cele przyswiecaja Edycie Gorniak piszacej na FB (albo wczesniej mowiacej A.Jastrzebskiej w DDTVN miedzy tematem dotyczacym nowej trasy, a glupotkami??) o poronieniu???? Cisza medialna??? Brak promo? Wiedzac, ze od tylu lat w show-bizie kazde jej zdanie, a juz szczegolnie to na social mediach i sniadaniowkach jest analizowane przez innych? To jest Edi bycie katoliczka? To jest zycie tak, jak mowisz, ze Bog nawolywal? Rozliczam twoje slowa publiczne. Masz gdzies piosenke „Dziwny jest ten swiat” Cz. Niemena, ktora lubisz spiewac i robisz wtedy magie, czy Twoja pt: „Oczyszczenie”??
Troche sie we mnie zagotowalo. Pomijajac fakt, ze to nie zaden dziennikarz tylko zwykly brukowcowy pismak, to zwyczajnie tym tekstem pokazal, ze jest niewychowanym, niedojrzalym gowniarzem bez grama kultury, no sorry ale pewne rzeczy trzeba nazywac po imieniu. Ktos taki probuje uczyc klasy kobiete, ktora jest dwa razy od niego starsza? ktora ma pozycje gwiazdy ugruntowana swym talentem. Poucza kogos kto osiagnal w zyciu tyle ile on nie osiagnie nigdy w swej brukowej bulwarowce gdzie sie zestarzeje jak Pan Gadomski. Brak mi slow by zrozumiec jak mozna tak publicznie odnosic sie w ogole do kobiety. Za darmo z nia wywiadow nie robil. Zarabial na tym niezla kase i to z premia za wyciaganie od niej prywaty na wylacznosc. Jak to jest ze nie dostrzega sie belki w swym oku, a poucza kogos z taka latwoscia jakby byl lepszym i bardziej wartosciowym czlowiekiem. Ciekawe czy ja przeprosi za ta publiczna pogardliwa bezczelnosc w stosuknu do niej. Nie mam szacunku do takich ludzi bo ich ludzmi trudno nazwac.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Steffie »

Jak mozesz tak pisac? Przeciez on sam juz jest dzieki niej gwiazda... brukowca. ;-)
Ostatnio zmieniony 20 sty 2019, 16:34 przez Steffie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: spot_me »

P.s. okazuje sie ze to tez klamca bo te wszystkie krytykujace Edyte wpisy na tym forum sprzed lat, ktorych tak sie wypieral, a o ktorych pisal wielokrotnie ray doskonale sie wpisuja w ten pozbawiony kultury styl, ktory wlasnie ponownie zademonstrowal.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: Steffie »

Mam wrażenie, że on tańczy, jak mu zagrają w redakcji. :roll:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Koncert "Artyści przeciw nienawiści"

Post autor: B@r »

Steffie pisze:Mam wrażenie, że on tańczy, jak mu zagrają w redakcji. :roll:
To co napisałem i o czym dyskutujecie, to nie są opinie redakcji, a moje prywatne przemyślenia, którymi się podzieliłem publicznie. Ot, cała tajemnica i nie myl tych pojęć.

Edyta oczywiście ma prawo odmowy. Mnie tylko zraziła jej argumentacja. Wiemy dobrze, że Edyta lubi rozgłos - no i nie ma w tym nic złego. :) Problem jest jeśli w tej sytuacji sama przypisuje komuś "chęć nagłówków" jako coś złego. :roll:
spot_me pisze:P.s. okazuje sie ze to tez klamca bo te wszystkie krytykujace Edyte wpisy na tym forum sprzed lat, ktorych tak sie wypieral, a o ktorych pisal wielokrotnie ray doskonale sie wpisuja w ten pozbawiony kultury styl, ktory wlasnie ponownie zademonstrowal.
:lol3:

Przypominałem tylko kiedyś rayowi, że nie wszystkie opinie są moje, bo jak pisałem już tu sto razy, kiedyś przez jakiś błąd do mojego profilu zostały przypięte konta wszystkich osób, których profile zostały usunięte.
ODPOWIEDZ