ANGIELSKI

Rozmowy na tematy nie pasujące do pozostałych kategorii.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANGIELSKI

Post autor: B@r »

no i przyszła Madzia i namieszała nam w głowach..... niespodziewałam tak skomplikowanej odpowiedzi :D
:d Zawsze do uslug. :lol3:

W wersji bardziej przyjaznej moze byc:
I am able not to do. :d
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: ANGIELSKI

Post autor: vanity »

Magda pisze:W wersji bardziej przyjaznej moze byc:
I am able not to do. :d
o tak ta wersja jest przyjemniejsza dla mało znającego się oka :D
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: ANGIELSKI

Post autor: Titter »

Kocham ten jezyk :!: :d I od razu sie pochwale.. wlasnie dostalam zawiadomienie, ze od pazdziernika bede studentka Wydzialu Kolegium Jezykow Obcych specj. sekcja angielska / UAM Poznan :d :d :d Bycie mgr ekonomii mi nie wystarcza, jak widac :P Egzaminy wstepne zdawalam w tajemnicy przed wszystkimi ( no moze kilka osob wiedzialo ;) ) bo nie sadzilam, ze dam rade pokonac konkurencje - i prosze, udalo sie. Przyjeli 30osob, w tym jestem ja :d
kinga
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2323
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: ANGIELSKI

Post autor: kinga »

Gratulacje Titter :d Jestem z Ciebie dumna :)
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4870
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: ANGIELSKI

Post autor: Marek »

Titter, moje gratulacje :-) Jak to jest być znowu na I roku? :D Powodzenia na uczelni i samych 5.0 życzę ;)
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: ANGIELSKI

Post autor: Gabra »

Magda pisze::d Zawsze do uslug. :lol3:
dzieki :)
ale mi bardziej chodzilo o forme przeczen tego rodzaju z modalami :D bo rownie dobrze moglabym chciec powiedziec ,,musze tego nie robic" no i co? :D
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: ANGIELSKI

Post autor: Mist »

Titter bardzo sie ciesze!! i gratulacje... gdybys chciala podszlifowac brytyjski akcent to zapraszam :) :)
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANGIELSKI

Post autor: Robert »

I must give it up
Awatar użytkownika
Mist
Ready for love
Ready for love
Posty: 3077
Rejestracja: 21 lis 2005, 15:25
Lokalizacja: GB South West

Re: ANGIELSKI

Post autor: Mist »

Robercie... takim tonem glosu mowi krolowa i ksiaze Karol, piekna angielszczyzna... ulica w ten sposob nie mowi. Prawdopodobnie obckorajowiec mowiacy w ten sposob wydalby sie im komiczny... :wink2:
Mnie to troche rozbawilo, nie obraz sie... nie ma w tym nic zlosliwego. :lol3:

Szoruj swoj angielski szoruj... od przybytku glowa nie boli 8)
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: ANGIELSKI

Post autor: Angel »

Moje gratulacje dla Titter. Widze, ze konto specjalistow nam sie powieksza. :) Czy mozna liczyc na jakies porady dla zwyklych smiertlenikow jak skutecznie nauczyc sie tego jezyka, jak osiagnac optymalnie wysoki poziom? Z jakich korzystacie materialow? Co byscie radzili? Przy okazji podziekowania dla Roberta za swoje uwagi. :) I z ciekawosci chcialbym jeszacze zapytac jak wyglada taki egzamin do kolegium?
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: ANGIELSKI

Post autor: Titter »

Egzamin do kolegium w Poznaniu - dla kandydatow ze stara matura ( jak ja ) sklada sie z dwoch czesci: pisemnej i ustnej. Test pisemny obejmowal slowotworstwo, gramatyke ( sprawdzana m.in w tlumaczeniu zdan, bylo tez zadanie z parafrazami - uwielbiam parafrazowac :d ), hmm.. co tam jeszcze? aha.. tekst + pytania na zrozumienie, tekst z lukami i chyba cos jeszcze, ale juz nie pamietam :) A na ustnym kazdy losowal jedno pytanie ( moje: How could people reduce traffic in city centers? ) + obrazek do opisania. Po tym krotka, luzna rozmowa: czym sie interesuje, dlaczego chce studiowac w kolegium itp. I tyle.
Mysle, ze polowa mojego sukcesu to fakt, ze szlam na egzamin na luzie - juz po obronie pracy na jednej uczelni. I wiedzialam, ze jesli sie nie dostane, tragedii nie bedzie :)

Jesli chodzi o mnie to na pewno w nauce jezyka bardzo pomogly mi moje coroczne wyjazdy na Malte. Chyba nic nie moze sie rownac pobytowi w kraju anglojezycznym. Ze slownikow zdecydowanie polecam Oxford, a gramatyke lubie sobie cwiczyc korzystajac z ksiazek Krzyzanowskiego ( polecam "100 testow (...)" ) i Mataska :)

[ Dodano: 2006-07-31, 18:58 ]
.. i dziekuje Wam za gratulacje :d dzisiaj usmiech nie schodzi z mojej twarzy :d
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: ANGIELSKI

Post autor: B@r »

Gabra pisze:ale mi bardziej chodzilo o forme przeczen tego rodzaju z modalami
Nie pisalas wczesniej, ze o to chodzi. ;)
Gabra pisze:bo rownie dobrze moglabym chciec powiedziec ,,musze tego nie robic" no i co?
Raczej nie rownie dobrze, musiec a moc to co innego.

Wyjasnij Ty jeszcze raz wolno i powoli co Ci trzeba. :D


Titter - gratuluje, czeka Cie ciekawa jazda.
Mist, Titter napisala wyzej "center" z pisownia amerykanska - zostaw ja w spokoju z ta brytyjska propaganda. :lol3:
Ja na roku bylam jedyna z amerykanskim akcentem (no, przez pare miesiecy byla jeszcze jedna osoba), a wszyscy ze oni tylko brytyjski. Po czym na mgr studia wiekszosc poszla na... amerykanistyke. :roll: :D
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: ANGIELSKI

Post autor: Angel »

Magda pisze:Ja na roku bylam jedyna z amerykanskim akcentem (no, przez pare miesiecy byla jeszcze jedna osoba), a wszyscy ze oni tylko brytyjski. Po czym na mgr studia wiekszosc poszla na... amerykanistyke. :roll: :D
A od czego zalezalo to, ze bylas jako jedyna z amerykanskim akcentem, a pozostali z brytyjskim? I czy to ma jakies znaczenie? :)
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5727
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: ANGIELSKI

Post autor: ANETA »

Jeden z moich ulubionych temtów ostatnio na forum :)
Bardzo lubie angielski, jednak bardzo razi mnie brytyjski akcent. Amerykanski jest bardzo płynny i miły dla ucha, aż chce sie ,,wywijac jezykiem" i mówic jak oni :-D Ucze sie z wielu książek, obecnie z drugiej edycji Essential Grammar In US. Naprawde dobre opracowanie i gramatyka wyjasniona mysle ze krok po kroku. Oprócz tego czesto odwiedzam e-dict.pl i amerykanskie strony. Mysle ze bardzo ważną sprawą jest osłuchanie sie z akcentem, co też czynie ogladając amerykańskie filmy bez napisów, słuchajac miliony piosenek (co czynie z wielką radoscią :-D ), ogladam wywiady w tym jezyku itp id. Wiem jednak ze najwazniejszy jest wyjazd do USA o ktorym narazie moge pomarzyć .....ale robie wszystko aby mój angielski był jak najlepszy mimo ze brakuje mi czasu - szkoła, praca .....
Angel pisze:
Magda pisze:Ja na roku bylam jedyna z amerykanskim akcentem (no, przez pare miesiecy byla jeszcze jedna osoba), a wszyscy ze oni tylko brytyjski. Po czym na mgr studia wiekszosc poszla na... amerykanistyke. :roll: :D
A od czego zalezalo to, ze bylas jako jedyna z amerykanskim akcentem, a pozostali z brytyjskim? I czy to ma jakies znaczenie? :)
Dla mnie napewno ma wręcz kluczowe znaczenie. Mam mdłości jak słysze brytyjski akcent.
Angel
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 766
Rejestracja: 13 lip 2006, 19:43
Lokalizacja: Niebo

Re: ANGIELSKI

Post autor: Angel »

No wlasnie, od czego zalezy to, ze ktos mowi z brytyjskim akcentem, a ktos z amerykanskim?
Titter - dziex za informacje. :)
ODPOWIEDZ