Polska scena polityczna

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Jarek Ka,
Lis największej obłudy. Wystarczy go posłuchac przez moment, by dostać granatem w twarz. Zaprzecza wszystkiemu, co lubię w ludziach. Wieczne konflikty, podziały, My-Oni, hipkoryzja, manipulacja, zbijanie kapitału na ludzkiej ułomności, zawłaszczanie sobie wartości, wkładanie bełkotu w nowa definicję tych wartości. Nie widzę w nim żadnej charyzmy, widzę tylko udawanie i podłość. Nigdy nie zrozumiem, czemu ma takie poparcie, czmu tylu Polaków mu wierzy i jest tak ślepo zapatrzonych?
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 509
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Polska scena polityczna

Post autor: kamil87 »

endeven pisze:Jarek Ka,
Lis największej obłudy. Wystarczy go posłuchac przez moment, by dostać granatem w twarz. Zaprzecza wszystkiemu, co lubię w ludziach. Wieczne konflikty, podziały, My-Oni, hipkoryzja, manipulacja, zbijanie kapitału na ludzkiej ułomności, zawłaszczanie sobie wartości, wkładanie bełkotu w nowa definicję tych wartości. Nie widzę w nim żadnej charyzmy, widzę tylko udawanie i podłość. Nigdy nie zrozumiem, czemu ma takie poparcie, czmu tylu Polaków mu wierzy i jest tak ślepo zapatrzonych?
Aż tylu Polaków mu nie wierzy, stąd też przekazanie na niby władzy w ręce Dudy i Szydło, a ciemny lud niestety i tak to kupił. Zgadzam się co do Twojej opinii na temat tego człowieka, on kieruje się tylko nienawiścią w swoim życiu. Niestety nienawistników i zazdrośników jest bardzo dużo w PL, stąd też znajduje on poparcie wśród społeczeństwa.

Jednak z drugiej strony myślę, że większość młodych ludzi którzy zagłosowali w tym roku na PiS nie pamiętają czasów 2005-2007, bo wtedy jeszcze bawili się w berka na dworze, albo grali w Counter Strike na nowym PC od rodziców pod choinkę, więc muszą zobaczyć to wszystko na własne oczy, wtedy dopiero zrozumieją. Szkoda tylko, że przez niewiedzę i naiwność młodych, czy fanatyków z kościoła i radia maryja, dla których słowo księdza jest święte, będziemy musieli się męczyć prawdopodobnie aż przez 4 lata i tym razem może być więcej szkód dla Polski niż ostatnio.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

Projekt Pisowskiej ustawy o TK, znów łamie konstytucję, żadna nowość..
i robi z TK niemal martwe ciało, które juz nwet nie spocznie w Warszawie..
->
http://wyborcza.pl/1,75478,19351957,pro ... rects=true
Kalifat PiSowski napiera.
Ignorancja w tym temacie jest niewskazana.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Polska scena polityczna

Post autor: dorota »

czy obrońcy PiS z tego forum nadal staną murem za swoją partią? ;>
Awatar użytkownika
Matiz99
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9256
Rejestracja: 26 wrz 2006, 21:36
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: ...Hold On Your Heart?
Lokalizacja: Droga Mleczna

Re: Polska scena polityczna

Post autor: Matiz99 »

Dziś Schramm w TVN24 bardzo ładnie wyjaśnił co ma na celu nowelizacją ustawy o TK którę chce zgłosić PIS - skuteczne obezwładnienie i zdeprecjonowanie TK.
Dodam że domagają się m.in. zniesienia zakazu przynależności partyjnej sędziów...wiadomo po co.
Pominę to że wiele z tych poprawek jest kategorycznie niezgodne z konstutucją więc nie ma szan przejsć (kaczory o tym nie wiedzą?)

Ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości??
MacLean
Impossible
Impossible
Posty: 1809
Rejestracja: 25 kwie 2009, 0:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polska scena polityczna

Post autor: MacLean »

TK jest enklawą, w której orzeczenia GW są nadal powszechnie obowiązujące i ostateczne? To się po aferze Rywina na szczęście zmieniło, ale widzę, że ambicje Michnika nie opuszczają :lol3:
I proszę ze 190.5 nie wywodzić tezy o niekonstytucyjności, bo o ile art. 120 mówi wprost o większości zwykłej, to "orzeczenia TK zapadają większością głosów".
A przeniesienie siedziby poza Warszawę jest rozsądne. Prosiłbym posłów Nowoczesnej o szacunek dla mieszkańców reszty kraju, bo twierdzenie, że przeprowadzka sędziów upokorzy jest przejawem typowego buractwa warszawki.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 509
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Polska scena polityczna

Post autor: kamil87 »

dorota pisze:czy obrońcy PiS z tego forum nadal staną murem za swoją partią? ;>
Raczej tak, to ludzie którzy czerpią radość kiedy dobiera się do skóry tym co mają lepiej od nich, przecież własną pracowitością, inteligencją i zgodnie z prawem do tego na pewno nie doszli ;) taka natura. Dla nich to wszystko rozliczanie poprzedniej władzy i usuwanie tzw. układów i kolesiostwa, więc ciemny lud to kupi, don't worry ;)
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Polska scena polityczna

Post autor: aśka »

Tak? Chyba trzeba być idiotą lub uważać innych za nich by sądzić, że sędziowie WYBIERANI PRZEZ SEJM doszli do tego stanowiska "...własną pracowitością, inteligencją..." :lol3: Czy aby nie liczy się tam bardziej co innego? Taki wyrok w sprawie OFE... Czy nie daje dużo do myślenia?

Ja to bym chciała by nasze szanowne elity zapoznały się twórczością niejakiego Monteskiusza i wdrożyły niektóre jego pomysły na funkcjonowanie państwa.... ups to mrzonki... Wg Monteskiusza władza nigdy się na to nie zdecyduje i ja się z nim zgadzam. Tak więc mam nadzieję, że suweren państwa, a żyjemy podobno w ustroju republikańskim zapozna się z takim pojęciem jak TRÓJPODZIAŁ WŁADZY i będzie dążył do jego wdrożenia. By żyło się lepiej.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

chyba trzeba byc idotą, by nagle uwierzyć w takie bezinteresowne odwócenie się niektóych od TK, takie jego deprecjonowanie, obniżanie wartości istoty funkcjonowania, opluwanie, wyrażanie się o tej instytucji w sposób tak drwiący i kpiący, próby podważenia fachowości sędziów. Piękny zwrot akcji obecnej ekipy. i z pewnością wszelkie te kolejne niekonstytucyjne próby zawłaszczenia Trybunału (lub Jego uziemienie) mają na celu poprawę idealnego monteskiuszowskiego modelu władzy?? Doprawdy poruszające. Będą natomiast z pewnością wspaniałą wymówką, by wmówić podatnym na populistyczne hasła, że no tego i tamtego nie udało Nam sie zrobić, bo TK związał Nam ręce (choć TK orzeka tylko o zgodności ustawy z Konstytucją, a nie mói, czy jest "dobra, czy zła"). Akurat w szykowanie gruntu pod usprawiedliwianie się za 4 lata wierzę całym serduszkiem <3
Niektórzy jawią się jako więksi specjaliści np. od Pana mecenasa Piotra. Może najpierw niech wezmą z Niego przykład, jak należy dobrze artykułować swoje mysli i uzasadniać postawione tezy. Albo może trzeba napisać do tych wszystkich profesorów z uniwersytetów i środowisk prawniczych, którzy apelują o przestrzeganie zasad państwa prawa i są głęboko zaniepokojeni sytuacją??

w sobotę idę manifestować swoje niezadowolenie i bronić normalności. Pierwszy raz idę na coś takiego, ale czuję silną motywację i przynajmniej mogę się w końcu utożsamić z polskimi flagami, które pewnie będą obecne.
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Polska scena polityczna

Post autor: aśka »

endeven pisze: Piękny zwrot akcji obecnej ekipy. i z pewnością wszelkie te kolejne niekonstytucyjne próby zawłaszczenia Trybunału (lub Jego uziemienie) mają na celu poprawę idealnego monteskiuszowskiego modelu władzy??
Czego w tym zdaniu nie rozumiesz: Wg Monteskiusza władza nigdy się na to nie zdecyduje i ja się z nim zgadzam. Tak więc mam nadzieję, że suweren państwa, a żyjemy podobno w ustroju republikańskim zapozna się z takim pojęciem jak TRÓJPODZIAŁ WŁADZY i będzie dążył do jego wdrożenia.

Władza deprawuje. I naprawdę nieważne kto rządzi: PiS, PO czy ktoś inny. Każda władza, a już w szczególności władza absolutna, nadużywa i łamie prawa obywatelskie. Tak więc jeśli masz jakiś lepszy pomysł by tego uniknąć niż trójpodział władzy, to bardzo proszę podziel się nim. Bo chyba nie sądzisz, że dzisiaj w Polsce dajmy na to władza wykonawcza i ustawodawcza są od siebie niezależne.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

no chyba się nie zrozumieliśmy w temacie włądzy sądowniczej.
kamil87
The story so far
The story so far
Posty: 509
Rejestracja: 07 sty 2006, 0:44
Lokalizacja: daleko :)

Re: Polska scena polityczna

Post autor: kamil87 »

aśka pisze:Tak? Chyba trzeba być idiotą lub uważać innych za nich by sądzić, że sędziowie WYBIERANI PRZEZ SEJM doszli do tego stanowiska "...własną pracowitością, inteligencją..." :lol3: Czy aby nie liczy się tam bardziej co innego? Taki wyrok w sprawie OFE... Czy nie daje dużo do myślenia?.
akurat tutaj nie miałem na myśli TK, tylko ogólną opinię wśród pisowców, którą często słyszę, a idiotą to możesz nazywać siebie samą, skoro popierasz ludzi, którzy określają cię mianem ciemnego ludu, nie widzę tutaj większej różnicy, więc nie powinnaś czuć się obrażona :lol3:
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Polska scena polityczna

Post autor: aśka »

Błąd. Nie popieram tych ludzi i nigdy nie popierałam. Uważam ich rządy za szkodliwe dla polskiego interesu państwowego jak i narodowego. Ot weźmy np. prowadzoną przez ŚP. Lecha Kaczyńskiego politykę wschodnią, która wywodzi się z tzw. doktryny Giedroycia czy też ich rusofobia.
Problem polega na tym, że PO uważam za jeszcze bardziej niebezpieczne. Szczególnie w zakresie polityki zagranicznej.
I tak endeven w swoim przedostatnim tu poście oznajmił swoją chęć uczestniczenia w sobotnich manifestacjach. Różnica polega na tym, że ja nigdy nie pójdę w jednym szeregu z takimi postaciami jak Jerzy Urban, Leszek Miller czy też Leszek Balcerowicz.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polska scena polityczna

Post autor: endeven »

idę jako obywatel, a nie partyjniak.
aśka
Make it happen
Make it happen
Posty: 186
Rejestracja: 21 cze 2015, 14:57
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Będę Śniła
Lokalizacja: Polska "B"

Re: Polska scena polityczna

Post autor: aśka »

endeven pisze:idę jako obywatel, a nie partyjniak.
Nie zmienia to postaci rzeczy.
Mi jako obywatelce akurat te osoby by przeszkadzały. :wink:
ODPOWIEDZ