Opole 2005

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7371
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Opole 2005

Post autor: Piter »

Przez ostatnie lata Opole było denne, tak naprawdę to ostatnie Opole, które w pełni mi się podobało to to z 1997 roku z koncertem poświęconym Osieckiej i w 1998- jubileusz. Później dno z wyjątkiem koncertu kilku artystów. Rzygam niestety, gdy słyszę Bajm albo Budkę, więc znów sie boję mdłości, ale na Kayah nastawiam się pozytywnie. ;) Co do Maryli to jej owszem jest pełno, ale szanuję ją za to, że jest naprawdę rewelacyjną showmenką... :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Opole 2005

Post autor: vanity »

ja to rozumiem trochę inaczej.
otóż też uważam że Opole schodzi na psy. ale biorąc pod uwage to co się dzieje w mediach, które nie puszczają praktycznie wogóle polskiej muzyki, konserwatywne Opole jest bardzo dobrym sposobem na prezentowanie polskiej muzyki. Sopot to już mieszanka, więcej jest zachodu niż nas. i niech trwa. nawet jeśli to oznacza tylko Bajm i Marylę. Najgorsze jest to że i nasi rodzimi artyści (sistars czy nawet Edka itp itd) odwracają się od langłidża polskiego i wybierają angielski. mnie osobiście to trochę boli, bo głupio mi że prawie nikt albo bardzo rzadko prezentuje piosenki śpiewane w naszym języku. sistars i Edi robią piosenki po angielsu na rynek międzynarodowy to rozumiem, ale wykonawcy śpiewający po polsku jakoś nie są obecni na antenach takich czy owakich. zalewa nas zaraza. w takim tempie to śpiewający artyści po polsku będą stanowili niszę...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Opole 2005

Post autor: Aro »

Od wczoraj trwa 42 Festiwal Polskiej Piosenki Opole 2005. Mieliśmy już koncert "Debiuty" (dostępny "na żywo" tylko przez internet) w którym wygrała żeńska grupa Nana z piosenką "Gdzie Ci mężczyźni :?: ". O godzinie 20:10 rozpoczął się koncert "Premiery" w którym wystąpili m.in. Ha-Dwa-O!, Mezo, Jeden Osiem L, Brodka, Varius Manx, Mietek Szcześniak, Golec uOrkiestra. Miejsce 3 zdobyli Golcowie, miejsce 2 Mezo, a wygrała faworytka Brodka z piosenką "Miałeś być" (która otrzymała także nagrodę słuchaczy programu I PR). Jury swoją nagrodę przyznało kapeli Zakopower. W przerwie konceru wystąpiły Wilki.

Tyle streszczenia dnia pierwszego festiwalu.

Dziś zobaczymy koncert "Superjedynki" czyli wręczone zostaną nagrody przyznawane przez widzów TVP 1, słuchaczy RMF i użytkowników portalu Interia.pl Z tego, co widziałem to wystąpi Kayah z Kiljańskim, Krawczyk (pewnie z Edytą Bartosiewicz), Sidney Polak i... Ivan i Delfin. O godzinie 22:40 po długiej przerwie powraca "Kabareton". Opolska noc kabaretowa trwać będzie aż do godziny 0:50.


A teraz czekam na opinie dotyczące dnia wczorajszego. Ja uważam, że Brodka słusznie otrzymała głowną nagrodę. Może nie zaśpiewała najlepiej, ale miała za to fajną, wpadającą w ucho piosenke. Sam konceret nie był za ciekawy. Trochę nawet nudnawy. Liczę, że dziś będzie lepiej.

Poniżej capsy Brodki:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ania
Sit down
Sit down
Posty: 94
Rejestracja: 18 kwie 2005, 21:27
Lokalizacja: zzzz

Re: Opole 2005

Post autor: ania »

mi się wystep Brodki nie podobał. z resztą nie darzę zbyt wielką sympatią tą osobę. a sam koncert jak dla mnie może być.
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Opole 2005

Post autor: Titter »

Ja już się na ten temat wcześniej wypowiedziałam w SB i gdzieś tam jeszcze.. ;) Powtórzę - BRODKA wygrała słusznie i cieszę się, że MEZO był na drugim miejscu :) czekam na jutrzejszy występ Edyty :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7371
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Opole 2005

Post autor: Piter »

Najlepsze wrażenie wywarł wczoraj na mnie Mezo z Kasią Wilk (genialny wokal!) a także Zakopower, Kayah ma oko ;) Brodka mi się nie podobała.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Opole 2005

Post autor: Magda M »

tylko czekałam ArO az załozysz ten temat :D:D:D
wracaja do tematu... zgadzam sie z Titter :) mi zarówno piosenka jak i wykonanie podobało. ogolnie uwazam ze Brodka daje mało powera na scenie (zarówno teraz jaki i wcze4sniej w Idolu) ale głos ma fajny a "Miałes byc" to jak dla mnie kawałek rewelacyjny :D:D:D
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Opole 2005

Post autor: Aro »

Podobnie jak Piterowi podobał mi się głos Kasi Wilk. Jestem nim zauroczony. Mam już tą piosenkę, ale na żywo brzmi zdecydowanie lepiej. Samego Mezo mogło by w tej piosence nie być w ogole. :D


Brodka prawdopodobnie wystąpi dziś i dostanie Superjedynkę. Przed chwilą w kulisach festiwalu zapytano ją czy jeszcze się pojawi to się tejemniczo uśmiechnęła i powiedziała "NIE WIEM", co jak dla mnie znaczy WYSTĄPIĘ. ;) :D
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Opole 2005

Post autor: Gabra »

ArO - Krawczyk bez Bartosiewicz ;P Nie zgodziła się wystąpić z nim - i bardzo dobrze, w ogóle szkoda, ze taka dobra artystka z takim kimś się zadała i takie "Trudno tak" powstało :/
(to moje - i jak zauważyłam nie tylko moje - zdanie)
Z tego co wiem superjedynki to:
-wokalistka: Flinta
-wokalista: Krawczyk
-zespół : Wilki
-przebój: Prócz ciebie nic (Kayah&Kiljański)
-płyta rock : Kowalska (Samotna w wielkim mieście)
-płyta pop : Kombii
-płyta alternatywa: Janerka (Plagiaty)
-płyta hiphop: Doniu
-płyta z muzyką poetycką: Turnau
-debiut: Brodka
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Opole 2005

Post autor: Aro »

No dzięki bardzo. Zabrałaś Nam przyjemność z oglądania. ;)

Flinta wokalistką roku :?: :shock:. Bleeeeeh. :?
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Opole 2005

Post autor: Magda M »

ja nie wiem za co te nagrody sa rozdawane... :roll: :roll: Krawczyk wokalistą?? Flina??? owszem Flinte lubie .. ale czy ona miała jakies fajne piosenki w tym roku :?:
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Opole 2005

Post autor: Gabra »

Oj, ArO ;P Wszystkie gazety juz od wczoraj piszą, większośc portali muzycznych podało wyniki ;P Ja przynajmniej wiem, że mam czatować z pilotem, żeby Kowalską nagrać ;D

Flinta to w ogóle niezasłużenie. Zaledwie z miesiąc temu płytę wydała, i to jeszcze nie na miarę "Przeznaczenia". Singiel nie wbił się na listy przebojów - krótko mówiąc szkoda słow :D
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11050
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Opole 2005

Post autor: Aro »

Ja tylko jestem zadowolony z kategorii "Przebój" i "Debiut". Kowalska to w Superjedynkach chyba co roku jest. Takiej to dobrze. Kaśka stała się bardzo "masowa". Każda jej piosenka jest hitem w RMF wałkowanym po kilkanaście razy dziennie. Właściwie to jest tym hitem przez to wałkowanie.

I nie podała Graba kto dostanie nagrode za teledysk. Ja słyszałem, ze Ivan i Delfin za "Jej czarne oczy".
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Opole 2005

Post autor: Magda M »

ArO pisze:I nie podała Graba kto dostanie nagrode za teledysk. Ja słyszałem, ze Ivan i Delfin za "Jej czarne oczy".

ArOOOOOOOOO nieeeeeeeeeee !!!!!!!!! perfavoreeeeeee, tylko nie to, co za kosmos!!!! ArO mam wielką nadzieje ze zle słyszałes ;) :D:D:D tylko nie dla nich..... kurcze..... grrrrrr....

Co do kaski to ja juz mowilam ze nie lubie tej terazniejszej kasi i dla mnie kazda jej piosenka jest co raz słabsza... zgadzam sie z ArO ze ona jesst czesto puszczana w radio i tylko przez to jest "znana"... :roll: nie wiem, kiedysna kasia to była kasia... teraz nieeee....
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Opole 2005

Post autor: DeathlySilence »

Gabra a na ile procent Flinta dostanie SuperJedynke jako wokalistka - bardzo mnie to ciekawi - bo nic mi o tym nie wiadomo, a powinno :roll: A jesli tak to wiąże się z tym pewnie jakiś mały wystep :) Fajnie by było...

A może troche uargumentujesz ArO te swoje 'bleeeeeeh' bo jest ono bardzo wymowne :/ ...według mnie jeśliby dostała takie wyróznienie to sie Jej należy - choc watpie bo w tamtym roku też odbierała SuperJedynke ale w kategorii Debiut :wink: No i chyba by na oficjalnej wspomnieli o tym - choc kto wie - może to ma być niespodzianka, o której wiekszość fanów dowie się po fakcie dokonanym ;) No to bedę oglądał, choći tak miałem zamiar - ale teraz bede czatował żeby nagrac sobie :) Oby wystapiła...
ODPOWIEDZ