KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Informacje o koncertach i Wasze opinie na ich temat.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: Robik »

Edyta w Opolu mówiła, że w tym roku występuje na 11 festiwalu - 1990, 1994, 1996, 1998, 2002, 2003, 2005, 2006, 2009, 2015. Ja naliczyłem 10 :roll: . Gdzie ten 11 :?:
Awatar użytkownika
damyano
Make it happen
Make it happen
Posty: 140
Rejestracja: 08 gru 2004, 7:33

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: damyano »

1993 rok - Koncert "Do grającej szafy grosik wrzuć" z obsadą teatru Buffo. Edyta zaśpiewała min. Kasztany i Malagenię.
https://www.youtube.com/watch?v=qpHWkCzV0aw
Ostatnio zmieniony 26 cze 2015, 19:01 przez damyano, łącznie zmieniany 1 raz.
25luty
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 05 cze 2015, 15:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Zbąszyń

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: 25luty »

Liczy może ktoś z Was koncerty Edyty? :edi: mówi że zagrala ich ok 4 000 ( jubileusz 2010) , teraz że kilka tysięcy a ja tak probowalem je policzyc opierając się na dziale na stronie glównej i wyszło mi ok 1000 + te 700 spektakli.
Robik
Impossible
Impossible
Posty: 1630
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:49
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: Robik »

damyano pisze:1993 rok - Koncert "Do grającej szafy grosik wrzuć" z obsadą teatru Buffo. Edyta zaśpiewała min. Kasztany i Malagenie.
https://www.youtube.com/watch?v=qpHWkCzV0aw
Wie ktoś dlaczego ten koncert nie był w Amfiteatrze tylko w teatrze :?:
25luty
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 05 cze 2015, 15:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Zbąszyń

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: 25luty »

Chyba w Amf. też byl bo Irena Jarocka miala skladankę przebojow.
Greatest Hits Medley, Opole Festival 1993 - Irena Jarocka.

Odkryte „Kasztany” 1993
W 1993 roku odbył się jubileuszowy 30. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Specjalnie na tę okazję Janusz Józefowicz zrealizował spektakl „Do grającej szafy grosik wrzuć”. W repertuarze znalazły się piosenki, które nie miały szans być w Opolu.

to mi się tylko udalo znależć.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: Piter »

KrzysiekF pisze:
...Bardziej ciekawiła mnie pasowana na gwiazdę festiwalu Edyta Górniak, która zaśpiewała zaledwie siedem piosenek źle dobranych i wydała się nie przygotowana do ważnego dla siebie występu jubileuszowego (25 lat na scenie). Na próbach ustawiała swoich tancerzy, a sama chodziła po niej bez pomysłu. Wokalnie i muzycznie stoi w miejscu i nic nie wskazuje na to, żeby ruszyła do przodu. Jej były mąż Dariusz Krupa opowiadał mi, że jest wyjątkowo leniwą osobą. Wszyscy zastanawiali się kto tak fatalnie i niegustownie przebrał gwiazdę, która z tyłu bardzo się poszerzyła, co ponoć związane jest z wiekiem średnim (42 lata). Podczas gdy takie mankamenty Panie chowają, Edyta to podkreśliła. "Piżama", w którą się ubrała była najbrzydszym strojem estradowym tego festiwalu. Za to maniery i wymagania godne światowych gwiazd (np. zażądała do wyboru trzech hoteli, spośród których jej menedżer wybrał Szarą Willę dla niej i armii osób towarzyszących). Musiała mieć ulubioną wodę mineralną i specjalny pokój w Urzędzie Miasta, bo garderoby w amfiteatrze są za małe. Wszędzie towarzyszyli jej ochroniarze - nawet tam, gdzie wstęp mieli tylko artyści.

Jako rekompensatę za nieudany półrecital Górniak zobaczyliśmy fantastyczną rozwojową wokalni i muzycznie Justynę Steczkowską...


Bohdan Gadomski, Agora nr26.
Nie lubię stylu Gadomskiego i chyba inaczej niż on postrzegam muzykę. Jednak zgadzam się z tym, co napisał o EG. Tylko nie z tym, że muzycznie stoi w miejscu.
Awatar użytkownika
rav33
Impossible
Impossible
Posty: 1628
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:53
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Under her spell
Lokalizacja: Wrocław

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: rav33 »

Piterze, może nie stoi w miejscu, ale w wyborach Edyty brakuje konsekwencji, spójności, czy nawet elementu zaskoczenia. Prawdziwego wow! Gdyby YH, GO, O - śpiewała 10 lat temu, to było bardzo fajne, ale ona 10 lat temu kopiowała Britney/Kylie wypuszczając Invicible. Znów podąża za kimś/czymś, nie tworzy trendów, boi się ryzyka, tak myślę.
A Gadomski, dziwna persona, pewnie jest trochę uprzedzony, ale chyba nie boi się pisać o divie prawdy. I pewnie takich Gadomskich będzie coraz więcej. Nie tylko na forum :)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2015, 12:46 przez rav33, łącznie zmieniany 1 raz.
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: alternatywna »

A tam koncert nie był najgorszy , ale i nie najlepszy.
YH i NZ oraz TNJ świetnie zabrzmiało.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5555
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: Flux »

Na youtube można znaleźć masę negatywnych opinii na temat jubileuszowego recitalu Górniak:
widac ze bardzo sie meczy bidulka

Kim ona jest i coście zrobili z Edytą Górniak którą pamiętam?

Edyta po raz kolejny nie była przygotowana do koncertu. Wystarczy spojrzeć na to co zrobiła Steczkowska.... Edzie kiwa się po scenie i w dodatku piosenka w aranżacji nie do poznania. Chyba nie tego pragną fani :(

O Boże, dlaczego ona wystąpiła w piżamie?

Ble. Zawiodłam się.

niestety Górniak już powoli "męczy kota", mimo że wykonanie ok, to jest duża różnica w stosunku do tego jak śpiewała.

Edyta upraszcza większość piosenki, by "trafić" w dźwięki,co kilkakrotnie jej się nie udaje (...) Ogólnie Edyta wygląda na zmęczoną, zrezygnowaną.

Co tu dużo mówić, cały jej występ był słabiutki. Uwielbiam Edytę Górniak, ale ona swój talent przegrała... :( Na szczęście pozostają nam klipy i płyty...

Tragedia. Gdzie się podział ten wspaniały głos. No i niech Pani Edyta lepiej śpiewa tylko po polsku.

Piekny głos,a zaspiewane jakby od niechcenia.

Edzia straciła głos i pamięć jak się okazuje :-( Szybko...
Dalej nie będę cytować, bo tutaj i tak zaraz czeka mnie ostracyzm. Więcej krytyki pojawiło się chyba tylko pod adresem Pełni Donatana i Rodowicz. I jakoś w przypadku dwóch pozostałych dni występy Górniak mają zdecydowanie cieplejszy odbiór. Czym to jest podyktowane, nietrudno zgadnąć. Nie trzeba kończyć szkoły muzycznej, żeby usłyszeć przepaść, jaka dzieli opolską Kobietę choćby z jej tajską wersją dla HBO, Teraz-tu z Sopotu a Your high z trasy ZETki czy The Voice. Ostatnie akceptowalne To nie ja miało dla mnie miejsce na Sabacie Czarownic, co reakcja publiczności zdaje się potwierdzać. Kielce przyjęły Górniak owacjami na stojąco, Opole (wyjątkowo dobrze nastawione do większości już sprawdzonych, zasłużonych artystów) obserwowało ze zdumieniem ten przegadany mini-występ. Pod występami kolegów i koleżanek po fachu nie brakuje pochwał, krytyka jest sporadyczna. Majewska wyszła bez większych zapowiedzi i pozamiatała. Szkoda też, że zamiast Górniak nie poświęcili więcej czasu antenowego Szcześniakowi, który debiutował w Opolu w 1985 roku i jest też w sporym stopniu związany z tym miejscem. Myślę, że lepiej wykorzystałby swoje 30-lecie niż Edyta 25-tkę.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: endeven »

Czytaliśmy Twoją opinię już niejednokrotnie w tym wątku. Nic nowego nie napisałeś. Jeśli chodziło o postawienie kropki w temacie recitalu, by błyszczała Twoja elokwencja słowa to udało Ci się oczywiście. Masz wielką kropkę, macie znów zacytowaną wytłuszczoną reckę Gadomskiego, wszystko gra... Czy jeszcze coś zostanie dodane? Czy już nie będziemy się nad tym brandzlowac? :P
alternatywna
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 249
Rejestracja: 27 cze 2015, 11:26
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Your high Glow On
Lokalizacja: Polska

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: alternatywna »

ja uważam że Mietek nie wykorzystał by dobrze tego czasu bo pomyślmy logicznie jeśli dla niektórych Edyta nie ma co śpiewać to co ma Mietek powiedzieć ?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7370
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: Piter »

rav33 pisze:Piterze, może nie stoi w miejscu, ale w wyborach Edyty brakuje konsekwencji, spójności, czy nawet elementu zaskoczenia. Prawdziwego wow! Gdyby YH, GO, O - śpiewała 10 lat temu, to było bardzo fajne, ale ona 10 lat temu kopiowała Britney/Kylie wypuszczając Invicible. Znów podąża za kimś/czymś, nie tworzy trendów, boi się ryzyka, tak myślę.
A Gadomski, dziwna persona, pewnie jest trochę uprzedzony, ale chyba nie boi się pisać o divie prawdy. I pewnie takich Gadomskich będzie coraz więcej. Nie tylko na forum :)
Moim zdaniem Edyta sporo ryzykuje takim repertuarem jak teraz. Po prostu nie jest trendsetterka, brakuje jej tego rodzaju dojrzałości muzycznej. Małymi krokami porusza się do przodu, choć wciąż mam wątpliwości, czy w dobrym kierunku.

-- Dodano: 27 cze 2015, o 14:07 --
alternatywna pisze:ja uważam że Mietek nie wykorzystał by dobrze tego czasu bo pomyślmy logicznie jeśli dla niektórych Edyta nie ma co śpiewać to co ma Mietek powiedzieć ?
Nie jestem pewien. On wciąż dobrze śpiewa, Edyta się zacina.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5909
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: Kopaneek »

endeven pisze:Czytaliśmy Twoją opinię już niejednokrotnie w tym wątku. Nic nowego nie napisałeś.
Dokładnie tak samo jak Ty.
Mimo to, wciąż piszesz.
Hipokryta. :P
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: endeven »

chyba nie zrozumiałeś i nie rozumiesz kiedy piszę swoją opinię, a kiedy włączam sie do dyskusji. zauważenie drobnych subtelności i różnic nie jest Twoją mocną stroną. Teraz też napisałem. Podlicz. Dobranoc.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5555
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: KONCERT JUBILEUSZOWY - OPOLE 2015

Post autor: Flux »

Skoro można przytaczać fakt, że występ Edyty i Mietka ma najwyższą oglądalność z całego dnia festiwalu a pozostałe występy Edyty również są w ścisłej czołówce klikalności na youtube, to równie dobrze można przytoczyć fakt, że po jubileuszowym recitalu pojawiło się sporo nieprzychylnych opinii. Można cieszyć się z wzięcia Górniak, ale krytycznych uwag nie powinno się przywoływać, żeby nie psuć nastroju? 8) Recital i tak miał niemal żałobny charakter. Każdy przywołuje na poparcie swoich słów takie argumenty i opinie, które uważa za słuszne i zasadne, chyba że takowych znaleźć nie potrafi :PP Moja elokwencja słowa błyszczeć nie musi, wszakże i Górniak talentem nie błysnęła tego dnia festiwalu :d
ODPOWIEDZ