Eurowizja 2010

Czyli o Eurowizji, festiwalach w Opolu, Sopocie, galach i innych koncertach.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Eurowizja 2010

Post autor: Robik »

Faktycznie. Występy Iwony Węgrowskiej na żywo nie należą do znakomitych, ale być może coś się polepszyło w tej kwestii. Będę trzymał kciuki, bo to właśnie ta piosenka spośród eurowizyjnych, podoba mi się najbardziej.
loveedyta
Lunatique
Lunatique
Posty: 2668
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: ....

Re: Eurowizja 2010

Post autor: loveedyta »

Stawiam na Annę Cyzon :wink2:
Logan
Hope for us
Hope for us
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2010, 12:53
Lokalizacja: Mogilno

Re: Eurowizja 2010

Post autor: Logan »

Ja jednak przypominam, że na Eurowizji jest głosowanie 50:50, a więc bym wybrał coś co się spodoba też jury. Wątpię by jurorom spodoba się jakaś Cyzon, która przypomina jakieś amerykańskie gwiazdki. Wciąż jestem za Mrozińskim. Zresztą go nawet popiera zeszłoroczny zwycięzca Alexander, a także europoseł Wojciech Olejniczak i dziennikarka polskiego radia Maria Szabłowska. Dzisiejszy jej gość bardzo skrytykował czołowych artystów, że nadal się boją udziału w tym konkursie, mimo że niektórzy bardzo chcieli powrotu jury. Jak widać Polakowi ciągle mało...
dominik
The story so far
The story so far
Posty: 552
Rejestracja: 14 paź 2009, 20:01
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Lublin

Re: Eurowizja 2010

Post autor: dominik »

A kto będzie w jury? Jakiś ekspert czy Beata Tyszkiewicz? :PP
Awatar użytkownika
caterina78
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1279
Rejestracja: 28 mar 2009, 17:39

Re: Eurowizja 2010

Post autor: caterina78 »

Zdecydowanie jestem pod wrazeniem piosenki Marcina Mrozinskiego. Legenda urzekla mnie linia melodyczna , niekonwecjonalna, nieprzewidywalny rytm, budujacy napiecie, wokalnie Marcin swietnie oddaje emocje, wrecz nadaje tej piosence charakter teatralny, wie o czym spiewa, ma dosc dobry warsztat wokalny, do tego jeszcze chor i wokaliza, to mnie urzeklo... Poza tym odwaznie miesza dwa jezyki, to tez jest warte do podkreslenia, wprowadza elementy fokloru, co sprawia, ze ma ta piosenka swoisty charakter, wybaczcie za slowa, ale posrod calej tej miernoty wsrod nadeslanych propozycji zasluguje na wyroznienie. Uscislajac co mam na mysli , np. wychwlana Ania Cyzon ma tylko ciekawa barwe glosu, piosenka wrez pospolita, inne utwory albo brak im charakteru albo sa nudne albo wokalnie slabiutkie. Takie jest moje zdanie, co nie znaczy, ze ta piosenka moze wygrac, choc mam nadzieje, ze zostanie doceniona na ESC.
Logan
Hope for us
Hope for us
Posty: 20
Rejestracja: 14 sty 2010, 12:53
Lokalizacja: Mogilno

Re: Eurowizja 2010

Post autor: Logan »

dominik pisze:A kto będzie w jury? Jakiś ekspert czy Beata Tyszkiewicz? :PP
W polskich eliminacjach nie ma jury. Głosują tylko widzowie. Jeśli chodzi o finał w Oslo, to będzie wyglądać tak jak do lat 90. W każdej siedzibie telewizji państwowej będzie się znajdowało się kilkuosobowe jury i oni tam będą przyznawać swoje punkty, następnie zsumują to z typami (sms-ami) widzów i będą przyznawać punkty od 1 do 12. System jest podobny do tego co był wykorzystywany na naszych preselekcjach 2006-2009
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Eurowizja 2010

Post autor: DeathlySilence »

caterina78 pisze:Zdecydowanie jestem pod wrazeniem piosenki Marcina Mrozinskiego. Legenda urzekla mnie linia melodyczna , niekonwecjonalna, nieprzewidywalny rytm, budujacy napiecie, wokalnie Marcin swietnie oddaje emocje, wrecz nadaje tej piosence charakter teatralny, wie o czym spiewa, ma dosc dobry warsztat wokalny, do tego jeszcze chor i wokaliza, to mnie urzeklo... Poza tym odwaznie miesza dwa jezyki, to tez jest warte do podkreslenia, wprowadza elementy fokloru, co sprawia, ze ma ta piosenka swoisty charakter, wybaczcie za slowa, ale posrod calej tej miernoty wsrod nadeslanych propozycji zasluguje na wyroznienie. Uscislajac co mam na mysli , np. wychwlana Ania Cyzon ma tylko ciekawa barwe glosu, piosenka wrez pospolita, inne utwory albo brak im charakteru albo sa nudne albo wokalnie slabiutkie. Takie jest moje zdanie, co nie znaczy, ze ta piosenka moze wygrac, choc mam nadzieje, ze zostanie doceniona na ESC.
Mroziński vs. Cyzon - tak na prawdę to tylko między nimi rozegra się bój o wyjazd na Eurowizję - wszystko teraz zależy od tego jak wypadną na żywo.
Piosenka Anny Cyzon wpisuje się w dyskotekowe klimaty eurowizyjne (od tej dobrej strony).
Utwór Mrozińskiego to stara szkoła. Żadne bity. Piękne melodie, emocje i tekst.
Nie kalkuluje, nie głosuje na to, co spodobałoby się większości.
Podoba mi się od pierwszego przesłuchania "Legenda" - to mój faworyt.
O ile Mrozińskiemu nie powinie się noga i wokalnie oraz emocjonalnie podoła, to oddam na niego głos - a co tam. :)
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2010

Post autor: autech »

Moim faworytem był PIN szkoda ze zrezygnowali-piosenka swietna a wokal CUDO-mysle że na 100% by pojechali oni-i zajeli wysokie miejsce w Europie-pierwsza piatka :) A teraz z pozostałych.... Chyba ta Cyzon-aczkolwiek niewim jak ona spiewa na zywo-dzis sieokaże. Niewazne kto pojedzie w sumie-i tak na Eurowizji bedzie niska lokata-bo wszytskie te piosenki sa słabe i tyle.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Eurowizja 2010

Post autor: Magda M »

autech pisze:oim faworytem był PIN szkoda ze zrezygnowali-piosenka swietna a wokal CUDO-mysle że na 100% by pojechali oni-i zajeli wysokie miejsce w Europie-pierwsza piatka
hmmm a jaka oni chcieli piosenke zaprezentowac?

też myślę, że mieli by szansę. Mi z tych tegorocznych (w sumie każdorocznych...) nie podoba się NIC.
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eurowizja 2010

Post autor: autech »

PIN - "Pinlady" Eurovision 2010 Poland (rezygnacja)


http://www.youtube.com/watch?v=Q9laV-Qgx-8
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Eurowizja 2010

Post autor: Magda M »

Dzięki :)

rzeczywiście, jest to piosenka eurowizyjna. na pewno miałaby szanse na "wyjścia z grupy" ;) Na finale pewnie też... Ballada chwytliwa, motyw opery na pewno wyróżniłby ten kawałek na tle innych piosenek.

Mogłaby być po polsku...
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2873
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Eurowizja 2010

Post autor: Wojtuś »

Marcin do Oslo!!!!!!!!!!!!!!! Genialny występ!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Himcio
Impossible
Impossible
Posty: 1789
Rejestracja: 30 sie 2009, 19:22
Ulubiony album: Kiss Me Feel Me
Ulubiona piosenka: Under Her Spell
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Eurowizja 2010

Post autor: Himcio »

Wojtuś pisze:Marcin do Oslo!!!!!!!!!!!!!!! Genialny występ!!!!!!!!!!
Zgadzam się !!! jest świetny! :D
loveedyta
Lunatique
Lunatique
Posty: 2668
Rejestracja: 17 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: ....

Re: Eurowizja 2010

Post autor: loveedyta »

Wojtuś pisze:Marcin do Oslo!!!!!!!!!!!!!!! Genialny występ!!!!!!!!!!!!
to masz zupełnie inne odczucia niż ja bo ja do końca nie mogłam posłuchać.... jak dla mnie masakra, ale to tylko moje odczucia. Te piosenki nadają się na wiejską imprezę, nie na Eurowizję.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Eurowizja 2010

Post autor: Magda M »

to masz zupełnie inne odczucia niż ja bo ja do końca nie mogłam posłuchać.... jak dla mnie masakra, ale to tylko moje odczucia. Te piosenki nadają się na wiejską imprezę, nie na Eurowizję.
__________
zgadzam się.. nie przypadła mi do gustu ta cała.. Legenda...


btw, kto tej publiczności płaci za to wydzieranie się :shock:
ODPOWIEDZ