Top of the Top Sopot Festiwal 2018

15 i 16 sierpnia

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5040
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: addar »

Kasia daje rade. supcio. ale ludzie nie wstali jak dla edyty janiak musiał wymusic :edi:
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2754
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: pijej1 »

No najlepsza do tej pory i publicznosc sie jednak zna :ha: piekna i zmiotla gorniaczke ze sceny :D
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5040
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: addar »

pijej1 pisze:piekna i zmiotla gorniaczke ze sceny
ale pitolisz hejterze :edi:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: Kamui Shiro »

Kowalska dobrze.
niuto pisze:
Kamui - tu mamy właśnie do czynienia z kultowością. Edyta będzie zapraszana na tego typu festiwale, żeby zaśpiewać TNJ tak długo, jak będzie w stanie to zrobić. I publiczność zawsze ją odpowiednio nagrodzi. Dody za 5-10-15 lat nikt na taka imprezę z Nie daj się nie zaprosi.

Gintrowska - ona to musi mieć chody. Dziewczyna już nie raz pokazała, że wyje, a niektórzy nadal udają, że jest inaczej :lol3:

Nie wiem czemu, ale Uniatowski mnie nie kupuje. Śpiewa świetnie, wygląda jeszcze lepiej, ale coś mnie od niego odrzuca, jest w nim jakaś taka buta i fałszywa skromność.

Mam podobnie z Uniatowskim. Nie potrzebuję go w ogóle w sumie na scenie.

Nie wiem, o co chodzi z Gintrowską, widocznie mam dużą tolerancję na wycie. Ale napisałem, że ok,a nie że miazga xD
tak słucham zresztą kątem ucha, jak mnie ktoś średnio interesuje, więc nie wszystko wyłapię. Skupiłem się na Edi, Kaśkach K. i S. ...

Nie mogłeś sobie odpuścić wątku z kultowością i Dodą :lol: nie baw się we wróżkę, chłopcze. Dwa lata temu zaśpiewała Nie daj się w Opolu, to nie tak dawno temu. A nawet jak nie zaśpiewa więcej na koncercie tego typu, co z tego. Ich Troje nie występują w Sopocie ani Opolu ostatnio z Powiedz, a Powiedz jest mega kultowe. Może nie dla was, jesteście zbyt wyrafinowani, wasze uszka zbyt aksamitne i delikatne na gie, po prostu ahrystokracja. Tylko prawdziwi artyści, tylko profesjonalizm, tylko Sztuka przez duże S.

Wolałbym, żeby Edyta jednak nie robiła z siebie drugiej Whitney anno domini 2010. Trzeba wiedziec, kiedy ze sceny zejść niepokonanym, a jej możliwości powoli dobiegają konca. Albo zmienic repertuar...
Ostatnio zmieniony 16 sie 2018, 22:23 przez Kamui Shiro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: miko »

Dmuchanie w slomke nie nawilza strun glosowych tylko znosi napiecia w obrebie glosni (zeby nie spiewac z zacisnietym gardlem) ale najpier powinno sie rozluznic szyje,bez tego lipa. Slomka powinna byc jak najciensza, najlepiej mieszadelko do kawy. No i wersja z dmuchaniem do szklanki jest dla amatorow zeby wiedzieli jak ustawic dmuchanie, spiewacy robia normalne wokalizy ze slomka w powietrzu. Jestes pewien ze to o cwiczenie chodzilo a nie o zgrywy?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7368
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: Piter »

Kasia bardzo fajnie.
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: karen »

Sory napiszę to ,ale :edi: i Kaśka K i długo długo nikt....
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: Nuklodem »

miko pisze:Dmuchanie w slomke nie nawilza strun glosowych tylko znosi napiecia w obrebie glosni (zeby nie spiewac z zacisnietym gardlem) ale najpier powinno sie rozluznic szyje,bez tego lipa. Slomka powinna byc jak najciensza, najlepiej mieszadelko do kawy. No i wersja z dmuchaniem do szklanki jest dla amatorow zeby wiedzieli jak ustawic dmuchanie, spiewacy robia normalne wokalizy ze slomka w powietrzu. Jestes pewien ze to o cwiczenie chodzilo a nie o zgrywy?
Dokładnie nie wiem, ale to było przed samym wyjściem na scenę. Edi była bardzo skupiona. Z tego co słyszałem i czytałem średnica słomki ma wynosić 1 cm. Próbując sam rzeczywiście widziałem rezultat przy grubszej.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: miko »

Srednica 1 cm?? To jak rura od odkurzacza :D No niezle, wyszpieguje Edke na tym filmie. To stara technika i dosyc standardowa, to powinno sie robic kilka razy dziennie. Edka musiala byc zestresowana skoro dmuchala tuz przed wyjsciem.. Jesli spiewasz/mowisz zawodowo kup sobie jakiegos kubusia z mala slomka i sprobuj syreny w gore i w dol ;-)
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: Nuklodem »

Wystarczy wpisać w google "rehabilitacja zaburzen glosu lax vox" wyświetli się pdf. Tam jest napisane 1 cm. :P

Nie musisz szukać ;)
-> Edka dmucha przez słomkę :P

Marrcino pisze:
Nuklodem pisze:Koleżanka która, ceni Edi za wokal, ale nie wzdycha do niej. Napisała mi, że jest zauroczona i zaskoczona występem Edi.
a mnie koleżanka napisała "ona to nawet jak traktor widzi to płacze he"
Właśnie moja koleżanka, która była zauroczona, tak samo twierdzi, ale nie dziś :d
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: Frytka »

max28 pisze:
rav33 pisze:Ech...
widać, że się Edzi przytyło... luźna suknia sadełka niestety nie zakryje. Ale cyc dostała :)
Tego akurat może być inna przyczyna, Edyta obecnie ma tak powiększone piersi, jak kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, na twarzy również zmieniona i to nie przez ostrzykiwanie. Oczywiście mogę się mylić :)
Raczej jakby Edyta była w ciąży, Zalewski nie pokazywałby na insta jej zdjęć z winem.

Występ był ok. Nie zachwycił mnie, ale cieszę się, ze wyszło lepiej niż wczoraj. Reakcja publiczności naprawdę miła :-)
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2869
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: Wojtuś »

Najlepsze wystąpienia dziś to Edyta i Kasia. Edyta zaśpiewała dziś naprawdę świetnie i wzruszająco a Kasia zaśpiewała moją ukochaną jej piosenkę A to co mam.
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: miko »

Ooo, dzieki za filmik, juz kumam. Edka nie dmucha na wode tylko w wode czyli bombluje jak pro :-) Dmuchanie w wode sprawia ze jest delikatny opor co zwiera i struny i rozluznia glosnie. Im ciensza slomka tym opor wiekszy a wfekt lepszy, ale do tego trzeba miec szklanke a nie 0,5 butelke bo nie robia cienkich slomek do butelek. Dla ciekawskich polecam YT i straw exercise, fajna rzecz tez dla zwyklych ludzi :-)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: karen »

Ależ Baeta ma zdarte gardło... Publika i tak ją uwielbia

Edzia w jakimś turbanie na głowie na sciance i tradycyjnie juz z Alanem, Kacha za to i z Olą i z synem
Awatar użytkownika
Nuklodem
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 728
Rejestracja: 02 maja 2014, 8:41
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: III

Re: Top of the Top Sopot Festiwal 2018

Post autor: Nuklodem »

Tak w wodę, to miałem na myśli. Spróbuję z cienką słomką. :smile:

Dziś pierwszy raz się zasłuchalem w Kasi, zawsze była dla mnie obojętna, a dziś super, porwała mnie. Swoją drogą ona się nie starzeje wygląda na jakieś 28 lat.
ODPOWIEDZ